Norma Strike

Vše o loveckém kulovém střelivu. Vaše zkušenosti a názory.
opel
Nový návštěvník
Příspěvky: 11
Registrován: sob 10.7.2010, 8:40

Norma Strike

Příspěvek od opel »

Zdravim počuli ste o strele norma strike čo je to za strelu
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Norma Strike

Příspěvek od BwanaHunter »

Máš to na webu http://www.norma.cc/en/Products/Our-Bra ... ma-strike/
ovšem reálné zkušenosti zatím nejsou, je to oznámená novinka.
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
crif
Zkušený diskutér
Příspěvky: 606
Registrován: pát 07.3.2014, 20:12

Re: Norma Strike

Příspěvek od crif »

Podle obrázku to vypadá, že by to mohlo být bondované. Uvidíme dále...
opel
Nový návštěvník
Příspěvky: 11
Registrován: sob 10.7.2010, 8:40

Re: Norma Strike

Příspěvek od opel »

To som nasiel len prekladač je z toho domotany
bon
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 477
Registrován: úte 04.9.2007, 16:46
Bydliště: Vysočina

Re: Norma Strike

Příspěvek od bon »

opel píše:To som nasiel len prekladač je z toho domotany
Zatím jsou to jen obvyklé marketingové kecy o tom jak je to super a nastavuje to nové standardy.

TIPSTRIKE™ - bondovaná střela s plastovým hrotem určená pro střední a velkou zvěř. Navržena pro vysoký stop efekt spolu s hlubokou penetrací střely.

ECOSTRIKE™ - měděná střela s povlakem pro zvýšení životnosti hlavně a plastovým hrotem. Garantovaná expanze i při nižších rychlostech. Boat tail pro zvýšení balistického koeficientu a snížení citlivosti na vítr.
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Norma Strike

Příspěvek od BwanaHunter »

jojo, přesně tak, jen marketing - měkká špička, kompaktní záď, řízený rozklad střely díky tipu a ztenčujícímu se plášti směrem ke špičce, devastující šokový účinek - expanze a předání energie, přitom spolehlivá penetrace bla bla bla...
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
Uživatelský avatar
roman300
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 270
Registrován: úte 19.8.2008, 16:14
Bydliště: Plzeňsko

Re: Norma Strike

Příspěvek od roman300 »

Reaguji na diskuzi z vlákna 300WM:
Nevím, nevím, zda se jedná o "bondovanou" střelu. V popisu jsem to nikde nenašel, přikládám odkazy na to jak byla střela prezentována na IWA 2015. Dle toho zámku u dna střely, který je chtěj nechtěj velice podobný starému systému InterLock od firmy Hornady, mám podezření, že se střela snad ani ve Švédsku nevyrábí. Na videu je v želatině vidět příliš mnoho střepin, to si myslím, že "bonded" neudělá. Asi vařím z vody, ale myslím, že je to klasické SST :wink: .

https://www.all4shooters.com/en/special ... 930x870%3E

https://youtu.be/2gIj1IE_7EI
Rem.700 Sendero 300 WM + R2 2,5-15x56; Voere 22-250 + Nikon Monarch 2,5-10x56 IL, CZ550 Medium 300WM + S&B 2,5-10x56; ZKM456+ Leup. VX-III 4,5-14x50; Browning B80 12/70; ZP 49 12/12; Norinco 1911 .45ACP; Taurus 85 .38 Spec.
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2033
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Re: Norma Strike

Příspěvek od lovec »

Vsetky SSTecka maju boat-tail, okrem 4 modelov, z toho ani jedno nie je 11,0g .30" kal. Co vsak neznamena, ze by im to tam zakazkovo nemohli vyrabat. Bondovane to nebude, na to by automaticky poukazoval marketing. Alebo si to mozno vyraba Norma sama, vsak nieco menej vzhladovo sofistikovane maju uz relativne dlho - Plastikspitz.
Tento Strike bude nieco podobne ako GECO Express, bezna flat-base strela s plastovym hrotom. Nenarocna vyroba, solidny profit.
9,3x62mm, .338 Remington Ultra Magnum, .300 Winchester Magnum, 7mm-08 Remington, .270 Winchester, .260 Remington, 6,5x47mm Lapua, 6mm Norma BR, .44 Magnum, 9mm Luger, 16/70, .22 LR
Every Shot Counts
bon
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 477
Registrován: úte 04.9.2007, 16:46
Bydliště: Vysočina

Re: Norma Strike

Příspěvek od bon »

Podle popisu to bondované není, pouze mechanicky uzamčené olověné jádro. I když v původní tiskové zprávě na začátku roku, která nebyla tak parádně barevně graficky vyvedená, nějaká zmínka o bondování byla, pokud si na to správně vzpomínám (nebo pokud jsem si to správně vyložil).
Herkul
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 149
Registrován: pát 02.11.2007, 8:45

Re: Norma Strike

Příspěvek od Herkul »

já to mám mnohem jednodušší. Pokud náboj stojí víc jak 35 Kč (40 v krámě), může být třeba naváděcí, ale já jej kupovat nebudu. protože tu samou práci mi udělá Sako, Geco, SB... Je to jen o tom, se správně trefit. Nic neuspěchat a v klidu řádně vystřelit - hladovcům zdar XDD
Uživatelský avatar
Durell
Zkušený diskutér
Příspěvky: 731
Registrován: stř 25.1.2012, 16:43
Bydliště: PB-SK

Re: Norma Strike

Příspěvek od Durell »

