Myslivecké zážitky

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
Odpovědět
Marpie
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1193
Registrován: pon 16.10.2006, 7:33
Bydliště: severní Morava

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od Marpie »

Já včera ráno vyrazil se záměrem ulovit slabší samotnou srnu kterou jsem nedávno objevil ale nedala mi šanci. Po rozednění srnčí pouze ve velké dáli zato jsem zahlédl lišku. Kluslala a ne a ne zastavit ani na hvízdnutí nijak nereagovala tak jsem zkusil vystřelit v pohybu ale po ráně liška zastavila a zůstala stát tak jsem přebil a druhá rána ji srazila k zemi. Seděl jsem dál, ale srnčí nikde, tak jsem zašel pro lišku a řekl jsem si, že zkusím objet revír jestli v nějaké tlupě srnčího co bude venku neuvidím nějaké výrazně slabé srnče, ale ve třech skupinách srnčího jsem žádné výrazně slabé neviděl. Nakonec mi to nedalo a rozhodl jsem se vrátit do lokality, kde jsem byl ráno a že alespoň zdálky okouknu jestli tam už nějaké srnčí není. U toho posedu ale stále nic, tak si říkám pojedu domů a najednou vidím skupinu cca 6kusů srnčího na poli kde roste řepka z výdrolu po sklizni cca 200 m od cesty a zhruba stejně daleko od posedu na který se šlo dostat aniž by mne skupina viděla. Tak jsem vylezl na posed vidím 3 srnce, dvě srny a silné srnče. Jedna srna mi připadala slabší, ale nebyl jsem si jistý která je matka srnčete a skupina se dala do pohybu doleva od posedu tak jsem vyhodnotil, že lepší bude přejít na stoh který je cca 60m od posedu. Přešel jsem k němu vylezl na něj nejdřív na jeho levou stranu, ale po chvíli jsem se přesunul na pravou, kde to k těm kusům bylo blíž. Když jsem se přesouval tak se skupinka vytočila a poodešla od stohu tak 250m. Najednou vidím, že vlevo mnohem blíž stohu dva kusy cca 30m od sebe - obě srny. K nim to zase bylo blíž z levé strany stohu tak jsem se přesunul na levou stranu. Srna která byla blíž - cca 160m mi připadala slabší a srnče nikde tak si říkám, že jestli mi dá šanci tak to zkusím. Srna stála neustále naostro a najednou vidím kousíček od srny srnče no spíš minisrnčátko, které se postavilo a v té řepce mu byla jen chvílemi vidět pouze hlava sem tam krk. Tak jsem je tři hodiny pásl pomalinku se přibližovali až na cca 130m, ale stále jsem si netroufal. 11:30 srna i srnče zalehli a já hladov slezl ze stohu a odjel se naobědvat a 13:30 jsem byl zpátky na stohu. U oběda jsem zvážil pro a proti a nakonec 270W z rána vyměnil za 223 Rem. Srna, které byly i při zalehnutí vidět slechy, tam stále byla, tak jsem se jal čekat. Po půl hodině se srna postavila, zároveň se ta skupina šesti kusů vrátila na těch cca 200m. Po chvíli vstalo i srnče ale povětšinou byly vidět jen slechy. Říkal jsem si že jsou tam holá místa nebo s jen nízkou řepkou tak třeba budu mít štěstí, dvě hodiny uplynuly srna střídavě stála střídavě ležela srnče také. Po dvou hodinách si říkám, že asi mít úspěch nebudu do půl hodinky, už bude moc šero. Najednou na cestě ze které jsem prvně skupinu zahlédl zastavilo auto a vylezli z něj lidi, kteří začali sbírat větve v příkopu. To byl impuls pro srnčí skupinu která se rozběhla pryč, zdvihly se i kusy o kterých jsem něměl tušení a proběhli právě těmi místy kde byla ta srna se srnčetem a srnu strhli sebou a cca 12 kusů přesadilo přes cestu cestu na vedlejší pole. Srnče jsem ale odbíhat neviděl a po chvíli jsem ho zase zahlédl na stejném místě a pomalu se dalo do pohybu, najednou stojí na holině krásně naširoko já mířím.... ale přesně v linii vidím, že ve směru na ty lidi z auta takže nestřílím. Srnče možná minutu stálo jako přikované, ale nejde to, když tu lidi sedajjí do auta. Já rychle zaměřuji na srnče - stále stojí, čekám až se auto odjede. Auto se rozjelo a v tu chvíli udělalo srnče tři kroky a já viděl jen hlavu a zadek takže jedinečná šance fuč. No a opět srnče ve vysoké řepce. Po chvíli se dalo do pohybu, ale před ním žádná holina. Pomaličku šlo, chvílemi stálo až nakonec došlo na místo, kde jsem viděl větší horní půlku komory, tak jsem pečlivě zamířil, bylo lehce šikmo ode mne, tak jsem to posadil trošku dozadu a zmáčkl. Po ráně srnče nadskočilo na všech čtyřech a padlo k zemi. Vzhledem k blížící se tmě jsem počkal jen chviličku jestli se znova nepostaví a šel ho hledat. V řepce jsem ho nemohl najít tak jsem si igelitkou označil místo kde jsem ho hledal a vylezl zpátky na stoh kde jsem vyhodnotil že igelitka je moc vlevo tak jsem slezl a hledal víc vpravo a po chvíli ho ještě o cca 15m dál už ve správném směru našel. Rána přesná, vstřel na zadní komoře výstřel těsně za pleckem. Poctivě odkrokováno na 135m. Srnče vážilo 4,5kg s hlavou i běhy. Poprvé jsem zkusil přebité Nosler Partition 60grs.
Marocchi 03 Field 12/76; ZP49 12/12; Brno mod. 4 22LR+Nikon Monarch 3 5-20x44SF; Brno mod. 1 22LR Hawke 4-12x40; ZKK600 MC 270W+ Pard 008Lrf, CZ550 Prestige 270W + Delta Optical Titanium HD 2,5-15x56; UB584 270W/12 Vortex Crossfire 1-4x24
Uživatelský avatar
suhl
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 206
Registrován: stř 29.5.2013, 11:21

