ATA brokovnice

Vše o brokovnicích
honzaaa
Nový návštěvník
Příspěvky: 3
Registrován: stř 08.12.2010, 20:09

ATA brokovnice

Příspěvek od honzaaa »

Zdravím, má někdo zkušenosti s brokovnicí ATA SP SPORTER. díky za informace
Myslivec Milda
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 295
Registrován: pon 11.4.2011, 21:32
Kontaktovat uživatele:

Re: ATA brokovnice

Příspěvek od Myslivec Milda »

ATA SP Sporter se stavitelnou pažbou navíc, je věrná kopie a přesný ekvivalent brokovnic Beretta 686. A tam těch zkušeností je habakuk.

Stránky výrobce ZDE: http://www.ataarms.com/en/sp.php?modelID=41
Rogam
Zkušený diskutér
Příspěvky: 519
Registrován: sob 13.8.2011, 20:09

Re: ATA brokovnice

Příspěvek od Rogam »

:lol: Tak to jo, do Beretty série "600" to má samozřejmě hodně, hodně daleko. Beretta 686 je na trhu nějaký pátek a jsou to až na výjimky (smůla na kus) držáky. Než si koupit okopírovaného Turka, s pochybnou výdrží kvality, to si raději pořiď nějakou starší Berettu, stačí hledat, třeba u nás v inzerci zde: http://www.lovecke-zbrane.eu/zbrane/zbr ... 86-komise/ nebo na eGun se dají slušný pořídit i za cca 1000 EUR, třeba namátkou zde: http://www.egun.de/market/item.php?id=6433687
Naposledy upravil(a) Rogam dne čtv 20.4.2017, 18:05, celkem upraveno 1 x.
honzaaa
Nový návštěvník
Příspěvky: 3
Registrován: stř 08.12.2010, 20:09

Re: ATA brokovnice

Příspěvek od honzaaa »

díky za názory, ten turek je risk a neznám nikoho kdo tenhle model má
Myslivec Milda
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 295
Registrován: pon 11.4.2011, 21:32
Kontaktovat uživatele:

Re: ATA brokovnice

Příspěvek od Myslivec Milda »

honzaaa píše:díky za názory, ten turek je risk a neznám nikoho kdo tenhle model má

Každý dospělý, svéprávný a svobodný člověk ví, že jeho svoboda rozhodování jde ruku v ruce se zodpovědností za jeho rozhodnutí. Z toho logicky plyne, že když něčemu opravdu nevěřím a bojím se toho , tak to prostě nechci. Jak prosté, že .

Turecko je stát s 80.miliony obyvatel a velmi, velmi, velmi rozvinutým průmyslem. Kdo nevěří ať tam běží, denně se do Istanbulu z Prahy létá. Např. BEKO = společnost která vyrábí bílou techniku. Pračky, ledničky, myčky, atd.atd.atd. BEKO vytlačila ze střední Evropy všechny Italy a nikdo se nebojí turecké výrobky kupovat. Pro ty „náročné“ pak BEKO koupila obchodní značky: Philco a Grundig. To jsou dnes úplně stejné turecké koncernové výrobky s hezčím designem a za větší peníze. Aby byli všichni spokojeni. Do Turecka se snaží dostat všechny velké evropské společnosti, protože je to byznys a peníze nesmrdí. Splečnosti : Beretta i Benelli jsou už pár roků význačnými akcionáři společnosti ATA Arms, a.s. Mají k tomu mnoho dobrých důvodů. Díky tomu propojení kapitál + technologie+ levná kvalifikovaná pracovní síla + velmi přátelské prostředí pro podnikání = jsou zde nové výrobky z „fabriky“ která sice stojí v Istanbulu, ALE produkuje věrné kopie Beretty a Benelli v prvotřídní kvalitě a úspěšně je ve velkém vyváží do USA, Kanady a i tam, kde EU dala obchodům politický stop = embargo.

Hypoteticky: Kdybych chtěl mít na tvém místě solidní informace o ATA Arms, a.s. výrobcích, zeptal bych se třeba na ČÚZZS Praha, na zkušebně fakt nekecají, nebo třeba u pražského prodejce a puškaře Novotného, nebo po střelnicích v západních čechách. atd.atd. Materiálově, zpracováním a designem ATA Arms, a.s. nijak nezaostává. Co dodat ? Snad podívej se na pár obrázků Beretta a ATA a najdi skutečně zásadní rozdíl mezi Beretta 686 a ATA Arms –SP . odkaz ZDE: http://myslivecmilda.rajce.idnes.cz/BER ... 5800_2.jpg
Rogam
Zkušený diskutér
Příspěvky: 519
Registrován: sob 13.8.2011, 20:09

Re: ATA brokovnice

Příspěvek od Rogam »

Tak to už je dobrá agitka pro výrobky potomků Osmanské říše.
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: ATA brokovnice

