Jaké celoroční boty?

Kdo co nosí, schání a doporučuje.
Odpovědět
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Jaké celoroční boty?

Příspěvek od fesoj »

Mám vysoký a široký nárt a hned tak nějakou botu neobuji.Po většinu roku nosím gumofilcáky polské výroby. Jsou o něco nižší než naše, ale velice pohodlné a především levné - necelých 300 Kč. jejich nevýhoda je v tom, že maJÍ poměrně jemný vzorek, který se brzy ošmajdá a pak to na kluzkém terénu působí problémy. No a do sněhu a mrazu používám Huntery, samozřejmě o dvě čísla větší, abych se do nich vůbec dostal.
Kritériem pravdy je praxe.
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: Jaké celoroční boty?

Příspěvek od Zbrojovák »

Nechat ušít na míru, klidně nebembránové, jsou levnější a dají se taky pořádně nasádlit.
Jinak Aku grizzly dobrý, na noze sedí, ale mám v nich prvních 30km a teprv se začínají rozcházet, taky jsou šité dole celkem na úzko, hlavně první den byl krutý, teď už to sedí fajn.
nebudu dělat reklamu, v jednom nejmen. obchodě v Příboře se daly pořídit v každoroční dvodudenní akci za 4,8tis Kč. původně cena 6tis.
https://www.google.cz/search?q=aku+griz ... 01RMGEM%3A
chtěl jsem původně maindly gtx, spíš dovery ale cena nebyla nikde pod 7,5tis kč
Nakonec jsem dostal tip od jednoho obuvníka na Aku a potvrdil si u horolezců. Maindly jsou ve výhodě šité dole víc do široka - někomu to ale příjde po rozšlápnutí v těžším terénu moc bačkorovité. záleží na noze
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
miso243
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 168
Registrován: úte 12.1.2010, 18:10

Re: Jaké celoroční boty?

Příspěvek od miso243 »

Kedysi tu bola debata o tichej obuvi na posliedku. Toto by mohlo byť celkom zujímavé - https://sneektec.com/collections/sneek-boots.
Uživatelský avatar
gonias
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 410
Registrován: pát 27.7.2007, 5:04
Bydliště: Vyškovsko

Re: Jaké celoroční boty?

Příspěvek od gonias »

Garmont Pordoi Nubuck GTX Olive Green/Dark Orange 9 (43 EU) velikosti 43 a 46,5 za 3079Kč.
Garmont.jpg
Garmont.jpg (51.03 KiB) Zobrazeno 10701 x
Merkel KR-1 Black 7x64 + Docter Unipoint 2,5-10x50, osnova 4-0 na šíně + Norma Vulkan, Hornady InterLock SP, S&B SPCE
Meopta MeoStar B1 8x42
Drsnosrstý jezevčík Asta
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: Jaké celoroční boty?

Příspěvek od Zbrojovák »

aku se rozpadly, jako všechno z EVA pěnou a lepenou podrážkou...
https://www.hedvabnastezka.cz/rozpadly- ... ste-sami-/

bohužel, nosil jsem je 3roky ato jsem si je šetřil a bral je jen do vlhka, přes léto a jaro, sucho, kanady vz.90, ty při údržbě vydrží opravdu moc, mám je stejně dlouho, nosím mnohem více, i na práci v lese, s pilou atd.

sehnal jsem kontakt na borce co šije ručně sedlářsky boty do přírody postaru a festovně... šít mi je bude ale až v zimě na přelomu roku, takže jsem si nechal na aku nalepit tady https://restday.cz/ nové vibramy… dávaj ale garanci půl roku, protože rozpad těch podrážek je prý běžná věc a protože k dodávce jim neoříjde datum výroby, nebo expirace, strop je 6let, ať se nosí nebo ne, pak rozpad...


no abych dal za boty 6ku nebo 8čku s tím že mi může bez varování někde povolit podrážka na to s....u


takže ručně šité, z jednoho kusu kruponu 6mm, dobře namazat, švy voskem, jak se ošlapou, tak se znovu nechají podrazit... a ty boty by mě měly přežít, když vidím jak a z čeho jsou udělané

https://www.festovni-veci.cz/informace/ ... -pohorkach
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
Gringo13
Nový návštěvník
Příspěvky: 27
Registrován: pát 31.7.2009, 20:36

Re: Jaké celoroční boty?