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od suhl »

Včera jsme měli takovou malou naháňku, začínali jsme už kousek za obcí a mojim domem, kde začíná les a první houštiny a trniny, tak jsem vzal psy a na nástup jsem šel pěšky. Postupně jsme pokračovali, tři leče, černá jako vždy v každé leči, a i přesto, že nás bylo jak do mariáše, na výřadu nakonec 4ks černé. Poslední leč skončila asi 4 km od domova, tak mne čekala ještě pěkná procházka zpět, domů. Oba psi ( desetiletý MMO a rok a půl starý jezevčík) byli dost unavený, tak jsem je nechal na volno, protože už neměli moc chuť odbíhat. Měli jsme už půl cesty za sebou, scházeli jsme okolo borové houštiny, kterou od pole ohraničuje asi osm metrů široký pás hustých trnin. Munsterland se mi stále drží za patama a jezevčík vedle levé nohy, ale právě u těch nejhustších trnek se starý oddělil a začal vystavovat, jezevčík se mi také odtrh od nohy a jistil nedaleko ohaře, myslel jsem si, asi kočka, nebo kuna, tak jsem je nechal a zapálil si cigaretu, že se rozhlédnu po stopách na podmítnutém kukuřičném strništi. Popošel jsem kousek, a upnul oči ke stopám značícím častou návštěvnost černé, v tu chvíli začal jezevčík hlásit způsobem, jakým hlásí pouze černou, hluboký tahavý hlas. Ihned jsem strhnul kulovnici z ramene a vracel jsem se ke psům, které už jsem neviděl, jen zapraskání v houštině a šedohnědý stín. To už hlásili oba psi a "něco" hnali do přilehlé dubové mlaziny. Než jsem se dostal k tomu pásu trnin, slyším, jak se hlas psů blíží. Pár skoky jsem se dostal na takovou holinku, kudy musí kus štvaný psi přejít. V tu chvíli mi ji přeráží lončák takovým zvláštním pohybem, měl jsem kulovnici bez optiky, takže kus jsem měl hned v záměrné a ranou na asi 15m na slecho zůstal v ohni. Přihnali se oba psi a začali se o něj přetahovat. Upoutal jsem je na vodítko, odložil opodal a šel si prohlédnout kus. Hlavně důvod jeho zvláštního pohybu. Ten nebylo těžké najít. Zadní běh byl v místě od spárku po kolenní kloub úplně znetvořený a celá kýta bez osvalení. Toto bylo již po několikáté, co mi mí psi dopomohli k napínavému lovu a zvěři k ukončení trápení a od bolesti.
Přílohy
IMG_20141220_153923.jpg
IMG_20141220_153923.jpg (54.11 KiB) Zobrazeno 12435 x
IMG_20141220_153237.jpg
IMG_20141220_153237.jpg (60.61 KiB) Zobrazeno 12435 x
Steyr Mannlicher mod. M 8x57 JS
Steyr Mannlicher mod M 7x64
Mannlicher Schoenauer 8,2x56 MS
Bord
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 220
Registrován: úte 16.10.2007, 19:58
Bydliště: Střední povltaví

