Termokamery

Noční vidění, termovize a podobná elektronická zařízení. Vaše zkušenosti, rady a dotazy
Odpovědět
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: Termokamery

Příspěvek od Zbrojovák »

Tak známý koupil, no řekněme že pod nohy na šoulačku a blízké okolí joo
z posedu do max 90-100m pokud nebude hmla taky - výkon je oproti nýásobně dražším přístrojům násobně slabší ale pro tyto aplikace dostatečný - mé hodnocení
co je dobré, je absolutně tichá automatická kalibrace avelikost, je to fakt veliké jak baterka
co mi vadí je nemožnost připojit ext.zdroj a nemožnost v nouzi při vybití dát běžné články - ale je tam slot USB takže by tam šla možná strčit energybank z mobilu, nevím nezkoušel jsem, nejsem vlastníkem
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: Termokamery

Příspěvek od Zbrojovák »

Máte někdo zkušenost už s ATN MARS-HD 384 1.25-5x ??? http://www.e-myslivost.cz/detail/optika ... rovac.html
známý by měl o něj zájem, ale chce znát jak to funguje a do jaké vzdálenosti je s tím možno černou lovit - loví běžně do 100m.
Případně kdyby se to dalo okouknout někde na Moravě, revnažuje se něčím tekutým.
Kontakt na zbr1@seznam.cz nebo na tel: 605783612 či sem či SZ

předem díky
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: Termokamery

Příspěvek od rimar77 »

Zbrojovák asi to ještě nikdo moc mít nebude je to novinka

https://www.youtube.com/watch?v=sP6NSYpludc

no video co jsem našel tak nic moc

https://www.youtube.com/watch?v=NKlHwbr ... e=youtu.be

tohle vypadá lépe byl na něj odkaz v komentářích prvního videa ale není napsáno přesně že se jedná o stejný přístroj
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Termokamery

Příspěvek od motolada »

Hoši zeptám se jak chuj.
Vždyť ten obraz je hrůza, vcem jsou ty termo lepší než nocak s prisvitem?
Ja vidím oproti tomuto velmi líp a asi na 400m.
Nocak za 13.
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: Termokamery

Příspěvek od rimar77 »

Motolada už se to probralo mockrát ale uvědom si že tohle je nejlevnější termozaměřovač a někde ty peníze ušetřit musíš, Apex 75 je úplně jinej levl tam vidím i přes kilometr nevidím co to je ale vidím že tam něco živého jde a kam a podle pohybu jde se časem naučit co to je takže odliším lišku od zajíce na 500m bez problémů a eventulně mu našoulat do směru kam jde a až přijde blíže vím co to je na 100% a ty ameriké zeusy jsou ještě mnohem dál koukni se na youtube
výhody terma - je absolutně pasivní ničím nerušíš, přísvit vidí mně se liška otáčela i na 980nm přísvit, nevadí ti mlha déšť tráva větve atd. všude vidím pokud lovíš na holém poli strništi či posekané louce a za pěkného počasí a nezkušenou zvěř tak pak je termo blbost to jeho klady nevyužiješ ale když je horší terén a počasí a máš termopozorovák a digitál na flintě tak zjistíš velmi brzy jeho klady
nevýhoda je u kvalitních ta cena ale jako u všeho elektro půjde časem dolů
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Termokamery

Příspěvek od motolada »

Jo tak jsem si to myslel, proto nemá cenu kupovat levné termo, za ty samý prachy máš dobrý digital s peknym a dalekym obrazem...
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: Termokamery

Příspěvek od rimar77 »

motolada ale tak umím si ho představit někam do lesa na hory kde máš hodně mlhy a hnusné počasí a kde střílíš v mýtinách a nebo mezi stromy když je řidší les a na nějakých 80 max100m tak by ti svoji službu odvedl tam by ses s digitálem nechytal je to dost o podmínkách. Mám kamaráda kterej jezdí do revíru skoro hodinu a pak bych pochopil koupit si termo protože zažít že jedeš dálku si sednout a pak zjistíš že je mlha a můžeš jít zase domů nic moc ale zase bych spíše pořídil kvalitnější model jelikož v některé mlze jsi rád když vidíš na 100-120m a otázkou je jak se s takovou mlhou popasuje tenhle přístroj ale myslím že si svoje majitele najde i tenhle model na blízko u černé svou práci odvede
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Termokamery

