iDNES: Myslivec zastřelil kulovnicí kolegu při honu

Cokoliv se událo ve spojitosti s lovectvím a myslivostí.
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

iDNES: Myslivec zastřelil kulovnicí kolegu při honu

Příspěvek od Andy »

http://zpravy.idnes.cz/myslivec-zastrel ... _krimi_pei

Na jižním Plzeňsku po poledni zemřel čtyřiatřicetiletý myslivec. Podle prvních zpráv ho trefil jiný nimrod, pravděpodobně při honitbě. další článek

Obrázek
foto: Profimedia.czilustrační foto



Podle záchranky muž zemřel po zásahu kulovou zbraní do srdce. Byl na místě mrtvý. Případ přebírá policie.

"Neštěstí se stalo v půl jedné odpoledne na Přešticku. Pokusy o oživení už byly marné," řekl iDNES.cz mluvčí policie Plzeň - Jih Libor Pilař.
TIKKA T3 Varmint Stainless 308WIN, Leupold VX3 4,5-14x50 long range ill fine duplex
TIKKA T3x TAC 300WM, EAGLE TSV 14:02/75 640
ZKM452 22LR, PARD 008
IZ27M 12x76
JARDA30-06
Častý návštěvník
Příspěvky: 50
Registrován: pon 07.1.2008, 12:29
Bydliště: Manětín Plzeň-sever

Re: iDNES: Myslivec zastřelil kulovnicí kolegu při honu

Příspěvek od JARDA30-06 »

Byl zmařen další lidský život a to je tragédie. Bohužel,každá lidská činost sebou přináší rizika. Je teprve začátek sezony společných honů a každý z nás by se měl touto neštastnou událostí poučit.
Vystřelenou střelu nikdo z nás nevrátí zpět,stejně jako vyřčené slovo. Mohlo jít pouze o neštasnou náhodu,kdy došlo k odrazu střely-to musí posoudit policie.
Každopádně tento případ je opět o tom,přísně dodržovat bezpečnost střelby na společných honech a než se stiskne spoušť,předvídat i nepředvídatelné.
Myslivost nám asi nezakážou. Co by potom dělali s řidiči s ohledem na množství usmrcených osob při dopravních nehodách,při kterých je během roku usmrceno mnohonásobně víc osob?
CZ550LUX.30-06Sprg MEOSTAR R1 7x56RD
ZKK600.270Win ZEISS JENA ZF8x56M,ARTEMIS2000 6x42
ZKM451 .22LR BUSCHNELL 4x32
IZ-27E 16-16/70
Uživatelský avatar
yardaz
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 369
Registrován: stř 31.12.2008, 16:00
Bydliště: Plzeň - sever
Kontaktovat uživatele:

Re: iDNES: Myslivec zastřelil kulovnicí kolegu při honu

Příspěvek od yardaz »

Střílím, kousek o místa této hrozné tragédie. Nemohu nikoho jmenovat ale i tak upřímnou soustast všem pozůstalým. Je to opravdu HRŮZA...

http://www.ct24.cz/domaci/72731-myslivc ... kulovnice/

Můj děda a pak i táta chodili na naháňky vždy s brokovnicí a i já dnes nosím pouze "automat" z důvodu menší pravděpodobnosti odražení jednotné střely. O bezpečnosti střelby psát nebudu, ta by měla být pro každého z nás naprostou samozřejmostí. :shock:
Přání bývá nebezpečně často otcem myšleky!
Nepište mi prosím SZ. Pište mi na mail: info@naposed.cz
www.pumaknives.cz
kasari
Moderátor
Příspěvky: 1003
Registrován: sob 18.7.2009, 15:07

Re: iDNES: Myslivec zastřelil kulovnicí kolegu při honu

Příspěvek od kasari »

