ATA brokovnice

Vše o brokovnicích
Uživatelský avatar
roman200
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 267
Registrován: čtv 19.11.2015, 12:49
Bydliště: Plzeňsko

Re: ATA brokovnice

Příspěvek od roman200 »

Asi ano, protože já vím také minimálně o pěti dalších atách a také bez problému. On má druhou a takhle to vypadá, asi si měl nechat tu první, tam byla ta závada jen prkotina, která nebyla vidět a na funkci po opravě neměla vliv. Uvidíme, jak dopadne s reklamací - až to zjistím napíšu.
Mé původní uživatelské jméno je roman300...
CZ 550 9,3x62; ZG47 8x57JS; CZ550 300WM; BAR II 270W;;12/70;12/76;45ACP;.38Spl
Toma
Zkušený diskutér
Příspěvky: 622
Registrován: úte 13.11.2007, 10:37

Re: ATA brokovnice

Příspěvek od Toma »

Nedávno s ní střílel kluk na trapu,zničeho nic nešla odpálit,ani otevřít.Řekl jsem mu v legraci ať ji poleje vodou.Položil ji před sebe do trávy ,pújčil si jinou,po pár minutách šla otevřít a střílela.
Lovec zabíjí jednou ranou.
Uživatelský avatar
roman200
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 267
Registrován: čtv 19.11.2015, 12:49
Bydliště: Plzeňsko

Re: ATA brokovnice

Příspěvek od roman200 »

Tak mnou výše zmíněná zbraň je už nějaký čas z opravy a vše zatím funguje jak má. Sám majitel neví co se opravovalo, ale zatím šlape. Takže se uvidí dál, myslím že kvalita těchto zbraní je dobrá, na ten počet kusů co se v mém okolí poměrně intenzivně používá...
Mé původní uživatelské jméno je roman300...
CZ 550 9,3x62; ZG47 8x57JS; CZ550 300WM; BAR II 270W;;12/70;12/76;45ACP;.38Spl
Uživatelský avatar
harrycallahan
Častý návštěvník
Příspěvky: 70
Registrován: čtv 17.11.2011, 13:33

Re: ATA brokovnice

Příspěvek od harrycallahan »

Atu SP Sporter mám od zimy. Počáteční problémy se zadrháváním druhé rány byly rychle vyřešeny vstřícným přístupem dovozce. Nebylo úplně jasné která součástka se při tuplu zadrhávala (občas, nepravidelně...), takže jsem v záruce (do týdne!) dostal komplet nový vyměněný spoušťový a bicí mechanismus a od té doby šlape naprosto bez problémů (zatím asi 1500 ran). Na střelnicích se zbraň velmi líbí, zpracování a dojem výborný. Zkoušel jsem i soustřel hlavňového svazku jednotnou střelou a také skvělý. Zkrátka zatím "za ty prachy" naprostá spokojenost. Stavitelná pažba výborná věc a lehce vyšší hmotnost (3,5 kg) přispívá ke střeleckému komfortu (nejsem domlácený, jako dříve z lovecké flinty).
Kolega, když mě s tím poprvé viděl na tréninku, tak rychle prodal Bajkala a koupil Atu Sporting :D a po asi 2000 ranách bez jediného problému je také velmi spokojený.
pole a lesy Vysočiny
Josef Kuřitka
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1061
Registrován: stř 27.9.2006, 17:15
Bydliště: Brno

Re: ATA brokovnice

Příspěvek od Josef Kuřitka »

Zřejmě dobrá zbraň. Má někdo na Atě aspoň 50 000 ran s 28g?
Uživatelský avatar
Georg.H
Zkušený diskutér
Příspěvky: 861
Registrován: ned 23.12.2007, 23:43
Bydliště: Slezsko
Kontaktovat uživatele:

Re: ATA brokovnice

Příspěvek od Georg.H »

Zatím vím o jedné co má něco přes 38k 24/28g zhruba půl na půl
baskule lufy v zámcích cajk žádná vůle
minulý týden sem ji měl v rukách a je to jedna z prvních co sem doputovala
Myslivec Milda
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 295
Registrován: pon 11.4.2011, 21:32
Kontaktovat uživatele:

Re: ATA brokovnice

Příspěvek od Myslivec Milda »