Viac stojí kvalitná strela . Zasadne nesúhlasím. Nechcelo by sa ti ťahať každý kus 12 m hlbokého jarku, alebo špekulovať ako sa dostať 20 m do neprestupneho trnia len preto že kus miesto 30-50 m odbehol 150-200 m .
SAUER 202- 9,3x62, Swarovski z6i 2-12x50, Blaser R8 PS 6,5x284 Norma , Zeiss VICTORY V8 1.8–14x50, CZ 550 - 6,5x284 Norma Nightforce SHV 5-20x56, Sig-sauer 2022 spc 9mm Luger, zeiss conquest hd 8 x 42,Leica Rangemaster - 1600 B CRF
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Norma Strike

Příspěvek od BwanaHunter »

Durell> já se jen přidám s tím, že také v zásadě nesouhlasím, jinak bych se rozohnil, zbytečně. Já jsem na ty šetřílky, co počítají koruny za patron na lov téměř alergický, necílím na nikoho konkrétně. Každý si na to musí přijít sám.
To není o hladovosti a tom, že bych musel nutně něco zabít, abych usnul, je to o tom, že když mám škody, potřebuju lovit, plnit atd., a trávím x hodin a nocí v lese, v zimě, nespím atd. a pak zvěř přijde, chci mít možnost spolehlivě ulovit, a ne to muset nechat odejít proto, že jsem byl škudla koupit slušný patron. Pokud má někdo OVĚŘENÉ, že mu laciná patrona udělá v jeho ráži a v jeho zbrani stejnou službu, jako dražší, opravdu stejnou, tak budiž, ale jinak... To není ani o střele, tam bych souhlasil, že rozhodující je přesný zásah, ale třeba jsem si ověřil, konkrétně na SB, že precize v rámci jedné krabičky (!!) byla tak mizerná, že nad nějakých 150m bych tomu nedokázal věřit. Delaborace ukázala proč, odchylky v hmotnostech střel i navážkách peklo. Jo, když někdo střílí jen na hromadu do 30m, pak možná.
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
Tomas 43
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 110
Registrován: čtv 04.10.2007, 8:38
Bydliště: Halenkovice, Zlínský kraj

Re: Norma Strike

Příspěvek od Tomas 43 »

To co píšeš o precizi nábojů SB mě nepřekvapuje, několikrát jsem při rúzných příležitostech měřil na hradlech jejich rychlosti, konkrétně to byly z loveckých 8x57 JS se střižnou hranou,9,3x62 a pak pistolové 9 mm Luger, 9 mm Makarov a 9 mm Br. Výsledky byly tristní, tj. rozdíly v rychlostech řádově v desítkách metrů. Tomu pak samozřejmě odpovídá i precize. Občas zabloudím i na německá myslivecká föra nebo se dám do řeči s loveckými hosty z Německa a Ti si je zase chválí. Můj subjektivní názor je,že SB distribuje na zahraniční trhy kvalitní náboje, na domácí trh šunt Zjistit se to dá i jiným způsobem, tj stačí si koupit přes Frankonii náboje Top Shot, které jsou hlavně z produkce SB.
Sauer 202 Clasic 8x57 JS, SAKO 75 9,3x62,
Remington 700 VLS 308 W, Remington 700 BDL
7 mm Rem. Mag, Remington 700 BDL 300 RUM, Mannlicher Luxus 6,5 x 55 SE, CZ 527 222.REM,
Marlin 1895 XLR 45-70 GOV, Krieghoff Hubertus 6,5x65 RRWS,Carl Gustaff 1917
Bord
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 220
Registrován: úte 16.10.2007, 19:58
Bydliště: Střední povltaví

Re: Norma Strike

Příspěvek od Bord »

Nepřísluší mi ale:jste OT."NORMA STRIKE"
Připomínka legalizována. dalas
8x57JRS,bordík
Herkul
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 149
Registrován: pát 02.11.2007, 8:45

Re: Norma Strike

Příspěvek od Herkul »

Já si mile rád Normu Strike koupím a vyzkouším (až bude v mé ráži:-), jako jsem zkoušel vulkány a hned je opustil. Takové podlitiny na vysoké jsem měl akorát s Win PP. Lovím ve 4 honitbách a myslím si, že nastřílím ročně opravdu dost a k tomu si rád zajdu na střelnici. Pak totiž po xy let laborování jsem přišel na to, že kupříkladu Sako Hamm plně dostačuje a do 200m se s tím dá pohodově střílet. Dohledávka se za poslední dva roky konala jedna cca 80m do trnek XDD. Mám psa, takže bez problémů. (tedy pokud nepočítám dohledávání selat v ječmenu, protože tam nic nevidím a bez psa jsem v háji - ono v poli najít nástřel XDD, když střílím na 150m XD). Každopádně tím chci říct, že si je rád koupím a vyzkouším. A jelikož už nevím co by mohlo být lepší, než mít nástřel na 100m do 1 moa, nepodlévá, zvěř "padá", tak zůstanu u cenově polovičního, neb si nedokážu představit co víc by střela "náboj" měl dělat - možná ještě by mohl vždy trefit i za stromem:-))). A nepovídejte tu o ceně, nikdy jsem nedával víc, než bylo nutné a proč taky? To je jako by někdo někomu vykládal, proč nemá blaser za 300, když přece tikka za 35 stejnou práci neudělá že?!!:-))). Vtipálci, na náboji nešetřím, 5-10 korun žádná cena, ale 30-40 rozdíl!? To už je při 300 - 400ks vážně znát... Za to můžu mít i 40q krmení:-).
Odpovědět