Právní dotaz: Skupina C bez loveckého lístku?

Veškerá legislativa ohledně lovectví a myslivosti
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Právní dotaz: Skupina C bez loveckého lístku?

Příspěvek od Petr1970 »

nemluvím o tom že si někdo někde práskne z flinty na "uzavřené společnosti" - syn, kamarád, honec.. myslím si o tom svý..
jak je to řešeno s cizinci? poplatkové hony? jezdí sem - mají cz lovecký lístek nebo si jen "koupí" a stojí za nimi myslivec jako garant?

nevěřím tomu že zájezd turistů co si jede zastřílet do jižních čech (viděno) si dělá lovecký lístek (s tou asijštinou by to asi ani dost dobře nešlo)
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Tomfi
Zkušený diskutér
Příspěvky: 647
Registrován: pát 06.10.2006, 5:10
Bydliště: českomoravské pomezí, 575 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Právní dotaz: Skupina C bez loveckého lístku?

Příspěvek od Tomfi »

Aby mohli cizinci u nás lovit, musí mít vydaný lovecký lístek pro cizince, ten se tuším vydává podle platného dokladu v jejich zemi
------------
Prostě se smiř s tím, že aby jsi měl vydán zbrojní průkaz skupiny C musíš vlastnit lovecký lístek, tedy absolvovat zkoušky z myslivosti
Naposledy upravil(a) Tomfi dne stř 29.9.2010, 18:54, celkem upraveno 1 x.
Zastava M70 8*57JS Meopta 2100RD 7*50,
Nikon Monarch 8,5*56 DCF
Machač 12/70,12/70
----
i v leči jsou naši kamarádi
Venda
Nový návštěvník
Příspěvky: 7
Registrován: sob 07.11.2009, 19:50

Re: Právní dotaz: Skupina C bez loveckého lístku?

Příspěvek od Venda »

Dělat ted sportovní zbraně a pak v budoucnu dodělávat C nemá pro mě význam, To je přesně to čemu se chci vyhnout. Ještě, k tomu když stejně v rodině není žádná flinta. Když už zbroják , tak co nejvíc skupin zaráz a ne se otravovat s tím se všechno učit znovu.
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Právní dotaz: Skupina C bez loveckého lístku?

Příspěvek od Zdenek41 »

Pánové lovecký lístek pro cizince se vydává u nás.Cizinec doloží opis loveckého lístku v jeho zemi,pojištění,pozvání do honitby a zbrojní průkaz.Vše tedy jako u nás.Dříve byl bez omezení dnes týdení,měsíční a roční.
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Právní dotaz: Skupina C bez loveckého lístku?

Příspěvek od Petr1970 »

tomfi: já nechci, jen jsem nevěděl jak to funguje..

zdenek41: díky, prosímtě dotaz - když v cizině ten lístek nemají? pochybuju že třeba v japonsku nebo jinde je vůbec lov podobný našemu...

ojebává se to nějak ve smyslu "tady ten uzbekistánský cár papíru říká že jsem univerzální myslivec v náhorním karabachu" a podle toho tady dostane ten návštěvnický lístek?..

fakt si neumím představit že ty hejna turistů mají ve své zemi lovecké lístky a zkoušky (němce a rakušáky samozřejmě neřeším..)

druhá věc že když existuje právníkem z plzně za 2 měsíce proč by nebylo myslivcem za 2 hodiny u správné komise - třeba někde v praze......
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Uživatelský avatar
gonias
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 410
Registrován: pát 27.7.2007, 5:04
Bydliště: Vyškovsko

Re: Právní dotaz: Skupina C bez loveckého lístku?

Příspěvek od gonias »

Pokud si držitel ZP rozšiřuje oprávnění na další skupiny a u zkoužky neuspěje, ZP mu rozhodně odňat nebude.
Jen mu logicky nebude vydán nový. :)
Příslušný útvar policie zajímá pouze jestli splnil nebo nesplnil zkoužku z odborné způsobilosti na skupinu, kterou měl žadatel uvedenou v žádosti.

uspěl - vydá
neuspěl - nevydá

To je vše.
(Kapacit u nás běhá hodně...) :wink:
Merkel KR-1 Black 7x64 + Docter Unipoint 2,5-10x50, osnova 4-0 na šíně + Norma Vulkan, Hornady InterLock SP, S&B SPCE
Meopta MeoStar B1 8x42
Drsnosrstý jezevčík Asta
mikis
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 167
Registrován: pon 15.2.2010, 20:02

Re: Právní dotaz: Skupina C bez loveckého lístku?

Příspěvek od mikis »

taky si myslim :wink: to s těma kapacitama je svatá pravda, už se mi dostalo tolik rad od "fundovaných" policistů a myslivců že kdybych se jimi řídil, jsem už asi bez zbrojaku a nebo s nervama v pr... . Prostě chceš li něco vědět na 100% koukni se do platného znění zakona o zbraních a střelivu , případně do zakona o myslivosti 449 a příslušných vyhlášek... ale opakuji V PLATNEM ZNĚNÍ! takže na nějaký státní on.line portal, ne se spolehnout na pět let staré stránky nějakého MS kam to někdo vyvěsil a od te doby to neaktualizoval. Třeba letos tam par změn přibylo.

Krom toho myslim, že pokud nemáš vztah ke zbraním a to nemluvim o přírodě, tak se na ZP vyprdni a radši si zajdi na střelnici s kamaradem, za ty vynaložný peníze a usilí ti to nestojí aby jsi si dvakrát do roka někde vystřelil ze sve zbraně...

toť muj nazor M.
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Re: Právní dotaz: Skupina C bez loveckého lístku?

Příspěvek od Lotr »

To je zase diskuze na úrovni :shock: Než se na něco zeptáte, podívejte se na internet, přístup ke všem zákonům v platném znění tam je.

Vydání loveckého lístku cizinci se "ojebat" nedá, lovecký lístek cizince musí úředně ověřen. Nějaký cár papíru z Uzbekistánu nemá při vydání loveckého lístku cizinci žádnou hodnotu. Kdo si chce o tom něco přečíst, tak tady:

http://aplikace.mvcr.cz/archiv2008/sbir ... 092-02.pdf
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
kasari
Moderátor
Příspěvky: 1003
Registrován: sob 18.7.2009, 15:07

Re: Právní dotaz: Skupina C bez loveckého lístku?

Příspěvek od kasari »

To Lotr - jsem rád, že ses do toho vložil. Už jsem přemejšlel, že to tu zamknu a mažu. Poslední dobou nějak často žasnu...
Ulkomaalainen...
Odpovědět