Nábor nových členů - jak je to u vás?

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
Odpovědět
verdemont
Nový návštěvník
Příspěvky: 7
Registrován: úte 17.1.2017, 8:03
Bydliště: Brno-venkov

Re: Nábor nových členů - re posmiros

Příspěvek od verdemont »

musím jěště uvést na pravou míru ohledně toho supervyloučení mne,že ,,lhůty " k obraně proti tomuto jsem více než jistě prošvihl,a záměrně,neměl jsem vůbec v úmyslu se dál s těma lidma bavit,nechci se tam vracet,určitě ne mezi tuto sestavu,zřejmě by to nevedlo k ničemu efektivnímu,
myslím,že po tomto by se tam chtěl vracet málokdo z vás.
jen to považuji za újmu,jak morální tak nevím těď jakou jěště,a navíc v tom pokračují dál,znemožnilo mi to navázat dobré vztahy s výborem v novém bydlišti,pochopitelně,že pakliže výbor zde doporučil členské schůzi nebrat pro problémovost,nemají členové důvod výboru nevěřit,a odhlasovali ne.tak to prostě je,členská základna je od toho ,aby výboru věřila,přes to nejede vlak.souhlasím.otázka je důvěryhodnost referencí podaných výborem členům,a jejich ověřitelnost v konečném důsledku,kdyby k tomu došlo,výsledek je jedna paní povídala a já i přes to nebyl přijatý,z prstu vycucáno,účel splnilo,kde je chyba,jsme v pohodě,nemuseli jsme nikoho vzít,je to naše.hurá
napadá me,že tím vlastně výbor asi uvedl členskou schůzi(členy MS) v omyl,podal jim (asi za účelem vlastního prospěchu) nepravdivé informace,to je tuším pod nějakým § tr zák,asi podvod,no a výbor má víc členů,že by to bylo ve spolupachatelství?
a jéje,to by asi mohl být malér
no a takto nějak bych to chtěl směřovat,
týká se to ,jestli se nepletu,obou těch povedených rozhodnutí obou vykutálených výborů a členských schůzí,
těžko počítám,že by se v případném nějakém hypotetickém správním nebo jiném dokazování ,někdo z dotazovaných přiznal,kdo je nebo jej takto úkoloval,a že to je nedej bože ten samý člobrda.
se nám to zamotalo
ke strojům!!!
Posmiros
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 02.8.2012, 12:48

Re: Nábor nových členů - jak je to u vás?

Příspěvek od Posmiros »

Do toho druhýho spolku se asi nedostaneš, právo na to není, členská schůze odhlasovala, že tě neberou a tím to asi hasne. Mají na to právo tě nepřijmout za člena.

Do starýho spolku by ses možná dokázal vrátit. Pokud ti nedali písemně, že tě vyloučili, tak by měla být lhůta ten 1 rok na to řešit to soudním sporem.

Ale kdybys tam měl pravý kamarády, tak už by se za tebe postavili při tom prvotním hlasování a nemohl by takový paskvil projít.

Jsou z toho asi 2 cesty:
1. vykašlat se na to- proč se cpát do spolku plnýho tupců a závistivců
2. pokud si neprošvihl lhůty, tak se s nima soudit a dát jim to sežrat- pro pocit zadostiučinění a spravedlnosti

I když jak říkají právníci: K soudu se nechodí pro spravedlnost, ale pro rozsudek.
CZ 550 Standart .308 Win.- Meopta R1r 3-12x56 RD
CZ 557 Predator .308 Win - Pard NV008S
Bettinsoli Diamond Lux 12/76, 12/76
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Re: Nábor nových členů - jak je to u vás?

Příspěvek od Lotr »

Až by jeden nevěřil, že je taková věc v dnešní době ještě možná. Nejdřív musíš začít návrhem kontrolní/revizní komisi, aby přezkoumala rozhodnutí členské schůze o Tvém vyloučení a hned za druhé dát návrh na přezkum hospodaření fin. hospodáře, popř finanční komise, protože jestli se stvrzenky o zaplacení členského příspěvku začaly vydávat až po třech 3 letech, zavání to skutečně zpronevěrou. Po přeměně na spolek se vede účetnictví dle zákona o účetnictví a kdyby došlo na lámání chleba a finanční hospodaření přezkoumával Finanční úřad, platila by slova klasika "Vždycky se něco najde". Předpokládám, že návrh na přezkum buď neprojde, nebo revizní komise nic závadného neshledá, ačkoliv zjevně porušeno bylo, tak přijde ke slovu právník, neboť Ti přinejmenším dluží podíl členského příspěvku, který Ti při odchodu náleží.
Pouze jedno mi není jasné, podle rozhodnutí členské schůze nejsi členem, ale povolenka a plomby Ti zůstaly, takže jsi v režimu "povolenkáře" sice bez práv, ale taky bez povinností? Nebo s Tebou zametli tak rychle, že na podíly, povolenku a plomby zapomněli? Každopádně držím palce a též jsem ochoten být nápomocen při tomto boji s větrnými mlýny a přežitky.
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Nábor nových členů - jak je to u vás?