Kvůli podobný případům vznikl v Německu návrh povinného nosení reflexního oblečení na společné lovecké akce. Více v časopisu Jaeger č. 11/2009.Co vy na to? Já jsem celkem pro. U honců je to už vcelku samozřejmost.
Ulkomaalainen...
Uživatelský avatar
yardaz
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 369
Registrován: stř 31.12.2008, 16:00
Bydliště: Plzeň - sever
Kontaktovat uživatele:

Re: iDNES: Myslivec zastřelil kulovnicí kolegu při honu

Příspěvek od yardaz »

Jsem na 100% pro! Alespoň proužek na klobouk a pod.
Přání bývá nebezpečně často otcem myšleky!
Nepište mi prosím SZ. Pište mi na mail: info@naposed.cz
www.pumaknives.cz
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3406
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: iDNES: Myslivec zastřelil kulovnicí kolegu při honu

Příspěvek od dalas »

Já jsem pro. Nic to ale nemění na faktu, že se musím chovat, jakoby tento bezpečnostní prvek neexistoval. Na druhé straně, protože jsem realista, bude existovat určitá skupina střelců, kteří se budou řídit filozofií "nevidím reflex, tak tam nikdo není". Z tohoto mám obavy. Daleko účinnější je podle mne organizace, znalost kde kdo stojí, vymezení prostoru střelby s ohledem na terén a použitou ráži, účast odpovědných lidí. Přesto se nešťastná náhoda, podobně jako u většiny jiných aktivit nedá zcela vyloučit.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
kasari
Moderátor
Příspěvky: 1003
Registrován: sob 18.7.2009, 15:07

Re: iDNES: Myslivec zastřelil kulovnicí kolegu při honu

Příspěvek od kasari »

to dalas - to je sice pravda, ale myslím si, že pokud to zvýší bezpečnost, ať je to povinný.
Ulkomaalainen...
Uživatelský avatar
yardaz
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 369
Registrován: stř 31.12.2008, 16:00
Bydliště: Plzeň - sever
Kontaktovat uživatele:

Re: iDNES: Myslivec zastřelil kulovnicí kolegu při honu

Příspěvek od yardaz »

Je fakt, že nejdůležitější asi je, vědět kde mám souseda. Když bude mít soused ještě reflex, o to lépe. Vyloučit průšvih asi ale nikde nepůjde, je to prostě koníček, kde se střílí a odražená střela není vyloučená nikdy. Mám letos pozvání ještě minimálně na 3 náháňky a začínám vážně uvažovat, že asi na všechny nepůjdu.. :?
Přání bývá nebezpečně často otcem myšleky!
Nepište mi prosím SZ. Pište mi na mail: info@naposed.cz
www.pumaknives.cz
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3406
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: iDNES: Myslivec zastřelil kulovnicí kolegu při honu

Příspěvek od dalas »

To Yardaz: To je právě otázka, zda zvýší? U určité části nepochybně ano, ale u některých (byť by to byl jen jeden) to může vést ke zhoršení. Nazval bych to falešným pocitem bezpečí. Je to jako se svícením u aut. Kdo se bezhlavě spolehne, že vše na silnici je osvětlené, tak je adeptem na průser. I v leči se může objevit zhulenej teenager hledající lysohlávky a vymóďenej v maskáčích od Vietkongu. Co se týká přehledu, jak leč probíhá, je to jednoznačně klad. Ale i tak pořád musím za každým keřem vidět chlapa. Já osobně nechodím na akce, kde nevím že to je pečlivě organizováno ať z důvodu bezpečnosti vlastní, tak i ostatních.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Uživatelský avatar
yardaz
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 369
Registrován: stř 31.12.2008, 16:00
Bydliště: Plzeň - sever
Kontaktovat uživatele:

