8x57S - Identifikace

Vše o kulovnicích a malorážkách
Odpovědět
stspravce
Nový návštěvník
Příspěvky: 10
Registrován: pon 28.4.2008, 11:48

8x57S - Identifikace

Příspěvek od stspravce »

Pomůže mi někdo identifikovat tuto kulovnici a optiku?
Jediné značení je na hlavni a to 8x57S.Jinak jen výr.číslo a znak zkušebny.
Je S to samé jako JS?
Potřeboval bych vědět rok výroby nebo alespoň výrobce.Ani 1 z těchto údajů není v tvz.malém techničáku... :cry:
vše by mělo být původní.
Budu rád za jakýkoli přízpěvek či odpověď .
Foto: http://uloz.to/355489/8x57s.zip
V případě potřeby nafotím jinak.
Lesu lovu

(jen pro zajímavost,nastřelováno na 100m ze střechy auta první 2 rány 20 vlevo 30 dolů, srovnáno na střed a posunováno nahoru,poslední 2 rány,kousek od středu.Nastřeloval jsem poprvé v životě...)
Jindřich Beran
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 127
Registrován: úte 22.1.2008, 20:50
Bydliště: Podorlicko

Příspěvek od Jindřich Beran »

Co se týká toho označení 8x57S, tak už to rozebírali ve fóru "kulová munice". Zkus hodit dotaz i tam. A bohužel se mi nedaří otevřít vložené foto ... :( jb
klouda
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 410
Registrován: úte 13.2.2007, 12:06
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od klouda »

Podle mě se jedná o tzv. Zetku. Tudí? výrobek CZ vyroben cca po skončení 2. sv. války. Možná že se mýlím fotky jsem přelít v rychlosti.

Jinak 8x57S=8x57JS=8x57IS ale pozor na 8x57J to opravdu není to samé jako 8x57JS!!!
.22, .243., 7x57, 8x57IS, 9mm, 16/70, 12/76
nimrod nimrod
Zkušený diskutér
Příspěvky: 951
Registrován: pon 08.1.2007, 22:54
Bydliště: Morava

Příspěvek od nimrod nimrod »

Zetko to není
1. má jiné pouzdro závěru (bez vybrání pro palec při klasickém páskování)
2. jinou kliku závěru a úderníkovou matici
3. tvar hlavně neodpovídá, pevná mířidla jsou jiná, napájená v objímce

Podle mě je to noname puškařská předělávka K98 někde v nebo po 2. světové válce, pokud není signovaná, tak ti nikdo nic bli??ího asi neřekne, mrkni jaké to má tormentační značky a kdy to bylo tormentované.
Nimrod
ZG47- 458 Win.
M.Sch. M1910- 9,5x57
ČZ 584- 7x57R/12-70
stspravce
Nový návštěvník
Příspěvky: 10
Registrován: pon 28.4.2008, 11:48

Příspěvek od stspravce »

Prosim tě co jsou ty tormentační značky a kde je mám hledat?Co bych podle nich měl zjistit?Díky :wink:
Uživatelský avatar
Shiva
Expert na zbrane
Příspěvky: 1170
Registrován: pon 25.9.2006, 10:41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva »

co se tyce rozmeru vyvrtu, tak se podivej tady.

http://forum.gunshop.cz/viewtopic.php?t ... sc&start=0

nechce se mi to prepisovat. pokud si nejsi jisty rozmery vyvrtu, tak si vem olovenou strelu o prumeru .318 a .323 a udelej tzv. slugging (protlac strelu skrz hlaven a zmer) dostanes tak rozmer vyvrtu. porovenej s rozmery CIP co jsem napsal na vyse zminenem foru a budes vedet.
Nepište soukromé zprávy, pište na mail: lovectvi@sniper.cz
stifter
Nový návštěvník
Příspěvky: 37
Registrován: úte 25.9.2007, 20:34

Příspěvek od stifter »

Je to předělávka vojenské flinty, tvar hlavně tomu odpovídá, i zpracování. Závěr i hlaveň z k 98 nebo něčeho podobného, ráže bude určitě 8x57JS. Starých pu?ek v 8x57J se dochovalo relativně hodně málo. Pokud jsou v hlavni drážky stejně ?iroké jako pole, tak to je vz.24, a tady se dá vývrt označit jako "univerzální", proto Možná to "S"
karel
Častý návštěvník
Příspěvky: 71
Registrován: čtv 23.8.2007, 5:42
Bydliště: Bernartice

Příspěvek od karel »

