Přebíjení střeliva do krátkých a dlouhých kulových zbraní

Vše o loveckém kulovém střelivu. Vaše zkušenosti a názory.
Odpovědět
Uživatelský avatar
xHonza
Zkušený diskutér
Příspěvky: 533
Registrován: stř 30.5.2007, 12:23
Bydliště: Uz jen les

Re: Přebíjení střeliva do krátkých a dlouhých kulových zbraní

Příspěvek od xHonza »

ze se labradar, magnetospeed a bulletseeker se muzou jit zahrabat, ve srovnavacich testech je garmin xero vyrazne citlivejsi, a to i na male super rychle strely ktere labradar uz nebere, bez problemu bere malorazkove strely kde ma magnetospeed problemy a ma displej a nulove problemy s polohou zarizeni, kdebulletseeker kulha na obe nohy (nehlede na jejich mizerny support, kde globalni hrac jako garmin bude excelovat). Akorat si pockam az bude skladem v nemecku, protoze uvodni cena na reloaderu byla o dost vyssi nez ocekavana RSP pro evropu...
Nejlepší ráže je dobrá střela a nejlepší střela je ta dobře umístěná!

...Jestlipak by v tom desátém přikázání českého mysliveckého desatera nemělo místo sv. Huberta být radši kolegovi svému záviděti nebudeš...
king
Častý návštěvník
Příspěvky: 54
Registrován: čtv 25.1.2007, 12:32
Bydliště: ČR+DE+CH
Kontaktovat uživatele:

Re: Přebíjení střeliva do krátkých a dlouhých kulových zbraní

Příspěvek od king »

Na ten Garmin jsem hodně zvědavý. Sám ale s Labradarem nemám problém. Měří mi spolehlivě i .223 Rem. Celkem 245 měřených "Sérií" za 4 roky.
Balistika.cz
king
Častý návštěvník
Příspěvky: 54
Registrován: čtv 25.1.2007, 12:32
Bydliště: ČR+DE+CH
Kontaktovat uživatele:

Re: Přebíjení střeliva do krátkých a dlouhých kulových zbraní

Příspěvek od king »

"Moje" oblíbená laborace 6.5 Creedmoor v tlakoměrné hlavni:

Střela: Lapua Scenar 139gr
Prach: RS62 43.5gr
Nábojnice: Lapua SR
Zápalka: RWS SR 4033
L6: 72.2mm
Hlaveň: 600mm

Průměr z 5 ran:
V7.5 = 848m/s
s(V7.5): 2.4m/s
(Max 852m/s, min 846m/s)
Pmax = 4281bar
s(Pmax): 56bar

Tlak na limitu CIP!
Balistika.cz
tweaty
Častý návštěvník
Příspěvky: 57
Registrován: ned 03.12.2017, 12:49

Re: Přebíjení střeliva do krátkých a dlouhých kulových zbraní

Příspěvek od tweaty »

Zdravím,
rozmýšľam, že kúpim strely BARNES 6,5MM (.264) 140GRS MATCH BURNER BT do 6,5 creedmoor na tréning. Má s nimi niekto skúsenosť?
Vďaka
Pauli
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 148
Registrován: stř 15.7.2020, 9:54
Bydliště: Vysočina

Re: Přebíjení střeliva do krátkých a dlouhých kulových zbraní

Příspěvek od Pauli »

Zdravím,
máte někdo zkušenost s mikrometrickou usazovací matricí od LYMANU??
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2033
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Re: Přebíjení střeliva do krátkých a dlouhých kulových zbraní

Příspěvek od lovec »

Z tých štandardných značiek (RCBS, Redding, Lyman atď.) je z mojich skúseností najlepšou voľbou Forster Bench Rest Ultra Micrometer Seater.
9,3x62mm, .338 Remington Ultra Magnum, .300 Winchester Magnum, 7mm-08 Remington, .270 Winchester, .260 Remington, 6,5x47mm Lapua, 6mm Norma BR, .44 Magnum, 9mm Luger, 16/70, .22 LR
Every Shot Counts
Uživatelský avatar
Michal_123
Zkušený diskutér
Příspěvky: 932
Registrován: úte 26.11.2013, 20:16

Re: Přebíjení střeliva do krátkých a dlouhých kulových zbraní

Příspěvek od Michal_123 »

Přebíjel jsem roky s Gold medal usazovačkou od RCBS, je skvělá.
Lyman mikrometrická usazovačka se mi moc líbí, ale nikdy jsem s ní nepřebíjel. Vůbec bych se toho nebál.
https://www.strobl.cz/lyman-pro-microme ... rem_p12752

Nejlepší usazovačka se kterou jsem pracoval je Triebel Benchrest seating die.
https://www.strobl.cz/triebel-benchrest ... eld_p10098
Citron
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 285
Registrován: stř 18.4.2007, 21:10
Bydliště: Příhraničí

Re: Přebíjení střeliva do krátkých a dlouhých kulových zbraní

Příspěvek od Citron »

