CZ 550 American nebo Tikka Hunter

Vše o kulovnicích a malorážkách
Odpovědět
vhool

Re: CZ 550 American nebo Tikka Hunter

Příspěvek od vhool »

to figi: no kdyby jsi ten clanek psal ty tak by asi reminton jako fabriku uplne zavreli nebo prejmenovali na CZUB :lol: :lol: :lol: ... osobne na clanky moc nedam protoze uz jsem se presvedcil ze dokud si zbran neosaham tak nemuzu vedet co je na jake recenzi pravdy ... recenze vzdy pise nekdo a o tom to je ... cetl jsem X clanku o tom jaky je rem sendero kopyto stejne jako tech ktery ho chvali a osobne me tato zbran sedi nejvic ze seriovek ... :wink: pisu radsi o tom co jsem si ozkousel nez o tom co jsem kde cetl :wink:
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1932
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Re: CZ 550 American nebo Tikka Hunter

Příspěvek od figi »

vhool - už zase ?

Jinak, kdyby sisi to přečetl, tak píše o tom, že by si raději pořídil jiné modely z řady 700, než tento. On není proti remingtonu.


Jinak, asi před devíti lety jsem seděl na jednání s celým vedením CZUB kvůli informačnímu systému. Řekl jsem jim, že hnusnější kopyto, než CZ 550 jsem neviděl, pohaněl jsem na tom úplně vše, i botku pažby a poutka na řemen. Samozřejmě se se mnou dohadovali, já do nich bušil, no vždyť mně znáš, až jsem jim nakonec řekl, že si jednu koupím a předělám na pořádnou flintu.
Řehtali se, že na tom není co zlepšit. No, a dnes mám 3xCZ 550 a jednu CZ 527. A dost zkušeností s laděním a přestavbou zbraní "na koleně".
! 243W ! 6XC!! 222 Rem, 223 Rem, 308W, 8x57JS
figi63@seznam.cz
http://www.loveckastrelba.cz/
vhool

Re: CZ 550 American nebo Tikka Hunter

Příspěvek od vhool »

:lol: ne uz zase ale jeste porad :wink: ja vim a i kdyz moje anglictina neni tak na urovni jako tva tak tam tusim doporucovali LTR a SPS coz jsou takticke pusky urcene prevsim pro policejni odstrelovace s 20" laufem i kdyz me osobne by take sedly az na ty pazby.jsou na muj vkus moc mohutne... :wink:
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1932
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Re: CZ 550 American nebo Tikka Hunter

Příspěvek od figi »

No, já měl asi štěstí na kusy. :D
U CZ 527 už dva roky čekám, kdy odejde lauf, chci dát těžký. A po té spoustě ran ( závody, tréniky, lov ) ta potvora pořád drží, na 300m 5 ran do půl MOA. A i když je žhavý tak, že ho už neudržím v ruce, přesnost a bod dopadu pořád stejné. Tenoučká lovecká hlaveň.
A vzhledem k mé až maniakální potřebě si vše ( nejen zbraně ) doladit tak, jak chci a potřebuji je CZ 550 naprostý ideál. ( třeba Tikka tyhle možnosti moc nemá )
A, konec konců, tak jak tyto zbraně někteří prezentují jako naprostý šunt, to je značně přehnané. Kdyby to tak opravdu bylo, je ta zbrojovka už dávno v konkursu.
A ty pověsti o vývozní kvalitě také asi nebudou reálné. Na našem trhu prodají jen procento produkce, vše se vyváží.
Naposledy upravil(a) figi dne pon 25.1.2010, 23:28, celkem upraveno 1 x.
! 243W ! 6XC!! 222 Rem, 223 Rem, 308W, 8x57JS
figi63@seznam.cz
http://www.loveckastrelba.cz/
vhool

Re: CZ 550 American nebo Tikka Hunter

Příspěvek od vhool »

figi píše:....A ty pověsti o vývozní kvalitě také asi nebudou reálné. Na našem trhu prodají jen procento produkce, vše se vyváží.
no prave a to co kvalitativne neprojde na export tak se proda v cz.nebylo by to poprve co se tato politika osvedcila u nasich "narodnich podniku" ...
vhool

Re: CZ 550 American nebo Tikka Hunter

Příspěvek od vhool »

to figi: ... a kolik z tech tvych CZ 550 jsi kupoval v beznem obchode?... pokud vim tak jedna model sniper uz byla radne doladena a ty jsi "ladil" jen detaily aby vyhovovala tobe takze kterou z tech dvou jsi koupil u pultu jako drtiva vetsina myslivcu?...
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1932
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Re: CZ 550 American nebo Tikka Hunter

Příspěvek od figi »

Ede - ono těch dílů na Tikku moc po světě není. Pažby dělá Manners a Roedale, spouště snad jedna firma a navíc bez pojistky. A co dál ?
Takže než začneš příště něco označovat jako blábol, zamysli se.
Zrovna tak před tím, než začneš kategoricky hodnotit.
Neprosazuji CZUB. Ale také vím, že zmetky pustí i Sako a jiní super výrobci. Je to zkrátka sériovka. A dělají to lidi. Bohužel.

