ČZU - Provoz a řízení myslivosti - studuje někdo???

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
mysak230e
Nový návštěvník
Příspěvky: 12
Registrován: pon 09.1.2012, 17:38

ČZU - Provoz a řízení myslivosti - studuje někdo???

Příspěvek od mysak230e »

Ahoj všem,

nejprve bych se rád představil. Je mi 27 let a v současné době vykonávám adepturu ve sdružení nedaleko Jičína. Myslivosti jsem se chtěl věnovat od trochu mladšího věku, ale vzhledem k pracovnímu vytížení (a nejen kvůli tomu - člověk musí trochu uzrát) jsem to musel trochu odložit....Ale konečně jsem se do toho pustil. K myslivosti jako takové jsem měl blízko vždy, jelikož v mém okolí a příbuzenstvu je myslivců spousta. Také vliv předků. Fórum jsem nejprve jen pročítal, pak se i zaregistroval, ale jako zelenáč nepřispívám - spíše se jen vzdělávám a vstřebávám informace. K přírodě a zvířatům mám velmi kladný vztah a proto bych se rád stal opravdovým myslivcem a ne nenažraným lovcem. Teď k dotazu tohoto topicu - doufám, že jsem ho zařadil do správné sekce.

Zároveň jsem začal dálkově studovat na ČZU obor Provoz a řízení myslivosti. Chtěl jsem se zdejších zeptat, zda někdo studuje nebo studoval taktéž. Sháním různé skripta a materiály ke studiu a zároveň rady, které určitě pomůžou.

Děkuji

A co mě k tomu všemu vedlo??? Po střední škole jsem začal podnikat. Začátky - hrůza :) Teď už to jde, ale v měsících, kdy mám sezonu(cca 8 měsíců) dělám od nevidím do nevidím a už mě to nebaví. Vlastníme krásnou hájovnu - obklopenou lesem, kterou spíše využíváme jako chalupu. Trávím tam spoustu času (všechen volný). Rád bych se tam odstěhoval a pokud možno bych se myslivosti a lesnictví věnoval profesionálně.

Snad mé představení jako zelenáče proběhlo dostatečně - považuji to za slušnost.

Ještě jednou děkuji všem za tipy a rady

MYSLIVOSTI ZDAR!

Michael
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: ČZU - Provoz a řízení myslivosti - studuje někdo???

Příspěvek od fesoj »

Držím palce a přeji hodně úspěchů ve studiu ! Kdyby takových myslivců, kteří se nespokojí jen se základním adeptským kurzem, bylo víc, určitě by se naše myslivost posunula na takovou úroveň, kterou si zaslouží.
Kritériem pravdy je praxe.
mysak230e
Nový návštěvník
Příspěvky: 12
Registrován: pon 09.1.2012, 17:38

Re: ČZU - Provoz a řízení myslivosti - studuje někdo???

Příspěvek od mysak230e »

Tak první semestr mám skoro úspěšně za sebou. Zbývá mi jen zkouška z matiky. Jinak vše hotovo. Kdyby se někdo letos hlásil, tak můžu poskytnout materiály ke studiu. Letos se ani nedělají přijímačky. Kdyby někdo měl nějaké dotazy, nechť se ozve. Zde odkaz na ČZU: http://www.fld.czu.cz/cs/?r=3463&i=14003

Myslivosti zdar!

Myšák
MELORIM
Nový návštěvník
Příspěvky: 2
Registrován: pon 21.1.2013, 10:23

Re: ČZU - Provoz a řízení myslivosti - studuje někdo???

Příspěvek od MELORIM »

Zdravím, taky sem tu zelenáč, ale na ČZU už mám pár křížků za sebou. A proto ti jen chci popřát štěstí s tou matikou, když to dáš, tak už si skoro za vodou. Držim palce. Kdyby si stim měl problémy a musel to dělat i příští rok, tak pokud vám to neřekli, tak na Technice dělají praktika z matiky a ty sou hodně dobrý, pomůžou i těm co maj s matikou vážný problémy. Pokud máš i matiku 2 tak na to sou praktika taky, zeptej se cvičícího.

