Lov kun

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Lov kun

Příspěvek od BwanaHunter »

Zdeněk> jednou jsem na měsíčku na sněhu pozoroval většinu noci lesačku, jak si chodí pro rohlíky. Jeden po druhém si je nosila do houští. :D Bylo to v době lovu, ale měl jsem kulovnici, ne kulobrok, a nejsem příznivcem toho něco střelit jen proto, abych si "zabil zvíře". Takže než abych z ní vyrobil mastný flek, tak jsem se bavil...
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
crif
Zkušený diskutér
Příspěvky: 606
Registrován: pát 07.3.2014, 20:12

Re: Lov kun

Příspěvek od crif »

Zdeňku, takto je to všude stejné. Stokrát za rok se mě lidé ptají, co mají dělat s kunami na půdě a v horším případě přímo nad ložnicí. Že jim vůbec nevadí skelná vata jako izolace, nechápu. Kolikrát jsem byl svědkem rozebrání krytiny a viděl co v té mezivrstvě izolace dokáží.
Po roky si k nám do kůlny chodila pro vajíčka a tak nějak jsme to trpěli. Jednou řekla máma dost! No a já jako malý kluk sháněl info, jak na ni. Zkoušelo se vše možné......
Ne a ne ji dostat. Věděl jsem přesně kudy chodí. Jeden starý myslivec mi řekl:dej železa na doskok,ale musí to být v úplné tmě(podotýkám, že mi bylo 12). Podařilo se, ale stejně byla chycena jen za konce polštářků a stejně prašivá.
Takže obelstít se dá.
Se Zdeňkem se shodnu, že sušené ovoce, rozinky jsou tahounem.
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3386
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Lov kun

Příspěvek od dalas »

Tak jednoznačně pokud vezmeme v úvahu i počty, tak to ty skalačky převáží. Co se týká zvěře, tam si vůbec netroufnu míru jejich škodlivosti posuzovat. Já měl na mysli predaci vůči volně žijícím živočichům. Možná to tak myslel i klein, jen se asi špatně vyjádřil s tou zvěří.
Bwana, Ty našeptávači! Ještě jsem nezvládl skolení s Baudem a už mi našeptáváš raněnýho fógla. :twisted: Tož jakej typ?
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Uživatelský avatar
Klein
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 160
Registrován: pon 23.6.2014, 19:22

Re: Lov kun

Příspěvek od Klein »

Vycházel jsem ze starých příruček myslivosti( 1960 - 1980) kde v sekci zoologie je u jednotlivé zvěře napsáno většinou i její význam pro myslivost. Kuna lesní zde byla často popisována za daleko horšího predátora drobné než-li kuna sklaní. Žádné jiné kriteria nebo úvahy z mé strany v tom nejsou. :wink:
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Lov kun

Příspěvek od BwanaHunter »

Já mám Nordica Crying Bird, a na ten mi běhají... :D
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
Uživatelský avatar
Klein
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 160
Registrován: pon 23.6.2014, 19:22

Re: Lov kun

Příspěvek od Klein »

Já ho vlastním taky. Za dva roky co ho mám se mi podařilo přivábit dvě mladé kuny skalní, ale obě dvě v letním období. Jestli dokážeš na Crying bird přivánit kunu v zimním období tak smekám. :wink:
crif
Zkušený diskutér
Příspěvky: 606
Registrován: pát 07.3.2014, 20:12

Re: Lov kun

Příspěvek od crif »

Dalasi, mám to turbo co jsem zmínil a kolega tu hodil odkaz tuším do vlákna o liškách.
Při výdechu dělám tu myš, to používám na fakt tahání z dálek takovým si pohráním v hrtanu , jinak opačně, vdechovat - děláš ptačí hlas. Možná v noci zajímavé. Ale dělám to způsobem, že tlačím kořen jazyku směrem do krku. Jako když člověk při spánku chrápe.
crif
Zkušený diskutér
Příspěvky: 606
Registrován: pát 07.3.2014, 20:12

Re: Lov kun

Příspěvek od crif »

Možná jsem Kleine na ty léta trochu alergický. Ale to je to samé, co "oni" psali o ťuhýkovi.
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Lov kun

Příspěvek od Zdenek41 »

Možná vás troch naštvu, ale ať už se jedná o kunu či lišku, norka stačila mi vždy moje pusa a hřbet palce. Nářek je něco mezi králíkem a zhasínajícím zajícem. Taky jsem použil techniku a to kostičku polystyrénu a vlhké okýnko posedu toť vše. Čas od času jsem skolil. Mohu říci, lišek již tolik není co v 80 letech ,ale na predátory to fungovalo a funguje do dnes. Jen už to není 20 kusů za rok, ale těch 5 ještě dám. :wink:
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Lov kun

