Uprava jednoranovej brokovnice IZ

Vše o brokovnicích
Odpovědět
rastyx
Nový návštěvník
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 11.2.2010, 14:21

Uprava jednoranovej brokovnice IZ

Příspěvek od rastyx »

Dobry den,

chcel by som poprosit o radu, ako upravit brokovnicu pre pouzitie optiky, kedze na brokovnici sa nenachadzaju drazky-rybiny pre upevnenie montaze a ja by som chcel namontovat kolimator. Za rady voprad dakujem.
psdk
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 130
Registrován: úte 13.1.2009, 12:24
Bydliště: Opava

Re: Uprava jednoranovej brokovnice IZ

Příspěvek od psdk »

rastyx píše:Dobry den,

chcel by som poprosit o radu, ako upravit brokovnicu pre pouzitie optiky, kedze na brokovnici sa nenachadzaju drazky-rybiny pre upevnenie montaze a ja by som chcel namontovat kolimator. Za rady voprad dakujem.
ideální je nechat si tam u puškaře napájet cínem základnu pro kolimátor přímo na hlaveň
ZKK600, ZG47, Savage 99, Mannlicher6,5x55SE, Mannlicher308Win, MannlicherM95, troják Fuckert, KB Holek Brno, koza Holek, Stevens,KB Tikka, Petřík, Husqvarna, Marochi, Voere, CZ75PD, CZ 75RAMI, karabina TIRMAX, ...
dvě Borderteriérky
Marko
Nový návštěvník
Příspěvky: 8
Registrován: sob 26.7.2008, 9:36
Bydliště: Ladomirov

Re: Uprava jednoranovej brokovnice IZ

Příspěvek od Marko »

Ďakujem za radu, ja som si nebol istý či sa to dá.
psdk
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 130
Registrován: úte 13.1.2009, 12:24
Bydliště: Opava

Re: Uprava jednoranovej brokovnice IZ

Příspěvek od psdk »

Marko píše:Ďakujem za radu, ja som si nebol istý či sa to dá.
Dá se všecko, jiná otázka je na co ti na IZe kolimátor bude :-)
Osobne si myslim ze to na IZu ma smysl jen v případě, že máš problém s očima , který ti znemožňuje zamířit klasickými mířidly tam je kolimátor velmi šikovný.
ZKK600, ZG47, Savage 99, Mannlicher6,5x55SE, Mannlicher308Win, MannlicherM95, troják Fuckert, KB Holek Brno, koza Holek, Stevens,KB Tikka, Petřík, Husqvarna, Marochi, Voere, CZ75PD, CZ 75RAMI, karabina TIRMAX, ...
dvě Borderteriérky
precechtel
Zkušený diskutér
Příspěvky: 573
Registrován: čtv 07.12.2006, 20:11
Bydliště: olomouc

Re: Uprava jednoranovej brokovnice IZ

Příspěvek od precechtel »

na jednušce IŽ18 v r. 20/70 mám světlovodnou mušku a v nálitku na bakuli vybroušné hledí, naprosto dostatečné na střelbu jednotnou střelou. Jinak brokem super, zahrdlení 1/1, chodím s ní na výcvik psa, škodnou, apod., taková pracovní flinta. Těchto jednušek, jak šel život, jsem zkoušel několik, až tato slušně střílí brokem, některé totiž měly jen zahrdlení 1/2 a za moc to nestálo, střílely různě dolů a vpravo či vlevo apod., jak píši, tuto jsem vybral z několika. Kdysi jsem zkoušel i jednušku kamaráda, nebylo možné s ní trefovat, na můj popud nechal puškařem uříznout část hlavně v čoku / nutno proměřit kolik/ a dnes s touto flintou chodí na hony jako s jedinou a nejoblíbenější - trefuje veškerou drobnou zvěř. Jo také jsem zkoušel ruskou jednušku v r. 12/70, ale té jsem se rychle zbavil, po třetím výstřelu mi hýbla krční páteří. V lovecké sezoně 2009 jsem měl pravou ruku v dlaze, tak jsem ji celou absolvoval se zmiňovanou jednuškou 20/70 ke své velké spokojenosti, úspěšnost střelby výborná na bažanty i zajíce. F.
politice a politikům zmar
Odpovědět