Likvidace zbraní SSSR

Vše o brokovnicích
Odpovědět
krcoun308
Častý návštěvník
Příspěvky: 98
Registrován: stř 27.8.2008, 20:54
Bydliště: Severní čechy

Likvidace zbraní SSSR

Příspěvek od krcoun308 »

Mám pro Vás všechny téma k zamyšlení. Jde o to, že poslední době jsme svědky honu na čarodejnice v podobě starých ruských I?. Chápu, že se někdo po 30 - 40 letech probudil a všechny zmiňované zbraně staršího data, nemající (tygra) České státní zkušebny, musí na přezkoušení. To ano. Vím ale o několika jednuškách, které ačkoliv PROšli a nenesou stopy poškození, nedostali osvědčení k užívání - byl doporučen převod na A, nebo znehodnocení. I na policii mi bylo sděleno, že měli teď dva případy, dvě starší dvojky I? - obě bez problémů prodělali tormentační výstřel, ale prý mají číslo nějaké špatné serie - nepro?li. Problém není v ceně zbraně - nová jednuška se dá pořídit levněji, než stará a podstatně kvalitnější. Problém vidím ve špatné informovanosti myslivecké veřejnosti, není hon nebo naháňka, kde by někdo toto téma neprobíral. Vracíme se snad do doby, kdy si někdo nahoře může dělat, co se mu zlíbí? Budu rád za Va?e názory na toto téma.
TT33
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 419
Registrován: sob 21.7.2007, 17:31

tormentace zbraní

Příspěvek od TT33 »

Nevím o čem píšeš, PČR v místě tvého bydli?tě, pokud má podezření na špatný stav zbraně, nebo na zbrani není platná zkušební značka, má povinnost každého majitele požádat aby ji nechal přezkoušet, nebo nabídne převedení zbraně na skupinu A - pro sběratelské účely, pokud vůbec dotyčný tuto skupinu má. To všechno by každý držitel ZP, když se legálně podrobil zkoušce odborné způsobilosti, měl vědět i jak vypadají platné zkušební značky střelných zbraní a střeliva. Dříve doVážené zbraně, když Rusko nebylo členem C.I.P. se k nám dová?eli na vyjimku a proto nové Ruské zbraně, kdy už Rusko je členem C.I.P. se přezku?ovat nemusí. Takovéto debaty vedou většinou lidé, kteří po roce 1996, po vydání tehdy nového zákona se účasnili zájezdů po republice k různým komisařům, aby za úplatu získali zkoušku odborné způsobilosti.... potom se stávalo, že kdo šetřil tak si nechal vystalit pouze skupinu C, a ten kdo byl při zkoušce moc společensky unavený, že ani nevěděl co to ta skupina je, tak pro jistotu napsal všechny :lol:
krcoun308
Častý návštěvník
Příspěvky: 98
Registrován: stř 27.8.2008, 20:54
Bydliště: Severní čechy

Příspěvek od krcoun308 »

V?iml jsem si, že nevíš o čem mluvím. Nejde mi o to, jak o?ralí jste u Vás psali testy, ani kolik skupin sis raději za?krtnul. píšu o podivných praktikách státní zkušebny. Včera jsem dostal tip na pána, který se chce rychle zbavit dvou zbraní. Má prý hodně starou dvojku - není to rus a jednušku I? 18 r 12 s vyhazovačem. Volal do zkušebny, termín-čas-peníze-informace a bylo mu prý řečeno, až I? ani nevozí, že i když projde - tak neprojde!!! Je tam prý slabá komora !?!?!, dejte si to rovnou na zeď. A to (ještě jsem s ním nemluvil osobně) pokud je pravda, tak je to na žalobu. Já osobně nemusím ? 105-120, tak je zrušíme! A nebudeme to nikomu vysvětlovat.
stifter
Nový návštěvník
Příspěvky: 37
Registrován: úte 25.9.2007, 20:34

Příspěvek od stifter »

Je to nějaké divné, o jakou zkušebnu jdeš Sídlo ?i?kov, nebo pobočka? Museli zdůvodnit proč to neprošlo, slabá komora ??? Nerozumím co tento termín znamená. že by slabá stěna komory ??? Materiál laufu se dá změřit co do tvrdosti, a z strojnických tabulek se dá odvodit předpokládaná mez pevnosti. Pokud šli touto cestou ....... 8) ......mělo by to stát za zdůvodnění.
psdk
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 130
Registrován: úte 13.1.2009, 12:24
Bydliště: Opava

Příspěvek od psdk »

No takové zajímavé téma a tak dlouho žádný příspěvek autora ... tak Napiš co sez dověděl od nejmenovaného pána??
Zatím to je trošku jako .. "jedna paní povídala, slyšeli jste to??"
Já osobně jsem o ničem podobném neslyšel ani se nesetkal s podobným jednáním ani na PČR ani na zkušebně.
To co píše TT33 o Rusku a jeho nečlenství a pak členství v CIP je věc známá, ale že by se zkušebna nějak mstila ruským zbraním jsem zatím četl jen tady tak dej bli??í info, jsem zvědavý jak děcko pod vánočním stromkem :-)
ZKK600, ZG47, Savage 99, Mannlicher6,5x55SE, Mannlicher308Win, MannlicherM95, troják Fuckert, KB Holek Brno, koza Holek, Stevens,KB Tikka, Petřík, Husqvarna, Marochi, Voere, CZ75PD, CZ 75RAMI, karabina TIRMAX, ...
dvě Borderteriérky
kocourvbotach
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 137
Registrován: pát 21.3.2008, 12:07
Bydliště: Vysočina

