A je to tu zas - EU chce opět omezit vla samonabíječek

Veškerá legislativa ohledně lovectví a myslivosti
Odpovědět
crif
Zkušený diskutér
Příspěvky: 606
Registrován: pát 07.3.2014, 20:12

Re: A je to tu zas - EU chce opět omezit vla samonabíječek

Příspěvek od crif »

U čápa se pak domluví velký nadpis v deníku a výsledky volby jsou jasné už teď :lol:
niva
Častý návštěvník
Příspěvky: 83
Registrován: úte 14.12.2010, 21:02

Re: A je to tu zas - EU chce opět omezit vla samonabíječek

Příspěvek od niva »

Zdravím páni kolegové,
aniž bych se chtěl kohokoliv dotknout, začíná mi to tu trochu připomínat přípravu těch "nejlepších" volebních gulášů z kuchyně příslušných "leaderů" či lídrů.
niva
milan 04
Častý návštěvník
Příspěvky: 68
Registrován: pát 20.7.2007, 7:33

Re: A je to tu zas - EU chce opět omezit vla samonabíječek

Příspěvek od milan 04 »

Myslím, že když prezident pronese větu o stupidnosti europské zbranové směrnici, je to jen dobře a co se týče migrantů, tak o tom má prezident neměnný názor, Netvrdím, že je ideální prezident, ale určtě není jako největší zlo pro českou republiku a to HAVEL, nebo ještě větší neštěstí KLAUS, vzpomente, co všechno se za jejích ery stalo v ČR. No a ještě připomínka na nového prezidenta - volte Horáčka /přisluhovač Havla/ a máte ve vládě Žantovského, Kocába a Bursíka a další šmejdy co s ním spolupracovali. Omlouvám se za politicky laděný příspěvek.

Tento příspěvek je OT. Připomínám, že toto fórum je o myslivosti a toto vlákno o omezování držení zbraní. Při dalším OT zasáhnu. Karel61.
kikin
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 18.12.2008, 22:07

Re: A je to tu zas - EU chce opět omezit vla samonabíječek

Příspěvek od kikin »

Jestliže tady začneme řešit vnitropolitickou agitaci,tak je to cesta do pekel pro toto forum.Předpokládám,že jsme všichni svéprávní s volebním právem.
On každý politik má své plusy a mínusy.Když se podíváte na volební preference,nemám dobrý pocit.
Bývalý komunista,nebo estébák je pro mě jako bývalý černoch.A pak mu věřte.Tím chci naznačit celoživotní kontinuitu názorů.Pak to je charakter,o který se můžete opřít.
Rogam
Zkušený diskutér
Příspěvky: 519
Registrován: sob 13.8.2011, 20:09

Re: A je to tu zas - EU chce opět omezit vla samonabíječek

Příspěvek od Rogam »

crif
Zkušený diskutér
Příspěvky: 606
Registrován: pát 07.3.2014, 20:12

Re: A je to tu zas - EU chce opět omezit vla samonabíječek

Příspěvek od crif »

palkopal
Zkušený diskutér
Příspěvky: 538
Registrován: pát 29.3.2013, 14:59

Re: A je to tu zas - EU chce opět omezit vla samonabíječek

Příspěvek od palkopal »

Nojo, ale co vlastníci poloautomatů, na které se již branná povinnost nevztahuje, tedy osoby starší 60 let (bývalý vojáci z povolání 62 let)? Ti dobrovolně převezmou brannou povinnost, nebo o samonabíječky automaticky přijdou? A přijdou o ně i mladší, kteří se dobrovolně "nezapojí"?
palkopal
Zkušený diskutér
Příspěvky: 538
Registrován: pát 29.3.2013, 14:59

Re: A je to tu zas - EU chce opět omezit vla samonabíječek

Příspěvek od palkopal »

Tak už to z nich pomalu leze. Ano, upravíme ústavu, zbraně vám ponecháme, dokonce budeme budovat za státní peníze střelnice, ale budete členy spolků, které budou na písknutí k dispozici armádě.
Před časem jsem tu psal, že za tou novelou ústavy bude něco jiného než jenom starost o soukromý majetek (= zbraně) obyvatel.