Příspěvek od motolada »

Pravda les větve mlha to jo.
Uživatelský avatar
tanak
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 128
Registrován: čtv 25.6.2015, 21:30

Re: Termokamery

Příspěvek od tanak »

Obrázek
benelli argo 30 06, ZEISS Duralyt 1,2-5x36 ,Kimber Stainless Ultra Carry 2 Lasery Crimson,minox 10x42, Kahles Helia CSX 2,5-10x50,pulsar n 355
mannlicher goeiser LC II 308.w LEFT HAND, Border ,pajero pinin,jeep compass,Termovízia FLIR SCOUT TK
gazaa
Nový návštěvník
Příspěvky: 18
Registrován: pon 20.5.2013, 17:35

Re: Termokamery

Příspěvek od gazaa »

tanak píše:Obrázek
tanak... To je z jake masiny?

Odesláno z mého GT-I9505 pomocí Tapatalk
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Termokamery

Příspěvek od motolada »

Že by Flir Scout?
Ale foceno za světla takže vypovídací hodnota mizivá...
Uživatelský avatar
tanak
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 128
Registrován: čtv 25.6.2015, 21:30

Re: Termokamery

Příspěvek od tanak »

benelli argo 30 06, ZEISS Duralyt 1,2-5x36 ,Kimber Stainless Ultra Carry 2 Lasery Crimson,minox 10x42, Kahles Helia CSX 2,5-10x50,pulsar n 355
mannlicher goeiser LC II 308.w LEFT HAND, Border ,pajero pinin,jeep compass,Termovízia FLIR SCOUT TK
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Termokamery

Příspěvek od Petr1970 »

motolada: ja sem amatér, ale co to chápu.. na začátek nyní tak za 40?.. dostaneš slušnej digitál kterej v noci kouká líp než zeiss.. prostě za tmy optika nevidí..

když se namlsáš a máš horší podmínky, tak v současné době termo asi lepší, ale ne za 40... tak za 120:-)
ale ceny padají, před 10 lety nikdo digitál neznal a termo jen v predátorovi..
před 5 lety začly bejt nočáky (analog-digitály) "pod 100"...
a dnes?... za 40 slušné
za 5? let bude za 50k podlě mě termo co bude koukat jako dneska za 150...
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: Termokamery

Příspěvek od Zbrojovák »

podmínky do 100m max, černá, sele od 20kg nahoru, les bukovo habrový s houštinami smrku - na baterku a přísvity kusy reagují - drtivá většina lovu do 60ti metrů na čekané na potoku, kalištích, noční šoulačky mezi houštinama, mlhy minimálně. I na poli dál jak 100m střelba nee. zkuste se mi poptat jestli to někdo u vás v okolí nemá - mám doje že to bude něco o malinko lepšího než pulsar quantum H19- což když jsem měl kdys v ruce jsem si říkal že na černou do 100m by s klidem stačilo, být to zaměřovač. toto má 60Hz namísto 50ti a 1x lepší rozlišení displeje, o něco málo větší čočku - ale výkon bude spíše totožný, možná opravdu trošku lepší. zvětšení je 1,25x až 5x - což 3x bude asi na černou do 100m optimum
Pro zastávače NV - neporovnávejte termo a NV - u terma si naladím takový kontrast že to mám černé na bílém - jak bych ve den střílel 3x nebo 4xzeissem na klasiku černobílý terč - naprostá pohoda. - to nikdy NV nedocílím i kdybych tu scénu přesvítil bůhví jak - střílím na šedou hroudu červ. tečkou, max odlesk světel - jistě jde to, trochu oparu a jste v kelu a můžete se vytočit a jet domů - kdo lovil černou v horských podmínkách, zná
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
Uživatelský avatar
Steyer
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 433
Registrován: úte 12.12.2006, 22:56
Bydliště: Liberec

Re: Termokamery

Příspěvek od Steyer »

co si myslíte o tomhle ?????
za 15 Téček ????
je to vůbec možný-použitelný ???
http://www.termokamery-flir.cz/termokam ... -scout-tk/
Každá hodina, strávená na tomto fóru, je ničím proti vteřině strávené v lese.
Umění není něco "zabít", ale nechat žít...
Odpovědět