Prilakani muflonů

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
tomas.houserek
Nový návštěvník
Příspěvky: 27
Registrován: čtv 16.10.2008, 19:17
Bydliště: Olomouc

Příspěvek od tomas.houserek »

myslím,že maluje? čerta na zeď.
Naposledy upravil(a) tomas.houserek dne stř 10.12.2008, 21:12, celkem upraveno 1 x.
tomas.houserek
Nový návštěvník
Příspěvky: 27
Registrován: čtv 16.10.2008, 19:17
Bydliště: Olomouc

Příspěvek od tomas.houserek »

Myslím,že jde Markovi o to,aby mel Muflony taky ve své honitbě a ne jen na odstřel,protože kdyby mu šlo o tu lepku na zdi,jak píšeš,tak by si tam určitě nedal muflonku,když si tam může dát pěknýho berana.Mít muflony taky ve své honitbě je mnohem příjemnější,než se na ně koukat přes pole k sousedům a nejde ani zdaleka jen o odlov.
rana
Nový návštěvník
Příspěvky: 33
Registrován: pát 14.11.2008, 21:17
Bydliště: les

Příspěvek od rana »

....?e by vo to vážně ne?lo???? noooo pak to špatně vyjádřil neníli? pravda.....ale tady očividně o tu "lebku" de!!! :evil: ...jinak si stojím za tím co říkám.....

....vážně de v myslivosti vo to "moct si střelit pořádnýho berana"???...pořád doufám že de přeci jenom vo něco naprosto jinýho.....myslivci...ne ostřelovači :!: ...myslivec v pravým slova smyslu...myslí.....ostřelovače zajímá jen kořist a pálí....trochu smutný ne??? kdo se kam zařadí, nechám na samostatným uVážení každýho z nás....
Marek
Zkušený diskutér
Příspěvky: 584
Registrován: pon 04.12.2006, 11:01
Bydliště: Trutnovsko

Příspěvek od Marek »

To Rana: podivej se na lovy beze zbrani, na muflony, mezi poslednimy prispevky jsou i fotky, ktere jsem nafotil u nas, kdyby mi vazne slo o tu trofej tak bych opravdu nelovil holou ale medaioveho berana!!!
CZ 550 Lux -.270 Win - Meopta 2100 3-12x50
rana
Nový návštěvník
Příspěvky: 33
Registrován: pát 14.11.2008, 21:17
Bydliště: les

Příspěvek od rana »

....v tom případku nechápu Založení tohoto tématu......když de vlastně vo něco "úplně jinýho"...... :?:
RMareta
Častý návštěvník
Příspěvky: 83
Registrován: sob 20.1.2007, 14:32

Příspěvek od RMareta »

A od kdy se Marku může v honitbě,kde není normovaný stav zvěře bez povolení dle § 39 lovit zvěř samčí nad 2roky? Tak jak chceš lovit medajlového berana?Na úvod psals,že máte I+holou.Trochu přemýšlení...

Taky to tak vypadá s beranama na mnoha místech republiky.Radost pohledět... :evil:
Marek
Zkušený diskutér
Příspěvky: 584
Registrován: pon 04.12.2006, 11:01
Bydliště: Trutnovsko

Příspěvek od Marek »

Normovanou ne, ale povoleni k lovu mame na holou a berana I. a II. vekove tridy. A proste kdyz jsem nebyl schopen urcit lovnost tech beranu, tak jsem radeji odlovil nevodici kus hole.
CZ 550 Lux -.270 Win - Meopta 2100 3-12x50
Zlámoš
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 119
Registrován: čtv 09.10.2008, 19:29

Příspěvek od Zlámoš »

4 Marek: U nás taky nemáme normované stavy mufloní zvěře a máme povolení na odstřel holé a beranů nad dva roky. Samozřejmě dle kriterií chovnosti. Nejsem na tomto fóru dlouho, ale moje nepříjemná zkušenost je taková, že tady si musíš dávat opravdu sakramenskej pozor co napíšeš a všechno přesně specifikovat. Jinak si to někdo přebere po svém a hned se do tebe naveze :? . Ale nic si z toho nedělej. :wink: Jinak ti přeju upřímně lovu zdar! :)
ZH304 7x57R/12+Meopta Artemis 3-12x56 č.bod, Iž 27EM-1C Sporting, ZKM456+kopie Leupold M3 3.5-10x40,ZP 16/16, Lovu zdar!
Marek
Zkušený diskutér
Příspěvky: 584
Registrován: pon 04.12.2006, 11:01
Bydliště: Trutnovsko

Příspěvek od Marek »

Ja sice tady uz docela dlouho jsem, ale musim uznat ze jsi asi chapavejsi nez ja :lol: Netrvdim ze moje myslenky jsou ciste jek cerstvy snih, pred tim nez zmacknu tak uvazuju. To se ovsem o psani prispevku rici neda :oops: :lol: :lol:
CZ 550 Lux -.270 Win - Meopta 2100 3-12x50
josefd
Nový návštěvník
Příspěvky: 14
Registrován: čtv 21.2.2008, 21:18

Příspěvek od josefd »

mozna to sem nepatri jen me stve porad jak se tu dohadujeteo tom jestly marek muze ci nemuze prilakat muflony nekdo kdo je ma je nelovi a kdo je nema chce lovit docela normal my jsme taky strilely 50prasta za rok a sousedi 5ks.ted my 5ks sousedi 70ks cim to je a to jsme lovily jen loncaky a selata oni ted lovy vsechno co vystrci ryj aje tam jeden co jich ma sam 45ks a knam prestaly chdit uplne dojdes na hranici a koukas jak blazen prase se otoci aj de knim je tam neviditelny plot :evil:
kocourvbotach
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 137
Registrován: pát 21.3.2008, 12:07
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od kocourvbotach »

to josefd:na tvém místě bych byl rád,protože tam kde se stílí tolik prasat obyčejně bývají i škody ,které se musí platit :lol: to by ti pak ten kousek zvěřiny mohl pěkně zhořknout na patře :wink: ......závist je to nejhorší co se v myslivosti děje :evil:
Uživatelský avatar
Tommy
Zkušený diskutér
Příspěvky: 722
Registrován: pon 12.1.2009, 12:34
Bydliště: Olomouc

Příspěvek od Tommy »

S tím neviditelným plotem jsem si na něco vzpoměl.U jednoho mýho kamaráda ve sdružení mají taky takzvaně neviditelný plot,ale ne na hranicích,ale přímo na hromadách.Jsou tam prý takový závistivci,že si na hromady stříkaj kdejakej bordel jen proto,aby si jeden neulovil víc než druhej.Nevím až jak dalece je to pravda,ale když mi to vykládal,tak jsem nevěřil vlastním u?ím,protože to už s myslivostí nemá nic společného.No, není k tomu co dodat.
Odpovědět