Noční profesionální vidění - výběr

Noční vidění, termovize a podobná elektronická zařízení. Vaše zkušenosti, rady a dotazy
schmetterling
Nový návštěvník
Příspěvky: 37
Registrován: úte 20.4.2021, 10:02

Re: Noční profesionální vidění - výběr

Příspěvek od schmetterling »

WildBoar9362 píše: pon 20.11.2023, 20:29
Šumavák píše: pon 20.11.2023, 12:10 Tento digitál jsem nikdy neměl, ale některé Pulsary jsou citlivější na doostření, musí se fakt jemně. Tedy nejprve si pořádně zaostřit displej (kroužkem vzadu u střelce) a pak v případě potřeby doostřit na vzdálenost cíle (kroužkem vpředu). Při změně intenzity přísvitu je obvykle nutné opět doostřit. Jinak reklamní videa na netu samozřejmě vypadají vždy lépe, než je realita. Např. u termovizních zaměřovačů se často natáčí za denního světla, kdy je obraz lépe vykreslen, no nekup to! :D
Hraju si s tím pořád , ale celkem to zrní. Musím se zeptat někoho kdo to má, jak mu to kouká, popřípadě se někoho zeptat jestli nemá zkušenost s nějakým laserem. Do jakého laseru popřípadě jít? Do Luny ?
Skús napísať na nick Mysho22, on loví s kombináciou Plusar a Luna Laser, k tomu má aj termo pozorovák rád sa podelí o skúsenosti.
Uživatelský avatar
Šumavák
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 336
Registrován: pát 20.6.2014, 20:18

Re: Noční profesionální vidění - výběr

Příspěvek od Šumavák »

WildBoar9362: Luna má celkem dobré reference, ale já tuto kombinaci nemám, tak tady nebudu teoretizovat. Zkus toho Mysha. :)
WildBoar9362
Častý návštěvník
Příspěvky: 71
Registrován: pát 02.12.2022, 20:29

Re: Noční profesionální vidění - výběr

Příspěvek od WildBoar9362 »

Šumavák píše: úte 21.11.2023, 10:26 WildBoar9362: Luna má celkem dobré reference, ale já tuto kombinaci nemám, tak tady nebudu teoretizovat. Zkus toho Mysha. :)
Viděl jsem někde na internetu srovnání laserových přísvitů 940 a luna byla na posledním místě, ale bylo to dáno pravděpodobně hlavně cenou, protože tam měli několik laserových přísvitů které byly třeba levnější více jak o polovinu ceny....
Venator se tuším umístil na první příčce....
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2033
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Re: Noční profesionální vidění - výběr

Příspěvek od lovec »

Prísvit Luna som mal k analógovej predsádke Jahnke. Keď prišiel prvýkrát, tak to žiarilo strašne silno a takmer to nebolo použiteľné ani v otvorenom teréne na poliach. Zavolal som výrobcovi, dohodli sme sa na znížení výkonu a myslím, že mi tam pridal viacero prednastavených stupňov intenzity. Keď sa to za pár dní vrátilo - oceňujem ústretovosť a rýchly servis - tak už to bolo použiteľné aj na kratšie vzdialenosti a v lese. Nie je to Laserluchs, ale za tie peniaze to bol slušný laser.
9,3x62mm, .338 Remington Ultra Magnum, .300 Winchester Magnum, 7mm-08 Remington, .270 Winchester, .260 Remington, 6,5x47mm Lapua, 6mm Norma BR, .44 Magnum, 9mm Luger, 16/70, .22 LR
Every Shot Counts
WildBoar9362
Častý návštěvník
Příspěvky: 71
Registrován: pát 02.12.2022, 20:29

Re: Noční profesionální vidění - výběr

Příspěvek od WildBoar9362 »

V jiném tématu jsem psal dotaz ale nikdo nenapsal. Tak to zkouším tady. Starší kolega myslivec mě již před nějakým časem poprosil jestli bych mu pomohl obeznat a sehnat nějaké termo. Chtěl pořídit zaměřovač a pozorovak do 100tis. Myslím že to se asi nepodaří..... každopádně od zaměřovače očekává to, aby aby byl schopen na vzdálenost cca 100m bezpečné obeznat pohlaví lovené zvěře, aby to mělo pokud možno co největší zorný úhel, přiblížení nejlépe 3x a větší, provoz nejlépe akumulátor 18650 a hlavní věc je ta, aby to bylo i za pár let opravitelné v případě poruchy....má vůbec z čeho vybírat????
Uživatelský avatar
Georg.H
Zkušený diskutér
Příspěvky: 861
Registrován: ned 23.12.2007, 23:43
Bydliště: Slezsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Noční profesionální vidění - výběr

Příspěvek od Georg.H »

@WildBoar9362 napiš mi SZ
Odpovědět