Nová kulovnice prosím poraďte

Vše o kulovnicích a malorážkách
Odpovědět
Uživatelský avatar
jakub203
Zkušený diskutér
Příspěvky: 507
Registrován: sob 06.1.2007, 1:14
Bydliště: Forest....
Kontaktovat uživatele:

Nová kulovnice prosím poraďte

Příspěvek od jakub203 »

Dobrý den kolegové,
jsem trochu v pasti s výběrem nové zbraně a chtěl bych vás požádat o va?e rady a zkušenosti.
Jsem levák a tak sháním kulovnice na levou stanu (pažba i závěr) ale v celopažbě - připadá mi to nejvíc myslivecké, tradiční a hlevně se mi to líbí.Mám dvě možnosti které se mi nejvíc zamlouvají:
1) Sauer 202 .308W s Zeiss-em 1,5-6x42 (sauer jako jeden z mála nechce příplatek za levou verzi, Blaser-10.000). Je to sice drahý ale moc se mi to líbí.
2)dohaduju přes PROARMS Remingtona mod. SEVEN taky v celopažbě s levou klikou a pažbou. 308W. montáž i optiku Leupold VX-II 3-9x50.

Sauer mi připadá jako dobrá a prověřená kulovnice + výhoda výměné hlavně. Remingtony neznám ale slyšel jsem samou chválu na trvanlivost vývrtu na přesnost atd. Ale taky jsem slyšel a to je dost zásadní že střílej dobře jen s Remington originální municí.

Obě kulovnice mi příjdou dost krátký 1025 -Sauer a 1000 - Remington. Má to nějaký zásadní vliv na přesnost?

Munic chci Normu Nosler Partition 11,7g

Nenechte mě v tom a poraďte prosím.
Díky moc.
Blaser R93 Profesional 9.3x62, Schmidt&Bender Zenith 2,5-10x56
KB Retter Gaildorf 7x57R/16 Zeiss Diavary 1,5-6x36
Merkel 40E 12/70

"ALEA IACTA EST..."
vhool

Příspěvek od vhool »

...no ona kazda zbran ma "svoje oblibene krmeni" ale je nesmysl ze by remingtony strilely dobre jenom s remingtonem.Nosler part.je dobra volba ale 11,7g je uz docela tezka strela pro 308.navic si nejsem jistej jestli to norma jeste osazuje.davaj ted Swift A Frame ale ten je vynikajici.urcite ten rem vyjde levneji nez sauer 202 nebo blaser (nemam rad u blasera zaver) pri tom kvalita zpracovani je na vysoke urovni.osobne bych sel do remingtona a munici si vychytas ktera ti bude sedet.na lovecke ucely ti to bude chodit s cimkoliv vc.SB :wink:co se tyka delky tak nepredpokladam,ze budes strilet 300+ takze to vubec neres.navic delka laufu je sice dulezita ale do 300m to nema az takovej vliv.jsou dulezitejsi faktory ktere to ovlivni
Uživatelský avatar
jakub203
Zkušený diskutér
Příspěvky: 507
Registrován: sob 06.1.2007, 1:14
Bydliště: Forest....
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jakub203 »

.....díky moc za radu. O zbraně se hodně zajímám ale spousta zkušeností hlavně z balistiky mi chybí a je super že existuje takovýto web kde se sejdou lidi jako ty a poradí....

Ten Sauer se mi víc líbí protože je takovej hodně tradiční (i podle vzhledu) taky se mi jeví jako dobrá možnost výměna laufu a tedy změna ráže. Remington je spíš účelovej ale zase mi to příde že oproti Saueru je to "pracant" prostě za dobrý prachy hóóóódně muziky a ve spojení s Leupoldem asi nemá chybu. Blasera jsem ani nezamý?lel, jsem taky trochu zaujatej proti přímotahu " a lá" Blaser.
No a nakonec se tu objevilo ještě jedno ?elízko v ohni a to je kulobrok, tady bych naopak do Blaseru šel - BBF 97- ale to jinej okruh tématu, tam jsem to taky patřične rozvedl....
Blaser R93 Profesional 9.3x62, Schmidt&Bender Zenith 2,5-10x56
KB Retter Gaildorf 7x57R/16 Zeiss Diavary 1,5-6x36
Merkel 40E 12/70

"ALEA IACTA EST..."
vhool

Příspěvek od vhool »

sauerem nic nepokazis.kdyz uz teda vybirat tak asi M03 v osmicce + lauf 22-250REM na skodnou a jsi za vodou.na tohle tema by ti asi mohl vic poradit josef.kuritka.ma zkusenost se sauerem i s M03.ze mne se stal casem tak trosku pacient a pro mne ten muj rem je idealni zbran,jak jsi napsal "pracant" kterej nezklame.preji hodne stesti pri vyberu zbrane. :wink:
Uživatelský avatar
jakub203
Zkušený diskutér
Příspěvky: 507
Registrován: sob 06.1.2007, 1:14
Bydliště: Forest....
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jakub203 »

No tak asi máme po problému.....nebude to kulovnice ale kulobrok+kulový laufy na baskuly blaseru BBF95...
Ale stejně díky moc za všechny rady vím že nejsi úplně příznivcem kříženců ale snad na mě nezanevře? :D
Blaser R93 Profesional 9.3x62, Schmidt&Bender Zenith 2,5-10x56
KB Retter Gaildorf 7x57R/16 Zeiss Diavary 1,5-6x36
Merkel 40E 12/70

"ALEA IACTA EST..."
vhool

Příspěvek od vhool »

neboj,to ze nemam rad kockopsi jeste neznamena ze je neuznavam.preji stastnou ruku pri nakupu a volbe zbrane.podel se potom o zkusenosti.lovu
Uživatelský avatar
jakub203
Zkušený diskutér
Příspěvky: 507
Registrován: sob 06.1.2007, 1:14
Bydliště: Forest....
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jakub203 »

fakt dík za rady...jakmile bude a něco s ním ulovím tak dám vědět..
Blaser R93 Profesional 9.3x62, Schmidt&Bender Zenith 2,5-10x56
KB Retter Gaildorf 7x57R/16 Zeiss Diavary 1,5-6x36
Merkel 40E 12/70

"ALEA IACTA EST..."
Odpovědět