Tak co hony pánové?

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
Odpovědět
Koren
Nový návštěvník
Příspěvky: 15
Registrován: pát 19.12.2008, 18:55
Bydliště: Nymburk

tak co hony pánové?

Příspěvek od Koren »

Ahoj zrovna jsem přijel z honu na zajíce výřad 222 supr hon,přimrzlo pěkně se chodilo,fenka paráda akorát jsem jel dřív domu máme zítra klepačku tak nemu?u tolik po?ít co kdyby tam ráno byli.čau J.K
Browning 7x64,Meopta 1,5-6x42,Iz 12
johnyc77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 764
Registrován: stř 07.5.2008, 11:07
Bydliště: Západní Čechy

Příspěvek od johnyc77 »

Dnes opět naháňka, ale v jiné části honitby..Výsledek jeden kus černé zvěře a jeden kus srnčí(stržený psem) :wink:
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Příspěvek od Leon »

včera hon na drobnou výsledek pěkný na deset střelcu 8 bažantu 7 zajícu a minimálně třikrát tolik zvěře nám uteklo :lol: :lol: :lol: ale mě se to libí když není moc lidí je to taková pohoda pomalu jak osamělý lov a kdyby byl povolen lov drobné na osamělém lovu tak by byl blahem bez sebe.
Toma
Zkušený diskutér
Příspěvky: 622
Registrován: úte 13.11.2007, 10:37

Příspěvek od Toma »

To by se mě taky líbilo,nás bylo na honu deset a střelili jsme 4 kohouty.A když jdu se psíkem sám tak bych byl bažanty ově?ený jak vánoční stromek.Akorát trefovat.Jenom?e kdyby se toto praktikovalo,tak by to s něma dopadlo špatně.
Vojta
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1001
Registrován: pát 11.5.2007, 15:16
Bydliště: Královéhradecko

Příspěvek od Vojta »

My jsme mněli včera poslední společnou vycházku na drobnou zvěř. Dělali jsme les a lovili zajíce a bažanta kohouta. Zajíci drželi jako blázen a tak pokud jste na něj ne?lápli, tak se nechal přejít. Výsledek byl v 17-ti lidech 13 zajíců a 22 kohoutů. Čestné salvy na závěr honu uzavřeli letošní sezonu honů na drobnou zvěř.
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Příspěvek od Leon »

ale mě nejde o to nalovit desítky kusu mě by stačil klidně od každého jeden dva kusy ale o to kouzlo klidného lovu se psem :wink:
Toma
Zkušený diskutér
Příspěvky: 622
Registrován: úte 13.11.2007, 10:37

Příspěvek od Toma »

Leon píše:ale mě nejde o to nalovit desítky kusu mě by stačil klidně od každého jeden dva kusy ale o to kouzlo klidného lovu se psem :wink:
Jasné!
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Příspěvek od Lotr »

Včera jsme posledním honem ukončili sezonu 2008. Na výřadu 6 kohoutů, 1 zajíček, 1 pytlačící kočka a 1 kus srnčí zvěře, stržený psem. Pěkná vycházka za slunečného a mrazivého počasí. bohužel z prostor, kde máme bažantí voliéru utekly 2 lišky, které si vybraly tu největší mezeru mezi střelci. Kočka už tolik štěstí neměla. Doplatila na svou pytláckou vá?eň, když jsme přicházeli k rákosu, tak jsme viděli, jak se kočka přiBlížila po poli a skočila do rákosu, odkud ihned vyletěla vyděžená bažantí slepička. Kus srnčího bohužel doplatil na konzumaci řepky a pravděpodobné poranění páteře, v křovinatém svahu už nemělo sílu uniknout, jeho trápení ukončil pes. Na černou zvěř jsme nenarazili, ale i přesto všechno to bylo příjemné zakončení sezony.
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
johnyc77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 764
Registrován: stř 07.5.2008, 11:07
Bydliště: Západní Čechy

