Myslivecké zážitky

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
Odpovědět
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od Zdenek41 »

A nebo se v něm usídlil trudík pri horší variante herpes... :wink:
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od fesoj »

Zdeňku, nevím, ale myslím si že ne, protože na kůži žádné změny nebyly vidět, jen to opožděné línání. A na okraji plic byla bílá ložiska asi prodělaný zánět nebo to mohly způsobit plícnivky.
Kritériem pravdy je praxe.
Uživatelský avatar
roedear
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 418
Registrován: pon 13.10.2008, 14:27

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od roedear »

Tak přebarvování pozorováno i u vysoké :!:
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od Petr1970 »

tak poprvý v životě jsem viděl jelení říji (když vynechám občas něco poslechnuto).. naprosto úžasnej zážitek, včera od 17 do 19, počasí nádherně vyšlo.. jen 5 minut bylo ticho, jinak to nonstop řičelo...
od 30 do 250 metrů cca 100 kusů, z toho 50 jelenů od špičáků až po 4x 18 terák (možná i víc, ale jeden byl dost furt vzadu..)

na ukázku, jedna polomizerná.. tak 150 metrů...
http://postimg.org/image/j4i3dc539/

tady jedna propagačnější, tak 70...
http://postimg.org/image/fo0j23ppx/
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Marpie
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1193
Registrován: pon 16.10.2006, 7:33
Bydliště: severní Morava

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od Marpie »

Já byl na říji v Tatrách a paráda. Sice jsem viděl jen dva jeleny tak na 1km a 3 kusy holé tak 400m, ale troubili krásně, počasí suprové, dva kolegové kterým to od srdce přeji byli úspěšní, takže jsem se vrátil nadšený.
Naposledy upravil(a) Marpie dne úte 23.9.2014, 10:10, celkem upraveno 1 x.
Marocchi 03 Field 12/76; ZP49 12/12; Brno mod. 4 22LR+Nikon Monarch 3 5-20x44SF; Brno mod. 1 22LR Hawke 4-12x40; ZKK600 MC 270W+ Pard 008Lrf, CZ550 Prestige 270W + Delta Optical Titanium HD 2,5-15x56; UB584 270W/12 Vortex Crossfire 1-4x24
Tim
Zkušený diskutér
Příspěvky: 692
Registrován: úte 26.11.2013, 14:21
Bydliště: Mar. Lázně

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od Tim »

Jojo, už troubí že se nedá spát. Budu mít týden dovolené na fotografování, tak pak hodim fotky do příslušného vlákna.
Motivační citát pro tento den:

Vykašli se na motivační citáty, nalej si sklenku Jamesonu a pusť si pořádnej metal!!!
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od Zdenek41 »

Nedá mi to a musím se podělit o další zkušenost s ID.Znáte to jde do uplnku, dva dni volna a člověk nemá doma stání.
Začlo to již v pátek,mlha inverzní počasí,obšoulal jsem celou výměru kukuřic a nic.Okolo 23 se vracím k autu a na pastvině zahalené mlhou buchtuje něco přes 50 prasat.Pohed pro Bohy...Samozřejmě vítr nic moc pozice silnice,silnice taky nic moc.Ležím si tak asi 20 minut v mokré trávě než se hnou,no a samozřejmě na ostro proti mě...Nic optimálního,přesto se těsně pod vrstevnicí jedno sele zastavuje a to docela přepichově na 50metrů.Mačkám a už vím předem,že špatně.Žuchlo to z lehu do do protikopečka před seletem.Ráno ověřuji nástřel a vše se potvrdilo.Moje blbost moje chyba.
V sobotu vyrážím do stejné části honitby.Jen o něco spíš toulá se tu několik lišek.Je krásný listopadový večer.Liška žádná,jen od meliorační strouhy slyším zvuky ne klasické prasečí.Ale takové ty knouravé a jem pro zasvěcené.Scházím pastvinou až k pasu mlhy od potoka.Jasně již slyším buchtující černou.Přes mlhu nevidím ani štětinu.Měsíc svítí na plno.Lehám si na frajplace a čekám.Ticho,ticho...Přemýšlí kam mohli odejít.Kouknu do leva od sebe a oni stojí pěkně ve vláčku 16 kusů a kontrolují silnici.Mlha v kopci neni ,viditelnost v měsíci parádní až inpozantní.Mířím na poslední sele.Stojí proti mé poloze zešikma,posunuji teda tečku víc na poslední žebro,s tím že výstřel projde plecí.Byla to velká chyba...
Co se událo dále ,bylo něco po 20 hodině co jsem střílel.Nástřel ve svahu 60 ha pastviny jsem nenašel.Tedy ráno pes.Našel barvu ,něco plstního sádla vedl mě přes celou pastvinu jeden lesík asi 800m.kde barva končí.Volám kolegu od sousedů.který ochotně přijíždí s křepelákem.Po vypíchnutí dvou zajíců po dalších 200 metrech hlásí zhaslé sele.Jsem rád,že to dopadlo tak jak to dopadlo i když obě kýty již zlikvidovali lišky.Sele se stalo konfiskátem.
A jak bylo střelené?Kule prošla přesně na bránici,dál však nešla jak jsem očekával na šikmo ven.Narazila na bachor plný kaše kukuřice,odskákala ještě o 20 cm v pravo.Škára byla proříznutá,tudy šlo ven to plstní sádlo.Po celé dráze barva tmavá v kapkách a málo.U vnitř,kaše z toho jeden monolit,vše utrženo,jen sem to vysypal naráz.
Pro mě nepochopitelné.Šlo až zhaslo,bez jediného zálehu.Ovšem smekám před obrovskou vytalitou této zvěře.A ID mě teda vůbec nepodrželo.A již podruhé tento rok mě zklamalo...Co říci závěrem.ID už neni TIG a nebo už neumím střílet :wink: Ne...je potřeba začít u sebe a učit se z chyb.
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od fesoj »