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od Bord »

Lovu zdar.To ti mí dva kamarádi také dovedou jdou ztahaní že bys na ně pěťák nevsadil pak navětří čerstvou stopu a jsou v mžiku jak nadopovaní sportovci.
8x57JRS,bordík
Uživatelský avatar
lörinc
Zkušený diskutér
Příspěvky: 962
Registrován: čtv 24.5.2007, 17:33
Bydliště: Prostějovsko

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od lörinc »

Tak já vám to napíšu sem, ať to nemotame všude možně.
Všechno začalo tím se bylo postřelené sele na přední běh někdy v noci. Jelikož mě tam moc lidi zatím neznají, tak bych se o tom ani nedozvěděl. Bylo tuším 29.12 , já byl v práci a telefon. Tom volal jestli prej nemám čas, že šli po stopě bez psa cca kilometr a přešlo cestu do mého úseku. Řekl jsem že odpoledne stejně chci jít do lesa a jestli se mám motat se psem jen tak, nebo to zkusit je celkem jedno. Bylo mi vysvětleno a označeno místo kde sele přešlo cestu a já cca ve 14.00 začal dosled. Psa jsem vzal na řemen na krátko, ale evidentně ji to moc nezajímalo a tak jsem ji před první houštinou pustil na volno. Stopa se dala celkem dobře sledovat, bylo nasneženo a ve stopě byla rýha od přestreléneho běhu. Nejhorší bylo se vymotat z míst, kde byl na zemi klest, tam jsem se ztratil až po poradě s vůdcem jsme vyhodnotili další směr :) . A já se po cca 20 metrech opět chytl. To už jsem za sebou měl cca 500 metrů po stopě a pomalu jsem se bukovým náletem dostával mimo svůj úsek. A začalo peklo...... Smrková houština.... Já po čtyřech, ale pořád po stopě. Po asi sto metrech jsem našel kapku barvy..... a motal se dál. Bylo vidět že prase mělo evidentně času dost, protože se motalo jak Maďar v kukurici :D . No asi po dalších 300 metrech mi volal vůdce a já shodou okolností došel k zalehu. Našel jsem v něm opět barvu, sdělil to vudci a těm mě ukonejšil že už jsem blízko, že prase bude v další houštině. Tak jsem optimisticky pokračoval. Vyšel jsem na cestu a šup zase pod smrčky, dalších pár set metrů motání a já ve vysokých bukách :evil: . A další houština a z ní ven, za ní si to selátko rozmyslelo a šup do ní zpátky. A z ní ven opět přes cestu jen o pár stovek metrů dál než před chvílí. Kdybych šel po té cestě rovnou, tak jsem ušetřil asi kilák, ale co už...... Pak jsem ale sešel se stopy po zdravém kusu, ale opravil jsem se a vrátil se na stopu správnou. Takhle jsem prošel ještě dvě smrkové houštiny, šel vysokým lesem a pode mnou byl bukový nálet. Začal mi tam hlásit pes, a utekl mi za něčím podle gps cca 400 metru. Volal jsem vudci a ten ze pojede tak se mi k ní podívá, mezitím se mi pes vracel, tak jsem mu řekl že tam nemusí a jde si po svém. A já měl před sebou tu nejhustsi z hustych smrcin a hádejte kam ta stopa vedla!!??? Jo, jo přesně tam. Tak jsem se orosil a vyšel. Pes mě naštěstí předběhl a začal hlásit hlubokym hlasem. Tak jsem se s prasetem cca 10 minut naháněl, ale nemohl jsem se dostat k ráně. A v tom telefon........ vůdce :) .....a prej Fea ho má, že jo?...... Povídám to víš že má. Tak se z vůdce stal kamarád a přišel mi pomoct. No prasátko jsme vyhnali do toho bukového náletu, kde po něm Tom střelil a kupodivu se i trefil. Sice blbě ale trefil. Říkáme pohoda, toho už pes uhlídá a najdeme ji podle GPS...... U zhaslého mi nehlasí :( . No kupodivu začala po půl kilometru opět hlásit :shock: . Tak jsme sedli do auta a dojeli k ní...... Hádejte kde zase byly? V té druhé nejhustsi smrcine :cry: . No co vám mám povídat, vidět tam bylo tak na 1.5 metru, prase nasraný, ale po cca hodce, dalších pěti ránách jsme ho udolali. Skončili jsme za tmy, ale pro Hanáka dobrej zážitek. Jenom ten můj vůdce, ty moje zážitky už tak nesdílí. A protože jsme udělali původnímu střelci radost, byla z toho ta muflonka a beránek.
Takže Lovu Zdar!! :wink:
Sauer 101, .30-06, Tikka T3 Varmint .243 win.+Nikon Monarch E 2,5-10x56 Ill, ZG 47 8x57 JS, ZG 47 8x60 S, ZKM 455 22 LR+Delta 4x32AO, UB 12/12, Gustav Tichý 16/16
Skalák
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 361
Registrován: čtv 14.6.2007, 9:26
Bydliště: Horní Adršpach