Re: Likvidace zbraní SSSR

Příspěvek od kocourvbotach »

krcoun308 píše:Mám pro Vás všechny téma k zamyšlení. Jde o to, že poslední době jsme svědky honu na čarodejnice v podobě starých ruských I?. Chápu, že se někdo po 30 - 40 letech probudil a všechny zmiňované zbraně staršího data, nemající (tygra) České státní zkušebny, musí na přezkoušení. To ano. Vím ale o několika jednuškách, které ačkoliv PROšli a nenesou stopy poškození, nedostali osvědčení k užívání - byl doporučen převod na A, nebo znehodnocení. I na policii mi bylo sděleno, že měli teď dva případy, dvě starší dvojky I? - obě bez problémů prodělali tormentační výstřel, ale prý mají číslo nějaké špatné serie - nepro?li. Problém není v ceně zbraně - nová jednuška se dá pořídit levněji, než stará a podstatně kvalitnější. Problém vidím ve špatné informovanosti myslivecké veřejnosti, není hon nebo naháňka, kde by někdo toto téma neprobíral. Vracíme se snad do doby, kdy si někdo nahoře může dělat, co se mu zlíbí? Budu rád za Va?e názory na toto téma.
No nevím,já se právě vrátil od PČR,protože jsem byl ?ádat o nový zbroják a měl jsem tam sebou několik zbraní(páč najednou to neunesu) :lol: a jedna z nich je ruská Iž-58,která nemá tygry jak ty říká?(já bych spíš řekl lva)a nebyl žádný problém :idea:
Hanuš
Nový návštěvník
Příspěvky: 49
Registrován: pát 17.8.2007, 16:29

Re: Likvidace zbraní SSSR

Příspěvek od Hanuš »

kocourvbotach píše:
krcoun308 píše:Mám pro Vás všechny téma k zamyšlení. Jde o to, že poslední době jsme svědky honu na čarodejnice v podobě starých ruských I?. Chápu, že se někdo po 30 - 40 letech probudil a všechny zmiňované zbraně staršího data, nemající (tygra) České státní zkušebny, musí na přezkoušení. To ano. Vím ale o několika jednuškách, které ačkoliv PROšli a nenesou stopy poškození, nedostali osvědčení k užívání - byl doporučen převod na A, nebo znehodnocení. I na policii mi bylo sděleno, že měli teď dva případy, dvě starší dvojky I? - obě bez problémů prodělali tormentační výstřel, ale prý mají číslo nějaké špatné serie - nepro?li. Problém není v ceně zbraně - nová jednuška se dá pořídit levněji, než stará a podstatně kvalitnější. Problém vidím ve špatné informovanosti myslivecké veřejnosti, není hon nebo naháňka, kde by někdo toto téma neprobíral. Vracíme se snad do doby, kdy si někdo nahoře může dělat, co se mu zlíbí? Budu rád za Va?e názory na toto téma.
já mám taky i? je 20 let stará, lva nemá a musel jsem ji dát na sku?ebnu, je ve stavu nové zbraně takže pohoda

No nevím,já se právě vrátil od PČR,protože jsem byl ?ádat o nový zbroják a měl jsem tam sebou několik zbraní(páč najednou to neunesu) :lol: a jedna z nich je ruská Iž-58,která nemá tygry jak ty říká?(já bych spíš řekl lva)a nebyl žádný problém :idea:
krcoun308
Častý návštěvník
Příspěvky: 98
Registrován: stř 27.8.2008, 20:54
Bydliště: Severní čechy

Likvidace jednu?ek SSSR.

Příspěvek od krcoun308 »

Vážení přátelé, už vím o co jde, jen jsem se sem dlouho nepodíval. Mluvil jsem se zkušebnou a mám to i černé na bílém v elektronické podobě. Odpověď zní asi takto - Ano, zmíněná zbraň má výrobní vadu, která při tormentaci způsobí na 99% destrukci komory. Stěna komory zbraně je velmi zeslabena drážkou pro vytahovač-vyhazovač. V 60tých letech byla mezi SSSR a ČSSR podepsána dohoda, o uzání ruské GIS u nás. jenže v té době, používala ruská zkušebna pro r. 12/70 tor. tlak 740 barů, dnes u nás podle CIP střílíme tormentační náboj který vyvine 930 barů na prvním a 500 barů na druhém tlakoměru. Splnění obou tlaků způsobí v komoře více než dvojnásobný tlak původní ruské zkušebny. To? stanovisko odborníků. Mně osobně to nestačí, budu se v problému vrtat i nadále - vhodná témata - např. možnost přestavby - nová brok nebo kul hlaveň, zkouška na vlastní triko - vydrží - nevydrží, nebo - po tel se týkalo pouze 12/70 s vyhazovačem, na papíře je i vytahovač. až něco zjistím, hodím to sem.
kocourvbotach
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 137
Registrován: pát 21.3.2008, 12:07
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od kocourvbotach »

V tom případě tedy četník nepochybil ,protože ta moje je ráže 16 :twisted:
kocourvbotach
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 137
Registrován: pát 21.3.2008, 12:07
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od kocourvbotach »

doplním ještě- označeno do 750atmosfér
Odpovědět