Já studoval Krajinářství a Krajinné inženýrství na FŽP, ale kdybys něco potřeboval a já to měl rád pošlu...
Patrik Adamek
Nový návštěvník
Příspěvky: 10
Registrován: stř 21.11.2012, 18:41

Re: ČZU - Provoz a řízení myslivosti - studuje někdo???

Příspěvek od Patrik Adamek »

ahoj myšaku... jsem ještě na střední ale po ní bych chtěl jít zrovna tam..jaké je to dalkové studium? a taky bych se chtěl zeptat jaké to je na tom oboru..co ta matika,praxe a jednotlive předměty? a kde máš přednášky? díky za odpověď,napiš do zpráv :)
mysak230e
Nový návštěvník
Příspěvky: 12
Registrován: pon 09.1.2012, 17:38

Re: ČZU - Provoz a řízení myslivosti - studuje někdo???

Příspěvek od mysak230e »

Zodpovězeno do zprávy.

Jinak zítra jdu na zkoušku z matiky, tak mi držte palce. Mám hlavu jak sršní báň :)
petr.blesk
Nový návštěvník
Příspěvky: 1
Registrován: stř 03.10.2012, 19:37

Re: ČZU - Provoz a řízení myslivosti - studuje někdo???

Příspěvek od petr.blesk »

Zdravím, tak budu držet pěsti. Já konečně podal přihlášku. :)
Mannlicher-Schönauer 6.5×54mm, brokový automat FN 16,
Posmiros
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 02.8.2012, 12:48

Re: ČZU - Provoz a řízení myslivosti - studuje někdo???

Příspěvek od Posmiros »

Tuhle jsem četl ve Světě myslivosti, že myslivost, tam má nově svojí katedru :) Mají tam docela zajímavé obory :) uvidím za dva roky jestli se náhodou nevrhnu i na doktorandský studium :)
Naposledy upravil(a) Posmiros dne čtv 07.2.2013, 12:06, celkem upraveno 1 x.
CZ 550 Standart .308 Win.- Meopta R1r 3-12x56 RD
CZ 557 Predator .308 Win - Pard NV008S
Bettinsoli Diamond Lux 12/76, 12/76
Uživatelský avatar
kojot
Zkušený diskutér
Příspěvky: 860
Registrován: úte 04.9.2007, 7:03
Bydliště: okres Blansko

Re: ČZU - Provoz a řízení myslivosti - studuje někdo???

Příspěvek od kojot »

Posmiros píše: doktorantský studium :)
Na doktoranda to chce trochu vylepšit ponětí o pravopisu. :D Zajímalo by mě akorát, jestli má tenhle studijní obor nějaké významnější uplatnění v praxi (mimo vydávání LL na ORP). Působí to na mě smíšeným dojmem ve smyslu boje o studenty mezi univerzitami. Každopádně než se uvedený obor dostane do povědomí zaměstnavatelů, chvíli to potrvá.
Kdo netermí s námi, termí proti nám
Onďa
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 230
Registrován: pon 01.2.2010, 15:26
Bydliště: Brno

Re: ČZU - Provoz a řízení myslivosti - studuje někdo???

Příspěvek od Onďa »

No on ten provoz a řízené myslivosti je hlavně jenom bakalářskej studijní program bez navazujícího magisterskýho, takže s tím doktorandským bude asi potíž. Povědomí zaměstnavatelů je jedna věc a druhá je to, kolik se vůbec najde zaměstnavatelů, kteří potřebujou čistě jen profesionálního myslivce.... Jsem ale rád, že takovej obor vznikl, jakýkoliv vzdělávání je pro myslivce a pro myslivost dobrý. Já jsem nicméně zvolil klasický lesnictví na Mendelovce - myslivost je sice "jen" jednosemestrální, ale dá se k tomu přibrat celá řada tematických volitelných předmětů od ekologie živočichů přes ornitologii až po problematiku problematiku farmových chovů atd., čili kdo chce může se vzdělat opravdu důkladně. A tím, že se to studuje v rámci lesnictví, získá člověk nejen širší kvalifikaci ale taky dobrý povědomí o všech souvislostech.
ZP 47 16/70 Savage Axis 30-06
mysak230e
Nový návštěvník
Příspěvky: 12
Registrován: pon 09.1.2012, 17:38

Re: ČZU - Provoz a řízení myslivosti - studuje někdo???