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od Skalák »

Bylo 30.12.2014. Ráno jsem přijel z noční, doma jsem zatopil, vyvenčil psa a pak jsem zalehl. Jenomže venku pořád nějaký pohyb lidí a pes na zahradě nadával tak, že jsem asi po hodině a půl vylezl z postele. Zavolal jsem synovi, jestli se nepojedeme podívat ven a nakrmit. Když jsme dojeli do honitby, zjistili jsme, že prasata do rána courala, tak jsme se vydali po jejich stopách. Byla krásná obnova. Měli zataženo do houštiny pod cestou. Domluvili jsme se se synem, že on za nimi vleze do houštiny a já se postavím k pasece asi o 200m dál. Když jsem přišel k pasece, tak tam v náletu stály dva kusy vysoké. Čert, tak 35cm a šmola. Opřel jsem se o hůl a šmolu ulovil. Odběhla asi 50m do vysokého lesa, kde zhasla. To bylo v 11:45 hodin. Za chvíli z houštiny vyjel klasický vláček asi 10 kusů černé. Vybral jsem jedno sele a vystřelil. Po ráně si kviklo a zaběhlo do náletu. Vláček pokračoval dál svoji cestou. Po chvilce sele vyšlo do vysokého lesa, tak jsem dal druhou ránu. Zůstalo na místě. Bylo 11:50 hodin. Po této ráně se z náletu zvedly další dva kusy holé vysoké, ale nechal jsem je běžet a z houštiny vyběhlo další prase, také nechal jsem ho běžet, protože jsem si říkal, že dva kusy stačí a nic se nemá přehánět, protože závist je hrozná věc. To už nervově nevydržel pes, který všechno pozoroval a vyrazil k seleti a než jsem k němu došel, tak ho připravil o něco štětin. Pěkně jsme se s klukem zapotili, než jsme kusy dotáhli k autu, protože jsme byli jeho pickupem a on na sněhu nevyjel na kopec. Krásný lovecký zážitek v zasněženém a sluncem zalitém lese. Škoda, že jsem neměl foťák, tak nemám fotku. To jsme ještě s klukem 28.12. každý ulovili kus srnčího. On srnu a já slabé srnče. LOVU ZDAR!!!
Sauer 202 Highland - 270W, Meostar R2 2-12x50 RD
ČZ 527 - 223 Rem, Artemis 2100 7x50 RD,
ZKK 600 - 30.06 Spr. Yukon Photon 4,5x42 RT
IŽ 27 E - 16/16
Drsnosrstý jezevčík Cit od Aglaii
Uživatelský avatar
Georg.H
Zkušený diskutér
Příspěvky: 861
Registrován: ned 23.12.2007, 23:43
Bydliště: Slezsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od Georg.H »