Příspěvek od Gringo13 »

Zbrojovák píše: úte 20.8.2019, 21:49 aku se rozpadly, jako všechno z EVA pěnou a lepenou podrážkou...
Prave preto mam tieto: "Garmisch 520 MARRONE - LA REGINETTA".
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: Jaké celoroční boty?

Příspěvek od Zbrojovák »

Jo proč ne... ale osobně si myslím že ručně šité boty na kopyto na tvou nohu - já mám třeba každou jinak velikou :wink: a šité sedlářským stehem a ne z 2mm kůže ale z top kůže 6mm chromčiněné, dočiněné rybím tukem - je o něčem jiném a ano ale jistě i ta cena...
věřím ale, že z dlouhodobé perspektivy je to hromada ušetřených peněz - pokud beru že za aku jsem dal 6ku a vydržely s bídou 3roky a to jsem je celkem šetřil, v létě takřka nenosil.
Ale jistě máme každý své požadavky, já potřebuji botu vysokou, trvalou a vodě nepropustnou, resp. tak, aby to pobrala ponožka, kterou měním při delším pohybu v terénu.
uvažoval jsem o makarách původně - http://www.makaraobuv.sk/_lovecka.htm
a byla by to asi má současná volba nepoznat T. Kabaru a jeho obecný přístup a zkušenosti z outdooru

nic proti těm garmish ale troufám si s jistotou tvrdit že třeba tyto 90ky https://www.army-shop.cz/produkty/obuv- ... 0/153.html vydrží násobně více - komfort je o kvalitě vložky, používám tyto https://www.vodahory.cz/obuv/vlozky-do- ... gLWV_D_BwE a stylu, materiálu, vrstvení ponožek

nicméně, mám v plánu si u něj nechat ušít něco na způsob tohoto - na pohyb v lese za vlhkých anebo chladnějších dnů
https://www.lux-military-antiques.com/e ... an-213.htm
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
cobaj
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 332
Registrován: pon 02.5.2011, 18:51

Re: Jaké celoroční boty?

Příspěvek od cobaj »

Pred par lety jsem si precetl recenze T. KABARY a koupil Pfanner Tirol Juchten pro lesaky . Neskutecne boty, pokud vam nevadi ta vaha jsou opravdu skvele. M.
Gringo13
Nový návštěvník
Příspěvky: 27
Registrován: pát 31.7.2009, 20:36

Re: Jaké celoroční boty?

Příspěvek od Gringo13 »

cobaj píše: čtv 22.8.2019, 16:53 jsem si precetl recenze
Velmi zaujímavé sú aj Dallape Safari alebo Lagolo.
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: Jaké celoroční boty?

Příspěvek od Zbrojovák »

ty tirol juchten, by i byly schůdné, nicméně, pokud nedělám denně s pilou, proč nosit opancéřovanou botu.stejně tak ty dalape safari - jenže ta bota je už pod kotníkem měkká, nedrží, jsou dělané fakt do buše, písku atd. Prostě jo, ale vždy jde o kompromisy... nad vším tím jsem uvažoval, i nad tím že slevím z výšky a koupím meindl perfekt nebo superperfekt.

Pak jako další do nejužšího výběru přišly makary - na zimu a mokro, kanady 90ky na to ostatní. Nakonec, po zralé úvaze, a předběžné domluvě s T.Kabarou, budu nosit prototyp jeho vysokých "festovních" bot. Oproti makarám, to budu mít na své nohy, své kopyto, silnější a lepší kůži, ruční sedlářský steh, všude, žádné strojové šití. Celkově prostě to nejfestovnější možné provedení.
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
Uživatelský avatar
Michal_123
Zkušený diskutér
Příspěvky: 918
Registrován: úte 26.11.2013, 20:16

Re: Jaké celoroční boty?

Příspěvek od Michal_123 »

Máte prosím někdo zkušenosti s botami Meindl Garmisch PRO GTX?
Uživatelský avatar
Michal_123
Zkušený diskutér
Příspěvky: 918
Registrován: úte 26.11.2013, 20:16

Re: Jaké celoroční boty?

