Indikátory barvy

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
Odpovědět
Mr. Fox
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 319
Registrován: ned 27.6.2010, 12:11

Indikátory barvy

Příspěvek od Mr. Fox »

Zdravim chci se zeptat jestli máte někdo zkušenosti s nějakými indikátory (zvýrazňovači barvy). 4etl sem u UV lampě a o různých roztocích jako např tento http://www.hunting-shop.cz/produkty/ind ... /ROIBL250/ doopravdy to funguje?? Někdy je totiž obtížně najít barvu např v listí nebo trávě.... popřípadě jestli to nějak ovlivní práci psa který je pak na barvu nasazen...
jarek
Nový návštěvník
Příspěvky: 2
Registrován: ned 17.2.2008, 18:12
Bydliště: Česko Budějovicko

Re: Indikátory barvy

Příspěvek od jarek »

Měl jsem možnost osobně vyzkoušet přípravek blue star, na který odkazuješ v linku. Zkoušel jsem jej na mechu na betonovém mostě, kde prokazatelně žádná barva (krev) nebyla a mech po nastříkání svítil jako lampička - modře. Potom jsem vyzkoušel přípravek kdy jsem postříkal bahno pod mostem a opět modrá záře, efek pěkný. Přípravek svítí pouze cca 20 vteřin po opětovném nastříkání na to samé místo už nic, jen slabé světélkování. Zkoušeno pouze ve tmě, za světla, šera svitu měsíce nic není vidět. Dále jsem přípravek nastříkal rozprašovačem na suché listí trávy u stoky a v místech kde se vyskytovaly tmavé skvrny (za světla černé) opět světélkování, barva v místech kde jsem přípravek zkoušel prokazatelně nebyla. Při styku přípravku s barvou (krví) je světélkování jiného odstínu modré, není tak intenzívní. Když jsem se ptal proč přípravek světélkuje i na zrezivělé trubce, bylo mě vysvětleno, že reaguje se sloučeninou železa, a dále jsem byl upozorněn, že pokud přípravek použiji v místech kde se používala desinfekce tak bude opět velmi efektně světelkovat modře. Pokud jsem viděl fotografie myslivce jak stojí nad střeleným kusem a toto svítí modře, jde o podfuk, neboť jak jsem již uvedl světelkování je pouze 20 vteřin a nelze ho vyfotit, protože s použitím blesku by toto světélkování modrou barvou nebylo na fotografii vidět. Kdyby jsi chtěl přípravek používat tak doporučuji pouze na zaschlou barvu, protože čerstvá barva pohltí drobné kapičky přípravku a tento potom nesvětélkuje. Přípravek se používá pouze v rozprašovači větší kapky nesvětélkují. Pokud prášek jednou rozpustíš pak jej musíš spotřebovat druhý den už to tolik nepůsobí.
Dále jsem měl možnost vyzkoušet i baterku, tedy spíše UV lampu, u které byla nastavena frekfence 480 Nm na na zviditelnění krve. Opět se musela používat za absolutní tmy a ještě se speciálními brýlemi, neboť se UV paprsky odrážejí a poškozují zrak. Tedy do lesa nepoužitelné - neseš zbraň, brýle, baterku.
Mr. Fox
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 319
Registrován: ned 27.6.2010, 12:11

Re: Indikátory barvy

Příspěvek od Mr. Fox »

takže prostě pes je nejjistejší... protože světelkování je k ničemu a lampa taky...
alwarez
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 362
Registrován: čtv 29.4.2010, 16:19
Bydliště: North Carolina USA

Re: Indikátory barvy

Příspěvek od alwarez »

Toto jsou komercni vopicky jak vytahnout z lidi penize ,nejlepsi je dobre cviceny pes ten stopu neztrati ,stopu citi i po 5 hodinach a kdyz ma kapku krve ja nevim jak dlouhu ji citi .....
Uživatelský avatar
Tony30
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 238
Registrován: stř 09.6.2010, 15:47
Bydliště: Mělnicko.

Re: Indikátory barvy

Příspěvek od Tony30 »

Jojo také těmto věcem moc nevěřím,možná něco funguje,ale tradyční a osvědčená metoda je dobrý pejsek :wink: .Jen jednou sem použil bílí kus hadru ve vysoké trávě ve tmě(pejsek ještě nebyl)a s úspěchem sem dohledal :D .
CZ 550FS 308W-Zeiss Victory Varipoint 3-12x56 os.60
ZH324 7x57R,16/70-Docter 2,5-10x48 os.60
Baikal-27EM-M 12/76,12/76
alwarez
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 362
Registrován: čtv 29.4.2010, 16:19
Bydliště: North Carolina USA

Re: Indikátory barvy

Příspěvek od alwarez »

Nemusi to byt zadne specialni plemeno ,muzeme jej nest v naruci a jak se podivate na africke lovy ,vsude maji male pejsky ....
Neni nad pejska !!!!!
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Indikátory barvy

Příspěvek od Petr1970 »

hláška jednoho známeho myslivce který nemá psa - lepší než pes je naučit se střílet :D
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Mr. Fox
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 319
Registrován: ned 27.6.2010, 12:11

Re: Indikátory barvy

Příspěvek od Mr. Fox »

hláška je to hezká ale člověk může střílet výborně a zvř mu stejne odejde i 80 metru daleko... sám sem to to zažil když sem střelil kňourka rána přesně na komoru ale střela nezasahla srdce ani aortu jen prošla oběma plícema ale tim že byl dost zabělený se rána zavřela a barvil dovnitř a nechavál jen malé kapičky za sebou... našli sme ho až po 200 metrech
Odpovědět