Dnes na rychlo svolána akce na prasata v kukuřici a v r. topolech
V první leči liška, v druhé bachyňka caa 90kg .
Spousta prasat prošla přes tlak za záda skrz velké rozlohy kukuřice.
Bylo nás kolem 35, chtělo by to kolem 60 .


Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od Zdenek41 »

Lovu zdar. To musel být řev....ta levá kýta asi na řízek nebude. :wink: Jinak dostat prasata z kuku je umění. Pokud je to organizovaná skupina vedená zkušenou bachnou jeto i nemožné. I my tu někdy děláme demo pro oči zemědělce.
Uživatelský avatar
Georg.H
Zkušený diskutér
Příspěvky: 861
Registrován: ned 23.12.2007, 23:43
Bydliště: Slezsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od Georg.H »

Lovu zdar.
Kýty su v pořádku. Kolega ju střelil přímo na zámek :oops: :roll:
Byla dohledána asi 800 m od nástřelu a dostřelena za slecho.
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od Zdenek41 »

To víš...já už mám oči všude jen, že ten vstřelový byl na slechu, hlavně že jste ho našli :wink:
michalos
Zkušený diskutér
Příspěvky: 589
Registrován: pon 17.11.2008, 8:26
Bydliště: Blanensko

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od michalos »

Jak pak dlouho kolega už nosí zlamovací zbraň takhle na výřady zavřenou.... :roll: :roll: :roll:
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od Leon »

Takových je co takhle nosí flintu na výřad a nejvíc hysterický jsou ti co je nosí i přes dětský tábor
CZ 550 american 308win.
Uživatelský avatar
Georg.H
Zkušený diskutér
Příspěvky: 861
Registrován: ned 23.12.2007, 23:43
Bydliště: Slezsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od Georg.H »

Jo to nevím, je to hospodář :-D

Odesláno z mého D5503 pomocí Tapatalk
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od motolada »

Víc vás určitě být mohlo a hlavní problém vidím v použití lovecky upotřebitelných slepic,to se pak prasatům nechce. 8)
Uživatelský avatar
roedear
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 418
Registrován: pon 13.10.2008, 14:27

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od roedear »

V pátek byl asi poslední den říje, ráno ještě mrazík, odpoledne 16 stupňů, ale v 1340 mnm zas tak teplo není. V 17.15 jsem seděl na posedu a už po půl hodině slyším, jak jelen mlátí parohy o dřevo, po chvíli později lámání a mrmlání, zkouším troubit, jelen se ozývá neochotně, ale jiný reaguje a blíží se. boužel ze stejné strany, takže se kluci potkali v houštině a já z toho souboje nic neviděl, jenom slyšel. postupně vytáhli na kraj porostu, ale už na 250m. Na troubení reagovali oba okamžitě, postupně se přidali další dva. Když se setmělo, opatrně jsem se vytratil, ráno už byl les tichý, po večerním koncertu ani stopy.
Marpie
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1193
Registrován: pon 16.10.2006, 7:33
Bydliště: severní Morava

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od Marpie »

