praktica diana 8x56

Lovecké pozorovací dalekohledy. Vaše zkušenosti, rady a dotazy.
Odpovědět
vejce

praktica diana 8x56

Příspěvek od vejce »

Dobrý den,nezkoušel jste někdo tento typ?měl jsem ho v ruce půjčený přes den,nevím do jaké kategorie kvality ho zařadit,neměl jsem možnost porovnat s jinými "značkami"typu fomei,buschnell atd,myslím že to bude stejné,doma mám starého zeisse a jednoho rusáka,škoda že jsem nemohl porovnat,kolega se sdružení o něm básní,řekl jsem mu že bych do něj nešel,nevím jak za šera,mlha chlad,nezkoušel jsem,mohl by někdo poradit,zda se pletu?nebo dalekohled na čekanou,za šera ja vyhovující?
George
Nový návštěvník
Příspěvky: 18
Registrován: stř 09.9.2009, 13:59

Re: praktica diana 8x56

Příspěvek od George »

Také jsem po něm pokukoval .Ta cena , ale spíš napovídá , že půjde spíš o hranoly z Bak 7 atd..... Chce to vyzkoušet v reálu . Dobře udělaný delekohled s Bak7 skly někdy může, být lepší než odfláklý s BK4.
Svého času Practika za komančů dělala kvalitní foťáky .
vejce

Re: praktica diana 8x56

Příspěvek od vejce »

v popisu výrobce je psáno,že je celý pogumovaný ,s optickými hranoly BK 4 s kvalitní optikou praktica,no nevím,popis uplně na chlup stejný jako esenbach, jen není plněný dusíkem a vodotěsný,prachu také,cenový rozdíl je 6000 kč,víc jsem nezjistil,tak nevím,možná že by stačll.
ČENDA
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 247
Registrován: úte 09.1.2007, 17:53
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: praktica diana 8x56

Příspěvek od ČENDA »

Nechci tě odrazovat od "výhodné" koupě ,ale kdysi jeden moudrý pán řekl ,že není tak bohatý aby si mohl kupovat levné věci....Po svých zkušenostech jsem ho pochopil a dal mu zapravdu.
CZ550FS-7x64 DOCTERclassic 8x56RD
vejce

Re: praktica diana 8x56

Příspěvek od vejce »

čendo ,já mám čím koukat a napsal jsem to,čím,byl to jen dotaz na zkušenosti jiných kolegů s tímto kukátkem.básní o něm kolega,(vysvětluj někomu kdo začíná že drahé je v tomto případě levnější)jen mě zajímalo co na to ostatní,já ho měl v ruce přes den a nemohl porovnat na fleku s "mou značkou",také jsem to psal, :roll: já mám zeiss puškohled i dalekohled, a 2 staré rusáky po otci a nedám na ně dopustit,(po zkušenostech levných typů),já bych do praktiky také nešel,mimochodem také jsem to zdůraznil,takže tvou připomínku,nebo pardon odkaz jsem nepochopil. :roll: :D :o :o :shock: :lol:
ČENDA
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 247
Registrován: úte 09.1.2007, 17:53
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: praktica diana 8x56

Příspěvek od ČENDA »

To bylo myšleno pouze tak, abys to kamarádovi rozmluvil a uvrtal ho do něčeho lepšího....
CZ550FS-7x64 DOCTERclassic 8x56RD
vejce

Re: praktica diana 8x56

Příspěvek od vejce »

jasně čendo,víme oba že kvalita je fakt "levnější"než levné.ale vysvětluj mu to,četl se mnou příspěvky a nic platný,no pozná sám časem že máme pravdu,nedá si říct,bohužel.
Sokol
Nový návštěvník
Příspěvky: 1
Registrován: stř 13.10.2010, 11:10

Re: praktica diana 8x56

Příspěvek od Sokol »

Porovnával jsem ho s Zeiss Jenoptem 7x50, ve dne a večer je lepší praktica, v noci při úplňku je Zeis o malinko světelnější, ale i praktica je dobrá, divočáci na cca 60 m byli velmi dobře vykreslení a bylo dobře rozpoznat světlejší kusy od černých, na dálku na louce rovněž velmi dobrá viditelnost. Srovnáno dne 16.1.2011 v 23,00h Lovu
Odpovědět