Montáže

Lovecké puškohledy a vše o nich. Vaše zkušenosti, rady a dotazy.
Odpovědět
Warmint
Nový návštěvník
Příspěvky: 41
Registrován: sob 20.7.2019, 6:26

Re: Montáže

Příspěvek od Warmint »

Pufr
Právě tomuhle se chci vyvarovat. V chladnějším počasí po příchodu domů se zbraň běžně orosí a v kombinaci s čistým lapovaným povrchem kroužků je rezavění nevyhnutelné. Tomuto chci právě předejít protože rez bude pak i na laku puškohledu přinejhorším bude viditelná i pohledově na hraně kroužků. Jsem typ člověka který je tak trochu perfekcionalista :roll: a o svoje zbraně se starám tak, aby byly neustále v top stavu jak mechanicky tak vizuálně. Dávat epoxid tam nechci :? spíš přemýšlím, že bych to načernil opravnou sadou pokud se nebude hádat s původním lakem ???

Michal_123
postup lapování je mi velice dobře znám a nemám s tím sebemenší problém, jediné v čem tápu je následná povrchová úprava lapovaných kroužků. Pohybuji se v oboru strojně-zámečnickém a tak pro mě není problém si mnoho věcí vyrobit. Trny mám přesně soustružené jak o průměru 25,4mm tak 30mm teď si ještě udělám dlouhý trn pro lapování. Myslím že následné usazení puškohledu mám velice dobře zmáknuté za pomocí trnů, vodováh, olovnice a momentového šroubováku. Když bude čas můžu postup nafotit a hodit sem. Cenově jsem cca na 1/4 kupované sady (materiál trnů a práce zdarma 8) ). Pokud dám trny špicemi k sobě jsou úplně přesné, když je dám rovným čelem tak se nahoře dotýkají a dole je cca 0,1mm. Ukažte mi člověka, který pozná jestli trny jdou na desetinu proti sobě a proto mi tato metoda nepřijde nejpřesnější. Lapovat by se měla asi skoro každá montáž otázkou je jak to s následnou povrchovou úpravou u ocelových kroužků, u duralových to bude fuk.
Warmint
Nový návštěvník
Příspěvky: 41
Registrován: sob 20.7.2019, 6:26

Re: Montáže

Příspěvek od Warmint »

Všichni asi lapují jen montáže slitiny Al to vypadá :lol: . Dnes jsem volal s člověkem zabývajícím se přesnou střelbou (nebudu jmenovat z důvodu reklamy) a ten mi pověděl, že lapuje pokaždé trnem s pastou. Po očistění kroužků nanese jemný film oleje vyšší hustoty a následně pokračuje v postupu vyrovnávání a utahování.... Při následné údržbě zbraně lehce nanese olej i na kroužky a ten zavzlíná i do nedostupných míst. Osobně se mi to potvrdilo když jsem sundával starý puškohled, montáž i se šroubky občas stříknu olejem (používám Brunox Turbo a Balistol) a při sundání vrchních ok byl na tubusu za šířku kroužků olejový film. Prvotně jsem se bál reznutí lapovaných ploch, ale nejpíš to nebude tak horké. V podstatě je to stejný postup jako používá Pufr :wink: až na to natření olejem.
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1403
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: Montáže

Příspěvek od Choochoo007 »

I ta hlinikova trubka ma nejakou pruznost, takze ta 0,1mm na trnech je asi o nicem a na tubusu to byt pak videt ani nemuze. Na funkci to nema zadny vliv, protoze je tam pak vnitrni tubus, v kterem jsou cocky se kterymi hybe mechanismus. Ona i ta lista ma nejakou pruznost a dle meho se prohne drive nez tubus. Problemem budou spise krouzky primo na pouzdre a hlavnim problemem jsou krouzky, ktery nemaji spravne ty prumery a maji hrany, kdy pak na prechodu spodni a vrchni krouzek jsou ty hlavni promackliny.
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
Warmint
Nový návštěvník
Příspěvky: 41
Registrován: sob 20.7.2019, 6:26

Re: Montáže

Příspěvek od Warmint »

