Automat na sport??

Vše o brokovnicích
Odpovědět
cejlon
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 199
Registrován: pon 02.10.2006, 9:54
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Automat na sport??

Příspěvek od cejlon »

Tak mě ještě napadlo uvažovat o možnosti pořízení samonabíjecí brokovnice na trap a skeet.Máte někdo nějaké informace o tom,jak si vedou automaty na poli sportovní střelby?Jak je to se spolehlivostí?A mají-li nějaké výhody a nevýhody?Začínají se pomalu roz?iřovat a je mi jasné,že tyto systémy jsou už za tu dobu docela vychytané a mohlo by to dobře fungovat........ Mám na mysli přední světové výrobce - Benelli, Beretta, Browning, Fabarm..........Děkuji za odpovědi!
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2033
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Příspěvek od lovec »

Ja ti mozem povedat z pohladu parkuroveho strelca,ze automat nepredstavuje ziaden problem.Samozrejme do velmi nedavnej doby som aj ja strielal sportovou kozlicou,ale odkedy mi tak dobre sadol automat,tak som kozlicu predal a nechal si len automat.Na trape ich je vidno velmi zriedka,na skeete este mozno pomenej,ale to je len moja skusenost,mozno je to v tvojom okoli inak.Ak chce nejake vysledky,co by ta mohli podnietit,tak napr. na majstrovstvach sveta v parkure toho roku na Konopisti skoncil ako siedmy Anthony Matarese Jr. s automatom,majster Slovenska v parkure strielal s Benelli,ja ako druhy vicemajster Slovenska v parkure tiez Benelli (ja somar,tak jednoducho som mohol vyhrat,nesustredil som sa v prvej runde... :evil: ).U vas by si mozno mohol poznat meno Bena Halouzku-strelnica Slavkov u Brna,jeho obcas vidno s Benelli.
Jirka83
Zkušený diskutér
Příspěvky: 566
Registrován: sob 16.6.2007, 19:15
Bydliště: Jičín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jirka83 »

jelikož jsem dost konzervatitivní, tak Použití samonabíjecí zbraně na skeet a nebo trapp mi přijde dost neš»astný, viděl bych tam jedinou výhodu a tou by mohla být hmotnost, ale v tý asi nebude moc velkej rozdíl, pak už mě napadaji jen nevýhody, nezvyklej vzhled(střelce se samonabíjecí zbraní moc často na střelnici nepotká?, nedá se zlomit, když jí drží? v ruce, je to jako kdybys měl kus klacku, tím myslím při pohybu po střelnici), dost nešikovný vybíjení... Já mam na sportovní střelbu kozlici a nemůžu si jí vynachválit... :wink:
Jirka83
Zkušený diskutér
Příspěvky: 566
Registrován: sob 16.6.2007, 19:15
Bydliště: Jičín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jirka83 »

To ed:

naše názory se k tomuto tématu kapánek rozchází, ale každopádně si mylim, že to je cca na 10% ve zbrani a zbytek udělá hlava a ruce... Pokud člověk umí střílet, tak je to koncert jak s kozlicí, tak s automatem...
kozlice Zabala Hermanos 12/76 XL 90
kozlice Rizzini 20/76
kulobrok Merkel 8x57JR/16 + hlavně 16/70
ZKM 451 .22 LR
ZKK 601 W243
BO 98 LW 8,5x63REB
FN 1907 6,35Browning
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2033
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Příspěvek od lovec »

Jirka83 píše:jelikož jsem dost konzervatitivní, tak Použití samonabíjecí zbraně na skeet a nebo trapp mi přijde dost neš»astný, viděl bych tam jedinou výhodu a tou by mohla být hmotnost, ale v tý asi nebude moc velkej rozdíl, pak už mě napadaji jen nevýhody,
....nizsia hmotnost automatu na trape je nevyhoda,vyhodou moze byt na parkure,kde sa s tou flintou nachodis,ale aj to je viacmenej zanedbatelne.Cim vyssia hmotnost,tym lahsie zvladnutie spatneho razu a lepsie vedenie zbrane pri druhej rane.Mne na trap automat nepasuje,kvoli vyhadzovaniu nabojnic,co moze rusit ostatnych strelcov(mna ano).Preto s tym strielam len parkur.
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Příspěvek od Leon »

měl jsem možnost si na loveckým kole dát 100 ran ze samonabíjecí brokovnice remington už nevím jestli to byl 11-87 nebo 1100 to bych kecal je to asi dva roky a byla to paráda a co jsem stím chlápkem kecal tak z něj už měl nastříleno asi 50 000 ran bez nějakých známek problému tak že to taky není asi špatná volba jediný problém jsou tradiční střelci a jejich řeči :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
cejnyk
Častý návštěvník
Příspěvky: 63
Registrován: pon 18.6.2007, 21:40
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cejnyk »

samonabíjecí brokovnice na sportovní účely není vůbec žádný problém z technického hlediska. z toho společenského jsou to pak především názory okolí. Co se týče chození po střelnici s automatem, tak když mám lauf vzhůru a závěr vzadu, tak není co ře?it, je to rovnocenné se zlomením.
V Hradci Králové na Dukle se mi ovšem stalo při tréninku na trapu, že fony sejmuli již zvuk závěru, který jsem spou?těl těsně před vlastní střelbou a použtěli terč ještě před zavoláním. V tom bych viděl jedinou nevýhodu, i když by se to dalo určitě technicky vyře?it.

vždycky platí, hlaveň střílí, pažba trefuje. pokud Vám pažba sedí, tak je jedno jestli na ní jsou napasovaný hlavně 2 nebo jenom 1. Je to opravdu jenom o dojmu toho kterého střelce.

Co se týče spolehlivosti, absolutně v tom nevidím problém. známej svoji berettu dokonce na kachnách utopil, jen co mu vyschla a znovu ji namazal, tak ?lape dál jako hodinky :)
Odpovědět