Myslivecké zážitky

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
Odpovědět
Uživatelský avatar
roedear
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 418
Registrován: pon 13.10.2008, 14:27

nedělní čekaná

Příspěvek od roedear »

V neděli ráno jsem vyrazil na svůj oblíbený posed v lese v takovém malém sedle mezi dvěma vr?ky s houštinami. Asi po dvaceti minutách po příchodu jsem uslyšel dosti silné lámání a dusot. Flinta byla v rameni, protože jsem čekal čuníky, ale konalo se velké překvapení - ten randál měli na svědomí tři jeleni. V mé honitbě jsem jelena ještě neviděl, pouze jednou jednu laň. Nejmladší byl chovný dvouletý ?pičák, starší asi taky první věková cca 4letý a třetí byl jelen ve druhé VT, tak 5-6 let, zatím na hlavě pouze ©esteráka. Kromě nich jsem pak ještě po cestě viděl tři kusy holé a pět srnců - roček, na jedné straně 10-12cm snáznakem vidličky, na druhé straně pouze 3cm!, 12cm vytlučeného ročka pravidelného, žesteráka cca 5cm nad slecha asi 5 let, starého zpátečníka ve 3.VT - nepočkal :evil: , mého vidláka-jen proběhl kolem a jako posledního čistého ?pičáka ve II. VT bez náznaků výsad.
Uživatelský avatar
roedear
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 418
Registrován: pon 13.10.2008, 14:27

včera zas

Příspěvek od roedear »

Tak jsem to byl zkusit včera znovu - přesto?e bylo vedro a dusno potkal jsem srnu už po cestě na posed v 18.40 a další mi přišla v 19.15, to už jsem seděl. srnce jsem viděl, až když jsem do?el zpátky k autu - byl zalehlý asi 25 m od něj :? taky zajíčka a nakonec u silnice čápa ve společnosti dvou rezavých kmoter.
ZKK 600 30-06 Spring. Sierra 11,7g (SBT)
Vojta
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1001
Registrován: pát 11.5.2007, 15:16
Bydliště: Královéhradecko

Příspěvek od Vojta »

Včera jsem vyrazil ke kamarádovi, podívat se zase trošku do jiného revíru. Opekli jsme si buřta a večer okolo 19.15 jsme vyrazili do revíru-je to hned za barákem, takže cesta asi 5 minut. Hned na první louce jsme potkali muflony-2 muflonky, 1 muflonče a 5 beranů - z toho 3 mladí velmi nadějní a 2 staří berani -oba vrůstaví a velmi silní ( oba průběrní a na 100% medailový). šoulali jsme dál - několik kusů holé srnčí, průběrná slabý ©esterák, další průběrný vidlák, nadějný roček a mladý ©esterák. Na jedné z dalších pasek druhá tlupa muflonů - 3 muflonky a 4 muflončata. na závěr pak 2 mladí ©esteráci a spousta holé po cestě. Krásný večer, krásná procházka po kopcích (ze začátku jsem se trošku zadýchal, protože mi z ní?iny nemáme takovou svahovou dostupnot :lol: , pak už to ale ?lo) a hlavně spousta zvěře, především té mufloní, kterou často v přírodě nevídám.
klouda
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 410
Registrován: úte 13.2.2007, 12:06
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od klouda »

V pátek ráno jsem před půl pátou střelil kňourka. Cca 35kg. 8x57IS Vla?im SPCE. Rána na komoru mírně ze ?ikma ( plíce a játra ).Výstřel jako dvoukoruna. žádné poškození. Z nástřelu ode?lo asi 70m. Střela na výstřelové straně otvorem po výstřelu vyrazila cca 15cm dlouhej cár bělu, takže prase prvních 40m barvilo víc než dostatečně a pak vůbec. Směr už jsme měli a jelikož na nástřelu byly kusy plic tak proběhl dosled bez psa a trval asi 5 minut...

Obrázek
.22, .243., 7x57, 8x57IS, 9mm, 16/70, 12/76
Jirka83
Zkušený diskutér
Příspěvky: 566
Registrován: sob 16.6.2007, 19:15
Bydliště: Jičín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jirka83 »

Lovu zdar Ondro! To se zase jednou štěstí unavilo viď... :lol:
kozlice Zabala Hermanos 12/76 XL 90
kozlice Rizzini 20/76
kulobrok Merkel 8x57JR/16 + hlavně 16/70
ZKM 451 .22 LR
ZKK 601 W243
BO 98 LW 8,5x63REB
FN 1907 6,35Browning
Jirka83
Zkušený diskutér
Příspěvky: 566
Registrován: sob 16.6.2007, 19:15
Bydliště: Jičín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jirka83 »