Příspěvek od Leon »

Podle toho co píšeš bych zaplatil právníka a dal jim to sežrat i s nádivkou a pak bych vystoupil.
CZ 550 american 308win.
Karel61
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 310
Registrován: sob 06.2.2010, 20:53
Bydliště: Česká Kanada

Re: Nábor nových členů - jak je to u vás?

Příspěvek od Karel61 »

Posmiros píše:Pokud ti nedali písemně, že tě vyloučili, tak by měla být lhůta ten 1 rok
To bych neřekl, zákoník říká, že (viz výše): do tří měsíců ode dne, kdy se navrhovatel o rozhodnutí dozvěděl nebo mohl dozvědět.
Dozvědět se "mohl" i nepřímo, tzn. od okamžiku, kdy se jakýmkoliv způsobem (i ústně) dozvěděl, že nemůže vykonávat právo myslivosti. Důkazní břemeno pak jasně spočívá na žalujícím.
Karel61
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 310
Registrován: sob 06.2.2010, 20:53
Bydliště: Česká Kanada

Re: Nábor nových členů - jak je to u vás?

Příspěvek od Karel61 »

To Leon:
Jojo, mám stejnou náturu :-). A právníka zaplatí oni - vzal bych si ho nejlíp z Čierné pri Čope, aby se prohnuli i s cesťákem :-).
Ale tipuji, že MS by rozhodnutí o vyloučení samo zrušilo po doručení soudní žaloby. Jenom korunovaný vůl by se nechal vláčet po soudech v tomto předem ztraceném sporu.
Toma
Zkušený diskutér
Příspěvky: 622
Registrován: úte 13.11.2007, 10:37

Re: Nábor nových členů - jak je to u vás?

Příspěvek od Toma »

Čert spolky začal,ale nemiloval.
Lovec zabíjí jednou ranou.
Posmiros
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 02.8.2012, 12:48

Re: Nábor nových členů - jak je to u vás?

Příspěvek od Posmiros »

verdemont> Kdy tě tedy vyloučili a kdy a jak jsi se to dozvěděl? Ať jsme o něco chytřejší.
CZ 550 Standart .308 Win.- Meopta R1r 3-12x56 RD
CZ 557 Predator .308 Win - Pard NV008S
Bettinsoli Diamond Lux 12/76, 12/76
verdemont
Nový návštěvník
Příspěvky: 7
Registrován: úte 17.1.2017, 8:03
Bydliště: Brno-venkov

Re: Nábor nových členů - jak je to u vás?

Příspěvek od verdemont »

v květnu 2015 mi přišel dopor dopis.
tam stálo,, Bylo Vám ukončeno členství z důvodu soustavného porušování stanov MS.jednatel",toť vše.takto jsem se to dozvěděl.nic víc,nic míň.
čučel jsem na to ,jako jitrnica.úplně jsem nechápal,co to vlastně do háje jakože je?jinýho mně nenapadlo než žeto mám asi k 50-tinám,tak dík.........
ale ještě si tak vzpomínám,na finesu hráběte pokladny.
asi 3dny před tím , jel jeepem kolem mý zahrady ,,pokladník" ,zastavil a povídá mi z okýnka,,byl jste vyřazen",zatáhl sklo a pobudoval dál,jezdí tam kolem denně do ,,lesa",tak jsme se vždycky před ,,tím" pozdravili,nějaký slůvko prohodili,on rád slyšel,že je to tam fajn,pač má pocit,že je to tam ,,kolem" všechno jeho ,no a pokračoval v krasojízdě.
no a to je právě ten zádrhel.jede kolem,zastaví,poplkáme a on,,budeme platit členské",tak já osel šmát do kapsy,lát mu to,on švih to do kastlíku a frnk,a nikdy nic.
až teď.
tady to máš vole důvěřivej
tak teď,teď už neplkáme ..........o čem taky,že.a s kým to vlastně,to nééééé
mimo jiné,aby se to nepletlo tu chaloupku jsem tam koupil za ranec v období,kdy jsem jakože údajně ,,neměl na zaplacení toho příspěvku,a v tom a dalším roce jsem do rekonstrukce nacpal další ranec,hotově,na ruku,nemám na tom ani kačku úvěru atd,takový já jsem žebrák,že jsem neměl na členství
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3386
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Nábor nových členů - jak je to u vás?