Zdeňku, náhoda je vůl ! Mně se kdysi stalo, že jsem v noci střílel na sele v trávě u kukuřičného pole a přišel jsem s ranou trochu dozadu - barvy málo a v ní zelenina. Sele pochopitelně spolu s mámou a sourozenci odskočilo do velkého lánu kukuřice, tam barva celkem žádná, ráno nasazený jezevčík se tam motal jak vítr v bedně... Za dva dny čistě náhodou to sele již zhaslé našel kamarád vzdušnou čarou asi 500 m pde nástřelu v trávě na druhé straně toho kukuřičného lánu.Kulička zůstala v bachoru. Možná, že kdybych si na tu šoulačku vzal 7x64 a ne 222 R, selátko bych nejspíš prostřelil, víc by barvilo, dřív zhaslo a snad bychom ho i našli - jenže to je to kdyby, jak já říkám, kdyby měla tetička kulky, tak by to byl strejček :oops:
Kritériem pravdy je praxe.
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od BwanaHunter »

Zdeňku, je sice chvályhodné, že se zpytováním svědomí začínáš u sebe, ale ID skutečně už není TIG. Od té doby, co se RWS rozešlo s Brenneke a začalo si nechávat střely vyrábět v jiné fabrice. A osobně si také myslím, že kvalita šla dolů a od RWS jsem prakticky odešel.
Jinak lovu zdar, já byl venku 2 noci až do západu měsíce (před chvílí jsem se vrátil), a nic. Včera jsem viděl, ale vzhledem k situaci jsem se rozhodl nestřílet.
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
Tim
Zkušený diskutér
Příspěvky: 692
Registrován: úte 26.11.2013, 14:21
Bydliště: Mar. Lázně

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od Tim »

Lovu zdar! Zdeňku, já byl rozhodnutý tuto střelu také vyzkoušet, ale dva nebo tři lidé mne od toho poměrně přesvědčivě odrazovali... Takže určitě nejsi jediný, komu se toto střelivo "nezdá"...
Motivační citát pro tento den:

Vykašli se na motivační citáty, nalej si sklenku Jamesonu a pusť si pořádnej metal!!!
Marpie
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1193
Registrován: pon 16.10.2006, 7:33
Bydliště: severní Morava

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od Marpie »

