puškohledy MEOPTA

Lovecké puškohledy a vše o nich. Vaše zkušenosti, rady a dotazy.
Odpovědět
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: puškohledy MEOPTA

Příspěvek od pufr »

2ChooChoo Vertikální odchylka záměrné 17 mm/100 m u Doctera je v "Anderung der Visierlinie bei Vergrosserungswechsel" - osmý řádek odspodu "Hohe 17"
Ta tragická odchylka měla být u Zeisse - špičkové řady, ale mám to z podání dealera přísahajícího na jednoho z jejich evropských "kompetitorů", tak to ber s rezervou :?
Zorné pole při nejnižším zvětšení - 14,9 m/100 m má Meostar R2 v rámci uvedeného testu celkem slušné.
Nepovedenost S&B 3-27x56 oproti 5-25x56PMII je prezentovaná ve více testech, škoda.
Pufr
Uživatelský avatar
lanus
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 290
Registrován: pát 27.3.2009, 17:39

Re: puškohledy MEOPTA

Příspěvek od lanus »

Choochoo007 - V prvom riadku testu máš uvedené že Docter má max. zv. 11,2 x ; a Vixen má max.zv. 22,5x ; tieto údaje zodpovedajú vypočítaným hodnotám výstupných pupíl . :wink:
308 Win.;223 Rem.;22 l.r. .
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1403
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: puškohledy MEOPTA

Příspěvek od Choochoo007 »

lanus, vzdyt jsem psal "Edit" ze jsem si toho vsiml po napsani prispevku, ze to tam asi je :wink:

pufr, nejak se mi ten obrazek spatne zobrazoval nevidel jsem spodek tabulky, takze jsem to tu 17 nemohl najit :wink:
Co je prosim te jeste 6. radek od shora? Je to zmena vzdalenosti ohniska min vs max zvetseni?
9. radek od spoda je posun zamerneho bodu po testu odolnosti na zpetny raz? Jak ho testovali, vidim tam "*1"
4. od spoda je test 10 kliku nahora a do strany a kolik je chyba v mm?

Diky
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
magnum
Nový návštěvník
Příspěvky: 31
Registrován: stř 28.11.2012, 11:00

Re: puškohledy MEOPTA

Příspěvek od magnum »

Zdravím pánové,

Koupil jsem si puškohled meopta R1r 3-12x56 RGD. A řeším takový problém, jelikož teprve začínám a je to moje první optika, tak nevím pořádně co a jak. Ale za boha nemohu přijít jak se nastavuje dioptrická korekce. Můj kamarád dlouholetý myslivec má ten stejný model (jen s červeným bodem) a má to prý řešeno jinak, má tam normálně točítko. Já tam mám dle fota jen kroužek gumy na očnici a znaménka "+" a "-". Ale točit s tím nejde. Nevíte kde je zakopaný pes?
Přílohy
x_rgd.jpg
x_rgd.jpg (40.29 KiB) Zobrazeno 12080 x
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3386
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: puškohledy MEOPTA

Příspěvek od dalas »

Chce to asi více síly. Chytni to za ten gumovej kroužek a otoč doleva. Může to jít i dost ztuha, ale je to výhoda, že se to nerozostří nechtěným dotykem. Některé puškohledy mají aretaci nastavení, ale u Meopty by to být nemělo. Mám R1 i R1r 3-12x56 a žádný aretaci nemá. Pokud to nepůjde i dost hrubou silou, je to na reklamaci. Pak by bylo otázkou, co výstupní kontrola?
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
magnum
Nový návštěvník
Příspěvky: 31
Registrován: stř 28.11.2012, 11:00

Re: puškohledy MEOPTA

Příspěvek od magnum »

K puškohledu se dostanu ve středu, tak uvidím jestli to větší silou půjde. Doufám, že mi něco nezůstane v ruce :D. Jsem student a na ten puškohled dělám 3 měsíce při škole. Takže si jej dost vážím a nechtěl bych ho rozsekat, ještě než ho vůbec nasadím na flintu.
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: puškohledy MEOPTA

Příspěvek od rimar77 »

no vzhledem k tomu že bude muset později snášet zpětné rázy na pušce tak pokud ho rozsekáš při tomhle ušetříš si následné nervy a střelivo :wink: :D takže neboj se toho musí to být taky trochu fortelné ale chápu tě tímhle jsme si asi prošli všichni, ono to časem přejde :wink:
Pavka
Nový návštěvník
Příspěvky: 39
Registrován: úte 09.11.2010, 12:43

Re: puškohledy MEOPTA

Příspěvek od Pavka »

Bude to opravdu jen přischlé z výroby,trochu zaber a bude to gut :wink:
petjan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 488
Registrován: sob 31.12.2011, 14:08
Bydliště: štětí

Re: puškohledy MEOPTA

Příspěvek od petjan »