I puškař je názoru že by to vůbec neřešil. Člověk s kterým jsem mluvil včera mi zase říkal,, lapuji všechny montáže,,. A můj názor je takový proč způsobovat na sestavě nějaké pnutí? Na bazarech je hromada puškohledů s omačkanýmí až rozmačkanými tubusy od levných a neodborně provedených montáží, ti co vědí, že to bude vážně hrůza tak raději montáž na puškohledu nechají. Neříkám že dosáhnu lepších výsledků než ostatní ale proč si s tím nepohrát, když je to moje hobby. Také je mým cílem přesná střelba i na větší vzdálenosti, ne jen nastřelit optiku alepoň do krabice od bot a doufat v zásah komory srnčí zvěře na 100m.
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1403
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: Montáže

Příspěvek od Choochoo007 »

Nekdo lapuje, nekdo lepi izolacku na tubus, nekdo vklada medene pasky 0,05mm do krouzku a nekdo zase dela epoxidovy bedding i pro puskac http://www.ior-optik.com/bedienung.html , nekdo pouzije Sako Optilock s vnitrnimi kulovymi plastovymi krouzky a nekomu to proste do presnych krouzku sedne primo. Ale jak rikas, kdyz jde o zabavu a kdyz ji milujes neni co resit :wink:

Ted jsem kupoval ocelove krouzky Chorvatskeho vyrobce Rusan - Mikron a musim rici ze moc pekny. Krasne lestene cerneni a sedeli moc pekne. Rozmerove vypadali take pekne. Puvodne bylo cilem koupit krouzky Contessa, ktere vypadaji rovnez dobre, ale tyhle byly sirsi a na 2x3srouby.
http://mikron.hr/index.php?route=produc ... path=59_97
http://mikron.hr/index.php?route=produc ... path=59_96
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
Warmint
Nový návštěvník
Příspěvky: 41
Registrován: sob 20.7.2019, 6:26

Re: Montáže

Příspěvek od Warmint »

Když já si nějak nemůžu pomoct, ale lepit na puškohled pásku nebo tam dávat měděné pásky mi přijde jako prasárna :lol: . Dnes při čekání než dojde brusná pasta jsem si ještě hrál s oky. Když položím trn který má +- 0,01 do oka, vezmu baterku a posvítím mezi kroužek a trn tak je vidět jak se mezi nimi svítí. Vzal jsem fixu, na oka udělal čáry a párkrát bez lapovací pasty přejel sem tam tak je vidět, že se fixa smazala přesně dle předpokladu a to na hranách kroužku v místě spojení. Zítra dojde konečně brusná pasta tak to dám do pořádku.
Choochoo007
Vypadají velmi slušně, já mám zkušenost se značkou Contessa měl jsem od nich weaver lištu a naprosto bez výhrad.
Zkoušel jsi je nějak přeměřovat?
Ještě jsem uvažoval že místo Leupold QRW2 koupím montáž spuhr, ale ta cena....rozhodla :D
zvire
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 107
Registrován: úte 31.12.2013, 3:05
Bydliště: Středočech

Re: Montáže

Příspěvek od zvire »

Choochoo007, můžu se zeptat jak a kde jsi tyhle montáže kupoval?? Vypadají dost dobře! Já používám EAW, ale tyhle jsou levnější!! Klidně do soukromé pošty! Předem moc díky!
"Z"tka 7x57, SB 2,5-10X56 - CZ550FS 243w, Sw Z6 2,5-15x56 - 452ZKM 22wmr - ZH 304 7x57R/12 + 12/12 + 16/16 + 7x57R/7x57R
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1403
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: Montáže

Příspěvek od Choochoo007 »

Zvire, mas SZ.