https://zpravy.aktualne.cz/domaci/byval ... 1466623152

Nebylo by lepší zapojit veškeré obyvatelstvo znovuzavedením odvodů? Tři měsíce přijímač, měsíc sečvičné a domů do zálohy? Podle mne jedna velká výhoda - ty statisíce dnes poflakujcích se spratků by si uvědomili, že mohou nastat situace (např. živelní události, terorismus apod.), kdy prostě demokracie jde stranou, někdo zavelí a ostatní se musí "postavit do pozoru".
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: A je to tu zas - EU chce opět omezit vla samonabíječek

Příspěvek od rimar77 »

nevím jestli jste zaregistrovali tento příspěvek - na https://www.facebook.com/czechforguns/?fref=nf

Už jste mimochodem slyšeli, že Evropská komise prý jedná o zákazech optických zaměřovačů se zvětšením větším než 9x???
Takovéto zprávy, i když zatím oficiálně nepotvrzené, totiž více a více probleskují...
No s ohledem na způsob jakým EU tyto věci projednává a jak se k veřejnosti chová, nelze nic vyloučit...

docela by mne zajímalo jestli je to pravda protože tohle by se nás jako myslivců už sakra dotknulo a hlavně výrobců puškohledů, takže věřím že něco podobného je nereálné aby mohli protlačit
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3386
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: A je to tu zas - EU chce opět omezit vla samonabíječek

Příspěvek od dalas »

Bohužel jsme Lisabonskou smlouvou ztratili velkou část suverenity. Dnes je jediné možné řešení CZexit. Jinak je to věčný boj s nesmysly. A že se máme dobře z dotací EU. To je asi stejné, jako když dám výplatu mé staré a ta mi pak blahosklonně říká, co si z toho můžu koupit a co ne.
No nic, máme malé zvětšení, popojdeme blíže. :lol: A na naháňky nám zase zakážou malé zvětšení, protože bychom mohli něco trefit. Ách jo.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
kounek
Zkušený diskutér
Příspěvky: 534
Registrován: ned 11.7.2010, 17:47

Re: A je to tu zas - EU chce opět omezit vla samonabíječek

Příspěvek od kounek »

Aby ještě nepřišla 40 let stará "štverka cajs" do kurzu a na bazarech nebyla nakonec dražší, než Meostar 3-12x56
Mauser M12MAX 308w; Blaser 750/88 5,6x52r/9,3x74r; Brno 502 243/12,Brno Stopper 458WM, CZ457
Dříve:CZ550Safari 375hh; CZ527; BO803.8; CZ550 9,3x62; IZH94; PPK K1 308w; Rössler Titan6 308w; Merkel Suhl 220E 9,3x74R/9,3x74R; ZKK600 30-06
Uživatelský avatar
Reno
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 462
Registrován: pát 20.2.2009, 11:49

Re: A je to tu zas - EU chce opět omezit vla samonabíječek

Příspěvek od Reno »

rimar77 píše:...Už jste mimochodem slyšeli, že Evropská komise prý jedná o zákazech optických zaměřovačů se zvětšením větším než 9x?...
Možné je úplně všechno, neboť pro neomarxisty z EU je ta aktuální verze jejich totalitní "protizbraňové" směrnice málo ambiciózní. A jelikož má být pravidelně každé dva roky revidována, znamená to jediné: Každé dva roky se šrouby více utáhnou, takže přijdou další a další nesmyslná omezení. Na jejich přípravě a následném schválení bude pochopitelně pracovat tým štědře placených "odborníků" na zbraňovou problematiku typu této paní. :evil:
kounek
Zkušený diskutér
Příspěvky: 534
Registrován: ned 11.7.2010, 17:47

Re: A je to tu zas - EU chce opět omezit vla samonabíječek

Příspěvek od kounek »

Reno píše: Možné je úplně všechno, neboť pro neomarxisty z EU je ta aktuální verze jejich totalitní "protizbraňové" směrnice málo ambiciózní. A jelikož má být pravidelně každé dva roky revidována, znamená to jediné: Každé dva roky se šrouby více utáhnou, takže přijdou další a další nesmyslná omezení. Na jejich přípravě a následném schválení bude pochopitelně pracovat tým štědře placených "odborníků" na zbraňovou problematiku typu této paní. :evil:
Tak jsem zkusil jen tak pro srandu této Paní napsat email, obrázek jsem tam dal jako přílohu. Odpověď jsem dostal obratem, tak si ji můžete přečíst i s mým mailem níže. Přesně jsem se ale opravdu nedozvěděl, jestli to řekla, nebo neřekla...

