Německý drátosrstý ohař

Pejskové a jejich výcvik
Odpovědět
Uživatelský avatar
xchipsy
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 129
Registrován: pát 23.11.2007, 12:07

Německý drátosrstý ohař

Příspěvek od xchipsy »

Zdravím všechny kolegy a kolegyně. Sháníme štěně - fenku drážáka, černého bělou?e. jenže mám pocit, že ohařů je u nás nějak poskrovnu, když už se jednou za čas objeví inzerát, jaou to hnědá štěňata. Já vím, že barva nepracuje, ale přeci jen bych radši černou :) Nemáte někdo kontakt na aktivního chovatele (který má nebo bude mít štěňata po lov. vedených rodičích?)
A taky máte někdo drážáka? Jaké máte zkušenosti s výcvikem a prací? slyšela jsem o nich, že se cvičí obtí?ně a bývají ostří (oproti např. NKO).. Moc díkyza Va?e názory.
arasid
Častý návštěvník
Příspěvky: 68
Registrován: pon 07.4.2008, 8:35

NDO

Příspěvek od arasid »

A poradce chovu by neporadil? Alespoň když jsme hledali kdo bude mít jaká štěňata, tak jsme se obrátili na poradce chovu JM kraje a ten věděl a dal kontakty na chovatele. To by mi přišlo jako nejschůdnější řešení, ale nemohu posoudit máme jiné plemeno ohaře.
Přeji úspěch při hledání.
Uživatelský avatar
Licinnda
Častý návštěvník
Příspěvky: 51
Registrován: čtv 29.5.2008, 8:16
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Licinnda »

To: Arasid

No kde všude my se nepotkáme?

Bych paní nebo slečně poradila, aby si místo Německého drážáka pořídila fouska.... :D

Pa Lucie, Gar a Fox
Uživatelský avatar
xchipsy
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 129
Registrován: pát 23.11.2007, 12:07

To Arasid

Příspěvek od xchipsy »

Poradci chovu jsem poslala email, už je to víc jak dva týdny, bez odpovědi... :(
Uživatelský avatar
xchipsy
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 129
Registrován: pát 23.11.2007, 12:07

To Licinnda

Příspěvek od xchipsy »

Tak to už mi taky pár lidí řeklo (jednodušší na výcvik, velký výběr ze štěňat, možnost dotací...) ale já fouska nechci, chci drážáka :)
Uživatelský avatar
Licinnda
Častý návštěvník
Příspěvky: 51
Registrován: čtv 29.5.2008, 8:16
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Drážák

Příspěvek od Licinnda »

Já bych poradci chovu spíš zavolala, než posílala mail.....a když ne jemu, tak stránkách ohar.cz najde? určitě i jiné kontakty, na které by ses mohla obrátit. Případně bych se obrátila i na chovatele, kteří mějí hnědé bělou?e a mohli by mít povědomí o tom, zda některý jejich kolega nemá taky ?těnda.....no a jako poslední řešení je obrátit se s otázkou na štěňata do Německa....

A ty "Vy" už nějaké zkušenosti s tímto psem nebo ohařem vůbec máte?

protože drážák je ve výcviku trochu tvrd?í...pro začátečníka nevím...tím nechci ale říci, že by jste psa nezvládla, to ani náhodou...každý se musíme učit a to celý život..
arasid
Častý návštěvník
Příspěvky: 68
Registrován: pon 07.4.2008, 8:35

zkuste se podívat tady

Příspěvek od arasid »

http://www.mujohar.cz
zkuste kontaktovat pani Pavlu na těchto stránkách, měla fotky štěňat drážáků, jsou už sice pryč, ale pokud se domluvíte tak by určitě dala kontakt na chovatele a třeba by Vám poradil. Z fotek není zcela zřejmé zda to byli hěěndí nebo černí bělou?i.
Draha
Uživatelský avatar
xchipsy
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 129
Registrován: pát 23.11.2007, 12:07

To Licinnda

Příspěvek od xchipsy »

Tak "vlastního" ohaře jsem zatím neměla, máme dvě labradorky a jagdteriéra. S výcvikem by neměl být problém - mám ve svém okolí zkušené vůdce, kteří by poradili i pomohli (a koneckonců můj přítel už vycvičil hodně lov.psů, tak snad by pomohl i on :) )
Jeden známý myslivec má fenu drážáka (hnědou, teď snad nakrytou - poprvé se nepodařilo, fena nezabřezla - tak třeba bude štěně od ní) a je úplně suprová, perfektně ovladatelná, pevně vystavuje, aportuje..prostě vážně skvělá (na to že je to drážák, má ji skvěle zvládnutou), tak doufám že by s výcvikem pomohl i on.
Právě že s názorem, že jsou drážáci "tvrdí" (a často bývají dokonce ostří, i na lidi) jsem se setkala dost (dokonce i v literatuře), ale doufám, že budeme mít štěstí na štěně a vychováme a vycvičíme z něj spolehlivého společníka a pracanta do revíru a ne neposlušeného a kousavého zmetka.. :lol:
TT33
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 419
Registrován: sob 21.7.2007, 17:31

NDO

Příspěvek od TT33 »

Mám NDO černého bělou?e psa, je větší, mohutnější nešli většina ohařů a je celý rok venku. Při výběru štěněte bych si dával pozor na srst, aby mělo hladkou drátovitou (bezúdr?bovou), spousta takových není. Můj pes váží cca.43 - 45kg, má 65cm v kohoutku, pořídí aportovat i přez 20kg, dobře vystavuje a žádnou rvačku nevynechá... sám si nezačíná ale :lol: všestrané zkoušky dělal na 15měs. v první ceně a za fouska bych ho neměnil, je to lovecký pes není to hlídač, k lidem se chová dobře, kdo mu nevoní a neohro?uje ho tak si ho nevšímá, k dětem bez problémů, občas padají, když se kolem prožene, potřebuje hodně pohybu, od půl roku jsme deně jezdili asi 10km a do roka měl domácí stravu s doplňky od veterináře :wink: Poradce chovu MVDr. František ?imek ze Strakonic t.603545259 a jeden kontakt na chovnou fenu, pokud budou připou?tět p.Jana t.723756772 :wink:
Uživatelský avatar
Licinnda
Častý návštěvník
Příspěvky: 51
Registrován: čtv 29.5.2008, 8:16
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

drážák

Příspěvek od Licinnda »

Na stránkách loveckého psa v nouzi je nyní v nabídce 3,5 roku stará fena německého drážáka s PP, našli jí někde uvázanou i s průkazem původu, smutné.....:-(((
Odpovědět