Podpora psovodů ze strany mysliveckého sdružení

Pejskové a jejich výcvik
hipster
Nový návštěvník
Příspěvky: 23
Registrován: stř 14.5.2008, 21:53
Bydliště: Zlínsko

Příspěvek od hipster »

to pernik: je to zajimave až k smíchu ?e? taky nad tím kroutím hlavou, ale je to tak...naše honitba byla v kanceláři na referátu vyvěžena velkým písmem (nebyla jediná) že nesplňuje počet lov. upotř. psů :shock: až vzdvi?ený prst a pod pohru?kou, myslim že pokuty, se to začalo ře?it

a co se týče norování ...to nikdo nedělal, pouze skolopce a čekaná.Taky to podle toho u nás s drobnou tak vypadá :roll: bohužel

ale dal jsem tomu krapet impuls a kamarád si taky vezme jezocha :lol:
budujeme spolu umělé nory podle rady od pana Kratochvíla co psal článek do myslivosti
Drsnosrstý jezevčík

CZUB 16/7x65R
Meostar 3-12x56 RD
Uživatelský avatar
Perník
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 422
Registrován: stř 16.7.2008, 14:37
Bydliště: Litoměřicko

Příspěvek od Perník »

jojo proti zkostnatělým pořádkům se musí bojovat, jde to těžko, občas to bolí, ale když se to povede a něco se změní, radost je o to větší. naši starší kolegové mají neustále pocit, že to jak to dělali dříve oni je jediná cesta, ale on už jim trochu ujel vlak a dne?ní myslivost je někde jinde.
Ale to už je trochu OT

přeji mnoho zdaru v boji s větrnými mlýny :!:
KB CZUB 584 12/7x57R
IŽ - 27EM - 1C 12/76
NK Bora od Černé tůně
hipster
Nový návštěvník
Příspěvky: 23
Registrován: stř 14.5.2008, 21:53
Bydliště: Zlínsko

Příspěvek od hipster »

jo "větrné mlýny" to přirovnání sedí :D je vidět, že jsme se pochopili 8)
Drsnosrstý jezevčík

CZUB 16/7x65R
Meostar 3-12x56 RD
koroptvik
Nový návštěvník
Příspěvky: 14
Registrován: úte 11.3.2008, 13:39

Příspěvek od koroptvik »

Zdravím, u nás ve sdružení se platí příspěvky na psy malých plemen 300 Kč, velkých plemen 500 Kč. Je to jen symbolická částka, protože zas tak bohaté sdružení nejsme, ale aspoň nějaká podpora. Co my ale vadí je, že někteří kolegové-kynologové nadávají, že je to sotva na pytel granulí, ale když máme hon, tak nepříjdou vůbec nebo přijdou bez psa.
My máme 4 ohaře a 1 teriéra, jsou vedeni u soukromého uživatele honitby, žádnou podporu na ně nedostáváme, a že toho se?erou, ale nikdy jsme se tím nezabývali. Psy máme pro práci a pro radost. Jsme zváni na naháňky na prasata, bažanty, jezdíme dohledávat i do sousední režijní honitby a největší odměnou pro nás je perfektní práce psa a dohledaná zvěř.
Uživatelský avatar
Licinnda
Častý návštěvník
Příspěvky: 51
Registrován: čtv 29.5.2008, 8:16
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Licinnda »

Přesně, jak píše Koroptvík, myslím si, že většina z nás to dělá pro radost z dobře odvedené práce psa a ne pro peníze......nějaký ten ?old navíc, to je jen příjemné zpestření......
hipster
Nový návštěvník
Příspěvky: 23
Registrován: stř 14.5.2008, 21:53
Bydliště: Zlínsko

Příspěvek od hipster »

určitě má Licinnda pravdu... myslím, že to nikdo nedělá pro peníze(teda alespoň většina)...já osobně jsem taky začal myslivost dělat s tím, že se chci hodně věnovat kynologii která mě baví a ten gro? jak ty říká? je jen taková injekce, aby jsi se psíkem dál pracoval a nepolevoval...myslím ale, že ta největší odměna pro pána je dobrá práce čtyřnohého kamaráda :idea:
Drsnosrstý jezevčík

CZUB 16/7x65R
Meostar 3-12x56 RD
takytaky
Nový návštěvník
Příspěvky: 7
Registrován: stř 30.9.2009, 15:38

Re: Podpora psovodů ze strany mysliveckého sdružení

Příspěvek od takytaky »