Re: iDNES: Myslivec zastřelil kulovnicí kolegu při honu

Příspěvek od yardaz »

dalas píše:To Yardaz: To je právě otázka, zda zvýší? U určité části nepochybně ano, ale u některých (byť by to byl jen jeden) to může vést ke zhoršení. Nazval bych to falešným pocitem bezpečí. Je to jako se svícením u aut. Kdo se bezhlavě spolehne, že vše na silnici je osvětlené, tak je adeptem na průser. I v leči se může objevit zhulenej teenager hledající lysohlávky a vymóďenej v maskáčích od Vietkongu. Co se týká přehledu, jak leč probíhá, je to jednoznačně klad. Ale i tak pořád musím za každým keřem vidět chlapa. Já osobně nechodím na akce, kde nevím že to je pečlivě organizováno ať z důvodu bezpečnosti vlastní, tak i ostatních.
To máš taky pravdu. Otázka je, jak poznat dopředu, že bude organizace honu stát ze ho..o???? :?
Přání bývá nebezpečně často otcem myšleky!
Nepište mi prosím SZ. Pište mi na mail: info@naposed.cz
www.pumaknives.cz
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3406
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: iDNES: Myslivec zastřelil kulovnicí kolegu při honu

Příspěvek od dalas »

Jezdím jen do dvou sdružení (naše nepočítám) a ty lidi znám, vím co můžu očekávat a netoužím o rozšíření hostování při těchto lovech. Máš pravdu, že poprvé je to vždy průzkum bojem. :evil: Pokud by se mi to nelíbilo příští pozvání s díky odmítnu.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Uživatelský avatar
Tommy
Zkušený diskutér
Příspěvky: 722
Registrován: pon 12.1.2009, 12:34
Bydliště: Olomouc

Re: iDNES: Myslivec zastřelil kulovnicí kolegu při honu

Příspěvek od Tommy »

u nás platí jedno pravidlo,střílej jen tehdy,pokud jseš zády k leči,nikdy né do ni!Střela se odrazí i od kamene ležícího pod listí.
Tohle je opravdu strašné neštěstí. :( :( :(
Uživatelský avatar
yardaz
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 369
Registrován: stř 31.12.2008, 16:00
Bydliště: Plzeň - sever
Kontaktovat uživatele:

Re: iDNES: Myslivec zastřelil kulovnicí kolegu při honu

Příspěvek od yardaz »

dalas píše:Jezdím jen do dvou sdružení (naše nepočítám) a ty lidi znám, vím co můžu očekávat a netoužím o rozšíření hostování při těchto lovech. Máš pravdu, že poprvé je to vždy průzkum bojem. :evil: Pokud by se mi to nelíbilo příští pozvání s díky odmítnu.
No to je právě ono, 12. mám pozvání na naháňku (Plzeň - jih) , kde jsem ještě nikdy nebyl. Tak teď na to budu asi více myslet... :roll:
Přání bývá nebezpečně často otcem myšleky!
Nepište mi prosím SZ. Pište mi na mail: info@naposed.cz
www.pumaknives.cz
kasari
Moderátor
Příspěvky: 1003
Registrován: sob 18.7.2009, 15:07

Re: iDNES: Myslivec zastřelil kulovnicí kolegu při honu

Příspěvek od kasari »

Je naprosto jasný, že perfektní organizace je první předpoklad " bezprůserovýho " průběhu. Ale kdyby se mělo počítat jen s tím, že za každým keřem je chlap, je lepší nic takovýho neorganizovat...

A ještě jednu perličku - celkem mě překvapilo, že v tý reportáži bylo vidět, že měli na stromech informační tabulky, co se tam pořádá a že varujou veřejnost. To se taky moc často nevidí a myslím, že je to dobře nejen pro bezpečnost, ale i pro image myslivců. Škoda jen, že v souvislosti s touhle tragédií to ustoupilo do pozadí, anebo spíš působilo kontraproduktivně.

Prostě si myslím, že i při sebelepší organizaci a reflexním oblečení se může stát tragédie a jde jen o to, jestli máme čistý svědomí v tom, že jsme pro bezpečnost udělali maximum...
Ulkomaalainen...
Odpovědět