Černí rytíři / způsoby lovu

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
Odpovědět
klouda
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 410
Registrován: úte 13.2.2007, 12:06
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od klouda »

Zdravím, Poslední dobou jsem nějak neměl chu? se zapojovat do diskuze ohledně Bendyho úlovku a jeho následujících argumentech. Výroky, některých nových návštěvníků mi náladu taky nezlepšily. Já osobně forum sleduji již více než rok skoro každodeně. Nepřispívam sice tolik jako jiní, ale to je jiná věc. Co mi, ale náladu zlepšilo je příspěvek Josefa Kuřitky ze včerej?ka...potěšila mě ta shoda s tím co si myslím. Jak už napsal Mosin tohle by stálo za to rozepsat a v našem -odborném- periodiku Myslivost by se tento článek určitě vyjímal lépe než obhajoba pojižtovny Halali nebo placená a špatně skrytá reklama SaB a velmi povedené Aldovo desatero by se tam také neztratilo.
.22, .243., 7x57, 8x57IS, 9mm, 16/70, 12/76
rejd
Nový návštěvník
Příspěvky: 13
Registrován: úte 13.3.2007, 9:36

Meynhard, Mezi divočáky

Příspěvek od rejd »

Dobrý den,
myslím že docela dobrá knížka k tématu je i "Mezi divočáky" od Meynharda.
MATOUS
Častý návštěvník
Příspěvky: 95
Registrován: sob 08.12.2007, 11:53
Bydliště: Tlustice

Příspěvek od MATOUS »

Máte zkušenosti někdo s lovem černé zvěře v řepkovém poli.
xhur
Častý návštěvník
Příspěvky: 77
Registrován: úte 29.1.2008, 15:46
Bydliště: jižní čechy

Příspěvek od xhur »

:lol: V řepkovém poli je dobrý dosled ! :lol:
MATOUS
Častý návštěvník
Příspěvky: 95
Registrován: sob 08.12.2007, 11:53
Bydliště: Tlustice

Příspěvek od MATOUS »

Kolik se vám jich podařilo v řepce ulovit. Kazatelnu mám tak 300metrů od lesa a je před ní mokřina. takže tam udělám krmeli?tě a uvidíme.
Míra
Nový návštěvník
Příspěvky: 24
Registrován: čtv 19.7.2007, 19:25
Bydliště: jižní Čechy

Řepka

Příspěvek od Míra »

xhur píše::lol: V řepkovém poli je dobrý dosled ! :lol:
Jednu takovou zkušenost mám a můžu říct, že si příště ránu u řepkového pole raději odpustím. Kdo si to zkusil ví o čem mluvím.

To MATOUS: Pokud nemáš jistotu, že prasátko zůstane v ohni (a tu nemáš asi nikdy), je lepší nestřílet. Možná teď, když je řepka ještě nízká, by se dalo, ale jak odkvete... :roll:

U? vidím nadšení vůdce psa, když mu oznámí?, že ho čeká dosled v řepce a tobě se tam také po čtyřech chtít nebude.
CZ 550 FS .308W+Nikon Monarch E 2,5-10x56 SF IL
Bettinsoli Diamond Lux 12/76, 12/76
Gustav Fückert Vejprty Korunovka 16/16 1901; Franz Sodia Ferlach 16/16; IZ 18MH .308W; TOZ 78-4 .22LR
xhur
Častý návštěvník
Příspěvky: 77
Registrován: úte 29.1.2008, 15:46
Bydliště: jižní čechy

Příspěvek od xhur »

:lol: Já na to nekoukám,jestli je v řepce nebo mimo,jenom dobrá zkušenost 8)
Míra
Nový návštěvník
Příspěvky: 24
Registrován: čtv 19.7.2007, 19:25
Bydliště: jižní Čechy

Příspěvek od Míra »

To patrol: Je jasné, že do řepky může odejít i pár set metrů i z vedlejšího pole. Kdybych to bral takhle, tak nemůžu lovit nikde. Jen jsem chtěl říct, že bych byl opatrný, střílet na samém kraji řepky, kdy je riziko odskočení kusu zpět do krytu dost velké. Nemusí le?et ani nijak daleko od kraje, prostě ho bez psa nenajde?.
CZ 550 FS .308W+Nikon Monarch E 2,5-10x56 SF IL
Bettinsoli Diamond Lux 12/76, 12/76
Gustav Fückert Vejprty Korunovka 16/16 1901; Franz Sodia Ferlach 16/16; IZ 18MH .308W; TOZ 78-4 .22LR
Vojta
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1001
Registrován: pát 11.5.2007, 15:16
Bydliště: Královéhradecko

Příspěvek od Vojta »

Je třeba si uvědomit odpovědnosti za svůj výstřel. Pokud řepka kvete, je dohledávka v ní velký problém. Ani sebelepší pes Vás nezachrání, protože bude mít plná světla a čenich pylu. takže velmi snadno ztratí stopu.
Možná by bylo fajn, kdyby se k tomu vyjádřili nějací zkušení psovodi.

Tím samozřejmně nezatracuji lov u řepkových polí - máme převážně polní honitbu, takže naprosto vím, o čem tahle diskuze je. Letos u nás soukromý zemědělec (Holanďan) bude pěstovat souvislý lán 450 ha kukuřice. No a když si k tomu připočtete, kolik kukuřice a olejky zasadí ostatní, tak máme 2 třetiny výměry naší honitby osazeno jen těmito dvěmi plodinami - hrůza!
MATOUS
Častý návštěvník
Příspěvky: 95
Registrován: sob 08.12.2007, 11:53
Bydliště: Tlustice

Příspěvek od MATOUS »

Tak když chceme lovit tak musíme počítat že budem dohledávat. Mě to vůbec nevadí že musim dohledávat po čtyřech. O to je krásněj?i zá?itek z lovu. Jsem zvědav jestli se my podaří v tý řepce nějakýho divočáka ulovit.
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Příspěvek od Leon »

MATOUS píše: Mě to vůbec nevadí že musim dohledávat po čtyřech. O to je krásněj?i zá?itek z lovu.
hlavně když si potom kouká? s postřeleným kusem do očí to je ten správný adrenalin a ktěm psum já bych tam psa nepustil protože pes v tom nemá šanci je to horší jak kukuřice
Jindřich Beran
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 127
Registrován: úte 22.1.2008, 20:50
Bydliště: Podorlicko

Příspěvek od Jindřich Beran »

Leone, naprosto s tebou souhlasím. Myslím si, že je dost nezodpovědný v takovým porostu dohledávat postřelenýho divočáka. A navíc si opravdu nedokážu představit, v řepce dohledávat. Naštěstí jsem tu možnost ještě neměl. zkoušel jsem řepkou jen projít a byl to nadlický výkon. jb
Odpovědět