Příspěvek od mysak230e »

Tak zkoušku z matiky jsem dnes úspěšně složil :)


Jinak navazující magisterské studium má na FLD jen dva obory a to lesnictví a dřevařství. Těch baklalářskej je víc. Takže více méně u PRM se pak pokračuje v lesnictví.



Myšák
mysak230e
Nový návštěvník
Příspěvky: 12
Registrován: pon 09.1.2012, 17:38

Re: ČZU - Provoz a řízení myslivosti - studuje někdo???

Příspěvek od mysak230e »

petr.blesk píše:Zdravím, tak budu držet pěsti. Já konečně podal přihlášku. :)
Pak dej na podzim vědět, co budeš potřebovat za materiály.
Onďa
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 230
Registrován: pon 01.2.2010, 15:26
Bydliště: Brno

Re: ČZU - Provoz a řízení myslivosti - studuje někdo???

Příspěvek od Onďa »

Mysak: A dá se pak opravdu pokračovat v magisterským na les. inženýrství? Nechybí třeba jako prerekvizita některý lesnický předměty z bakalářskýho, co se v oboru PRM nevyučujou? P.S. Neber to jako rejpání, zajímá mě to :wink:
ZP 47 16/70 Savage Axis 30-06
mysak230e
Nový návštěvník
Příspěvky: 12
Registrován: pon 09.1.2012, 17:38

Re: ČZU - Provoz a řízení myslivosti - studuje někdo???

Příspěvek od mysak230e »

Je to navazující na FLD. Bakalářské jsou 4+2 anglické. Navazující magisterské jen 2. Lesnictví a dřevařství.
KelneeQ
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 102
Registrován: pát 01.2.2008, 18:10
Bydliště: Tachov
Kontaktovat uživatele:

Re: ČZU - Provoz a řízení myslivosti - studuje někdo???

Příspěvek od KelneeQ »

Zdravím! Jsem na FLD už taky nějakej pátek, tak můžu poradit, pokud budete chtít.
Nemohl jsem se rozhodnout, zda studovat obor lesnictví nebo provoz a řízení myslivosti. PŘM mělo pro mě zajímavější předměty, kdežto u lesnictví jsem viděl větší uplatnění. Proto jsem nastoupil do prváku na oba obory současně a 3 roky takto studoval, takže obory můžu porovnat :-) Je jasné, že každý má své odborné předměty, ale jinak jsou obory velmi podobné a téměř polovina předmětů se shoduje. Lesnitcví je na náročnost trochu složitější, ale není to až tak závratný rozdíl, aby se tím někdo při rozhodování řídil. Bc jsem zakončil pouze na PŘM, protože se mi nechtěli psát dvě bakalářky a dělat dvoje státnice :-) Nyní studuji navazující Lesnictví. Splněné předměty z bakalářského lesnictví mi velmi pomáhají a usnadňují studium :-)
Pro PŘM, kteří se rozhodnou pokračovat v navazujícím Lesnictví jsou "chybějící" odborné předměty doplněny formou povině volitelných předmětů. Není jich ale tolik. Navíc některé předměty mají zas myslivci splněné z bakalářského studia navíc a lesákům zas chybí. Takže počet zkoušek je v navazujícím stejný, ať jdete z bc jako lesák nebo jako myslivec.
PS: Gratuluji ke zkoušce z matiky!
Bohužel tato zkouška vyřadila ze studia spoustu jinak výborných lesáků a myslivců...
Tikka T3 varmint 6,5x55 + Zeiss 6-24x56
ZH 324 7x57R/16 (Delta Titanium 2,5-10x56 SF), ZH 324 16/16, Fabarm Euralfa 12
Cz 455 Thumbhole (Delta Titanium 4-16x42)
Odpovědět