Napadení divočákem

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
Odpovědět
nimrod nimrod
Zkušený diskutér
Příspěvky: 951
Registrován: pon 08.1.2007, 22:54
Bydliště: Morava

Příspěvek od nimrod nimrod »

Jak to tak pročítám, tak ten revolver asi zase začnu do lesa nosit :?
Musím zaklepat na dřevo... ještě se mi nic podobného nepřihodilo a ani po tom moc netou?ím. :wink:
Při té příle?itosti mě napadá - viděl jsem nějaké videa z lovu divočáků na Novém Zélandu, kdy se tam tomuto lovu říká doslovně v překladu - tě?ení divokého vepřového. Probíhá to tak že 1lovec má 3-5psů, většího plemene - nějaký stafort?ír či jiný teriér, sám nosí 1 delší nůž, flintu výjimečně. O kontakt se zvěří tam, jak bylo vidno, není nouze. Lovec má vysoké boty a ko?ené kama?e, psi hrubé tlusté ko?ené obojky které jim chrání krk.
Z těch záběrů je vidět jak je divočák bojovné a nebojácné zvíře, pokud je v ohro?ení. A jakou má neuvěřitelnou dynamickou sílu. Lovené kusy měly kolem 30-50kg, psi jsou zřejmě takto naučení, větší kusy by byly asi pro lovce, vyzbrojeného pouze nožem, problém. :wink: Ulovený kus se nosí vyvržený na zádeh jako batoh, přední běhy svázané se zadníma - tvoří jakoby popruhy, jinak to asi nejde, je tam docela těžký terén.
Naposledy upravil(a) nimrod nimrod dne pon 09.3.2009, 13:12, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Čouda
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 192
Registrován: pát 08.6.2007, 15:15
Bydliště: Plzeň-sever (sičí ráj)

Příspěvek od Čouda »

Zhruba před 4 lety jsem při návratu z noční čekané (cca ve 23 hod.) spatřil na posledních zbytcích sněhu tlupu 27 prasat ve vzdálenosti asi 300m na poli . Odložil jsem věci a tlupu jsem došoulal asi na 60 m. Tlupa se začala vzdalovat a tak jsem z kleku střílel na jednoho lončáka . Po ráně se vše dalo do běhu a na kraji lesa jeden kus padl. Jdu k autu, vezmu baterku , ale ten večer jsem prase Nenašel, prostě se muselo zvednout a zatáhnout do lesa. Ráno jsem vzal svého pra ( AB) a po 2 km dosledu jsme se dostali na hranici k sousedům. Po celé cestě jen pár kapek , rána na měkko. Na hranicích jsem pustil psa na volno a ten začal asi 80m u sousedů prase hlásit pod solitérním smrkem. Flintu jsem hodil přes plot hájovny, která je na hranicích a vytáhl jsem nůž, že ho píchnu. :roll: ( mladej a blbej) :D :D
Jen jsem se nad ním sklonil, prase na mě vyrazilo a začalo mě honit okolo stromu. Pes se ho snažil chytit ale to mu v m?iku naložilo a zase šlo po mě. Jen tak tak jsem doběhl k 20 m vzdálenému vývratu a sedl jsem si na zvednuté kořeny. Prase zajelo pod větve v koruně vyvráceného stromu a pes ho znovu začal za?těkávat. Trochu jsem se prohlédl , až na pár škrábanců nic. Tak jsem po kmeni toho vývratu do?el k praseti, které bylo asi 1m pode mnou a drže se jednou rukou větve jsem se sklonil z kmene a píchl jsem ho za lopatku. Trochu jsem tam s tím zakvedlal a prase po chvíli zhaslo. Bylo střeleno na měkko, jak jsem předpokládal a tím pohybem proti mně se úplně vyčerpalo. Proto už dál ne?lo a proto se i při bodnutí nebránilo. Mělo 45 kg k odevzdávce ale docela mě prohnalo. Pes i já jsme pěkně kulhali
Mannlicher SM 12 LH 9,3*62 + Meostar R2 2.5-15x56 +Blaser Dual Brake
Blaser R93 Left Hand Semi Weith 8*57 IS + ATN X-Sight 4K
machal
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 165
Registrován: čtv 31.7.2008, 7:38
Bydliště: Královeměstecko