Brokové kozlice ATA Arms dovážíme od r.2016, dovezli a prodali jsme cca.1.200 kusů v různých modelech a opravdu nejsou žádné závažné problémy. U kozlic - modely SP je nutné rozlišovat mezi vyloženě sportovním modelem = SPORTING ( manuální pojistka, není volba pořadí hlavní pro střelbu a je zde vyjímatelný lučík s bicím mechanizmem ). Tady je počet reklamací nula. Další, levnější model je SPORTER ( pracovně mu říkám kočkopes ). Tady je automatická pojistka a možnost přepínání pořadí hlavní pro střelbu. Tento přepínač funguje bezvadně za předpokladu, že když odjistím pušku, tak MUSÍM !!! přepínač pořadí hlavní mít na doraz vlevo nebo vpravo. Pokud je tento přepínač "někde" uprostřed, může dojít k tomu, že druhá rána nevystřelí, protože mechanizmus je zblblý. Toto je jediná potíž o které vím a dá se snadno odstranit drobnou úpravou přepínače u našeho dvorního puškaře. Co pamatuji, tak závady jsou někde kolem půl procenta prodaných brokovnic, většinou způsobené "smetím" v mechanizmu nebo přepínačem pořadí hlavní. Hlavňové svazky jsou italské - od hlavního akcionáře Beretta. Jsou opatřené tvrdochromem, páč hlavní objem produkce směřuje na "východ" kde se do nich nabíjí to, co je zrovna k dispozici. Na první pohled je to Beretta a taky tak spolehlivě pracuje. Co vím od kolegy, který je distribuuje po čechách, tak v Plzni je jedna dlouhodobě zapůjčená na střelnici a má za sebou víc než 30.000 výstřelů, stále bez poruchy a s původními zápalníky. Tolik reálná fakta. Podle mého mínění je to výborná puška za rozumný peníz /zatím/.
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: ATA brokovnice

Příspěvek od motolada »

Pánové nějaké nové poznatky?
Máme nové modely,Supersport atd... nějaké zkušenosti?
-hanz-
Nový návštěvník
Příspěvky: 1
Registrován: pát 22.10.2021, 15:12

Re: ATA brokovnice

Příspěvek od -hanz- »

Zdravím,

máte nějaký typ kde by se dala vyzkoušet brokovnice ATA Arms SP Supersport 12/76?
Uživatelský avatar
Georg.H
Zkušený diskutér
Příspěvky: 861
Registrován: ned 23.12.2007, 23:43
Bydliště: Slezsko
Kontaktovat uživatele:

Re: ATA brokovnice

Příspěvek od Georg.H »

Máš SZ.
dabelnosibradu
Nový návštěvník
Příspěvky: 2
Registrován: pon 03.1.2022, 10:25

Re: ATA brokovnice

Příspěvek od dabelnosibradu »

tl;tr;
Zacal jsem strilet na asfalt, trosku vice nez vikendove.. a z protniho osahani po Baikalovi IZ 27 Sportingu jsem zacal patrat po nahrade. Samozrejme Beretta jsem zavrhl, nemam ambice sportovniho razu :) a na to moje bouchani jsem chtel "stred"... Po par zkouskach a strelbach jsem zvolil kratsi laufy (Baikal 76, SP Skeet 71). Osahal jsem flintu a bylo jasno... ATA ARMS SP SKEET 12/12 71. (nastrilel jsem toho trosku vice s verzi SPORTER :).. ale mel jsem problemy s volicem poradi hlavne, obcas to byl takovy "mezi stav" a nevystrelila -> spis to bylo rokuma, ale chtel jsem se tomu vyvarovat)

Info o zbrani:
Samotna flinta je robustni a dobre slicovana.. "turecky orech" je libive tmavy. Na pazbe je neco co vypada jako "B-fast" (tj. Beretta) = stavitelna pazba.
Pomerne libivy faktor je, ze zbran dostanete v super kufriku (jen barva je lehce nevhodne zvolena -> svetla ). Prostoru dostatek, vcetne volitejnych casti.
Nejake technikalie .. Zbran je trvale odjistena (pro zajisteni je zde selektor). Samotny selektor laufu pro strelbu neni :) (coz jsem netusil, ale ve vysledku mi to nevadi)..
Ve futralu je celkem 5 choku (+ super klic na zpusob beretty).

Prozatim jsem specificky s touhle nestrilel, jdu registrovat a behem tydne vyzkousim :).

Schanel jsem tuto specifickou od listopadu 2021 -> bohuzel nebyla k sehnani (supersport a sporter me nezajimal, taktez trap -> mam to pouze na skeet). Ovsem zadarilo se mi sehnat kontakt na p. Radima Kozuba (nejak mu hapruje web, kdyztak PM a predam info).

