Yukon Photon

Noční vidění, termovize a podobná elektronická zařízení. Vaše zkušenosti, rady a dotazy
Odpovědět
CBFranta
Častý návštěvník
Příspěvky: 80
Registrován: sob 19.6.2010, 6:45

Re: Yukon Photon

Příspěvek od CBFranta »

Uvidíme co to vydrží. Potom naletuji pružinky. Je to šlendriján. Čím novější výrobek, tím větší krám.
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: Yukon Photon

Příspěvek od Zbrojovák »

Je to divné, ta 940nm je přece v prodeji už dlouho na všechny pulsary od 550 po 770... nikdo o tom problému tady dosud nepsal
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
Jiří
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 101
Registrován: úte 30.1.2007, 13:56

Re: Yukon Photon

Příspěvek od Jiří »

...a vidíš, problém tu prostě je :D Netuším jak fungoval či nefungoval přísvit dřív, ale mě vypíná, tak díky za rady a já jdu zkoušet pružinky!
Brok je brok, ale první kule bere.
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: Yukon Photon

Příspěvek od Zbrojovák »

no jak vidno vypíná více lidem... ato jsou ještě ti co se ozvou - kdoví kolika lidem to dělá... :roll:
vzhledem k tomu že svůj bazmek budu asi muset letos doplnit o ten laser 940 od pulsaru, tak se mám taky na co těšit...
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
kehys
Nový návštěvník
Příspěvky: 6
Registrován: úte 05.11.2013, 21:27

Re: Yukon Photon

Příspěvek od kehys »

Zkuste lithiové baterie gp a máte po problému s výdrží aku. Mě se 940 nevypiná. za ty kačky luxus komplet mna hromady.
kopov.c
Zkušený diskutér
Příspěvky: 674
Registrován: stř 18.8.2010, 23:16
Bydliště: Již.Morava okr.Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: Yukon Photon

Příspěvek od kopov.c »

Já ted koupil jiný baterky ty i když je ted v noci teplota pod nulou drží bez problémů. Kolikrát i ty z těch ne zrovna levných baterek nic nevydrželi. S tím vypínáním to stejné-některé tužkovky jsou o něco malinko kratší a už je problém. Zpětným rázem to ztratí kontakt a vypne se to. S delšíma baterkama se mi to nestalo. Co mě trochu štve je,že po výstřelu nevidím značení zvěře. Po výstřelu je dým z hlavně při bezvětří nasvícen přísvitem. Takže cca 2-3 vteřiny nevidím nic.Pokud mám dobrej větr,tak je to v pohodě dým je hned sfouknut bokem a před hlavní se nedrží :) Jinak můžu po třech měsících používání říct,že za ty kačky luxus. Jak jsme se tu bavili o tom,že jde regulovat přesvícení částečným sklopením krytky,tak můžu zodpovědně říct,že nástel to nezmění. Mám to vyzkoušeno už při dost ranách a vystřelení mimo okres jak tu kdosi psal se nekonalo :wink:
kopov.c
Zkušený diskutér
Příspěvky: 674
Registrován: stř 18.8.2010, 23:16
Bydliště: Již.Morava okr.Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: Yukon Photon

Příspěvek od kopov.c »

Ještě bych asi dopsal jednu věc co mě štve,ale to bude asi problém všech nočních vidění za použití trochu silnějšího přísvitu.Chodím s tím i dost šoulat. Často narazím na černou co se pohybuje dost blízko a nebo i částečně v krytině. Třeba včera jsem potkal dva rudlíky co vytrhávaly v pasece bukové sazenice a ani do jednoho jsem nebyl schopnej vystřelit. Přísvit se odrazí od okolního porostu a su v pasti. Dalekohledem jsem je na sněhu jakž takž viděl,ale v puškohledu jen přesvícenej prostor. Zas na druhou stranu si člověk všimne i větviček který by jinak v noci neviděl :wink:
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: Yukon Photon

Příspěvek od rimar77 »

a ty nedokážeš zúžit kužel toho přísvitu ?? na todle jsou dobrý lasery dokážu ho stáhnout a pak neosvětluju žádné okolí jen cíl
fplisek
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 129
Registrován: stř 07.5.2014, 15:30

Re: Yukon Photon

Příspěvek od fplisek »

Dá se, ale pak zase přesvětluje cíl, že taky není nic vidět, aspoň u L915, u 940 docela v pohodě, ale na kratší vzdálenost :)
kopov.c
Zkušený diskutér
Příspěvky: 674
Registrován: stř 18.8.2010, 23:16
Bydliště: Již.Morava okr.Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: Yukon Photon

Příspěvek od kopov.c »

Mam laser 915nm. A zůžit paprsek je to nejmenší. Ale pokud chci střílet řekněme na 60-70 do úzké linky v pasece(což je normálka) tak ti je zůžení paprsku prd platné :) Nehledě na to,že na nějaké extra štelování nebývá na šoulačce dost často čas.(zvěř v pohybu,špatnej vítr,nebo už o tobě ví.) Tam fak nemáš na obeznání a střelbu moc času. Natož něco štelovat.
Uživatelský avatar
Steyer
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 433
Registrován: úte 12.12.2006, 22:56
Bydliště: Liberec

Re: Yukon Photon

Příspěvek od Steyer »