Příspěvek od dalas »

Ono to může mít zcela prozaické příčiny. Na mě to dělá dojem, že pokladník to bral zcela ležérně, takže mu tam vzniklo manko. Jeho hrdost mu nedá, aby řekl "jsem bordelář, doplatím to ze svého" Tak ať už záměrně, nebo ze zapomění označil za neplatiče verdemonta, no a ostatním se to předhodilo jako fakt. Jak už jsme tu všichni naznali, má to spoustu děr. Např. příspěvek nebyl placen tři roky zpět. Kua a co dělá revizní komise? Její zprávy na výročce jistě zněly, že vše je v nejlepším pořádku. No a pak ty procedurální chyby. Verdemont, škoda, že si se neozval dříve. S nejvyšší pravděpodobností by jsi je roztrhal na kusy. No já bych je trochu potrápil. Přes nenápadný kanál bych pustil informaci, že jsi se spojil se svým vysoce zazobaným kamarádem, vášnivým myslivcem a lovcem z Prahy a budete usilovat o příští pronájem honitby za daleko lukrativnějších podmínek pro HS. Že on to zasponzoruje a že by jste přibrali i pár lidí ze současného MS. Ale né všechny. :wink:
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
verdemont
Nový návštěvník
Příspěvky: 7
Registrován: úte 17.1.2017, 8:03
Bydliště: Brno-venkov

Re: Nábor nových členů - jak je to u vás?

Příspěvek od verdemont »

honební starosta je hospodář MS,členové pan ,,hrábě",člen reviz komise,předseda a jednatel,k tomu manželka a už nevím,díval jsem se i na HS kde bydlím teď,to samý v bleděmodrým,mezi tím pendluje hrábě a nemáte tady nikdo potuchy,jak ostatní lomí se v pase,když se blbě vyspí,já jsem jinak vychovanej,navíc odjinud,nemá na mně ani ,,ň", a to se fakt snažili,co se tak upomínám,nemáte potuchy,co dokážou dělat za kotrmelce v 65ti letech,jen aby se nám to nerozzlobilo,nějakej verdemont,co je pro ně jak on říká ,,takovej nečitelnej",to je malina,bude panáčkovat taky,nebo půjde.no a mně panáčkování ňák nešlo,políčka jsem mu taky nepustil , jak si myslel,tak tady to mám,vyháčkovanej a sám,ale svůj.cením si toho víc ,než čehokoliv jinýho.
nechci být zavázanej,nikdy jsem nebyl a na starý kolena se mi to nehodí,kdo se nechal nachytat,musí se v pase lámat do smrti nejdelší.
takže,pokud by se hypoteticky mělo něco přeplácet,kaček má nad hlavu,tudy cesta nevedla by.jako ,,jakože" , to by psina být mohla.
jenže nechci (ale musím) čekat na to,,až vymřou" tihle kádrové,nechci se do té doby jen koukat za vlastní plot,kde se černá prohání jak je libo,není možný,aby jeden místní mohl a druhý ne,protože se hospodář domluvil s někým,kdo mi už zatopil,a zkrátka mně nevezmou,kdybych se rozkrájel,pozlatil a rozdal.takto to přece nefunguje.nemůže se někdo kvůli vlastnímu prospěchu takto zakuklit a nikdo se tam nedostane,jen že on chce,blbost,někdo je rovný a místní a druhý rovnější a víc místní?kravina
photoamateurcz
Nový návštěvník
Příspěvky: 2
Registrován: sob 17.12.2011, 20:07

Re: Nábor nových členů - jak je to u vás?

Příspěvek od photoamateurcz »

Chlapi, nechci rušit Verdemontovo vlákno, ale neví někdo alespoň o možnosti zakoupit roční povolenku na Moravě? Hledám v inzerci, ale nikde nic. Když se poptám těch málo lidí co tu znám, zjišťuji, že i zaplatit si povolenku je privilegium pro známé. Že by mě vzali někde za člena se asi nestane, nikdo nechce nové lidi bez konexí. Včera zase kušnil v TV nějaký zasloužilý myslivec o tom, jak mladí lidé nemají o myslivost zájem... to mi opět zdvihlo mandle :lol:. Myslivost nemá zájem o mladé lidi, tak bych to formuloval spíš. Zaplať členství v ČMMJ a seď doma troubo.
verdemont
Nový návštěvník
Příspěvky: 7
Registrován: úte 17.1.2017, 8:03
Bydliště: Brno-venkov

Re: Nábor nových členů - jak je to u vás?

