Montáže

Lovecké puškohledy a vše o nich. Vaše zkušenosti, rady a dotazy.
Odpovědět
fplisek
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 129
Registrován: stř 07.5.2014, 15:30

Re: montáže

Příspěvek od fplisek »

Nechal jsem si dělat na zbraň u puškaře weaver lištu a chtěl bych ji osadit kroužky Leupold QRW 30mm, máte někdo typ kde je koupit? Nebo kde jste je kupovali vy? Díky
Bolt
Nový návštěvník
Příspěvky: 15
Registrován: úte 21.1.2014, 21:54

Weaver na T3ku

Příspěvek od Bolt »

Zdravím, přemýšlím o alternativě k optilocku na Tikku T3 ... všiml jsem si že Kozap nabízí ... "Montáž Kozap Tikka T3 základna pro weaver"... Chtěl jsem se zeptat, myslíte si že je to použitelné jako základna v kombinaci s kvalitními kroužky?
Máte s tím někdo zkušenost nebo alespoň názor?
Děkuji za opd.
poli
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 326
Registrován: pon 04.6.2012, 8:55

Re: montáže

Příspěvek od poli »

Měl jsem v ruce jednodílný Weaver od Kozapu na zbraně typu Mauser 98 a vrátil jsem ho, protože byl prohnutý. Jejich kroužky mi zase pomačkaly a odřely tubus, i když jsem je dotahoval momentovým klíčem. Můj názor Kozap nebrat.
Marcus.das
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 146
Registrován: pon 28.1.2013, 9:15
Bydliště: Okres Nový Jičín

Re: montáže

Příspěvek od Marcus.das »

Zdravím,
Kolega si pořídil cz 550 v 458. WinMag a dostal jsem za úkol na mu tuhle flintičku vybrat nějakou montáž, která by snesla zpětný ráz.
Bude na tom puškohled od Vortexu (3-12*56) s 30mm tubusem (Vím, není to zrovna dobrá volba, ale již jej má koupený). Problém je, že pokud bych použil dvoudílnou montáž, tak puškohled má moc krátký tubus v porovnání s roztečí upínacích míst pro montáž na pušce a prostě ho do té montáže neupnu.Máte někdo praktickou zkušenost s montáží na tuto 550ku?
Díky
tibi1
Zkušený diskutér
Příspěvky: 605
Registrován: stř 18.10.2006, 6:52

Re: montáže

Příspěvek od tibi1 »

ocelove Talley rings s recoil zubom (su v prevedeni qrw a aj prw)...co viem tak kamos v usa to ma na 550 375HH a OK lebo su uzsie a vytvoria viac miesta na tubus...inak vidim riesenie uz len weaver ako redukciu a na to kruzky ale to ti asi dost nadvihne optiku
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: montáže

Příspěvek od BwanaHunter »

Marcus> mám na 550 magnum v 416 Rigby klapku, ale je dělaná na zakázku. Fotky můžeš vidět tady v bazaru. Problém s tím nikdy nebyl, stejně jako na 375HH. Když byl problém, tak s puškohledem, ne s montáží...
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
Marcus.das
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 146
Registrován: pon 28.1.2013, 9:15
Bydliště: Okres Nový Jičín

Re: montáže

Příspěvek od Marcus.das »

Tibi: Mylsíš, že bude ten weaver pro tak velkou ráži "dost tuhý"? Nebudou vznikat nějaké otlaky, případně nebude se lišta v některých místech více deformovat?

Bwana: Můžu vědět, jaká byla finanční náročnost takové výroby?

Díky oběma...
poli
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 326
Registrován: pon 04.6.2012, 8:55

Re: montáže

Příspěvek od poli »

Weaver vydrží 338LM, 50BMG tak proč by tohle nevydržel. Je to o tom vybrat kvalitní lištu, která je přesně vyrobena a kroužky také, pak se sejdou nulové vůle, které nedají možnost nějakému posunu nebo vymačkávání materiálu. Když se ovšem použije nekvalitní lišta, která není přesně vyrobena a nedejbože z bláta, na ní se hodí nekvalitní kroužky, tak se potom nemůže člověk divit. Sám mám na jedné flintě ocelovou weaver lištu, na ní duralové kroužky a když jsem kroužky jen nasadil na lištu bez přišroubování, tak vůle byly nulové, prostě prdel na hrnec. Ale lišta stála 3600,- a kroužky 4200,- jo a každé je od jiné značky.
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: montáže