Lovu zdar Ondro! To se zase jednou štěstí unavilo viď... :lol:
kozlice Zabala Hermanos 12/76 XL 90
kozlice Rizzini 20/76
kulobrok Merkel 8x57JR/16 + hlavně 16/70
ZKM 451 .22 LR
ZKK 601 W243
BO 98 LW 8,5x63REB
FN 1907 6,35Browning
Dalby
Nový návštěvník
Příspěvky: 17
Registrován: čtv 14.8.2008, 5:29
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

klouda

Příspěvek od Dalby »

taky Vam preju LOVU ZDAR :D
Super napsany a paradni fotka :D
johnyc77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 764
Registrován: stř 07.5.2008, 11:07
Bydliště: Západní Čechy

Příspěvek od johnyc77 »

Tak jsem byl po delší době opět v lese... V sobotu jsem udělal sedačku tam , kde vylézá hodně srnčí a nikdo se tam k němu nedostane..
Večer jsem šel k řepce, u ní? jsem čekal na divočáky.. Těch jsem se ale nedočkal, i přesto jsem si odnesl nějaký zá?itek... V půl 8 jsem zasedl na kazatelnu, kde je rozhraní 2 polí a jedné louky...Dokonce jsem si vzal i učení, kdybych neměl co dělat.. :lol: Srnčí vytáhl kolem 8 hodiny.. Pozoroval jsem srnce vidláka, kterého jsem odhadoval na 3-4 roky, tudí? II.VT(lovný)... jenže jsem si nebyl moc jistý, tak jsem ho nechal prozatím být.. Foukal čerstvý západní vítr...bohužel pro mě, jak se později ukázalo, to nebylo příjemné... když jsem se díval vlevo od sebe (po větru), viděl jsem, jak odskočil srnčí kus (srnec) a začal bekat..vezmu dalekohled a hned při prvním očním kontaktu jsem si v?iml, že mu chybí jeden parů?ek... Ihned jsem dostal jelenici takovou, jakou jsem ještě v životě nedostal...Srnec mi skočil do p?enice a koukala mu pouze hlava...Pořád jsem si nebyl jistý, jestli má opravdu jen jeden parů?ek..jak se říká 2x měř, 1 ře?... :) jak jsem se ujistil v mém vidění, popadnul jsem flintu, ale nebyl jsem si jistý střelou na krk.. srnec bekal, druhý se mu ozýval od lesa, ale já pořád čekal až se mi pohne někam, kde mu uvidím komoru.. bohužel jsem se již nedočkal.. :cry: Jak srnec udělal nějaký 10m, musel jsem přendat flintu do druhého okýnka a to jsem už jen slyšel, jak srnec skáče p?enicí dál a dál ode mě.. :roll: Pak mi ten vidlák II.VT přišel na nějakých 80m, ale to se už s?íralo a já pořád koukal přes dalekohled.. pak jsem si řekl, že ho teda pujdu našoulat..Slezu z posedu dolů, srnce jsem neviděl... šel jsem tedy tam, kde jsem ho viděl naposled.. jenže on za tu chvíli udělal dobrých 60m a byl jinde, než jsem předpokládal.. ten mi vynadal... 8) :) nedá se nic dělat, příroda je už taková...
V neděli ráno jsem se vydal také na posed, ale k jeteli spíše na srnčí... V půl 5 mi přebíhala liška, jenže na vzdálenost, na kterou bych si netroufl ani kdyby stála... Pak už jen srnčí a opilce z diskotéky :lol: LOVU ZDAR
Vojta
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1001
Registrován: pát 11.5.2007, 15:16
Bydliště: Královéhradecko

Příspěvek od Vojta »

Double
Vojta
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1001
Registrován: pát 11.5.2007, 15:16
Bydliště: Královéhradecko

Příspěvek od Vojta »