Příspěvek od johnyc77 »

Zdravíčko...Tak včera jsme měli poslední naháňku u nás ve sdružení...Bylo krásně přimrznuto, takže se chodila jedna báseň...Střelili se dvě prasata...A dvě se nechali odejít, protože byly velké....Aspoň že šli na ty správné střelce, kteří je nechali v poklidu odejít... :wink:
Uživatelský avatar
roman300
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 270
Registrován: úte 19.8.2008, 16:14
Bydliště: Plzeňsko

Příspěvek od roman300 »

Včera jsem byl u sousedů na poslední naháňce, výřad 6 kusů černé a dvě lišky. Černá byla vše do 40 kg, jedno sele cca 10 kg bylo bílé s černými fleky... :wink: Náháňky se účastnili i tři hosté ze Slovenska, ulovili dohromady jedno sele a lišku :) . Dnes jsme "protáhli" v naší honitbě rákosí na rybníku (konečně zamrzl), uloveno bylo sele do 20kg, liška pro?la přes řadu honců a zmizela. Na 4 střelce a 5 honců je to myslím celkem pěkný výsledek :D .
Rem.700 Sendero 300 WM + R2 2,5-15x56; Voere 22-250 + Nikon Monarch 2,5-10x56 IL, CZ550 Medium 300WM + S&B 2,5-10x56; ZKM456+ Leup. VX-III 4,5-14x50; Browning B80 12/70; ZP 49 12/12; Norinco 1911 .45ACP; Taurus 85 .38 Spec.
Slezák Marek
Nový návštěvník
Příspěvky: 20
Registrován: stř 24.12.2008, 19:00
Bydliště: Brno

Příspěvek od Slezák Marek »

johnyc77 píše:Včera u nás naháňka.Střeleno 20 prasat a jedna liška..Spousta prasat ještě zůstala v leči, ale nikdo je nebyl schopen vytlačit ven...
http://album.volny.cz/johnyc77/view.php ... page=0#img
Počet černé ústihodný to je pravda, ale nejsou nějaký velký? To první k fotografovi asi nebude lončák, že?
Slezák Marek
Nový návštěvník
Příspěvky: 20
Registrován: stř 24.12.2008, 19:00
Bydliště: Brno

Příspěvek od Slezák Marek »

johnyc77 píše:Včera u nás naháňka.Střeleno 20 prasat a jedna liška..Spousta prasat ještě zůstala v leči, ale nikdo je nebyl schopen vytlačit ven...
http://album.volny.cz/johnyc77/view.php ... page=0#img
Počet černé ústihodný to je pravda, ale nejsou nějaký velký? To první k fotografovi asi nebude lončák, že?
kocourvbotach
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 137
Registrován: pát 21.3.2008, 12:07
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od kocourvbotach »

Podle fotky poznáš prd :wink: Například u nás máme letos třelená tři selata ve váze od 45 do 50kg :roll:
Tomfi
Zkušený diskutér
Příspěvky: 647
Registrován: pát 06.10.2006, 5:10
Bydliště: českomoravské pomezí, 575 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomfi »

Tak mám chvilinku volna, tak se podělím o myslivecký závěr roku.
-----------------------------------------------------------------------------
27.12.
Jsme měli u nás II.naháňku na černou, více méně poslední v tomto mysliveckém roce, i když po plese máme za týden ještě takovou vycházku dopolední.
Sraz byl v osm hodin.Se?lo se nás 35střelců, včetně hostů, ranní snídaně, posezení a v 9hodin nástup a odjezd asi 4km do honitby, měli jsme brát postupně čtyři leče v komplexu velkých str?í porostlý vším možným.
První leč byla taková zahřívací velmi krátká, přesto se nám podařilo střelit li?tičku, kterou následně dohledal pejsek.
Druhá leč už byla takové delší, nu tu hodinu a půl na ?tontě si někteří postáli, po vstupu o leče asi po 10minutách se přišlo do prasat, začaly všude padat rany. Výsledek leče byl takový, že máme střelený 3selata. Bylo k polednímu, dobrá nálada, neodejdeme s prázdnou, svačina, ohýnek. Jak se všichni schází, hned jak to tak bývá mezi myslivci, se začalo probírat, co kam uteklo, kolik jich bylo. Tak nakonec jsme se dopočítali asi 11viděných kusů, z toho bachna prý přes 120kg.
Rozhodli jsme se udělat ještě jednu leč, hned při nástupu na ní, po rozestoupení, žel jeden pejsek úplně na druhou stranu do houštiny, která nebyla obestavená, a hlásil prasata. No nic tlačili jsme teda leč, když v polovici jsme přišli do dalších čuníků, a celou leč nám běhali prasata skoro všude. To bylo ran, nakonec i do ?i?ek, protože prasata zůstavala zapíchlá v chrstinách a ne?la ani zpátky ani dopředu. Nakonec půl rudlu prorazilo dozadu a půlka si to namířila na pole. To neměla dělat. Výsledek leče bylo 5prasat. Ale kolik jich tam bylo nedokážeme určit. Jisté, je že minimálně dvě bachyně odešli bez rany.
Výsledek naháňky, doposavaď nejúspěšnější.
Dvakrát v historii se nám povedlo střelit 7čuníků, tento den 8!
Výsledek tedy 8prasat, 7selat od 30-40kg, a lončák kolem 50kg.
A dvě lišky, kde jsme se teda nepředvedli, protože lišek bylo viděno hafo, nejmíň 7-8.

Foto


------------------------------------------------------------------------------------
29.12
Jsem se byl provětrat, usedl na kazatelnu asi za 10minut, mě za úplného světla přetahoval kňourek tak 80kg, krásně si to vyklusával, nádherný pohled. Popřál jsem mu hodně štěstí, které bude potřebovat, jak to tak vidím a doufám, že se ještě potkáme až z něho bude už pan sekáč.

-----------------------------------------------------------------------------------
Na Silvestra jsem se byl podívat na tradiční procházce u sousedů, berou se většinou dvě-tři leče, aby byl nejpozději ve 2hodiny konec.
Se?la se velká spousta lidí, i když opět jsem byl skoro nejmladší :lol:. Moc patron jsem si nebral, ostatně jako obvykle na naháňce bez rany.
První leč teda návětrná strana, foukalo, teplota -12C, no nářez. Jak já byl rád že byl konec. Střílelo se hodně, lišky ale byli lepší než střelci. Střelil se jeden samotný lončák.
Druhá leč bez rany, jen v leči našli zmrzlou li?tičku.
Třetí leč takovej camfour lesa, prorostlý ostu?iním, přišlo se do prasat. Rudlík cca 10čuníku, dvě bachny lončačky nejspí? a 8selat. Výsledek dvě selata, ještě další dvě se nám podařilo otočit, ale šli tak šikovně, že si to namířili mezi naše auta a utekly bez následků
Silvestrovský výsledek tedy jedna liška jeden lončák a dvě selátka

FOTO
Zastava M70 8*57JS Meopta 2100RD 7*50,
Nikon Monarch 8,5*56 DCF
Machač 12/70,12/70
----
i v leči jsou naši kamarádi
Lukas.Dolezal
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 204
Registrován: úte 12.12.2006, 19:37
Bydliště: Pardubicko

Příspěvek od Lukas.Dolezal »

včera sem se účastnil naháňky u sousedů, velké leče a zima,bylo hodně střelců, na výřadu nakonec 15 kusů černé (vesměs selata kolem 30 kg) a velký lišák,v lečích bylo kolem 50 kusů, na mně šlo jen jedno selko ale nedošlo.... :?
LukasD zh 324, 7x57R/16
Odpovědět