Příspěvek od BwanaHunter »

Marcus> jasně že můžeš, jen to nevím už úplně přesně, mám jí už řadu let. Ale určitě to byly jednotky tisíc.
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
Posmiros
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 02.8.2012, 12:48

Re: montáže

Příspěvek od Posmiros »

Mám takový laický dotaz- nikdy jsem tohle ještě neřešil :mrgreen:

Mám CZ 550 Standart a řeším, jak tam co nejjednodušeji a nejrychlejí přehazovat puškohled na 30 mm kroužky a zamyšlený Yukon Photon též na 30 mm kroužky.
Co jsem koukal po netu, tak nejjednoduší by bylo asi koupit dvě rychloupínací montáže na flintu? Tím by to mělo jít přehazovat bez toho abych musel znovu nastřelovat jestli to dobře chápu? http://www.loveckysvet.cz/montaz-alfa-w ... pro-cz-550

Nebo už je lepší tam namontovat univerzálnější weaver lištu a pak řešit nějaké rychloupínací kroužky na weaver lištu? Tím bych si i rozšířil možnosti flinty osazením kolimátoru od Meopty, který vlastním :)

Děkuji za odpovědi :)
CZ 550 Standart .308 Win.- Meopta R1r 3-12x56 RD
CZ 557 Predator .308 Win - Pard NV008S
Bettinsoli Diamond Lux 12/76, 12/76
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: montáže

Příspěvek od rimar77 »

posmiros ta montáž co jsi tam dal je jednodílná weaver takže stejně potřebuješ na flintu dát lištu :wink: osobně mám krom trojáku na všem weaver lišty přijde mi to jednodušší a univerzálnější a dobře drží nástřel i při sunddavání a nandavání
Posmiros
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 02.8.2012, 12:48

Re: montáže

Příspěvek od Posmiros »

Já to z popisu chápu, že ta montáž je přímo na kulovnici? viz popis tady: http://eshop.esako.cz/cluny_a_lode/zbra ... -557-pr.30

A jak často sundaváš a nandaváš? A jaký používáš montáže? Děkuji
CZ 550 Standart .308 Win.- Meopta R1r 3-12x56 RD
CZ 557 Predator .308 Win - Pard NV008S
Bettinsoli Diamond Lux 12/76, 12/76
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: montáže

Příspěvek od rimar77 »

no já tam čtu -v tom prvním odkazu co jsi tu nechal - Montáž Alfa weaver systém 1-dílný pro CZ550 a tudíž potřebuje weaver lištu pokud bude na podobném principu na rybinu tak pak nebude potřeba lišta ale je otázka jak ti bude držet nástřel když to sundáš moc bych tomu nevěřil.
Přehazuju puškohledy a drží to nástřel velmi dobře mám MAK 2x a 1x Leupold QR taky pohoda šíny mám vyrobené od kamaráda z nástrojové oceli takže jsou tvrdý a nic se tam neomačkává
Posmiros
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 02.8.2012, 12:48

Re: montáže

Příspěvek od Posmiros »

No podle fotek bych řekl, že je to na ribinu. Proto se na to ptám, jestli s tím mám někdo zkušenosti. Zatím převládají negativní názory, tak to asi nebude to pravé ořechové...

No zatím, když vidím, co mi doporučujete, tak bude možná lepší radši koupit další flintu :mrgreen:
CZ 550 Standart .308 Win.- Meopta R1r 3-12x56 RD
CZ 557 Predator .308 Win - Pard NV008S
Bettinsoli Diamond Lux 12/76, 12/76
Hirc
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 458
Registrován: pát 07.3.2008, 13:25
Bydliště: Praha / západní Čechy

Re: montáže

Příspěvek od Hirc »

nebo si kup Dentlera a můžeš měnit všechno se vším - "n" optik na "n" flint. Co jsem pochopil z toho videa, tak ta montáž umožňuje dát stejnou optiku na různé modely flint. Na flintu se namontuje spodní díl, který je upravený pro jednotlivé modely zbraní. Na optiku se namontuje horní díl, který univerzálně pasuje na spodní díl - nezávisle na modelu zbraně.
http://www.dentler-jagdwaffen.de/de/jag ... hienen.htm
https://www.youtube.com/watch?v=mD0V6EUoKRI

Ale trochu Ti to ten Photon prodraží :oops:
Odpovědět