PERFEKTNI jednani, poradil / vysvetlil.. a jako bonus, coz me opravdu zarazilo.. jsme se domluvili, ze mi flintu zavezl "prede dvere" (pochazi od Ostravy).Zaber ma kompletne ve strelnych zbranich a strelivu. Proste vsem doporucuji -> nechci tady vylozene psat recenzi, pokud uz tak je toho moc omlouvam se.. Ale opravdu vrele doporucuji !!
Přílohy
zbran.jpg
zbran.jpg (71.01 KiB) Zobrazeno 3199 x
pouzdro-ve-vnitr.jpg
pouzdro-ve-vnitr.jpg (76.42 KiB) Zobrazeno 3199 x
pouzdro.jpg
pouzdro.jpg (79.9 KiB) Zobrazeno 3199 x
dabelnosibradu
Nový návštěvník
Příspěvky: 2
Registrován: pon 03.1.2022, 10:25

Re: ATA brokovnice

Příspěvek od dabelnosibradu »

Tak o vikendu vyzkouseno a dojmy :
- kozlice je prijemnejsi (pravda porovnavam s Baikalem), jde krasne do ramene, dokonce mi ani nevadi / neprekazi tvar a veliksot pazby (trosku jsem zvedl vysku na pazbe)
- pocitove je "lehci" ovsem trosku "kopavejsi" do ramene .. ale myslim si ze je to jen pocitem
- opet pocitove "jde rychleji" do ramene a strilim (obcas trefuju) pred pulkou (Skeet)
- bohuzel se mi povedl jeden selhac (na vrchni hlavni) a jednou nevyhozena nabojnice(opet vrchni hlavni)
- svetlovodiva muska je takova "nemastna - neslada" zrejme budu menit do budoucna za delsi a svitivejsi


Poznamky:
- Trosku me zarazila "pojistka" horni komory (tj. nevystreli "na sucho", bez vystrelu se neprepne bici mechanismu na horni komoru -> pri to jde bouchnutim nasimulovat, nepodarilo se) -> tady klidne jsem jedno velke ucho :) kdyby k tomu nekdo neco mej.
- vyhazovovace jsou dost drsny (tj; vyhazovace vyhazuji dost silne) -> snad se nesetkam s poruchou (ale asi resitelne vymenou ?)
- kufr na zbran super, vnitrek se da uspusobit, dle potreby. Dokonce je dost velky a prostorny. ALE sakra svetla barva ? Po prvni ceste na strelnici je jiz spinavej :D

Opet se ukazalo, ze p. Kozub je profesional kazdym coulem :
- vysvetlil mi pojistku na horni hlavni (neprepnuti biciho mechanismu pred vystrelem) a kdyby byl problem slibil dovoz jineho mechanismu (u SP lze vyjmout komplet a vymenit.


Uvidime co casem, zdali se osvedci :)
Kalda82
Nový návštěvník
Příspěvky: 2
Registrován: stř 18.5.2022, 4:16

Re: ATA brokovnice

Příspěvek od Kalda82 »

Dobrý den nemá někdo kontakt na dovozce Ata Arms zbraní potřeboval bych poradit ohledně reklamace diky.
jumpmans
Nový návštěvník
Příspěvky: 29
Registrován: pát 12.4.2019, 10:04

Re: ATA brokovnice

Příspěvek od jumpmans »

Ze by Myslivec Milda zde na foru? ADDA Olomouc?
https://www.zbrane-strelivo-optika.cz/page/kontakt/3
Kalda82
Nový návštěvník
Příspěvky: 2
Registrován: stř 18.5.2022, 4:16

Re: ATA brokovnice Prosim kdo je tím hlavním dovozcem Aty?

Příspěvek od Kalda82 »

harrycallahan píše: pon 17.6.2019, 10:22 Atu SP Sporter mám od zimy. Počáteční problémy se zadrháváním druhé rány byly rychle vyřešeny vstřícným přístupem dovozce. Nebylo úplně jasné která součástka se při tuplu zadrhávala (občas, nepravidelně...), takže jsem v záruce (do týdne!) dostal komplet nový vyměněný spoušťový a bicí mechanismus a od té doby šlape naprosto bez problémů (zatím asi 1500 ran). Na střelnicích se zbraň velmi líbí, zpracování a dojem výborný. Zkoušel jsem i soustřel hlavňového svazku jednotnou střelou a také skvělý. Zkrátka zatím "za ty prachy" naprostá spokojenost. Stavitelná pažba výborná věc a lehce vyšší hmotnost (3,5 kg) přispívá ke střeleckému komfortu (nejsem domlácený, jako dříve z lovecké flinty).
Kolega, když mě s tím poprvé viděl na tréninku, tak rychle prodal Bajkala a koupil Atu Sporting :D a po asi 2000 ranách bez jediného problému je také velmi spokojený.
Odpovědět