Příspěvek od machal »

Velice poučné.
:wink:
Browning BAR Long trac 30-06,Docter 8x56RD, Browning FN 12/12, Deutscher Wachtelhund
Uživatelský avatar
Perník
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 422
Registrován: stř 16.7.2008, 14:37
Bydliště: Litoměřicko

Příspěvek od Perník »

to Čouda: no tak já bych rozhodně do druhého pokusu prase lochtat nožem nešel!
KB CZUB 584 12/7x57R
IŽ - 27EM - 1C 12/76
NK Bora od Černé tůně
Uživatelský avatar
curil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 384
Registrován: pát 09.1.2009, 13:08

Příspěvek od curil »

no ten lov nozem jsem videl,je to docela hnus.jsou to vetsi psi,vetsinou dva chytnou prase ,kazdy za jedno slecho a tahaji od sebe,prijde chlap a bodne ho.ten odkaz na to je i tady na foru.Board nebo tak nejak.kolikrat ten pes pekne dostal.
Uživatelský avatar
curil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 384
Registrován: pát 09.1.2009, 13:08

Příspěvek od curil »

uz nikdo nic nemate?
Uživatelský avatar
Steyer
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 433
Registrován: úte 12.12.2006, 22:56
Bydliště: Liberec

Prasátka

Příspěvek od Steyer »

to je lepší počtení, než v kdejaký myslivecký kní?ce. Fakt napínavé a poučné.
V?em přeji úspěšný start do letošní sezony - Rovné broky a bystré oko.
Myslivosti Zdar!
Každá hodina, strávená na tomto fóru, je ničím proti vteřině strávené v lese.
Umění není něco "zabít", ale nechat žít...
Climber
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 168
Registrován: pát 07.8.2009, 11:12
Bydliště: Praha 9, Újezd nad Lesy

Re: napadeni divocakem

Příspěvek od Climber »

Na tohle téma mám dvě story:

1. během naháňky na žatecku kolega stojící vedle mě postřelil prase, které na něj vzápětí zaútočilo. Zahodil flintu a vylezl na vedle stojící smrček. Prase se následně otočilo a zamířilo si to ke mě, naštěstí než ke mě doběhlo se mi ho podařilo naostro zepředu dostřelit.

2. během lovu na prasata v Turecku jsme dohledávali postřeleného kňoura. Turečtí průvodci byli tak trochu dobrodruzi, neměli ani zbraně ani psi. Během stopování prasete (Turek, který vedl stopování byl snad Vinetou nebo jeho brácha, vedl nás po stopě, podotýkám, že ani při nejlepší vůli jsem již žádné zápory nebyl schopen rozpoznat) jsme dorazili k borové houštině s tím, že otec (jediný měl kulovnici, projde houštinu). Z houštiny se po chvíli ozvalo doslova "zařvání prasete" a dvě rány. První ranou zasáhl prase cca na 15 metrů a druhou na 10 cm, když na něj prase útočilo. Dodnes mu doma visí přehryznutý řemen od kulovnice, má ho pověšený hned vedle zbraní tohoto kňoura.

Zní to možná trochu jako latina, ale nemám to z žádného vyprávění, oba příběhy jsem osobně zažil.
Sauer 202 Stutzen 308 W, Zeiss Victory Varipoint 2,5-10x50, Patterdale terrier
Uživatelský avatar
Perník
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 422
Registrován: stř 16.7.2008, 14:37
Bydliště: Litoměřicko

Re: napadeni divocakem

Příspěvek od Perník »

Já bych měl na zdi vedle trofeje a překouslého řemenu ještě pos... trenky, to by ale asi moc esteticky nevypadalo, co? :D
...dobré zážitky!
KB CZUB 584 12/7x57R
IŽ - 27EM - 1C 12/76
NK Bora od Černé tůně
Climber
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 168
Registrován: pát 07.8.2009, 11:12
Bydliště: Praha 9, Újezd nad Lesy

