nový způsob myslivosti a lovu - spíše nevážně

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Re: nový způsob myslivosti a lovu - spíše nevážně

Příspěvek od Lotr »

:D Svého času jsem razil heslo "Co nestřelím na honě, to vyhraju v tombole" Zkrátka na honu jsem neulovil na chlup a v tombole jsem pak vyhrál srnu nebo divočáka. Teď je to horší, zpravidla toho moc neulovím a v tombole taky nic nevyhraju. Tak nevím. Ačkoliv...........teď v sobotu jsem byl na naháňce, viděl jsem z dálky jedno prase, neulovil nic, ačkoliv se ulovilo 13 kusů. V tombole jsem vyhrál koláč, který jsem hbitě směnil za šišku Vysočiny. Tak nevím,je to úspěch nebo ne :roll: :lol:

Rozhodně ale plesy a věnečky k myslivosti patří a rád se zúčastňuji. Člověk tam potká spoustu známých, může s nimi bez rizika u skleničky "stát po kolena v patronách", dát si něco dobrého na zub a ještě si zplna hrdla zazpívat, ačkoliv to neumí :D

P.S. ty časy, kdy jsem na honě ulovil divočáka, v tombole vyhrál kýtu z muflona, 2 láhve červeného a čokoládový dort na 10 lístků a hostitel mě klepal na rameno s úsměvem "Tebe už nepozvem" jsou dávno pryč. :D Teď naposled jsem tam nedal ani ráno a v tombole vyhrál lahvičku šampusu :D
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
vhool

Re: nový způsob myslivosti a lovu - spíše nevážně

Příspěvek od vhool »

:D :D :D ja sice az tak spolecensky nejsem ale obcas me situace na takove akce donuti.na hony nechodim a kdyz jdu na ples nebo mysl.bal tak v tomboly se vetsinou ucastnim pouze tim ze do ni neco vlozim ...onehda jsem vlozil poukaz na tri kubiky bukoveho dreva protoze prodej paliva je z casti muj job a manzelka si koupila jeden listek ...hadejte co vyhrala .... tri kubiky dreva ... :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Re: nový způsob myslivosti a lovu - spíše nevážně

Příspěvek od Lotr »

4 vhool: to mi připomíná historku, kdy brácha těsně po svatbě vložil do tomboly hodiny, které dostal svatební darem asi dvoje nebo troje a hádej, co v tombole na hlavním honě vyhráli s novomanželkou zpátky :lol:
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: nový způsob myslivosti a lovu - spíše nevážně

Příspěvek od Zdenek41 »

I já si na takovou jednu hrůzu pamatuji.Vyhrál jsem v tombole umělej stromek,no hrůza tak akorát na mytí lahví.Hned na další akci šel do tomboly vyhrála ho manželka,další akce vyhrála ho dcera,no a pak zase já a nakonec nejmladší dcera ta ho odevzdala popelnici.Prostě se nás držel jak hov.. košile :wink:
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3396
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: nový způsob myslivosti a lovu - spíše nevážně

Příspěvek od dalas »

Zdenku, to pořádáte rodinný ples?
No a když už jsme u té tomboly, jednou jeden z významných manažerů velké energetické společnosti se chlubil, co vše mají na ples v tombole. Hlavní cena byla garážová vrata. Na dotaz, co s tím bude kdo dělat odpověděl: No přece já stavím garáž" No a hádejte co vyhrál. Jó někdy se štěstěně taky pomáhá.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Bord
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 220
Registrován: úte 16.10.2007, 19:58
Bydliště: Střední povltaví

Re: nový způsob myslivosti a lovu - spíše nevážně

Příspěvek od Bord »

Výhry v tombole se mi vyhýbají celý život jen jednou už bylo štestí tak utahaný nebo napitý a já vyhrál na naší myslivecké společnské akci lončáka.No radosti z toho bylo že se mnou nechtěli mluvit psi natož manželka.Bylo dost sněhu, já že ho nenechám v hospodě a odtáhnu ho posněhu domu.Bydlím na kopci,když se ženě zdálo že pojedu na "přední náhon" prase potáhnu za sebou tak se nade mnou smlilovala a pomohla táhnout.
8x57JRS,bordík
Uživatelský avatar
roedear
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 418
Registrován: pon 13.10.2008, 14:27

Re: nový způsob myslivosti a lovu - spíše nevážně

Příspěvek od roedear »

Když tu pomalu uplynulou sezónu zrekapituluju, tak ..

