Přestavby zbraní aneb jak si něco zbastlit

Vše o kulovnicích a malorážkách
Odpovědět
Warmint
Nový návštěvník
Příspěvky: 41
Registrován: sob 20.7.2019, 6:26

Re: Přestavby zbraní aneb jak si něco zbastlit

Příspěvek od Warmint »

Choochoo007
Docela trefná otázka s perfektním příkladem protože tuto zbraň mám jen v 243win. Nebudu posuzovat kvalitu této ohnivé hole to je kategorie sama o sobě takže k hlavni. Není to moje první CZ a několik jsem jich zkoukl i u kolegů a všechny trpěli extrémním ,,zasíráním,, od otěru střel na které mi nepomohlo vůbec nic pouze pokaždé chemicky rozpouštět. Je pravdou že jsem neprováděl break-in. Oproti tomu když jsem koukl do hlavně zánovní Howy nic, Browning Bar nic, Browning x-bolt co jsem vlastnil měl pouze slabý otěr který se dal lehce odstranit, ale u CZ je to docela opruz pořád dokola stejný nános i po 200ranách. Když už do toho budu investovat není rozdíl v ceně tak markantní a rád bych i jinou hlaveň než kovanou. Ráže na 99% zůstane 222 Remington která pro moje účely bude stačit. Sám nepřebíjím takže zatím budu u sériového střeliva, pokud se mi podaří s někým domluvit zkusil bych Nosler ballistic tip. Stoupání 1:14, hlaveň bude jak jsem psal 17-18mm na ústí těžší netřeba.
Doufám, že se to tu opět nezvrhne v dohady o kvalitách hlavní vyráběných jedním člověkem....
Jiskra
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 375
Registrován: stř 10.3.2010, 9:11

Re: Přestavby zbraní aneb jak si něco zbastlit

Příspěvek od Jiskra »

No ať se to stočí , nebo nestočí , to je mi celkem fuk. Vznesl jsem korektní dotaz směrem k Pufrovi,protože je to pro mě zajímavá informace. A protože nikdo neví všechno,je možné,že mi něco uniklo. Proto ten dotaz.

Pufr prosím otázka číslo dvě:
zrovna tento týden mi bylo řečeno,že hlavně pro Blaser se dělají komplet v Bergaře . Máš k tomu nějaké info? Díky J.
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1403
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: Přestavby zbraní aneb jak si něco zbastlit

Příspěvek od Choochoo007 »

Warminte, nechci aby byly zbytecne ohnive dohady, ale mam Howu ve 243 a vim jak se nova zasirala oterem a vim jak se zasirala oterem nova 550 v 308. CZ minimum oproti Howe, ktera barvila Roblo jako diva, coz se u CZ nedelo. Hodne zalezi i na strelach, kdy treba Sierry zanechavaji mnohem vice oteru nez Lapua. Sierra ma vice medi.
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
Warmint
Nový návštěvník
Příspěvky: 41
Registrován: sob 20.7.2019, 6:26

Re: Přestavby zbraní aneb jak si něco zbastlit

Příspěvek od Warmint »

Však se nehádáme :D , já měl od CZ 557 308win, 243win pak jsem viděl 3006 -2x, 8x57 a všechny byly zašvihané podobně. Efektivně čistit se mi to podařilo až přípravkem Pro-Shot Cooper Solvent IV kterým teď čistím jen zřídka kvůli jeho agresivitě vůči dřevu. Používané bylo široké spektrum nábojů Geco plus, Geco express, SB nosler partition, SB match, SB SP, SB Spce , Winchester super x PowerPoint, a nějaká lapua. Nezajímalo mě ani tak kdo čím střílí, ale jak vypadá hlaveň. Nevím čím se střílelo v howe, ale u Baru to byla taky 3006 a SB Nosler partition jako u CZ 557 a výsledky byli jiné. Browning x-bolt náboje taky Winchester super x PowerPoint a otěr minimální lehce odstranitelný bez nutného rozpouštění. To jsou moje poznatky které nikomu nenutím.
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1403
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: Přestavby zbraní aneb jak si něco zbastlit

Příspěvek od Choochoo007 »

Tak kazda puska se zasira jinak a kazda strela zasirana jinak, to je jasne. A jde i o to, jak kdo ty pušky cistil. Zkusenost moje je takova, ze tradicni myslivec se prevazne o zbrane moc nestara a jsou to hlavne CZ, takze pak muze byt problem :wink:
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: Přestavby zbraní aneb jak si něco zbastlit

Příspěvek od pufr »

Jiskra píše: pát 30.8.2019, 16:18 Pufr ,jak jsi to myslel,že i u nás seženu hlaveň v kvalitě LW Match select? Jako že koupím v obchodě,nebo že někdo tady vyrábí.
No, myslel jsem právě v obchodě - US hlavňovinu ...