Warmint, tak ona ta paska je neco jako Optilock. Take se mi to nezdalo, ale schvalne jsem to zkusil na malorazce a krouzcich KOZAP. Je fakt, ze krouzky KOZAP nejsou uplne echt. Jsou u nich obcas nejake vyskove rozdily ok a to ta paska pokryje. Obrouseny hrany prechodu na druhe oko a pruhledna paska praci zvladla napohodu. Paska neni videt a puskohled kdyz jsem sundal bez jakehokoli poskozeni, protoze drazky z ok se pekne zakousli do pruhledne lepici pasky a funguje to "podobne" jako Optilock. Na malorazce maximalni spokojenost :wink:
Nekdo dokonce lepil pasky na velke pusce, ale to jsem nezkousel. Fungovat by to teoreticky melo, kdyz ani v Optilocku puskohled necestuje. Je to pak asi i otazka utazeni a pouzite raze.
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
Warmint
Nový návštěvník
Příspěvky: 41
Registrován: sob 20.7.2019, 6:26

Re: Montáže

Příspěvek od Warmint »

Kroužky mám přelapované, puškohled usazený, ve výsledku to bude nejspíš stejné jako nelapované, ale ten pocit :lol: k nezaplacení :lol: . Ono to asi funguje obojí, avšak vsadím si raději na jistotu a ještě všechno utáhnu momentovým šroubovákem protože nejsem typ člověka co tvrdí, že má v ruce například předepsaných 2,8Nm :D. Osobně Leupoldy QRW utahuji na 2,5Nm. Docela by mě zajímalo na kolik utahuje člověk co to má údajně v ruce :wink: nezkoušel to někdo?
deved
Nový návštěvník
Příspěvky: 42
Registrován: stř 08.11.2017, 21:04

Re: Montáže

Příspěvek od deved »

Prosím o radu - mám CZ 527 osazenou klapkovou montáží (viz. obr.). Rád bych tam osadil weaver lištu (mám jiný puškohled + tam chci přehazovat NV).

Co bude obnášet sejmutí kamenů, je nutné to odvést puškaři?

https://www.dropbox.com/s/1009jte69dmeh ... 6.jpg?dl=0
https://www.dropbox.com/s/92t3ew6cag616 ... 9.jpg?dl=0
https://www.dropbox.com/s/03z7fwgj0f2y0 ... 2.jpg?dl=0
https://www.dropbox.com/s/avg1ob9eap1e5 ... 8.jpg?dl=0

Díky!
D.
Uživatelský avatar
Georg.H
Zkušený diskutér
Příspěvky: 861
Registrován: ned 23.12.2007, 23:43
Bydliště: Slezsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Montáže

Příspěvek od Georg.H »

Pokud jsi trochu zručný tak bych kameny vyklepal ven.
Ideální by bylo lištu dat přímo na pouzdro.
To už je ale práce pro puškáře.
deved
Nový návštěvník
Příspěvky: 42
Registrován: stř 08.11.2017, 21:04

Re: Montáže

Příspěvek od deved »

Díky,

ty kameny bývají přiletované, bude třeba to při vyklepávání nahřívat?

L.
Uživatelský avatar
lanus
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 290
Registrován: pát 27.3.2009, 17:39

Re: Montáže

Příspěvek od lanus »

deved - Kvalitne vyrobené kamene nebývajú priletované ,lebo ich pohybom do strán sa robievala stranová korekcia puškohľadov .
( Aj keď kamene vyrazíš, musí ísť flinta na ďalší krok k puškárovi ) . :wink:
308 Win.;223 Rem.;22 l.r. .
Bord
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 220
Registrován: úte 16.10.2007, 19:58
Bydliště: Střední povltaví

Re: Montáže

Příspěvek od Bord »

Nepoužíváte někdo tuto prodlouženou weaver montáž na kolobroku brno802.https://www.lov-strelba.cz/uploads/prod ... ver-zh.jpg Nebo tuto montáž https://www.prolov.cz/gallery/products/middle/1315.jpg Jsou určeny pro ZH půjdou použít bez problémů na Brno 802?
8x57JRS,bordík
petjan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 488
Registrován: sob 31.12.2011, 14:08
Bydliště: štětí

Re: Montáže

Příspěvek od petjan »

Půjdou i na B 802
ZP 16x70/16x70
Brno 500 8x57JRS/20x76
Sabatti SKL 98 10,3x60R /270 win
Odpovědět