2 nové posedy, 3 různé opravy, noční hlídané u ovsa a kukuřice na ochranu úrody zemědělců, sekání zahrad a ruční sušení sena do 3 krmelců, šlapání stop na zkouškách apod., různé nákupy dobrot pro čuníky ..
2 úspěšné dohledávky prasat a 1 dohledávka laně

odměna za snažení - 5 selat, 2 srnčata, laň, liška, jezevec a neutuchající závist a nasrání několika jedinců, které rozhodně stojí za to :lol:

Na plesech či po honech, pokud je tombola si pár losů vždycky koupím, ale beru to jako příspěvek do kasy danému spolku, zásadně totiž nic nevyhrávám :mrgreen:
moron
Nový návštěvník
Příspěvky: 48
Registrován: ned 23.9.2007, 23:00

Re: nový způsob myslivosti a lovu - spíše nevážně

Příspěvek od moron »

chlapi tohle je fajn tema :D

je se vrátím na začátek divili by jste se možná, ale existuje seriozni vědecká práce posuzující ekonomickou náročnost myslivosti -byla naní udělána jedna docentura, ale nedoporučuju moc číst ani počítat - to by jsme se dobrovolně museli nechat zavřít do blázince :D tak vlastně nevím proč nebyla víc presentovaná :lol:

A na našem tradičním plese s účastí asi 90lidí(víc se nevejde na sál hospody) je největší boj v tombole o rostlé kytky (bývá jich v tombole tak 20) - dokážete si představit výraz většiny přítelkyň a manželek když si v ruce odnáší v jejich pohledech nějakou tu " zdechlinu" a nebo krásný brambořík? Pak to někteří řešíme tak, že ihned po tombole probíhá tradiční obchodní vyjednávání kdy mění myslivci co šťastně vyhráli nějakou zvěř (bažanta a někdy i zajíce) s nemyslivci co nešťastně vyhráli zas nějaký to zelí :lol: a máte vidět jak nás za to pak mají holky rády :D

a vlastně to je naše největší štěstí ty naše holky -ať už v trezoru nebo v ložnicíc no ne?

myslivosti zdar!
johnyc77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 764
Registrován: stř 07.5.2008, 11:07
Bydliště: Západní Čechy

Re: nový způsob myslivosti a lovu - spíše nevážně

Příspěvek od johnyc77 »

Společných mysliveckých akcí se zúčastňuji taky velice rád ať už se jedná o brigádu, či myslivecký ples, poslední leč apod.. Druhým rokem u nás v MS mám nastarost tombolu, takže vím, jaké jsou to "hoňky", aby bylo vše tipťop.. :) Taky vím(zde je to i v nějakém vlákně napsané), že by se zvěřina neměla dávat do právě zmiňovaných tombol.. :roll: Ale nadruhou stranu, co bychom tam měli mít jiného než aspoň kousek zvěřiny? Vždyť je to přeci myslivecký bál ne? Lidé se podle mého těší, že vyhrají např. kýtu z divočáka, nebo něco jiného, a proto tam samozřejmě chodí :!: Bude to znít divně, ale za ty poslední dva roky jsem si ještě lístek nekoupil, jelikož nikdy nezbydou.. :lol: A to to mám, jak se říká u čumáku.. :D
Jak zde psal Lotr, také jsem měl dříve štěstí, že jsem po naháňce vyhrál v tombole sele atd., ale tyto časy jsou již minulostí a tolik se mi nedaří.. V letošním mysl. roku jsem se zúčastnil naháňky, kde jsem střelil dva kusy(telko,lišku) na dvě rány, nic jiného se ulovit nepodařilo a hospodář spolu s vlatníkem honitby a dalšími členy mě plácali po ramenou, že to ještě u tak mladého kluka, neviděli a nezapomněli dodat, že mě už nikdy nepozvou, jelikož bych jim to tam prý všechno vystřílel... A světe div se, v tombole jsem přestal vyhrávat.. :lol: :lol: :lol: Lovu zdar a ať se vám daří.. Honza
Odpovědět