Dobrý den přeji všem. Omlouvám se, jsem zde nový a celkem mile mne překvapilo zdejší diskuzní fórum. Mám také jeden problém. Bydlím v západních čechcách a mám ohaře-lovecky upotřebitelného. Jsem náplava z jižní moravy a tak tu mnoho lidí neznám a snažím se i touto cestou Vás zeptat, zda by nějaké sdružení v okolí( Berounsko, Rokycansko, Příbramsko, Plzeňsko) nepotřebovalo pomoci na honech či naháňkách se psem. Rád bych dopřál pejskovi trošku práce. Já bych šel jako honec se psem. Nechci za to nic a ani pes nechce nic....smích.. Dělám to pro psa a néééé pro sebe. Děkuji moc. takytaky@seznam.cz
Daniela
Nový návštěvník
Příspěvky: 6
Registrován: sob 10.10.2009, 22:31

Re: Podpora psovodů ze strany mysliveckého sdružení

Příspěvek od Daniela »

Pro: takytaky - ahoj, zdravím Tě. Protože jsem začátečník a cvičím fenku VOK 14 měs., hledám někoho, kdo má ohaře a s kým bych mohla vyrazit na hledání a vstřebávat zkušenosti . Mohla bych ti oplátkou dohodit kontakty na místní myslivce, aby sis domluvil akce pro svého ohaře. Jsem taky ze západu, chebsko, tak budeš-li moci ztratit pár hodin s amatéry, dej vědět. Přijedem. Měj se, Daniela
trapa
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 212
Registrován: sob 07.4.2007, 16:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Podpora psovodů ze strany mysliveckého sdružení

Příspěvek od trapa »

...
Naposledy upravil(a) trapa dne sob 05.2.2011, 19:46, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
roedear
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 418
Registrován: pon 13.10.2008, 14:27

Re:

Příspěvek od roedear »

patrol píše:ještě jsem zapomněl napsat, že chovatelé psů dostávají přednostně zvěřinu. A v mém soukromém revíru dostává psovod při naháňce 300Kč, Já si dokážu loveckých psů vá?it, ale bohužel jich nikdy není dostatek
U nás v revíru je a byl psů nedostatek, ale je nás taky málo, máme nárok na příspěvk na pořízení psa (1/3 ceny) a případně dle výkonu nějakou částku na krmení, ale to se moc nepraktikuje.S tím, aby někde přispívali psovodům na akcích, jsem se ještě nesetkal, jste vyjímka. Já pokud jdu někam, tak psa beru sebou vždy a radši chodím i do lečí - přeci jenom v týdnu není toho času tolik a pes i pán se musí trochu vyvětrat :)
Petr 3
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 125
Registrován: stř 04.11.2009, 20:31
Bydliště: Brno

Re: Podpora psovodů ze strany mysliveckého sdružení

Příspěvek od Petr 3 »

Pro Patrola:Hele to v tom združení se máte,mám problém se vůbec někam se psem dostat,ne proto že by jich měli dost,ale proto že jsou hamouni
Bordik
Nový návštěvník
Příspěvky: 1
Registrován: ned 29.11.2009, 20:44

Re: Podpora psovodů ze strany mysliveckého sdružení

Příspěvek od Bordik »

Zdravím všechny lovecké kynology. U nás to ve sdružení funguje tak, že po úspěšně složené zkoušce z výkonu dostane majitel proplacenu celou částku štěněte. Poté dostane za účast psa na každém honě 1 kus bažanta a jako malý příspěvek na chov loveckého psa 1000,-Kč na rok. Aspoň troška do mlýna. Nezapomíná se u nás na psy ani po skončení honu. Každý pes dostane nažrat. Na poslední leči je vyhlášen nejlepší psovod a dostane pro psa nějakou tu dobrotu.
Uživatelský avatar
Tommy
Zkušený diskutér
Příspěvky: 722
Registrován: pon 12.1.2009, 12:34
Bydliště: Olomouc

Re: Podpora psovodů ze strany mysliveckého sdružení

Příspěvek od Tommy »

Bordik píše:Zdravím všechny lovecké kynology. U nás to ve sdružení funguje tak, že po úspěšně složené zkoušce z výkonu dostane majitel proplacenu celou částku štěněte. Poté dostane za účast psa na každém honě 1 kus bažanta a jako malý příspěvek na chov loveckého psa 1000,-Kč na rok. Aspoň troška do mlýna. Nezapomíná se u nás na psy ani po skončení honu. Každý pes dostane nažrat. Na poslední leči je vyhlášen nejlepší psovod a dostane pro psa nějakou tu dobrotu.
jde vidět,že si u vás psovodů a loveckých psů váží.Moc hezký,tak by to mělo být všude.
Odpovědět