Žíhání nábojnic

Vše o loveckém kulovém střelivu. Vaše zkušenosti a názory.
milan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 456
Registrován: úte 03.10.2006, 14:22

Re: Žíhání nábojnic

Příspěvek od milan »

Hořáky používá stejné jako vava, jen je mám nastaveny tak, že se mi dotýkají modré části plamene a mezi ně pak zasouvám nábojnici. Časy také odpovídají, podle nábojnic se liší časy. Delám to ve tmavé dílně a krom kontrola teplotní barvou je krásně vidět přeskočení barvy z ramen na tělo nábojnice.
Já mám pod mufnou skluz do vaničky s vodou. Už takhleje od hořáků teplo, tak ať mi netopí ještě nábojnice.
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1406
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: Žíhání nábojnic

Příspěvek od Choochoo007 »

Zihacku udelas za 1000Kč, staci popremyslet a pripadne snizit naklady nejakym vylepsenim. Mne se pred lety nechtelo pouzivat 2x elektroniku pro podavac a chtel jsem to co nejlevnejsi, tzn. co jsem nasel vsude po dilne
https://www.youtube.com/shorts/ROUF2EoAUWc

Plamen origo Bernzomatic
https://www.nipo.cz/bernzomatic-ul100-sada-P6646/

Ta Meva vypada dobre, taky jsem ji doporucoval kolegum, ale nechtelo se mi resit pripadne hadice, drzak horaku, pripadne nejaky redukcni ventily atd a necjtel jsem byt prekvapen spatnou sirkou plamene nez bych chtel. Nikde jsem totiz nenasel skutecnou fotku nebo video jaky to ma plamen. Uz jsem to ale ty 2-3 roky nehledal, nezkoumal. Takze Bernzomatic pouzivam a vcelku skladne a zatim to na jednu bombu nejakou stovku udelalo, takze spokojenost.
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
tweaty
Častý návštěvník
Příspěvky: 57
Registrován: ned 03.12.2017, 12:49

Re: Žíhání nábojnic

Příspěvek od tweaty »

Takže z dôvodu rýchlosti obstarania som už kúpil Mewa sadu, tri horáky jedna rukoväť.
Už len dať naplniť fľašu a testujem.
V každom prípade, skôr či neskôr bude treba nejaký automat, nakoľko aktuálne budem otáčať nábojnice vo vŕtačke...
Odpovědět