Příspěvek od Petr1970 »

vostrý, ptát se na zkušebně .. tam asi dělaj zátěžový testy:-)

kritérium je jednoduché - co používají nejlepší?:-)

až v top 10 ve skeetu na MS nebo olympyyyjádě bude 3-6 těchto turků, proč ne:-)
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: ATA brokovnice

Příspěvek od BwanaHunter »

V rámci objektivity přispěju do téhle debaty, aniž bych tím chtěl jakkoliv narušovat rovnováhu vesmíru :lol: Shodou okolností jsem se o ATA Arms flintách bavil s člověkem, kterého znám dost dlouho, je z oboru, podle mě (nejen tedy me) machr, mám v něj velkou důvěru, pokud jde o tyhle věci, jde mu přes ruce hafo flint, a nemá na tom absolutně žádný komerční zájem, ani není spřízněný s Mildou :wink: Nicméně říkal, že ATA za poslední roky neuvěřitelně vylepšila produkci, že je to naučili Italové a z jeho zkušenosti to jsou dobré flinty. O ATA říkal, že hodně dělají pro Berettu a Beretty z levnějších řad mají hlavňové svazky a baskule dělané v ATA Arms, takže si člověk vlastně kupuje Atu s jiným logem. O těch jejich sporterech říkal, že mají kvalitní ocelové kalené baskule, svazky letované stříbrem, kvalitní součástky i zpracování. Doslova řekl, že jiné flinty s takovým poměrem kvalita a výkon za tu cenu, že nezná. A že by se toho vůbec nebál. Jestli mě chcete mlátit, zdrhnu :mrgreen:
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
Rogam
Zkušený diskutér
Příspěvky: 519
Registrován: sob 13.8.2011, 20:09

Re: ATA brokovnice

Příspěvek od Rogam »

To jen ale potvrzuje to, že to srovnatelné s Berettou 686 zatím asi úplně není, jelikož 686 nepovažuji za levnou řadu, když Beretta díly z produkce ATA montuje pouze na levné modely Beretty :wink: Koneckonců to dělala řada puškařských firem i v UK, že využívala k pokrytí poptávky po levných modelech části zbraní od jiných puškařů, viz např. článek o tom zde: http://doublegunshop.com/ryder1.htm
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: ATA brokovnice

Příspěvek od Petr1970 »

proč bychom tloukli massu boba?:-) já s tím nemám problém, dle mého si tím vždy ti značkoví řežou větev (nechají vyrůst subku) za cenu krátkodobého zisku..

ale jak říkám - raději chvíli počkám - takovýchle hvězd i v jiných oborech sem již pár zažil...:-)
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: ATA brokovnice

Příspěvek od BwanaHunter »

Rogam> urcite se nechci poustet do debaty na tema, jaka Beretta ma hlavne z ATA a ktera ne, protoze detaily neznam. Nicmene "levnejsi" je relativni vec. Ani v modelove rade Beretty se neorientuju, nikdy jsem nemel duvod se tim detailne zabyvat, ale co jsem mrknul na stranky beretta.cz, tak model 686 je ze sportovnich kozlic nejlevnejsi. Takze si umim predstavit, ze to klidne muze byt zrovna Beretta made in Turkey a Milda ma tentokrat pravdu. Aspon soude dle info, ktereho se mi dostalo, a to z velmi spolehliveho zdroje. Ono zakladni a "levnejsí" model treba Perazzi stoji 10.000 EUR, v nedavno jsem to pro nekoho resil. Takze, jak vime, svet je relativni :lol:
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: ATA brokovnice

Příspěvek od BwanaHunter »

Petr> ja rozhodne nikoho nepresvedcuji, at si bezi tu flintu koupit, jen jsem se podelil o informace, ktere se ke mne dostaly. Nicmene, az budu uvazovat o novem zeleze na asfaltaky, bude to zrejme varianta, kterou budu zvazovat na prednim miste. Olympionik ze me fakt nebude, a vzhledem k referencim, o kterych pisu, ze zdroje, ktery mam mnohokrat overeny, nevim, kde bych jinde dostal tolik muziky za srovnatelne penize. Ale chapu, ze nekomu muze vadit uz jen ten pocit, ze ma "turka".
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
Tim
Zkušený diskutér
Příspěvky: 692
Registrován: úte 26.11.2013, 14:21
Bydliště: Mar. Lázně

Re: ATA brokovnice

Příspěvek od Tim »