Já minulý týden vyrazil na slabé srnčata co jsem několikrát viděl na vojtěškovém poli. Přijdu na místo a pole podmítnuté a na něm rozházený hnůj. Tak jsem se sebral a šel jinam s tím, že nějakou dobu budu šoulat a zakončím to na jednom posedu - taky u vojtěšky, kde jsem ale žádné slabší srnče letos neviděl. Během šoulačky jsem zradil jeden kus srnčího v houštině ani jsem nepoznal jaký přesně. Když jsem došel k tomu vojtěškovému poli tak byla kousek od posedu cca zalehlá srna. K posedu jsem to měl cca 150m srna byla cca 200 m ode mne. Tak jsem se ani nesnažil dostat na posed a lehl jsem si na zem. Po chvíli se z lesa vynořilo slušné srnče a došlo k té srně pak další kusy srnčího tak 250m ode mne. Po nějaké době vyšla cca 70m ode mne srna. Chvíli po ní slaboučké srnčátko, ale než jsem stihl zamířit tak jej srna odehnala doprostřed pole už za horizont. Srna se vrátila a po chvíli vyšla dvě další slabší srnčata, která se ke srně přidala. Vybral jsem z nich slabší a čekal notnou chvíli až se postaví naplocho. Jakmile se postlavilo zamířil jsem a vystřelil. Po ráně která mi zvukem přišla jako zasažená srnče ale neznačilo a prostě úprkem spolu se srnou a druhým srnčetem zmizelo v lese. Protože se už začínalo šeřit tak jsem nečekal a vydal se hledat nástřel. Na vojtěšce jsem nenašel nic tak jsem začal hledat na kraji lesa kde jsem čekal že by mohl být otěr, ale zase nic. Zkoušel jsem hledat i vlese ale bez úspěchu. Protože jsme s tátou byli domluveni že jej vyzvednu u jiného posedu tak jsem si označil místo na kraji lesa a zajel pro tátu. Spolu jsme se domluvili že ještě nebudeme povolávat psa ale ve čtyřech očích snad něco najdeme. Pořád jsem si říkal že jsem přeci nemohl minout a že jsem slyšel tupý úder kulky. Tak jsme se vrátili já nechal auto svítit na místo u lesa kde jsem předpokládal že srnče do lesa vběhlo a začali jsme znova hledat. Na kraji lesa stále nic tak říkám tátovi zkusím ještě pohledat v lese a když tak voláme pro psa. Možná ještě 20 minut jsem hledal už jsem byl rozhodnutý se vrátit do auta kde jsem nechal telefon a volat toho psa když jsem uviděl na větvičce ostružiníku cákanec barvy která mi připadala jako plicní. V tu chvíli ten šutr co mi spadl ze srdce musel být slyšet hodně daleko. Tak po předpokládaném směru úniku jsem našel další cákance barvy cca do tří metrů od prvního nálezu a zase nic. Všechny cákance barvy byly dost vysoko. Přišel táta a taky nic dalšího nenašel a tak se vydal hledat dál v předpokládaném směru úniku. Tak jsem na větvičku pověsil malou svítilničku a že půjdu zavolat psa. Jenže jsem si po chvilce všiml že auto stojí dost vlevo a je to mnohem blíž k místu ze kterého jsem střílel tak si říkám ona ta trasa barvy bude opačně než jsem myslel. Vrátil jsem se a na druhou stranu ale taky žádná barva. Jen tak jsem zkusil ješte kousek v tom směru ujít a po cca 10ti metrech spadl zbytek kamene ze srdce a našel jsem to srnče. Zásah byl na vyšší komoru za plec - na horní část plic a tím, že jsem při výstřelu ležel byl výstřel kousek výš než vstřel, tak asi proto to zpočátku a na nižším porostu nebarvilo nebo jsem barvu nenašel. Pes by to asi našel rychleji, ale i tak jsem byl rád za můj barvářský výkon :D Tam kde leželo už bylo barvy plno, ale většina stejně vevnitř. Stříleno cca 70m 223 Rem Hornady SP 55grs srnče cca 80m od nástřelu. Srnče 4,5kg bez hlavy a běhů.
Marocchi 03 Field 12/76; ZP49 12/12; Brno mod. 4 22LR+Nikon Monarch 3 5-20x44SF; Brno mod. 1 22LR Hawke 4-12x40; ZKK600 MC 270W+ Pard 008Lrf, CZ550 Prestige 270W + Delta Optical Titanium HD 2,5-15x56; UB584 270W/12 Vortex Crossfire 1-4x24
Odpovědět