Pauli píše: pát 29.12.2023, 11:05 Děkuji za info k těm střelám od Normy.
Tak jsem provedl další testovací střelbu, abych měl dost terčů pro ustálení se na navážce, pokus s délkou zatím nebyl. Vše stříleno z opakovací kulovnice. Jako nejlepší mi vyšla stejná navážka, jako u 69gr SMK. Jen to opravdu SMK nejsou. Tohle se bude držet u skupinky 3-5 ran kolem 25mm vcelku spolehlivě, lepší to bude jen když zázračně zafunguje změna délky usazení, ale úplně tomu nevěřím, že by se to stalo.
Ve srovnání s SMK...no ty jsem naposledy střílel při nastřelování puškohledu a skupina 8 ran se štelováním výšky 1 cm a do strany 1 cm měla 0,81 MOA a to ty Normy z mé zbraně nedají (a neznamená to, že to nedají z jiné).
Takže prozatimní výsledek z pohledu mé zbraně...pokud mi jde o závodní střelbu nebo o co nejlepší skupinu na papíře, pak je ideální voblou SMK, ano, stojí kolem 10 Kč, ale pokud jdu tvrdě za výsledkem, tak se to vyplatí. Ale pokud je mým cílem si levně a přes to slušně zastřílet z 223 s tím, že pokud budu do 1 MOA na 5 ran a budu spokojen, tak mi ta Norma nepřijde špatná. Jen třeba nemám tušení, jak se která střela bude chovat třeba při střelbě na lišku, ale i tohle se dá levně a slušně přesně řešit.
CZ 600 223 rem + Delta Stryker 5-50x56. ZKM 456 mod. 2 + Vortex PST II 5-25x50.
Pomalu, hlavně se neukvapit.
Olaf
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 318
Registrován: úte 26.9.2006, 14:38

Re: Přebíjení střeliva do krátkých a dlouhých kulových zbraní

Příspěvek od Olaf »

Zdravím,
někdy kolem roku 2006 jsem koupil tehdy ještě od Shivy Quick Load na disketě. Dneska zjišťuji že v databázi střel se objevují nové, které QL tehdy ještě neznal. Nevíte náhodou jestli nejde udělat upgrade a když tak za jakých podmínek ? Jinak mi nezbyde nic jiného jak zakoupit nový. Teď zrovna jsem nesehnal oblíbené Lapua Mega v 185 grs a honil jsem něco obdobného. Nakonec jsem koupil Hornády ELD-X v 178 grs a v QL je tuším v této váze starší střela A-max v 178 grs. Prach používám do 308W Lovex D073.6 ten je v pohodě ale ta střela prostě v QL ještě není. Myslím si, že pokud bych požil data od té střely A-max, tak ta prachová náplň by měla být stejná. Ale . . . . . nehrajem si s lukem.
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3396
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Přebíjení střeliva do krátkých a dlouhých kulových zbraní

Příspěvek od dalas »

QL případně jeho aktualizaci získáš u Strobla
https://www.strobl.cz/aktualizace-sw-qu ... rget_p3139
Jinak, pokud máš fyzicky střelu, můžeš si ji doplnit do zdrojových souborů xxxx. bul. Jde o strukturované textové soubory, které je nutno editovat v jednoduchých textových editorech, které si nic nepřidávají. Třeba Poznámkový blok. Strukturu dat najdeš v manuálu, který je součástí instalace.
Někteří výrobci střel mají na stránkách tyto zdrojové soubory ke stažení. (Fox,Hasler, Sax...........)
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
haluziak
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 111
Registrován: čtv 24.3.2022, 7:47
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Přebíjení střeliva do krátkých a dlouhých kulových zbraní

Příspěvek od haluziak »

Stala se mi taková nemilá věc. Mám koupené jednou vystřelné nábojnice .308 SAKO, které jsem přebil a podruhé vystřelil ze své flinty. Vypral, znovu vyžíhal a začal jsem je fotrmátovat - nastavil Redding FL size matrici s bushingem bez expanderu na headspace -0.002" (měřeno jak pousvkou, tak Redding Comparatorem) a začal cvakat (mám jich tu v téhle dávce celkem 650) přičemž shellholder nedosedá na matrici, když ho dám aby dosedal tak je to -0.006".
Po cca 50ks jsem je přeměřil a málem mě omylo - headspace od -0.005" do. +0.001"!!!
Nemáte někdo nápad, čím to může být? Jeden se pak může snažit dělat přesné náboje, když mu hapruje už základní rozměr.

PS už jsem si začal projektovat novej pevnej stůl do kumbálu - ten 50letej psací se strašně prohýbá i když přímo pod lisem mám vzpěru.

PPS: Už jsem objednal jiné mazání na hilzny a jiný pojistný kroužek na matrici, ty od reddingu jsou výsměch.
Beware of old men in profession where men die young.
Begy
Nový návštěvník
Příspěvky: 5
Registrován: sob 05.4.2014, 14:43

Re: Přebíjení střeliva do krátkých a dlouhých kulových zbraní

Příspěvek od Begy »

Ahoj, mám dotaz na zkušené přebíječe. Kolega přebíjí 6,5 Creedmore matricí RCBS Matchmaster. Formátoval jednou vystřelené nábojnice Lapua ze dvou různých zbraní a problém je, že část je v pohodě a do druhé propadá střela do nábojnice. Nemáte někdo tip, čím by to mohlo být?
miso243
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 169
Registrován: úte 12.1.2010, 18:10

Re: Přebíjení střeliva do krátkých a dlouhých kulových zbraní

Příspěvek od miso243 »

Rozdielna hrúbka stien krčka?
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2033
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Re: Přebíjení střeliva do krátkých a dlouhých kulových zbraní

Příspěvek od lovec »

Nevhodný bušing, ktorý nedostatočne skalibruje krčok tej várky hilzní, ktorá
1.) Má výrazne odlišnú hrúbku steny hilzne
2.) je vystrelená zo zbrane s voľnejšou komorou
3.) Obidve možnosti nastali súčasne
9,3x62mm, .338 Remington Ultra Magnum, .300 Winchester Magnum, 7mm-08 Remington, .270 Winchester, .260 Remington, 6,5x47mm Lapua, 6mm Norma BR, .44 Magnum, 9mm Luger, 16/70, .22 LR
Every Shot Counts
Odpovědět