Již cirka půl roku jsem majitelem Meostara R2 2-12x50 a teprve nyní, jsem zjistil (respektive dočetl na jednom fóru ), že tento puškohled má nulování rektifikačních točítek. Nejdříve jsem si myslel, že je to nějaká kachna a hned jsem koukal do návodu i na web a nic takového jsem tam nenašel. Tak jsem otevřel trezor a opravdu to ta R2 má. Jen nechápu tu reklamní politiku Meopty, že takovou docela zajímavou vlastnost nezveřejní. :shock: :cry: :roll:
ZP 16x70/16x70
Brno 500 8x57JRS/20x76
Sabatti SKL 98 10,3x60R /270 win
sako85
Častý návštěvník
Příspěvky: 62
Registrován: čtv 05.12.2013, 13:16

Re: puškohledy MEOPTA

Příspěvek od sako85 »

Ano ,skutočne má a u mnou testovaného kusu musím potvrdit,že to aj šlapalo,ako malo,pretože čo sa týka mechaniky mám pri Meopte stále obavy,aj ked je to Meostar.
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1403
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: puškohledy MEOPTA

Příspěvek od Choochoo007 »

Nejaky hodnoceni uzivatelu jinde nez z CR. Ve Francii se asi na tu Meoptu zmuzou asi casteji nez u nas a jejich hodnoceni asi bude vice odpovidat realite nez to nase JPP a slysel jsem.
http://www.meopta.cz/cz/meopta-meostar- ... 44300.html
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
Uživatelský avatar
lanus
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 290
Registrován: pát 27.3.2009, 17:39

Re: puškohledy MEOPTA

Příspěvek od lanus »

Choochoo007 - Meopta v predmetnom linku na 100% preukázala aká v skutočnosti je a to krajne povrchná a nezodpovedná !!! Keď niekto ani na vlastnej stránke v " NOVINKÁCH " nedokáže zabezpečiť aby tam neboli popísané "hovadiny" (viď nadpis a pod-nadpis linku, ako aj veľa technických nezrovnalostí na ostatných stránkach ) tak zaslúži len malý dvor a veľký bič !!! :roll: :oops:
308 Win.;223 Rem.;22 l.r. .
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2024
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Re: puškohledy MEOPTA

Příspěvek od lovec »

Meopta píše:Významné ocenění pro náš špičkový výrobek sportovní optiky - puškohled MeoStar R2 2-12x56 přímo od našich zákazníků, kteří jej, díky jeho vlastnostem, upřednostnili před výrobky od firem Zeiss, nebo Leica.
Hlavnou vlastnostou, pre ktoru ju zakaznici uprednostnili, je tak ako vsade inde vo svete priblizne o polovicu nizsia cena voci zmienenym konkurentom... :D
9,3x62mm, .338 Remington Ultra Magnum, .300 Winchester Magnum, 7mm-08 Remington, .270 Winchester, .260 Remington, 6,5x47mm Lapua, .44 Magnum, 9mm Luger, 16/70, .22 LR
Every Shot Counts
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1403
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: puškohledy MEOPTA

Příspěvek od Choochoo007 »

Tak to mas pravdu, ze jsou levni, ale ne zas o 50% horsi. Proto z hlediska pomeru cena/ kvalita vyhravaji i ve zminovane Francii :wink:
lanus píše:Meopta v predmetnom linku na 100% preukázala ....... Keď niekto ani na vlastnej stránke v " NOVINKÁCH " nedokáže zabezpečiť aby tam neboli popísané "hovadiny"
Osobne jsem to z duvodu reklamy necetl, takze jsem si toho ani nevsiml. Meopta ma se strankami dlouho problem, jejich info je docela bidne a ze se jim tam motaji vyrobky, no to uz je pak tezke :roll:

Koukal jsem dnes na stranky a hledal nejake info o R1, R2 a nasel novy model http://www.meoptasportsoptics.com/shop/ ... tgRcz.html. Loni jsem neco resil s Meoptou a dostal jsem info o nejakem novem modelu snad se zvesenim 30x, ale o tomto ani slovo. Pritom uz ho davno museli testovat. Nevite neco o dalsich novinkach? Jinak na strankach uvadeji osvetleny kriz mildot2 a v katalogu(str.43)) mildot3, coz by mel byt jen stredovy krizek misto celeho krize u mildot 2
http://nimax-img.de/Produktdownloads/46 ... 20(EN).pdf
Rozsah rektifikace take v katalogu uveden podrobneji. Asi to chce fakt cerpat jen z tistenych materialu. Co dodat k verohodnosti informaci z webu :roll:

Zajimalo by me, jestli nemate nekdo vlastni srovnani rady R1 a R2, jaky je rozdil v kontrastu?
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
pepava
Častý návštěvník
Příspěvky: 68
Registrován: sob 26.12.2009, 20:32

Re: puškohledy MEOPTA

Příspěvek od pepava »

R2 2.5-15x56 jsem měl možnost nastřelovat. První dojem na mne udělala brilance obrazu. Kdybych nevěděl, co nastřeluji, tak bych řekl pouze jedno slovo: ZEISS. Další plus byla naprosto přesně reagující rektifikace. Vytkl bych tomuto přístroji akorát to, že nemá doostřování paralaxy a konkrétně u tohoto přístroje po čtyřech ranách z 7x65R se na osnově objevilo několik černých teček.
Odpovědět