Příspěvek od BwanaHunter »

Zdeněk> kousek polystyrenu a sklo jsem používal taky, to můžu potvrdit - funguje :D. Stejně jako krabička sirek na straky. Srnce zvládnu připískat na stéblo trávy, jen na hubu ne. A vřeštět na ruku jsem se spolehlivě nenaučil, ani houkat na spojené dlaně. Jsi lepší :) Jak už jsem tu psal, mě vábničky prostě baví. Myslím to přesně jak to píšu, tedy nejenom vábení (to samozřejmě hlavně) ale i vábničky jako disciplína. :)
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: Lov kun

Příspěvek od Zbrojovák »

No tak dobře teda - kde se dá koupit ten "pták" a jaký? A jak se s tím pracuje :?:
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
crif
Zkušený diskutér
Příspěvky: 606
Registrován: pát 07.3.2014, 20:12

Re: Lov kun

Příspěvek od crif »

Tak po včerejším roznosu vnitřností z králíka do třech sklopců, ve všech úspěch. Dvě kuny skalní, jedna liška.
Uživatelský avatar
Klein
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 160
Registrován: pon 23.6.2014, 19:22

Re: Lov kun

Příspěvek od Klein »

Do klasických dřevěných sklopců nebo do těch betonových lapacích ? Jinak parádní výsledek. Lovu zdar !
hofi
Častý návštěvník
Příspěvky: 59
Registrován: stř 04.1.2012, 15:02
Bydliště: Náchodsko

Re: Lov kun

Příspěvek od hofi »

Tak se taky podělím o náké zkušenosti o lovu kun,jestli je kuna lesní škodlivější než kuna skalní se rozepisovat nebudu... :D skalaček tu máme o hodně víc než lesaček...tomuto lovu se snažím věnovat nejvíce času,tlumení škodné je u nás potřeba,máme tu ještě náké koroptve a divokou populaci bažantu a celkově drobné ubývá... :( nejradši lovím v zimě na čekané když je sníh ale toho bohužel poslední roky moc nebylo,nejvíc se mi osvědčilo,obejít místa kde se kuny nejvíce pohybujou,takže okolí potokú, struhy,lesní cesty, zamrzlé břehy naší přehrady a rákosy...jelikož zimy jsou mírné tak nemají takovou nouzi chodit na újed...takže vnadím minimálně,spíš jen třeba zbytky ryb nebo vnitřnosti z králika,kolem potokú a břehú je občas na ledě náká ta ryba od volavky takže tam kuny,a jiná škodná rádi šmejděj....sedím nejvíc na rybářske židličce u těchto míst které mám předem obeznané při příchodu prohodím jen pár granulí pro kočky nebo pro psi aby se kuna nachvilku pozastavila a já měl čas lovit...Jinak při lovu ve dne je asi nejlepší hezky na obnově,vemu jezevčíka,flintu a jdu na místa kde se kuny často pohybujou,kupy v lesích,struhy s dutými vrbami a mostky v příkopech občas se povede...sklopce jsou taky účínné jak betonové lapáky tak klasický domamonty at drátěný nebo dřevěny,ikdyž mi sposta lidí radilo že do železných se jim moc nechce tak je mám stejně radši než dřevěné,určite né kvůli vzhledu ale funkčnosti mechanizmu,dřevěné bych spíš použil nekde do stodoly nebo tam kde tolik nenavlhnou aby bez problemu sklapovali...asi před dvouma lety jsem si svařil sklopec z takoveho polotovaru co sem vyštrachal ve starem železe myslím že to mělo sloužit jako koza pod náké čerpadlo,čtyři nohy a vrchní deska,celá to je asi ze 4řky materiálu :D otočil sem ho nohama na horu přivařil účka,pletivo z boku a ze zhora padací plechy a bylo hotovo...celé to má asi 50kg takže to ani nemám přidelane ve struze řetězem... :D zamaskoval sem to kúrou z vrby dovnitř poházel listí a rašelinu aby nešla čiste po plechu a funguje...když jsem šel na kontrolu tak jen z louky jsem tam hodil hrstku granulí, za jeden měsíc tchoř,a hned druhý den krásná lesačka...jinak jak píše Zdenek41 misto granulí krasne fungujou i sušene švestky a rozinky :wink:
crif
Zkušený diskutér
Příspěvky: 606
Registrován: pát 07.3.2014, 20:12

Re: Lov kun

Příspěvek od crif »

Klein> drátěný sklopec. 160x30x30
Odpovědět