Zastava M 85

Vše o kulovnicích a malorážkách
Uživatelský avatar
darbujan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 125
Registrován: ned 23.3.2008, 9:38
Bydliště: PS

Příspěvek od darbujan »

jinak ráž 7,62x39 opravdu pova?uji jako ideál tak na srnčí ! Kolega jí má asi 3 roky a když jsem snim chodil jako adept tak marně lovil černou a to měl střelivo kolem 1650 ve 100 metrech ,poloplá??,mě s tím jednou nechal zmáčknou na li?če které stálo na ostro - 1 ranou jsem ho rozpáral na spodku-značilo obrovským výskokem a pištěním a odběhlo tak 60m sedlo a začalo se vykousávat,po 2 ráně padlo zvedlo se a odběhlo 100 metrů do křovin a nepovedlo se ho dohledat.(na obou nástřelech bylo na lišku celkem dost barvy- tohle u 5,6x52R,308w,30-06 srp,7x64 neznam.Ale na srnčí to platí na rozumnou vzdálenost - zhasíná rychle a poškození,podlitiny skoro 0 .Opravdu záje?í na jakou zvěř to budeš používat,na černou nedoporučuji-když jsem viděl jak kolega dopadl po střetu z metrákovím kňourem kterého šel jen dostřelit při ?ních na pole kde zalehl již postřelen .
atomig
Nový návštěvník
Příspěvky: 17
Registrován: ned 25.5.2008, 8:40

Příspěvek od atomig »

Tuhle kuluvničku chci vyloženě na šoulání a na srnčí. Na posed a na černou mám 7x64.
Uživatelský avatar
xHonza
Zkušený diskutér
Příspěvky: 533
Registrován: stř 30.5.2007, 12:23
Bydliště: Uz jen les

...

Příspěvek od xHonza »

Dovolím si s křížkem po funuse přidat jeden hřebíček do rakve Zastavy - kameny na ní taky nejsou zadarmo, takže ve finále aby byl základ stejný jako CZ527 carbine, musel bys připlatit...
Nejlepší ráže je dobrá střela a nejlepší střela je ta dobře umístěná!

...Jestlipak by v tom desátém přikázání českého mysliveckého desatera nemělo místo sv. Huberta být radši kolegovi svému záviděti nebudeš...
Tomfi
Zkušený diskutér
Příspěvky: 647
Registrován: pát 06.10.2006, 5:10
Bydliště: českomoravské pomezí, 575 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomfi »

No já Zastavu mám M70, je to první zbrań, nebylo moc peněz, zvlá?tě, když mě meopta se?rala i po slevě 12000. Sama kulovnice stála 14000, je to poloba?ba v 8*57JS. má napínaček narozdíl od B98. Zpracování není nejhorší, střílí se z ní parádně, přesnost taky není špatné. Jsem s ní spokojen, i když to není bůhvíjaká kvalita na myslivost bohatě stačí.
Zastava M70 8*57JS Meopta 2100RD 7*50,
Nikon Monarch 8,5*56 DCF
Machač 12/70,12/70
----
i v leči jsou naši kamarádi
Odpovědět