Příspěvek od Michal_123 »

Tak jsem nakonec pořídil Lowa Tibet GTX.
Mám je měsíc a je to paráda. Ale uvidíme v zimě.
Tim
Zkušený diskutér
Příspěvky: 692
Registrován: úte 26.11.2013, 14:21
Bydliště: Mar. Lázně

Re: Jaké celoroční boty?

Příspěvek od Tim »

Mě asi nejvíc vyhovovaly a vydržely Asolo Sasslong, které bohužel už nejsou v nabídce. Nahradil je nový model, který se mi moc nelíbí :oops:
Teď mám Chiruca Hunter, Prabos Predator a právě Lowa Tibet, ale ani v jedněch se necítím tak jistě jako v Asolo. Důležité je nemít jen jedny boty, ale střídat je a každé nechat po vycházce pořádně vyschnout při pokojové teplotě, očistit a ošetřit. Jinak nevydrží žádné. Zase je ale pravda, že já nachodím opravdu každý den minimálně 10km v těžkém terénu, přes léto občas i 20-30km, takže mne nevydrží víc než tři roky ani ty nejlepší boty a to ani když je střídám. Třeba Prabos u mne mají životnost v řádu měsíců, maximálně roku, ale jsou lehké a pohodlné za fajn cenu, takže vždy doma nějaké mám...
Motivační citát pro tento den:

Vykašli se na motivační citáty, nalej si sklenku Jamesonu a pusť si pořádnej metal!!!
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: Jaké celoroční boty?

Příspěvek od Zbrojovák »

Musím říct, objektivně, že nejvíc toho v lese našlapu za celý rok v polních botech vz 90. dávám sádlo za tepla a včelí vosk za studena. mám je už asi 4roky, mám jedny a používám je v lese i jako pracovní, když dělám dřevo s pilou na otop, stavba a údržba mysl. zařízení atd.
žádné jiné boty mi nikdy nevydržely to co tyto, přitom stojí kolem 1000kč pár + 500kč nějaká lepší moderní vložka treková, do nich celoročně nosím ponožky ačr termo, vz 2000 je to tuším.
Nějaké dlouhé treky a přechody v tom by asi nebyly úplně, nebo jsou dnes jistě lepší boty, lehčí, odpruženější... ale... pokud jde o terén a ne vyloženě asfalt, tak 10-15km se v nich našlapat dá, bez větších problémů, jakmile se rozšlápnou. když se dá sádlo a vosk a po každém případném mokru se ošetří, vydrží překvapiv dost a vodu nepouští.
prostě pracant za supr cenu... s expedičníma vlněnýma ponožkama a dobrým ošetřením, bych se nebál ani sněhu, zimy - běžný pohyb po revíru kolem těch 10-15km max věřím ok
kůže je tam kolem 2mm, fullgrain

malé minus dávám za tu šípovou podrážku, ne vždy drží v extrémech, ale na nošení od pozdního jara do brzkého podzimu bez problémů

tolik moje recenze

co se týče bot na zimu a mokro, mám zatím původní aku grizzly, s vyměněnou vibram podrážkou od restdaye ze Zlína... zatím to drží... uvidíme dál, záruku mi dali 3měsíce, oprava stála 1600 :roll: boty jinak dobré, fajn rozšláplé, tak jsem to prubnul noo… původní gumovou obsázku mi obrousili, novou nelepili, že prý boty moc promazané či co... nevypadaj i tak nejhůře, na obroušené plochy jsem dal mravně vosk za tepla a zatím ok...
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
Uživatelský avatar
Michal_123
Zkušený diskutér
Příspěvky: 918
Registrován: úte 26.11.2013, 20:16

Re: Jaké celoroční boty?

Příspěvek od Michal_123 »

Jak jsem psal, mám Lowa Tibet GTX.
Boty super, akorát jsem je musel namazat Elaskonem, zkoušel jsem na ně nějaký sprej a bohužel se kůže při několikahodinové chůzi ve vlhku namáčela. Máte někdo podobnou zkušenost?
Odpovědět