Přemnožení divočáků.

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
Odpovědět
magoda
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 183
Registrován: pát 08.1.2010, 9:14
Bydliště: pha-východ

Přemnožení divočáků.

Příspěvek od magoda »

lesu,tak to je zase počteníčko......se mi tak tak nějak zdá ,že ty kluci štětinatý jsou na mediální parketě :lol: zajímal by mne váš názor na tento článek????http://www.novinky.cz/domaci/254702-pre ... radky.html
Naposledy upravil(a) Karel61 dne stř 08.2.2017, 21:23, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Typo nadpisu
kasari
Moderátor
Příspěvky: 1003
Registrován: sob 18.7.2009, 15:07

Re: přemnožení divočáků!!

Příspěvek od kasari »

Nepochopil jsem, co se ti na tom článku nelíbí? Je to po dlouhý době konečně jeden, kde nejde o senzaci z jedný vesnice. A bohužel je to pravda. To, že tu někdo píše na fóru něco jinýho je sice možný, ale nesvědčí to o poklesu stavu. Spíš o něčem jiným.
A co se týká zmínky o výskytu na horách, můžu jen potvrdit. V Krušných horách ve výšce okolo 1000 metrů nebylo nikdy tolik černé jako letos. jenže jí nikdo neloví, páč to neumí, v horším případě" aby jich neubylo ".
Ulkomaalainen...
Uživatelský avatar
tornádo
Troll
Příspěvky: 217
Registrován: stř 02.12.2009, 11:30

Re: přemnožení divočáků!!

Příspěvek od tornádo »

právě,je potřeba sáhnout mezi dospělé kusy aby se ten stav opravdu snížil ale proč snižovat,když z tohoto "lokálního přemnožení" má většina MS prospěch?
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: přemnožení divočáků!!

Příspěvek od fesoj »

Kasari má pravdu, tenhle článek patří zrovna do kategorie těch solidnějších. Nemluvím samozřejmě o těch blábolech v diskusi, ty jsou nehodny jakéhokoliv komentáře. Pařez zůstane pařezem a vůl volem.
Kritériem pravdy je praxe.
kasari
Moderátor
Příspěvky: 1003
Registrován: sob 18.7.2009, 15:07

Re: přemnožení divočáků!!

Příspěvek od kasari »

to fesoj - komentáře ani nečtu, naštvat se můžu v práci, na co doma... :lol:
Ulkomaalainen...
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: přemnožení divočáků!!

Příspěvek od Leon »

stavy černé se snížily ale pouze u hromad a to je pro strašně velkou část myslivců problém :lol: :lol: :lol:
CZ 550 american 308win.
magoda
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 183
Registrován: pát 08.1.2010, 9:14
Bydliště: pha-východ

Re: přemnožení divočáků!!

Příspěvek od magoda »

kasari:to jsi mne vůbec nepochopil...nepozastavil jsem se nad napsáním tohoto článku,ale nad tím jak se černý štětinatý rytíř stal hvězdou tisku.za chvilku to dotáhne na bulvár.... :lol: ten článek je dobrý,a aj slušně napsaný nic proti němu nemám.
leon:svatá pravda .......jest tak!
myslím to tak, že novináři mají zase o čem psát....a o rytíře trochu strach!nežli se toho někdo chytne a vymyslí nějaké novinky na plošné hubení této rádoby škodné,o které už v poslední době ani jinak nemluví....přitom je to majestátní a krásná zvěř,a zážitky z jejího lovu nenahraditelné...dobré jméno jim to nedělá.magoda
Naposledy upravil(a) magoda dne čtv 29.12.2011, 18:14, celkem upraveno 1 x.
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: přemnožení divočáků!!

Příspěvek od Petr1970 »

no jestli je to ten na jehož základě (zdroje) vznikla video reportáž o extra povoleném lovu .. nějaké místní sdružení, extra povolení, všude vylepený cedule...
MP dělala manévry - obšancování, varování peasantů... nakonec snad 1 ks

nebylo by lepší a efektivnější požádat o nějaký extra odstřel(výjimka) - noční vidění atd?
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
magoda
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 183
Registrován: pát 08.1.2010, 9:14
Bydliště: pha-východ

Re: přemnožení divočáků!!

Příspěvek od magoda »

taky jsem se nad tím zamýšlel....prý to ale bylo hrozné fiasko :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: přemnožení divočáků!!

Příspěvek od Zdenek41 »

Článek je dobrej,ale to je všechno...Všechny hranice jsou pro tu to zvěř volné.Naše hospodářství,které nutí osévat lány žlutým morem a dnes již i kukuřicí pro bioplynky jim bude svědčit ještě lépe.Odolnost proti KMP.Vrozená inteligence to vše ještě s našich v některých případech hospodařením s touto zvěří nevěští nic dobrého.Dejme se pár prasečkářů dohromady a pomožme.Třeba to někdo ocení.
magoda
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 183
Registrován: pát 08.1.2010, 9:14
Bydliště: pha-východ

Re: přemnožení divočáků!!

Příspěvek od magoda »

Zdenek41 píše:Článek je dobrej,ale to je všechno...Všechny hranice jsou pro tu to zvěř volné.Naše hospodářství,které nutí osévat lány žlutým morem a dnes již i kukuřicí pro bioplynky jim bude svědčit ještě lépe.Odolnost proti KMP.Vrozená inteligence to vše ještě s našich v některých případech hospodařením s touto zvěří nevěští nic dobrého.Dejme se pár prasečkářů dohromady a pomožme.Třeba to někdo ocení.
ano u nás tento rok lány ale lány kukuřice,myslel jsem si že to bude výhra!nebyla když ti řeknu že taky deset dní nevystrčili rypec z toho zelenýho moru a naryto bylo už 10metrů vevnitř taky denně tak fakt slabota,zle jsme si vylámali zuby,pokud stojí kukuřice jsem venku téměř denně,obeznávam denně,ale bylo to obr fiasko.tak asi tak.magoda
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: přemnožení divočáků!!

Příspěvek od Leon »

Zdenek41 píše:Dejme se pár prasečkářů dohromady a pomožme.Třeba to někdo ocení.
Zdendo ty snad nejsi z čech když jsi tohle dokázal napsat :lol: :lol: :lol:
CZ 550 american 308win.
vhool

Re: přemnožení divočáků!!

Příspěvek od vhool »

:lol: :lol: :lol: jen dodam ... v mem veku jsem uz pochopil ze kazdy dobry skutek bude po zasluze potrestan .... tudiz se mnou nepocitejte :lol: :lol: :lol:
magoda
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 183
Registrován: pát 08.1.2010, 9:14
Bydliště: pha-východ

Re: přemnožení divočáků!!

Příspěvek od magoda »

:lol: :lol: :lol: jak jste to mysleli???? :lol: :lol: :lol:
whool:jsem rád,že jsme tě rozesmáli :wink: to už se dlouho nikomu nepovedlo :lol: píšu si do památníčku :wink:
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: přemnožení divočáků!!

Příspěvek od Leon »

kousek ode mě muselo jedno sdružení přenechat soukromníkovy část revíru za škody na jeho polích a jak myslíte že dopadl jeden z největších lovců černé z toho sdružení když měl necelou padesátku za rok ? chtěly na něj podat trestní oznámení že loví s jezevčíkem na volno :roll: to je ta suprová česká myslivost
CZ 550 american 308win.
Odpovědět