Příspěvek od verdemont »

zdravím všechny
vrtám se ve stanovách MS
píše se tady:
členství ve spolku vzniká
rozhodnutím členské schůze spolku a zaplacením vstupního příspěvku,pokud byl čl sch stanoven.
zaniká(mimo jiné)
vyloučením člena
při nezaplacení členského příspěvku ve stanovené lhůtě,uplynutím této lhůty.
povinnosti člena(mimo jiné)
hradit včas stanovené čl příspěvky
při vystoupení má člen nárok na vrácení vstupního příspěvku,nebo jeho části v závislosti na výsledku hospodaření v roce ukončení členství
Porušení členských povinností
1)členu,který neplní členské povinnosti vyplývající z těchto stanov,může výbor uložit některé z těchto opatření:
a)výtku
b)dočasné omezení využití výsledků mysl hosp,nebo jiných členských výhod,nejdéle na 1rok
2)člena,který závažně porušil povinnost vyplývající z členství a v přiměřené lhůtě nezjednal nápravu ani po výzvě spolku,může spolek vyloučit.
výzva se nevyžaduje,nelze-li porušení povinnosti odčinit,nebo způsobilo-li spolku zvláště závažnou újmu.
3)návrh na vyloučení může podat písemnou formou kterýkoliv člen.v návrhu musí být uvedeny okolnosti osvědčující důvod pro vyloučení.
člen proti kterému návrh směřuje,musí mít příležitost se s návrhem seznámit,žádat jeho vysvětlení a uvést i doložit vše,co je mu ku prospěchu.
4)o vyloučení člena rozhoduje výbor
5)člen může do 15dnů od doručení rozhodnutí v písemné formě navrhnout,aby rozhodnutí o jeho vyloučení přezkoumala členská schůze
členská schůze zruší rozhodnutí o vyloučení člena,odporuje-li zákonu nebo stanovám.rozhodnutí o vyloučení člena může zrušit i v jiných odůvodněných případech.
společná a závěrečná ustanovení:(mimo jiné)
4)na usnesení členské schůze nebo jiného orgánu spolku,které se příčí dobrým mravům,nebo mění stanovy tak,že jejich obsah odporuje donucujícím ustanovením zákona,se hledí,jako by nebylo přijato.to platí i v případě,že bylo přijato usnesení v záležitosti,o které tento orgán nemá působnost rozhodnout.
14)každý člen spolku nebo ten,kdo na tom má zájem hodný právní ochrany,může navrhnout,aby soud rozhodl o neplatnosti rozhodnutí orgánu spolku pro jeho rozpor se zákonem nebo stanovami,pokud se neplatnosti nelze dovolat u orgánů spolku.
jako ať na to koukám jak chci,
porušili to v podstatě sami,žádná výzva,žádný výbor,žádný psaní,žádná možnost obhájení,no zkrácený proces,asi to cosi způsobilo tak závažnou újmu,že nebylo dál a s kým co řešit
Jiří K.
Zkušený diskutér
Příspěvky: 718
Registrován: čtv 17.1.2008, 6:55
Bydliště: Ostrava

Re: Nábor nových členů - jak je to u vás?

Příspěvek od Jiří K. »

To verdemont: Promiň nechci se Tě nijak dotknout, ale ty kroky proti vyloučení jsi měl podnikat v květnu 2015 či do 3 měsíců po té jak zde bylo sděleno. Přečíst si stanovy sdružení v lednu 2017 je trochu pozdě.

To photoamateurcz: Se vší úctou. Můžeš mi vysvětlit co má společného členství v ČMMJ a nemožnost najít honitbu ve které bys mohl lovit. Pokud se nepletu, tak součástí přípravy pro zkoušku z myslivosti je i roční praktická příprava. Tu bys měl absolvovat někde v honitbě. Takže nějaký "konexe" bys měl mít.
verdemont
Nový návštěvník
Příspěvky: 7
Registrován: úte 17.1.2017, 8:03
Bydliště: Brno-venkov

Re: Nábor nových členů - jak je to u vás?

Příspěvek od verdemont »

zdravím,
add1)již několikrát jsem ve vláknu uvedl,že nemám,vzhledem k okolnostem, zájem na dalším fungování v takto přemotivovaném MS.jde mi jen o princip.stanovy jsem podepsal já také,lhůtu jsem opět záměrně nechal projít,a zabývám se takto vzniklou situací celou tu dobu jen pro to,aby se toto nestalo i dalším ,,měkkým" kolegům.jsem si jistý,že tohle nebyl konec.s jídlem roste chuť,a tam extrémně.
add2)situace,která vznikla,má ještě další důsledky,opět vlákno,pro ,,problémovost"(reference na mne ze spolku,co mne vyloučil),mne nepřijali v dalším MS,kde bydlím v současné době.a opět se mi to nelíbí,
pokud se to někomu nestalo,těžko to posoudí,jak říkám,co to bude dál?kam až to může zajít,kde jěště budou na mne ,,podobné" reference,na STB?na dopr inspektorátu? na péči o dítě?kdo a jak tomu zamezí?
to je to ,oč tu běží
děkuji za pochopení podstaty mých slz
Odpovědět