Re: napadeni divocakem

Příspěvek od Climber »

No otec měl v trenkách asi taky trochu materiálu. Když z tý houštiny vylezl tak mu přeskakoval hlas jak nějakému puberťákovi.
Sauer 202 Stutzen 308 W, Zeiss Victory Varipoint 2,5-10x50, Patterdale terrier
Uživatelský avatar
curil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 384
Registrován: pát 09.1.2009, 13:08

Re: napadeni divocakem

Příspěvek od curil »

to climber: a jak se v tom Turecku lovilo,jsou tam lesy,nějaké tradice? asi to naší myslivosti podobné nebude. k tomu napadení. minulý rok v nedaleké vesnici napadl divočák chlapa který sbíral švestky na zahradě,prý bylo krvavé tak asi tam někde měli naháňku a postříleli ho.ten chlap ležel týden v nemocnici.
Marpie
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1200
Registrován: pon 16.10.2006, 7:33
Bydliště: severní Morava

Re: napadeni divocakem

Příspěvek od Marpie »

Já jednou na naháňce zažil když nějaký děda postřelil bachyni ta zůstala ve smrkové houštině, tak se obestoupila. Jeden účastník s stoupl na pařez aby měl lepší rozhled a vtom bachyně po něm vyjela, šla přímo na něj ale jak stál na tom pařezu tak se snažil uskočit a tak mu jen roztrhla dole kalhoty a zase zajela do smrkové houštiny. Vtom jsem uviděl jak soused vedle mne střílí před sebe do houštiny a hned vzápětí se objevila bachyně ale už táhla zadní běhy a soused ji druhou ranou nezi světla dostřelil když byla tak metr před ním. Říkal že najednou uviděl jak se na něj valí prase tak neváhal vystřelil, po ráně ochrnula na zadní, ale nadále šla po něm.
Marocchi 03 Field 12/76; ZP49 12/12; Brno mod. 1 22LR Hawke 4-12x40; ZKK600 MC 270W+Delta Optical Titanium HD 2,5-15x56; CZ550 Prestige 270W + Pard 008LRF; UB584 270W/12 Vortex Crossfire 1-4x24, ZH121 16/16 + hlaveň ZH324 7x57R/16
johnyc77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 764
Registrován: stř 07.5.2008, 11:07
Bydliště: Západní Čechy

Re: napadeni divocakem

Příspěvek od johnyc77 »

Já jsem slyšel také jednu historku.. Nebyl jsem u ní pouze jsem jí slyšel..
Tak tedy: Na jedné naháňce chlapi dohledávali prase, které postřelil někdo z hostů.. Bylo už po ukončení, tak se za ním vydali dva chlapi se psy... Když asi po půl kilometru psi zaběhli do houštiny a slyšeli rachot, usoudili, že tam to prase musí být.. Obstavili a jak se blížili k té houštině, najednou to prase vyjelo a běžělo přímo proti tomu jednomu účastníkovi..Proběhlo mu přímo pod nohama.. Ten jej chybil a prase uteklo.. Když šli zpět, tak chlápek cítil, jak má v gumovce teplo..Vyzul jí a vylil z ní krev... Okamžitě jel do nemocnice a tam si z něj dělali srandu, kde lezl v půl 10 doma k praseti.. Když jim řekl, že to bylo prase divoký, tak byste nevěřili, jak tam ti doktoři začali lítat... Nakonec tam zůstal ještě týden na pozorování.. LOVU ZDAR
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: napadeni divocakem

Příspěvek od Leon »

jo hold černá není blbá ví že se ten blázen co za ní leze se dá sestřelit velice lehce už to taky znám naštěstí jsem jenom vylítnul do vzduchu jak mi podrazily nohy :D když kousek od auta byla zalehlá tlupa v křoví kterým jsem musel projít abych se dostal k autu a já blbec myslel že čuba pospíchá do auta když mě tak táhne vůbec mě nenapadlo že mi prasata budou ležet 10m od auta
P.S. další ukázka co dokáže černá http://tn.nova.cz/zpravy/regionalni/div ... cnici.html
CZ 550 american 308win.
Odpovědět