Atraktanty

Kdo co používá a jak mu to funguje :-)
jdodo
Častý návštěvník
Příspěvky: 74
Registrován: pát 12.11.2010, 12:04
Bydliště: Jeseníky

Re: Atraktanty

Příspěvek od jdodo »

Používám co mi padne do ruky v marketu.Sádlo nebo lůj to je jedno hlavně aby to po vychladnutí opět ztuhlo.Pokud lůj po rozpuštění opět ztuhne tak lze také použít.
vlady
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 121
Registrován: čtv 22.9.2016, 17:44
Bydliště: Luhačovice

Re: Atraktanty

Příspěvek od vlady »

v Penny jsem koupil nejakej tuk Liga a zkusil to.Po zahrati jsem tam nasypal sul a michal. Moc se to nepovedlo. Po ochlazeni se na povrchu udelala tukova vrstva a pod tim byla smes vody, soli a anyzu. Mozna to pujde pouzit, ale nebude to ono. Chce to poradnej 100% tuk, sadlo nebo luj.
jdodo
Častý návštěvník
Příspěvky: 74
Registrován: pát 12.11.2010, 12:04
Bydliště: Jeseníky

Re: Atraktanty

Příspěvek od jdodo »

U mě to fungovalo byla z toho jednolitá hmota znovu to ohřej a při chládnutí občas zamíchej.Já si to rozdělil do kelímků od kilových jogurtů.Jak to bude houstnout tak už to na dno neklesne.Já mám anýz mletý velmi najemno jako pudr pokud máš drcený něco jako kmín tak nejspíš klesne .Proto bych radši míchal.Jemný anýz se zcela rozpustí a v pastě po něm není ani stopa.
vlady
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 121
Registrován: čtv 22.9.2016, 17:44
Bydliště: Luhačovice

Re: Atraktanty

Příspěvek od vlady »

Ten anýz jsem nadrtil v mlýnku na kafe, a je to jako pudr. Problém je margarín. Díval jsem se a obsahuje jen 29% tuku. Takže jak jsem to zahřál a smíchal se solí tak se to rozdělilo a při tom chladnutí jsem to míchal, ale proste toho tuku je tam tak málo, že to nezafungovalo. Myslím, že nejakej 100% tuk bude v pohodě.
A kde se dá koupit 1kg anýzu, neví někdo? Ten malej balíček v supermarketu má 25gramů za 33Kč, což teda taky není uplně lidová cena.
Posmiros
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 02.8.2012, 12:48

Re: Atraktanty

Příspěvek od Posmiros »

Tak po par tydnech pouzivani Vnadexu, to subjektivne asi funguje :) Rekl bych ze se zvysila cetnost navstev vnadiste mozna tak dvojnasobne. Udelal jsem jedno nove vnadiste, kde jsem nakrmil a prvnich 14 dnu tam vubec nebyli, po pouziti vnadexu tam byli za tri dny. Na starem vnadisti se obcas objevili prasata, ktery tam do te doby nechodili.

Ale cekal jsem ze to teda bude smrdet vic :D asi to funguje jen na blizsi vzdalenosti, ale treba se to se zvysujici teplotou zlepsi :D
CZ 550 Standart .308 Win.- Meopta R1r 3-12x56 RD
CZ 557 Predator .308 Win - Pard NV008S
Bettinsoli Diamond Lux 12/76, 12/76
milanhb
Častý návštěvník
Příspěvky: 91
Registrován: pon 25.6.2007, 8:49
Bydliště: Vysočina

Re: Atraktanty

Příspěvek od milanhb »

Zbylo mi po posledním kusu černé po uvaření zbytků slepicím
v tlakáči druhý den po vychladnutí na vrchu cca 1kg vyvařeného tuku,
tak do toho zamíchám pytlík mletého anýzu a ještě jednou prohřeju,aby se to aroma lépe vstřebalo.Snad se jim to nebude protivit.
Pak dám vědět.Milan
Odpovědět