Puskohled Meopta ZD 3-12x50

Lovecké puškohledy a vše o nich. Vaše zkušenosti, rady a dotazy.
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1932
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od figi »

Tak až to po?le do Meopty, nebo stačí tam s tím zajet, mně to pro kamaráda udělali na počkání.
Zdenek
Nový návštěvník
Příspěvky: 45
Registrován: pát 12.1.2007, 16:53
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od Zdenek »

když jsem v minulosti četl va?e často negativní názory na MEOPTU, tak jsem se divil. Moje zkušenosti byly až do leta OK. jenže v létě se kolegovi zaml?ila 3 roky stará Meopta 7x50 s bodem. No a ted v patek jsem sedel v noci na lisce a v puskohledu jsem nic nevidel. Mám Artemis 7x50 A s "téčkem" Blikl jsem do ni baterkou a sklo zevnitř zaml?ený a zmrzlý. Super! Naštěstí jsem záručák našel. Přesto jsem se rozhodl koupit nový a sice variabl s bodem. Teď mám dilema: Bushnell? Leupold? ATN? Jaké máte zkušenosti? Díky za rady.
milan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 456
Registrován: úte 03.10.2006, 14:22

Příspěvek od milan »

Z těch tří uvedených jednoznačně Leupolda VX III.
Naposledy upravil(a) milan dne pon 21.7.2008, 14:34, celkem upraveno 1 x.
milan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 456
Registrován: úte 03.10.2006, 14:22

Příspěvek od milan »

dvakrát
Naposledy upravil(a) milan dne pon 21.7.2008, 14:34, celkem upraveno 1 x.
duch Pampuch
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 366
Registrován: čtv 02.8.2007, 13:32

Příspěvek od duch Pampuch »

Pokukuji po ZD 3-12x56 jedine co se mi na tom nelibi je, ze se standardne dodava s V DOTEM, tak se obracim na uzivatele co tento puskohled maji, jak jim V-dot vyhovuje, ci jestli maji Mil dot, ktery bych preferoval.
TT33
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 419
Registrován: sob 21.7.2007, 17:31

Příspěvek od TT33 »

duch Pampuch píše:Pokukuji po ZD 3-12x56 jedine co se mi na tom nelibi je, ze se standardne dodava s V DOTEM, tak se obracim na uzivatele co tento puskohled maji, jak jim V-dot vyhovuje, ci jestli maji Mil dot, ktery bych preferoval.
... Dodává se v provedení MIL-DOT i V-DOT :wink:
duch Pampuch
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 366
Registrován: čtv 02.8.2007, 13:32

Příspěvek od duch Pampuch »

TT33 píše:
duch Pampuch píše:Pokukuji po ZD 3-12x56 jedine co se mi na tom nelibi je, ze se standardne dodava s V DOTEM, tak se obracim na uzivatele co tento puskohled maji, jak jim V-dot vyhovuje, ci jestli maji Mil dot, ktery bych preferoval.
... Dodává se v provedení MIL-DOT i V-DOT :wink:
Posel dobrych zprav, akorat nevim proc pak vsude ty jelita pisou ze je s krizem v-dot a zapuzujou si zakazniky
TT33
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 419
Registrován: sob 21.7.2007, 17:31

ZD 3-12x56

Příspěvek od TT33 »

Já ho mám na kulovnici s křížem MIL-DOT a v celku jsem spokojený, je daleko lepší nešli Meostar R1 3-12x56 RD, který jsem už prodal. Záměrná osnova je příjemná a lze se zaměřit i na velmi malý cíl a přitom ho nezakrývá jako se děje u Meostaru. Jediné co mu vytýkám je v noci poměrně silné osvětlení kříže, které se už nedá zeslabit, ale přesto neoslňuje a dá se zamířít...., ale zapnuté osvětlení je v objektivu vidět, chtěl jsem dokoupit lamelovou clonu, ale tu na 56 nedělají, pouze na 50...
Co se mi na něm líbí při naháňkách, zvět?ení 3x a současně zapnutém osvětlení kříže na maximum, že se ztrácí záměrná osnova a osvětlený kříž se jeví jako světelný bod... ZD je z vojenského programu a proto ho moc nepropagují, má se více propagovat Meostar/Artemis. Já si myslím, že pokud nezačnou pro zákazníky více dělat a nabízet širší sortiment vč.doplňků, tak je tady dostatečná konkurence... já na kulobrok jsem si raděj pořídil Nikon MONARCH 2,5-10x50SF M IL, který nemění zvět?ení kříže, bodové osvětlení má červené nebo zelené s výbornou regulací intenzity, dále točítko paralaxy a zárukou na 30roků.... :wink:
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1406
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Příspěvek od Choochoo007 »

nevim jak ZD, ale na meostar 56 clona existuje. Bylo mi receno, ze Meostar ma zavit na objektivu a 3000, ze ktere vychazi dle meho nazoru ZD 3-12x56 zavit na objektivu nema, tak jestli nebude problem zde :wink:
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
TT33
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 419
Registrován: sob 21.7.2007, 17:31