Já s Myldou v zásadě, asi potřetí ve svém životě :lol: , souhlasím. Pokud má někdo problém s tím že se to vyrábí v Turecku, ať si to zkrátka nekupuje. Ale chtěl bych vidět domácnost dotyčného :mrgreen: Každá značka "západní kvality" se snaží pod svou režií držet výrobní linky na východě. Důvod je prostý. Příklad: minimální mzda v Německu je asi 8?eur na hodinu. A za tyto peníze stejně moc Němců dělat nechce, každá fabrika tam je jak lentilky-barevný svět v hrsti :mrgreen: . Firma musí minimálně tyto peníze vyplatit všem dělníkům z fabriky, od seřizovačů strojů po uklízečku. Takže si koupíte za drahé peníze Zeiss, na jehož výrobě se zrovna v Německu ti Turci taky určitě podílejí, ale firma má nízký profit :wink: Proč by tedy nepřesunuli výrobu jinam, když to můžou dělat ti samí lidé za třetinu? Neříkám že zrovna Zeiss to tak dělá, prostě jen příklad. Ale třeba u BMW a Mercedes-Benz jsem si tím naprosto jistý, kousek od nás na Nové Hospodě, tam do nich dělají díly Rumuni a Bulhaři - přesto se pořád jedná o prémiové vozy. A pokud bychom brali kvalitu výroby podle národnosti, tak zrovna Italským výrobkům bychom se logicky měli obloukem vyhnout - vzpomeňte na Lancie, které jeli s prožranou kastlí už do autosalonu, Alfy které pendlují jen mezi servisy, Fiaty co nestartují nebo třeba jízdní kola Bianchi, které se rozpadají po sto kilometrech a je potřeba si je doma domontovat. A přesto to tak u brokovnic není a jejich brokovnice se považují za špičku. Proč by tedy dobrou zbraň nemohli udělat Turci?
Motivační citát pro tento den:

Vykašli se na motivační citáty, nalej si sklenku Jamesonu a pusť si pořádnej metal!!!
munition
Nový návštěvník
Příspěvky: 23
Registrován: stř 19.6.2013, 19:47

Re: ATA brokovnice

Příspěvek od munition »

Výrobky firmy ATA neznám a neměl jsem je nikdy fyzicky v ruce. Můžu se vyjádřit obecně k turecké produkci brokovnic, která za posledních pár let zažila obrovský boom. Prošly mi rukama výrobky firem AKAR, HUGLU, HATSAN a možná ještě něco dalšího, co už si nepamatuji. Shodnou vlastností bylo většinou poměrně hezké dřevo a slušné povrchové zpracování. Hlavňové svazky byly také většinou zpracované poměrně slušně. Vždy se jednalo o více, či méně věrné kopie starších modelů Beretty nebo Browninga. Druhým společným jmenovatelem byla mizerná kvalita materiálů baskule a drobných dílů (na Hatsanu jsem za půl roku asi 3krát měnil úderníky) a často poměrně velké tolerance. Po rozhovoru s jedním zasvědceným člověkem, který některé tamní zbrojovky navštívil, jsem se tomu přestal divit. Většina zbrojovek tam funguje na principu zadávání subdodávek velkému množství menších rodinných firem, kdy ten dělá baskule, jiný svazky, jiný pažby... Firma, která má pak na flintě svoje logo to jen poskládá a v lepším případě dopasuje. Také jsem ale slyšel, že některé tamní větší zbrojovky v posledních letech nakoupily kvalitní strojní vybavení a naučily se i pracovat s kvalitou materiálů, takže produkty firmy ATA mohou být klidně OK a třeba to bude hodně muziky za rozumnou cenu. Kdybych sháněl sportovní flintu, tak bych ale rozhodně chtěl, aby daný produkt byl na trhu minimálně dva-tři roky a byly s ním reálné zkušenosti. Jinak je to zajíc v pytli, byť v pytli pěkném a pro oko i peněženku lákavém :wink:
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: ATA brokovnice

Příspěvek od Petr1970 »

bwana, tim: nemám s tím problém, taky nebudu olympyyyjonyk, ale když už, tak se podívám s čím střílí ti nejlepší a když na to budu mít, tak to pořídím (třeba dt10... když nebudu mít na 11...)
u věcí u kterých mi na tom záleží se prostě dívám na kvalitu (historii, reference)...

add domácnost: ano, mám spoustu věcí z číny, ale spoustu věcí od "ruční práce".. tam kde to ocením

není to o tom že v německé fabrice pracují lentilky, ale že ta fabrika má super stroje, minimální vůle, iso (bez ironie) a propracované kontrolní mechanismy..

TO odlišuje super-seriovou kvlaitní výrobu od bastličů... až někdo nakoupí stroje a dokáže produkovat 0,0001 vůle opakovaně a měřit a vyřazovat zmetky, bude mít kvlaitu jako ti co to umí doted..

takhle se to učili čínani, třeba se to učí turci - proč ne.. ale raději počkám pár let a uvidím jestli to nebude jedna z těch "rychlo hvězd"...

nemusíme chodit daleko, viz adorace cz-75 a podobnejch krumplů.. a pak historiky policejních puškařů jak se to dopilovávalo a "zaměnitelnost" když si někdo koupil náhradní díl byl vlhký sen.. a to šlo o prý kvalitu..
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Odpovědět