Jinak pouze pro osvětlení stavu mé mysli, jsem zásadně pro vystoupení z EU, tímto nechci paní Jourovou omlouvat, pouze mě to nadzvedlo ze židle, tak jsem jí napsal.

Dobrý den Paní Jourová,

měl bych na Vás dotaz, zda jste opravdu řekla to, co je uvedeno na přiloženém obrázku?

Protože pokud ano, měla byste si před tím, než něco podobného začnete prosazovat jak mezi lidmi, tak mezi politiky, tuto problematiku podrobněji prostudovat. Neboť v ČR civilní verze útočných pušek nemohou střílet dávkami, ale pouze jednotlivými ranami. Proto to jsou civilní verze, stejně tak jako samonabíjecí pistole, nebo samonabíjecí kulovnice určené pro lov.

Sice to hezky vypadá, když argumentujete 800 výstřely za sekundu, toto ale bohužel není u civilní verze možné, neboť dávkami střílet nedokáže. Prosazováním nebo i jen vyřčením podobné demagogie zapříčiňujete budoucí omezování aktuálních práv občanů Vaší země (pokud tedy ještě kopete za nás, čímž myslím ČR).

Pokud toto není Váš výrok, nebo jste jej již někde dementovala, budu pouze rád.

Pokud je to Váš výrok, poté bych byl rád, kdybyste se nad ním alespoň na minutu zamyslela a pročetla si aktuální legislativu o zbraních. Pokud jí porozumíte, bude Vám jasné, že zde problém není a "politici" EU by do tohoto nemuseli zasahovat. Placeni jsou dost na to, aby se zabývali přínosnými věcmi.

Děkuji předem za odpověď, ikdyž předpokládám, že se jí asi nedočkám.

S pozdravem

Kounek
---------------------------------

Dobre rano, vazeny pane Kounku,

osobne jsem se ke zbranim nevyjadrovala, jasne opakovane rikam, ze zbranim nerozumim a neni to moje agenda. Vyjadruji se k vecem, o kterych neco vim.

S uctou a pozdravem

Vera Jourova
Mauser M12MAX 308w; Blaser 750/88 5,6x52r/9,3x74r; Brno 502 243/12,Brno Stopper 458WM, CZ457
Dříve:CZ550Safari 375hh; CZ527; BO803.8; CZ550 9,3x62; IZH94; PPK K1 308w; Rössler Titan6 308w; Merkel Suhl 220E 9,3x74R/9,3x74R; ZKK600 30-06
Uživatelský avatar
Reno
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 462
Registrován: pát 20.2.2009, 11:49

Re: A je to tu zas - EU chce opět omezit vla samonabíječek

Příspěvek od Reno »

kounek píše:...Přesně jsem se ale opravdu nedozvěděl, jestli to řekla, nebo neřekla...
A co jiného jsi čekal? :roll: Ten text má být její někdejší odpověď z Facebooku na dotaz ohledně tehdy teprve připravované EU protizbraňové směrnice. Od následné ostudy, která se ohledně míry znalostí přiblížila úrovni Kateřina Jaujau versus biomasa, se dotyčná paní už ke zbraním nevyjadřuje, protože to není její parketa... To jí ovšem nijak nebrání v tom, aby v EU o té směrnici hlasovala, že? A na podobné "odborné" úrovni se v EU rozhoduje úplně o všem. :evil: Ale konec konců za měsíční plat ve výši, na kterou budete s imaginární průměrnou mzdou v ČR vydělávat dva roky, bude ochotně dělat hlasovacího kašpárka kde kdo...
Kvido
Častý návštěvník
Příspěvky: 71
Registrován: úte 06.8.2013, 19:29

Re: A je to tu zas - EU chce opět omezit vla samonabíječek

Příspěvek od Kvido »

Odpovědět