Z mých CZ zbraní jsem jednu kupoval v prodejně CZUB, ostatní je komisní zboží.
U té, co o ní píšeš jsem předělal uložení závěru do pažby, a drobnosti na pažbě. U ostatních toho bylo podstatně víc. I u Tikky.
! 243W ! 6XC!! 222 Rem, 223 Rem, 308W, 8x57JS
figi63@seznam.cz
http://www.loveckastrelba.cz/
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1932
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Re: CZ 550 American nebo Tikka Hunter

Příspěvek od figi »

Ede, neboj, oni si o nás všichni ten obrázek udělají sami.

Jinak mi prosím napiš třeba ty spouště na tikku s pojistkou, kde se dají sehnat, to mně zajímá.
! 243W ! 6XC!! 222 Rem, 223 Rem, 308W, 8x57JS
figi63@seznam.cz
http://www.loveckastrelba.cz/
vhool

Re: CZ 550 American nebo Tikka Hunter

Příspěvek od vhool »

:wink: :lol: a jak se uklada zaver do pazby?....dodnes jsem zil v domeni ze je ulozen v pouzdru zaveru ktere se jako celek uklada pri "tuneni" na beding :shock: ..no jo clovek se porad uci :wink:
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1932
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Re: CZ 550 American nebo Tikka Hunter

Příspěvek od figi »

vhool - už zase ?


Dobře víš, jak jsem to myslel. Dobrá, tak uložení systému do pažby.
! 243W ! 6XC!! 222 Rem, 223 Rem, 308W, 8x57JS
figi63@seznam.cz
http://www.loveckastrelba.cz/
vhool

Re: CZ 550 American nebo Tikka Hunter

Příspěvek od vhool »

:lol: ...porad :wink:
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3396
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: CZ 550 American nebo Tikka Hunter

Příspěvek od dalas »

to figi: co konkrétně chceš poladit na spoušti Tikky, resp. co Ti na ní nevyhovuje? Máš s napínáčkem, nebo bez?
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1932
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Re: CZ 550 American nebo Tikka Hunter

Příspěvek od figi »

Odpor spouště a délku chodu.
I když ten štelovací šroub úplne vytočíš, není to ono. A regulece délky chodu spouště není vůbec.
U CZ si ladíš odpor až téměř do nuly, délku chodu i délku propadu.

Ale čekám, co tady zveřejní Edelweiss.
! 243W ! 6XC!! 222 Rem, 223 Rem, 308W, 8x57JS
figi63@seznam.cz
http://www.loveckastrelba.cz/
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1932
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Re: CZ 550 American nebo Tikka Hunter

Příspěvek od figi »

Ale tvrdil jsi, že díly na Tikku jsou a v kvalitě. Tak prosím ten kontakt ( kontakty ) dej, pokud to není tajné. Hlavně ty spouště.
! 243W ! 6XC!! 222 Rem, 223 Rem, 308W, 8x57JS
figi63@seznam.cz
http://www.loveckastrelba.cz/
vhool

Re: CZ 550 American nebo Tikka Hunter

Příspěvek od vhool »

figi píše:Odpor spouště a délku chodu.
I když ten štelovací šroub úplne vytočíš, není to ono. A regulece délky chodu spouště není vůbec.
U CZ si ladíš odpor až téměř do nuly, délku chodu i délku propadu.

Ale čekám, co tady zveřejní Edelweiss.
tikka ma spoust laditelnou v zakladu v rozmezi 1-2 kg a vedi moc dobre proc to tak delaji.oproti tomu ten paskvil u CZ kdyz prezenes tak ne ze jde temer do nuly ale flinta ti spusti i sebemensim otresem ci dovrenim zaveru nebo odjistenim (osobne odzkouseno a je to duvod proc mam na ni tripolohovou pojistku) a nemusis ani moc ladit.staci kdyz si to nastavis na jemno a dojde casem k samovolnemu pohybu sroubku a jednoho dne te ceka neprijemny prekvapeni.to same hrozi kdyz se ti to zanese bordelem nebo ti v tom prituhne mazivo.spoust u tikky je o uplne necem jinem a kdo chce mit superspoust tak si jiste poradi ale vzdy superjemne sposte jsou na ukor bezpecnosti a pro lovecke pouziti je superlehka spoust hazard.neco jineho je kdyz mas singl a nabijis tesne pred strelbou jako treba to dela jeden nas kolega.ptal jsem se na to i nejakeho chytreho pana loni na IWA na stanku CZUB a bylo mi receno ze to je proste dany konstrukci tim padem je to nestastne vymysleno ...
Odpovědět