Přestavby zbraní na jiné ráže

Vše o kulovnicích a malorážkách
Odpovědět
tibi1
Zkušený diskutér
Příspěvky: 605
Registrován: stř 18.10.2006, 6:52

Příspěvek od tibi1 »

Andy aj mne sa uzasne paci 300WSM ten naboj aj doslova dobre vyzera, v podstate je postaveny na koncepcii BR nabojov ? ostry prechodovy kuzel=kompaktnost spalovania, rovnomerny narast tlakov - ryhclosti...niekedy som chcel prerobit svoju tikku na 300WSM pretoze dlzka zaveru spada do shortu a jedine co by bolo potrebne urobit je prebrusit celo zaveru po obvode o 0,5mm aby tam vosla dnom WSM ale vyslo by to draho ako nova flinta od blasera...nerozmyslal si vsak nad 270WSM? ? zihadlo. Ked pozries dokrutky na www.accuratereloading.com ten Al Arab Saed tam striela s 270ackley co je vlastne jednoducho povedana nadupana 270 so zmenou kuzela a wildcat 270/7mm dakota (predchodca 270WSM) = vsetky rovnako parametrami 270WSM kudu, impaly a elanda na 500yards !!!!!!!! pozeram do skoro kazdy den a je mi smiesno...blaser tlaci svoju 270WSM s 140grain na 1000m/s ale optimalnejsie sa mi zdaju 150 grainove noslery od winchestra.

Barnes je podla mna vzhladom k homogennemu materialu dost nevyspytatelna strela hlavne v ranivosti a osobne si myslim ze sa hodi do nadupanych razi kde je potrebna dopadovka na tento štvrdy material? neviem si ju predstavit v 8x57 s Vo=780m/s. a zaroven to jednosznacen musi ?ra? hlaven to nech mi nikto netvrdi ze to nie je pravda, v kalsickom softe ma jadro kam ustupit pocas prechodu v hlavni ale barnes alebo KJG od moellera (hoc ma system delostreleckych prstencov) musi hlaven z tychto striel a tlakov doslova porazi?...tam nepomoze ani disulfid molybdenu.

Milan a nie je ta 338čka vdaka kompiku ohlu?ujuca až moc?
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

To viz ze se sem tam nad tim zamyslim :) 270WSM i 300WSM jsou pozoruhodne a presne naboje. Jen ten ucel mi schazi.... na což Na kamziky nejezdim... do afriky take ne... medvedy u nas nepotkas... tak na co takovej kanon? A strelit srnku na 500m to uz bych byl za imbecila :oops: :lol:

Radsi ostanu u starej dobrej 308W 8)

Ale jinak takova prestavba nemusi byt dle meho tak financne narocna zalezitost. Pokud se da pouzit zaver a pouzdro zaveru je to OK. Vymenit hlaven a je to.

Ani nevim zda by do zaveru 308 sla ta 270WSM?
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

milan píše:tibi 1, na střelnici to chce sluchátka, ale při lovu se jedna rána snese a předpokládám, že nebudu muset nikdy tuplovat, vždy střílím jen při naprosté jistotě a touto ráží mám teď i slušný přebytek výkonu pro hůře umístěnou ránu.
tibi1
Zkušený diskutér
Příspěvky: 605
Registrován: stř 18.10.2006, 6:52

Příspěvek od tibi1 »

Andy po scitani nakladov na zbran+lothar+dovoz+vykon prace+nejake dorobne za skusobnu to vyslo cca na 75.000,- tak ma radsej odhovorili...hovoril som so shivom o vymene na savage kde sa v podstate zaverova vola nehlada a system vymeny hlavne je o to lahsi ze sa fixuje prevlecnou maticou ale nejak sa k tomu z nevyjadril asi to nebolo pre neho financne zaujimave a spominal len "ich" zbrane z dovozu za cca 100.czk,-
WSM maju identicke diametre(jasne ze nie krcku) takze 270 by tam vosla (o WSSM som sa nezaujimal) ale aj tak by bolo nutne zohladnit COL naboja pretoze tikky maju vyhadzovacie okienka a tam by vybijanie mohlo robit trochu problem ale nemuselo by to sa robit cez okienko a zaroven aj to sa da rozsirit...Spominal som predtym kompatibilitu 308W....v lahsich vahach na co si vyjadril svoj nesuhlas...ked mrknes do loadmanualov zistis ze 308 v 125-130 grain pri "12" twiste sa da vytlacit na Vo=945m/s co vykonci v rovnakych ustovkach napr. 243 ale v prospech tazsich striel 7,62 co je viac ako vazna konkurencia pre napr. 270W a nehovorim o vynikajucej na srnciu 25-06(kde moze ist len do 120grain.) ano budu mat lepsie prierezove zatazenie ale....jedina sa vynara otazka uz len presnosti (co je vraj zarucena pdo MOA) a vhodnost vyberu strely v 7,62 na co ja by som volil nieco tvrdsie avsak ak v 7,62 nieco v tychto vahach je. Opakujem ze len predpokladam, vynikajucu ranivost pre srnciu ci prasasta odolonost na poveter. vplyvy je mozne porovnavat s obodobnymi kal. v rovnakych horeuvedenych vahach ale pre nas "evropsky" sposob lovu a zver by to malo v pohode postacovat a mas taky falosny minimagnum a hlavne s vyssou zivotnostou o cca 3000 ran oproti napr. 243 vdaka nizsim tlakom a masivnejsim poliam. O poskodzovani diviny sa nejak zvlast vyjadrovat uz nebudem je to pre mna sekundarna zalezitost a hlavne malo ovplyvnitelna.
Odpovědět