ZD 3-12x56

Příspěvek od TT33 »

Choochoo007 píše:nevim jak ZD, ale na meostar 56 clona existuje. Bylo mi receno, ze Meostar ma zavit na objektivu a 3000, ze ktere vychazi dle meho nazoru ZD 3-12x56 zavit na objektivu nema, tak jestli nebude problem zde :wink:
Závit tam je, clonu dělají pouze sluneční, ale nedělají lamelovou :wink:
Pepe
Častý návštěvník
Příspěvky: 85
Registrován: stř 12.9.2007, 13:53

Příspěvek od Pepe »

Mam jeden ujistujici dotaz tak se prosim nezlobte:

Puskohled ZD 3-12x50/56 je typ puskohledu kde se se zvysujicim priblizenim nezvetsuje zamerna osnova?Tzn osnova se mi nezvetsuje a nebude mi zakryvat cil pri velkem zvetseni?Oproti jak je tomu treba u Meostaru/Artemisu?
prolov
Nový návštěvník
Příspěvky: 5
Registrován: stř 27.8.2008, 10:00
Bydliště: Morava

Záměrný kříž - změna

Příspěvek od prolov »

Mám Meostar 3 -12x56 RD a zvažuji změnit záměrný kříž. Červená tečka překrývá na větší vzdálenost cíl, jak je uváděno v předešlých příspěvcích.
Nevím, jest-li V-dot či jiný, co to může stát?
duch Pampuch
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 366
Registrován: čtv 02.8.2007, 13:32

Re: Záměrný kříž - změna

Příspěvek od duch Pampuch »

Koupil jsem Meoptu ZD 3-12x56 s MilDotem tak bych sem hodil me prvni dojmy po cca 2 tydnech.
Kouka to pekne i v noci
ma to hrozne moc tocitek-zoom, bod a ostreni, pevnou 7x50 jsem jednou pred 8 lety zaostril a hotovo, kdyz je malo casu na strileni, je to problem
vzdalenost okularu 70mm od oka je prani vyrobce, musim ho mit bliz, abych pekne videl a po rane me to lechta na nose, respektive jsem to montoval tak, abych videl i s kabatem a 5 svetry a nyini chodim v tricku.
ve dne neni videt svitici krizek ani pri max intenzite, v noci jsem strilel na intenzitu 2
bohuzel ma jako skoro vsichni vyrobci stelovani intenzity zleva na korekcnim mechanismu, takze jde blbe dat flintu do ramene a pravici doladit (v tomhle to maji i rusaci lepe vymyslene :D )
Pri zmene zvetseni od 3 do cca 4-4,5 se meni velikost obrazce, nikoli velikost zorneho pole
Koupil jsem ho z druhe ruky a mam takovy pocit, ze mam vuli cca 2-3 kliky na serizovani vodorovne osy, musim jeste proverit
Za ty penize docela dobra volba, ale vsechny universalni reseni stoji vice mene za prd. Pokud bych chtel neco predevsim na nocni lovy, tak pujdu do pevneho Zeisse nebo Swar. 8x56 s praseci osnovou (jen svitici bod, nic jineho co rusi obraz ) a s vypnutym bodem, najdu cil, zapnu bod , zamirim, udelam bum a bude to :D
Vse co jsem vise napsal jsou moje subjektivni pocity a komu se to nelibi, at napise svoje :wink:
SAKO
Častý návštěvník
Příspěvky: 92
Registrován: ned 21.10.2007, 3:32
Bydliště: Praha

Příspěvek od SAKO »

Na strankach Meopty je ZD 3-12x56 vyobrazen s vnejsi vertikalni korekci, myslel jsem si, ze to ma jen ZD 3-12x50. Je Chyba v obrazku, nebo to delaji taky?
duch Pampuch
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 366
Registrován: čtv 02.8.2007, 13:32

Příspěvek od duch Pampuch »

SAKO píše:Na strankach Meopty je ZD 3-12x56 vyobrazen s vnejsi vertikalni korekci, myslel jsem si, ze to ma jen ZD 3-12x50. Je Chyba v obrazku, nebo to delaji taky?
chyba, koukej se na obrazek a preskakuj mezi 3-12-56 a 3-12x50 a zjistis ze se nemeni ani velikost predni cocky. Na druhou stranu verim, ze ti to na pozadani udelaji/dodelaji, ze jsou to identicke dily. Mozna se o to casem pokusim, ale nejdrive se musim naucit poradne strilet a pak si jeste koupit dalkomer.. Teoreticky muzu na vse do 200m bez korekci, ale neodhadnu to a liska na plece na 230m muze mit krasne prerazene oba behy pod hrudnikem..
Odpovědět