Včera večer jsem se vypravil ke kamarádovi, který mně pozval na srnce. Bylo po de?ti a tak jsme si slibovali dost zvěře. Lehce po sedmé hodině jsme vyrazili do revíru. žádné sezení, ale šoulačka. Hned po zastavení na posečené louce první kus-srna. Pokračovali jsme nahoru do lesa - nikde ani kus. šouláme opět dolů k loukám a tu první srnec - starý průběrný ©esterák(cca 6-7 let). tamní pravidla jej však ještě nedovolovali ulovit. šouláme proto na další louku mezi lesy - další srna. Poté jdeme skrze les k velkým lánům posečených luk, kde je oves. Na louce kočka a několik kusů srnčího. Zvednu dalekohled a najednou koukám jezevec! Bylo asi 20:20 hod.! Namířil si to rychle do kanálu a bylo po koukání - i přes to, ro mně velký zá?itek, protože u nás jezevci jsou jen sporadicky. Pokračujeme krajem lesa dál. V tom kamarádův pes začne být nervózní - za chvíli bylo jasné proč! Ohromný lomoz - to hlavní muflonka dala signál k úprku. Celá tlupa nám vyběhla na posečená luka - 10 muflonek, 9 muflončat a 2 asi 3-letí berani! Další skvělý zá?itek se zvěří v naší honitbě se nevyskytující. Mněli namířeno do ovsa a my je vyrušili, pobíhali po louce a my je tak mněli možnost značnou chvíli pozorovat. Mezitím vyšli z ovsa 2 maldí ©esteráci, 3 erny a 2 srnčata.Vydali jsme se dál, k další louce - srna se dvěma srnčaty, mladý roček-?pičák, 2 kočky a! Asi 400 metrů od nás pozoruji na strni?ti my?kující lišku - bylo asi 21.10 hod. Upozornil jsem na ni kamaráda a on mi řekl, že pokud chci, můžu se jí pokusit ulovit. Po chvíli rozhodování jsem mněl jasnou volbu - vydáme se za liškou. Byla uprostřed posečeného lánu. Vydali jsme se dolů k vesnici kvůli bezpečnosti střelby a také abychom se dostali pod ní. kamarád zůstal v dolíku a já se plí?il na horizont, pod kterým by mněla liška být. Během chvíle ji vidím proti mně na cca 150 m. Potřeboval jsem se dostat na horizont, abych mohl z le?e střílet. To se mi po chvíli povedlo. Dal jsem si pod kulovnici svetr a čekal na vhodný okamžik. liška se ale vydala ode mně pryč. Nechtěl jsem zbytečně střílet na velkou dálku, tak jsem chvíli počkal a liška se otočila a bě?ela přímo ke kanálu, který byl proti mně. U něj se zastavila na ?iroko a v tu chvíli třeskla rána. liška zůstává v ohni! Já i můj kamarád máme velkou radost z úspěchu i přes to, že srnce se nám nepodařilo ulovit. Přání lovu zdar a už nás bořka žene domů. Díky za krásné zážitky a tento lovecký úspěch!!! LOVU ZDAR!
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

:lol: pekna prochazka jen co je pravda... lovu zdar!
TIKKA T3 Varmint Stainless 308WIN, Leupold VX3 4,5-14x50 long range ill fine duplex
TIKKA T3x TAC 300WM, EAGLE TSV 14:02/75 640
ZKM452 22LR, PARD 008
IZ27M 12x76
Vojta
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1001
Registrován: pát 11.5.2007, 15:16
Bydliště: Královéhradecko

Příspěvek od Vojta »

Mám jeden neuvěřitelný zá?itek z pondělního večera:

protože začala intenzivně sklizeň ječmenů a olejek, začal jsem se zase po cca 3-4 týdnech věnovat lovu srnců. Vyrazil jsem na místo, kde mám obeznaného jednoho z mnoha srnců a to asi 3-4 letého ?pičáka. bylo asi 19:15, když odbočuji z hlavní silnice na polní cestu. když projí?dím okolo místních chatek, pohlédnu na posečenou louku, která je proti nim. V tu chvíli nevěřím vlastním očím! Musím zastavit a vystoupit a pořádně se podívat! Na louce jsou pávi!!! Vyjdou 2 místní chatkaři se kterými se znám a říkají mi, že už tam jsou asi 3 týdny!!! Teď si asi říkáte, že jsem něco po?il :lol: , ale skutečně je tomu tak. Vytáhl jsem fotoaparát a vyfotil je. Chvíli jsem je pozoroval a pak pokračoval v cestě.

Ten večer jsem viděl už jen mladého vidláčka, starého průběrného ©esteráka - kterého jsem se rozhodl nelovit a 3 srny.

Zde foto pro nevěřící - skutečně je to focené v našem revíru a ne nikde v ohradě! Nedovedu si vysvětlit, odkud se tam vzali a hlavně co s nimi!?

Obrázek
Uživatelský avatar
roedear
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 418
Registrován: pon 13.10.2008, 14:27

co s nimi..

Příspěvek od roedear »

Hmm... podíval bych se po nějaké hodně staré kuchařce a receptu.. :lol:
Kleer
Častý návštěvník
Příspěvky: 70
Registrován: pát 04.5.2007, 10:38
Bydliště: Prostějov

Pávi

Příspěvek od Kleer »

Loni ...
Naposledy upravil(a) Kleer dne stř 15.7.2009, 13:07, celkem upraveno 1 x.
Kleer
Častý návštěvník
Příspěvky: 70
Registrován: pát 04.5.2007, 10:38
Bydliště: Prostějov

pávi

Příspěvek od Kleer »

Loni jsem seděl v kukuřici a čekal na liščata. Byl podvečer a ?ustění se Blížilo kolem stěny kukuřice směrem ke mě, li?tičky už přicházejí. Rychle nachystat brokovnici. ?ustění se přiBlížilo na několik metrů, opatrně jsem nakoukl. To krčisko, ty no?iska :-))). Dva pávi, samec a samice. Jak mě uviděli, lekli se asi stejně jako já a uletěli do nedalekého remízku. Během léta a podzimu byli pozorováni ještě několikrát, přes zimu zmizeli.
Odpovědět