Zdeňku, Lovu Zdar! Jak to tak čtu asi to bude chtít přezbrojit na originál od Brennekeho. Já sem takydávám svůj poslední zážitek.
Ve čtvrtek jsem ulovil svého prvního muflona - tříletého berana. Seděli jsme s průvodcem na posedu, dlouho se nic nedělo až po delší době nám prošel kousek od posedu daněk. Začínalo se už šeřit a najednou se zezadu ze stejného směru jako daněk objevila tlupa mufloní zvěře s jedním beranem. Průvodce ho prohlédl a dal svolení střílet. Počkal jsem chviličku aby beran nezakrýval žádnou muflonku po jeho pár krocích jsem srovnal kříž a zmáčknul. Střílel jsem tak na 40m a neznalý anatomie mufloní zvěře jsem jako obvykle u srnčí posunul zásah kousek za plec. Na krk jsem nechtěl abych nedopadl jak známý který si při zamýšlené ráně na krk zničil trofej. Po ráně muflon vyrazil s muflonkami a ztratil se. Průvodce se na mne podíval a říká - Co to bylo? Já na to že nevím, on že je asi chybený, protože po chvíli běhu zastavil otočil hlavu, ohlédl se po muflonkách, které když ho doběhly, tak se rozběhl s nimi - to zastavení jsem já neviděl, protože jsem ho měl zrovna zakrytého stromem. Tím že se už šeřilo, tak jsem rychle slezli a šli ohledat nástřel. Tam vůbec nic hledali jsme možná 20 minut mezitím se setmělo. Zkoušeli jsme pak hledat ještě na pásu vysokých travin kde tlupa přesazovala, ale ani tam nic. Tak jsme s baterkami procházeli celé okolí v místech předpokládáného úniku, ale bez úspěchu. Průvodce říkal že je opravdu nejspíš chybený ale že ráno ještě půjdeme hledat. Ráno jsme opět prohledali nástřel kde nebylo vůbec nic a opět se vydali ve směru kam tlupa odbíhala. Já očima pohledával každé stéblo, protože jsem nemohl uvěřit tomu že bych chybil a po chvíli průvodce říká - už ho vidím - je v potoku. Muflon ležel zhaslý v potoku cca 200m od nástřelu dolů z kopce. Večer jsme šli tak 20m od něj i tím směrem svítili, ale až k potoku jsme nedošli. Rána přesně tam kam jsem mířil těsně za plec výstřel trochu víc vzadu ještě na žebrech. Málem jsem měl berany dva, protože průvodce si byl mým chybením tak jistý, že ráno před dohledávkou jsme zahlédli na jednom místě dva a na druhém zase další dva odstřelové berany a průvodce mi dovolil střílet. Byli ale dost daleko, kam jsem si střílet netroufl - pokaždé přes 200 metrů. A já byl tak zklamaný a nalomený, že je něco s flintou, že jsem raději ráno vzal jinou flintu, protože jsem si říkal, že v rukou to být nemohlo a když jsme ho našli tak jsem měl myslím větší radost z toho, že jsem nechybil, než z toho, že mám prvního muflona.
Marocchi 03 Field 12/76; ZP49 12/12; Brno mod. 4 22LR+Nikon Monarch 3 5-20x44SF; Brno mod. 1 22LR Hawke 4-12x40; ZKK600 MC 270W+ Pard 008Lrf, CZ550 Prestige 270W + Delta Optical Titanium HD 2,5-15x56; UB584 270W/12 Vortex Crossfire 1-4x24
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od Zdenek41 »

Ty to náboje od RWS používám již asi 20 let.Nikdy jsem neměl problém s Tigem u ID jsem tak nějak zjistil,že to už neni ono.No,ale do 20m to vždy tak nějak šlo.Letos po načnutí krabičky 1 sele,krkovice flek,1 lončák dosled 800 m nízká komora přes játra ven,lončačka pro jistotu slecho,flek.A tohle poslední viz výše.Mám ještě 8 krabiček....Pořád si,ale myslím než TM je to lepší volba.Ač se mi to samotnému nelíbí budu lovit na krkovici.Jen bych chtěl opravdu vědět,kde se v té střele stala chyba...
Znáte to: Starého psa,novým kouskům nenaučíš. :wink:
pultik
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 150
Registrován: ned 11.10.2009, 19:42
Bydliště: Královehradecko

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od pultik »

Pánové dovolte abych se podělil o lovecký zážitek. V pátek přijela tchýně na celý víkend a tak jsem v sobotu zmizel do lesa.
Seděl jsem na kraji kukuřice s výhledem na posekané pole vojtěšky. V 16.30 přišla první liška a já ji ulovil
na cca 50 kroků za hodinu druhá liška ulovená na 70 kroků. Sedím dál a měsíc svítí, končí dančí říje a z obory
je slyšet jelen. O půl deváte rudl 5ti prasátek z kukuřice na vojtěšku. Na 35 kroků uloveno sele 40kg dodávková váha. Tak si říkám super večer, sním svačinu dopiju kafe z termosky a o půlnoci jak zajde měsíc jdu domů. V 23.45 zbývající čtyři selata vytahují opět z kukuřice.Beru flintu mířím burácí nocí kulová rána a 10kroků od prvního odkazuje druhé sele 38kg dodávková váha. Přichází kamarad "je zvědavý".Vzdávám pocty ulovené zvěři, červená práce a o půl třetí jsem v posteli.
Sříleno Tikka T3 308win hornady superperformance 165gr SST. Střela je to měkká a fragmentuje.
Mám tímto uloveno cca 10ks prasat od 9 do 60kg vše do 20m od nástřelu, ale většinou v ohni. Střílím přes lopatku
protože radši vyhodím kilo zveřiny něž abych musel zakopávat nebo hledat v kukuřici.
ps Zbyla mi v kapse jedna patrona
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od Petr1970 »

tak to aby tchyně jezdila častěji ne?:-)
lovu zdar:-)
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
tondaa
Nový návštěvník
Příspěvky: 41
Registrován: ned 24.2.2013, 15:31
Bydliště: olomoucko

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od tondaa »

.. jistě byla ,babička, ráda, že si domů vezla plnou kabelu zvěřiny ..(až se sní, staví se) ....nesmutni !
Odpovědět