Podle mého názoru se jedná o Mauser 98, montáž může být původní ale také ne.Optika je Ajack značená jako 4x90 není to klasické zvět?ení x průměr objektivu.Jedná se o dost ceněnou optiku prodává se kolem 600 Euro ale v dobrém stavu. http://homepage3.nifty.com/zielfernrohr ... hr_035.htm
http://www.asamnet.de/~ehrenred/zubehoer/po.htm
Jinak problém s ráží vyřeší? jednodu?e vhodným měřidlem. ráže 8x57JS má průměr vodící části vývrtu 7.89/ 8.20 a ráže 8x57J 7.80/8.07 údaj označuje rozměr v polích a drážkách.
CZ 584.4 12/.308W
Sauer & Son 12/12/9,3x74R
stspravce
Nový návštěvník
Příspěvky: 10
Registrován: pon 28.4.2008, 11:48

Příspěvek od stspravce »

Jen pro informaci kupuji to od myslivce který s tím svátečně lovil a ládoval do toho patrony JS. A na to nastřelení tam byly taky JS.?lo by z toho vůbec vystřelit kdyby to byla hlaveň J? typnete někdo ten rok výroby? ja sem odvozoval r.v.1954 dle posledního výrobního čísla na hlavni i dle čísla pod montáží.Je to na těch fotkách.Fakt díky za přízpěvky sám bych se něčeho takového těžko dobral. Neznáte někdo publikaci či internetovou str. která by se k něčemu podobnému vázala?
Jindřich Beran
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 127
Registrován: úte 22.1.2008, 20:50
Bydliště: Podorlicko

Příspěvek od Jindřich Beran »

To zda jde střílet v JS střelama J si myslím, že jde, ale nezkoušel bych to a opačně v J střelama JS to určitě nezkoušet. Mohlo by to mít i hodně nepříjemný konec. JS je totiž náboj se zvět?eným průměrem střely.
Uživatelský avatar
Shiva
Expert na zbrane
Příspěvky: 1170
Registrován: pon 25.9.2006, 10:41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva »

Jezis, proc neudelas co jsem ti napsal. tim ziskas rozmer vyvrtu a budes vedet na cem jsi. nejake dohady povedou v nejlepsim priade k tomu ze to bude blbe strilet. nebo to vem a zajdi na zkusebnu, tam ti to zmeri.
proc resis na foru neco co se teoreticky vyresit neda. Vsechno jsou to jen domenky nebo neci dohady.
Nepište soukromé zprávy, pište na mail: lovectvi@sniper.cz
vhool

Příspěvek od vhool »

storpocenten souhlasim se shivou .....nez vystrelim chci mit jistotu ...

co se tyka zbrane tak je to klasicka K98 predelavana nekdy chvili po valce.kdyby jsi nafotil vice detailu vcetne nezabelenych cisel a razeni treba na zaveru nebo jinych kovovych dilech tak se da vystopovat celkem presne puvod a historie zbrane.jestlize mas vyrazeny kalibr 8x57 S tak bych to tipoval na konec valky a urcite 8x57 JS.uz to tady bylo omylano snad stokrat ze S je totez jako IS nebo JS :!:

navic na zbrani je patrna tormentacni znacka prazske zkusebny z let 1931-1984 pro kusove ověřování zbraně s drážkovaným vývrtem nabíjené závěrem,
povinná zkouška bezdýmným prachem
stspravce
Nový návštěvník
Příspěvky: 10
Registrován: pon 28.4.2008, 11:48

Příspěvek od stspravce »

Dobře, dobře...
Podrobněji nafocené fotky sem dostanu tak za 2 týdny.Tak jak je budu mít tak je tu dám.Zatím všem díky.
psdk
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 130
Registrován: úte 13.1.2009, 12:24
Bydliště: Opava

Příspěvek od psdk »

stspravce píše:Dobře, dobře...
Podrobněji nafocené fotky sem dostanu tak za 2 týdny.Tak jak je budu mít tak je tu dám.Zatím všem díky.
By mě zajimaly ty fotky ... ten zipovy soubor mi nejde otevrit a jsem docely zvedavy clovek :-)
ZKK600, ZG47, Savage 99, Mannlicher6,5x55SE, Mannlicher308Win, MannlicherM95, troják Fuckert, KB Holek Brno, koza Holek, Stevens,KB Tikka, Petřík, Husqvarna, Marochi, Voere, CZ75PD, CZ 75RAMI, karabina TIRMAX, ...
dvě Borderteriérky
Odpovědět