To kopov.c: a co takhle tu 915-ku vůbec nezapínat. Ten digiťák přeci vidí trochu i bez přísvitu. Psal jsi, že to bylo v pasece na troše sněhu. Tam by to mělo bez toho IR přece koukat taky, ne? Problém ale bude, že pak neuvidíš ty větvičky.
Každá hodina, strávená na tomto fóru, je ničím proti vteřině strávené v lese.
Umění není něco "zabít", ale nechat žít...
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: Yukon Photon

Příspěvek od Zbrojovák »

To je normální bolest všech aktivních systémů, kde se musí ozařovat. V lese je to peklo na posedu, ne to na šoulačce. Dá se to naučit ale i tak to zdržuje. Bohužel. Jak se tak tím už pár let aktivněji zabývám (od dob kdy přestaly fungovat na černou obyčejné svítilny)- každý systém má svá pro a proti. Jde o to najít do svých podmínek to nej a s tím se pak naučit. Je to podobně jak ráží a typem flinty.
Do některých podmínek je třeba lepší výkonný kvalitní puškohled s bodem než střední puškohled + přehazovat aktivní NV (píšu o běžné cenové dostupnosti - pár desítek tisíc).
Na šoulačku do lesa v noci na rušenou/ lovenou černou- asi to tak bude nejlíp mít malý termopozorovák + termozaměřovač na flintě nebo tandem brýle Gen min. III (na nemířící oko) + na flintě pasiv min. Gen III líp IV s bodem. Nebo kombinaci těch systémů.
OT: měl jsem možnost kouknout přes větší NV z US gen.III z kraje 90.let, co se dovezlo z prvních misí. Ve stojáku bez výrazného měsíce si střelbu neumím představit - v kulturách a na otevřených plochách jen při hvězdách či světelném smogu bez problémů. Šoulačka nočním lesem a střelba někde u houštin či do průseků je ale něco úplně jiného než někde na žebříku u kukuřice ve vylámaném kruhu nebo v polích a pasekách...
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
Uživatelský avatar
Steyer
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 433
Registrován: úte 12.12.2006, 22:56
Bydliště: Liberec

Re: Yukon Photon

Příspěvek od Steyer »

S prvním odstavcem zcela souhlasím. Digi NV jako pozorovák používám již od roku 2004, takže s tím mám
celkem bohaté zkušenosti. Ale mě se zdá, že i když se bude používat sofistikovaná technika, tak zvěř by měla mít i přesto
šanci. A ruku na srdce, ať budeme střílet čímkoliv, o stisknutí spouště přece vždy rozhoduje člověk. To, že bych používal nejmodernější techniku, mě neopravňuje k tomu, abych zabil všechno, co s tím uvidím.
Každá hodina, strávená na tomto fóru, je ničím proti vteřině strávené v lese.
Umění není něco "zabít", ale nechat žít...
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: Yukon Photon

Příspěvek od Zbrojovák »

Ne ale můžu vybrat co ještě je košer a co už ne - nejhorší je hádat co tam stojí a pak když dáváš poslední hryz to rozčarování a zkalená radost... vždyť víme, kdo lovíme...
Takže můj názor - mít na to- tak mám to nej na trhu, ale ne proto abych střelil co nejvíce kusů (i když už u nás dnes jsou takové honitby a požadavky vs škody a tam je to nejvíc třeba), ale proto abych měl jistotu na co střílím a nemusel se ochuzovat o lovecký zážitek tím že buď to risknu (to já nerad), anebo raděj nelovím. No a hlavní důvod pro mě - odpoutat se od lovu u vnadišť. Když ještě fungovaly svítilny, na vnadištích jsem seděl velmi sporadicky. Dnes s tou technikou NV kterou mám, můžu s jistotou lovit jen na těch připravených vnadištích a do 50m. To už není lov, ale spíš rybaření s flintou... :( a to ještě za předpokladu že jim nebude (zatím) vadit IR přísvit.
Čili buď svítit fakt něčím pro černou neviditelným (je něco takového?) anebo pasiv.
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: Yukon Photon

Příspěvek od rimar77 »

zbrojovák souhlas a za mne rozhodně jsem maximálně spokojen po pořízení pozorovací termokamery předtím jsem dřepěl čučel do dalekohledu a nic neviděl teď vím přesně kde se pohybuje kolik srnčího zajíců a hlavně v tuto dobu super jde prase a vidím jestli je to samotný kus a nebo okolo něj pobíhaj malinký selátka, který jinak neuvidím ani v NV pozorováku a o dalekohledu ani nemluvím, takže za mne rozhodně ano odlov se stává zodpovědnější a to že bych za pomoci NV vymlátil vše taky nehrozí stačí aby byl kus v trávě a stejně v puškohledu nevidíš a když je volném prostoru lépe zhodnotíš velikost a hlavně přesně umístíš zásah a netrápí se a nestřelíš houbaře atd. a zároveň nestřílíš za každou cenu prostě si počkáš na jindy protože nejsi omezenej krátkou dobou kdy je měsíc, o sněhu už raději ani nemluvím to za chvilku bude v pohádkách pro děti že něco takového kdysi existovalo a pak se mlátí každej flek co v puškohledu uvidíš
zbrojovák jinak s přísvitem zkoušel jsem teď 980nm a stejně se po mně to srnčí otáčí když to stáhnu, když ten paprsek nechám roztaženej moc vidět není těch 100m je maximum a to už mám osvícenej na těch 100m tak 1 m
Odpovědět