O Bergara hlavních u Balsera jsem neslyšel, Bergara, pokud vím, do portfolia mamutího holdingu L&O zatím nepatří
https://de.wikipedia.org/wiki/L_%26_O_Holding
Ale možné je samozřejmě všechno ... i pak čľověk musí trochu rozlišovat, ta dnešní průmyslová kooperace má snad nekonečně podob a úrovní - viz střelivo a jeho výroba, dávná kooperace ZEISS & Meopta ... atd. :?
Pufr
Jiskra
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 375
Registrován: stř 10.3.2010, 9:11

Re: Přestavby zbraní aneb jak si něco zbastlit

Příspěvek od Jiskra »

No ta informace mě docela překvapila. A jestli je to pravda,nebo ne , to fakt netuším. Hlavňovina z US (a nejen US) se tady občas koupit dá. To je pravda. Díky za odpověď.J
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2024
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Re: Přestavby zbraní aneb jak si něco zbastlit

Příspěvek od lovec »

V časoch predtým, než L&O kúpil Sauer, tak Blaser nakupoval laufy zo Švajčiarska. Po akvizícii Saueru bola zdrojom hlavní firma Barrel International GmbH, ktorá zamestnávala časť odídencov zo Saueru. Avšak dlho jej to nevydržalo a z (úmyselne spôsobených) ekonomických príčin bola jej činnosť ukončená. Následne bolo presťahované všetko strojové vybavenie zo Saueru v Eckernförde do Blaseru v Isny. Kovacie stroje, stroje na vŕtanie hlbokých dier, honovacie stroje a množstvo ďalších obrábacích strojov. Zhruba po 2011 sa robí všetko komplet v Blaseri.
9,3x62mm, .338 Remington Ultra Magnum, .300 Winchester Magnum, 7mm-08 Remington, .270 Winchester, .260 Remington, 6,5x47mm Lapua, .44 Magnum, 9mm Luger, 16/70, .22 LR
Every Shot Counts
vasil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 367
Registrován: čtv 07.12.2017, 18:14

Re: Přestavby zbraní aneb jak si něco zbastlit

Příspěvek od vasil »

Ahoj, už tu někdo bastlil 224 valkyriii?
má 34,5 H2O oproti 30 H2O , které má 223rem. Opravdu stojí za to komorovat atyp, než prostě pouřít strmější stroupání a komoru 223rem?
Uživatelský avatar
roman200
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 267
Registrován: čtv 19.11.2015, 12:49
Bydliště: Plzeňsko

Re: Přestavby zbraní aneb jak si něco zbastlit

Příspěvek od roman200 »

Co takhle 22-250 Remington? Výkon je stejný, náboj standardní s běžně dostupným střelivem i komponenty. Pokud bude mít stoupání 1:10, tak není problém s těžší střelou.Já jí používám několik let a nemít černou a dančí, tak snad prodám obě "tříkila" :lol: ...
Velmi pohodová a přesná střelba, ani poškození zvěřiny není takové jaké jsem očekával.Určitě je to snadnější cesta, než se drbat s exotem.
Mé původní uživatelské jméno je roman300...
CZ 550 9,3x62; ZG47 8x57JS; CZ550 300WM; BAR II 270W;;12/70;12/76;45ACP;.38Spl
vasil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 367
Registrován: čtv 07.12.2017, 18:14

Re: Přestavby zbraní aneb jak si něco zbastlit

Příspěvek od vasil »

jsem momentálně ovlivněn CZ527 a jeho kompaktními rozměry. 22-250 znamená o cca 0,5kg těžší zbraň při stejném výkonu. Takže...

PS: na dančí "tříkilo"?
Uživatelský avatar
roman200
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 267
Registrován: čtv 19.11.2015, 12:49
Bydliště: Plzeňsko

Re: Přestavby zbraní aneb jak si něco zbastlit

Příspěvek od roman200 »

I na srnčí a to s ledovým klidem :wink: .
Pokud tedy CZ527, tak to 22-250 nejde.
Mé původní uživatelské jméno je roman300...
CZ 550 9,3x62; ZG47 8x57JS; CZ550 300WM; BAR II 270W;;12/70;12/76;45ACP;.38Spl
vasil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 367
Registrován: čtv 07.12.2017, 18:14

Re: Přestavby zbraní aneb jak si něco zbastlit

Příspěvek od vasil »

s kamarádem uvažujeme, že bychom jeho IŽ-18 v ráži 222rem (1:12), za co možná nejmenší peníz upravili na větší výkon. Nejsnazší by byla úprava nábojové komory na 223, bez nutnosti dalšího zásahu. Dále zvažujeme 22-250, kde kromě komory bude zásah do drápku vytahovače. + ?? Já s kloním k 22-250.
Nevíte jak dlouho se teď čeká na povolení úpravy hlavní části zbraně? Naposledy jsem to řešil po amnestiích a trvalo to skoro rok
vasil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 367
Registrován: čtv 07.12.2017, 18:14

Re: Přestavby zbraní aneb jak si něco zbastlit

Příspěvek od vasil »

netušil jsem, že dotazem na převrtání IŽky zabiju nejživější téma tohoto portálu. Přijde mi to jako trapné ticho po tom, co si někdo uprdne na večeři u královny :D
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Přestavby zbraní aneb jak si něco zbastlit

Příspěvek od fesoj »

Já bych do toho nešťoural. Je známo, že některé IŽ-ky /zejména v menších kalbrech, ale i jiné/ střílejí přesně, jiné jsou naprosto nenastřelitelné a zatím mi nkdo nevysvětlil, proč tomu tak je - co puškař to názor. Takže pokud Ti ta Tvoje střílí dobře, buď rád, že jsi rád - ač to tak nevypadá, u téhle zbraně bych nevěřil vůbec ničemu a i pouhé převrtání nábojové komory může /ale nemusí/ znamenat naprosté zhoršení střeleckých parametrů. Holt každá IŽka si žije svým vlastním životem...
Kritériem pravdy je praxe.
Odpovědět