Jezevec a umělé nory

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Jezevec a umělé nory

Příspěvek od Zdenek41 »

Pyros82 nijak špatně sem to nemyslel,taky jsem byl mlád a plnej elánu,dnes každou noru obeznávám.A přítomnost jezevce podle pobytových stop pozná každý.Když ne tak je to špatný nejen pro majitele psa,ale hlavně psa.Šití narkoza a hnisající absesy něco stojí a pes s ulámanými špičáky,ale už nestojí za nic.Tohle spoustu pánů myslivců neví ani ty starší a ještě do toho mladší chlapy nutí.Jejich pes to neni.
Uživatelský avatar
radekbartik
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 104
Registrován: pát 14.9.2007, 6:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Jezevec a umělé nory

Příspěvek od radekbartik »

osobni zkusenost, jezevec nema s trubkou 20cm zadnej problem, naopak a mensi trubka kterou by prolezla liska a pes(nornik) uz neexistuje pokud se nejedna o trpasliciho jezevcika...
Uživatelský avatar
Pyros82
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 131
Registrován: pon 09.8.2010, 16:09

Re: Jezevec a umělé nory

Příspěvek od Pyros82 »

too:Zdenek41
Ono to je právě to, máme u nás starší zkušené myslivce, ale tenhle způsob lovu neprovozovali, tak s tím nemají zkušenosti, tak není odkud brát. Tak jsem rád že aspoň můžu zjistit něco tady na fóru. U toho posledního norování jsem nebyl, ale ten kolega je dost zkušený proto byl právě sám překvapen, protože říkal, že ani u jedné nory nic nenasvědčovalo tumu, že by tam mohl být jezevec a v těchto dvou norách jsme ještě před tím jezevce nikdy nepozorovali. Já psa nemám, ale věřím, že léčit zranění od jezevce nebude pro psa nic příjemného a určitě to nebude nic příjemného i pro majitele.
Remington 700XCR long tactical range 308 win.- puškohled Meopta ZD 6-24x56mm Mil-Dot 2
Baikal IŽ-43 E 1C ráže 12/76, 12/76 -puškohled Meopta Artemis 2000 6x42mm
Malorážka ZKM 456 model 4 - puškohled Leupold Mark4 8,5-25x50mm LR/T ilum.
Kettu81
Častý návštěvník
Příspěvky: 86
Registrován: sob 04.12.2010, 11:06

Re: Jezevec a umělé nory

Příspěvek od Kettu81 »

Zdar tak já sem ten kolega co noroval a chci jen něco uvést na pravou míru, v umělých norách sme norovali celou zimu takže sme si byly jistí že v norách jezevec není. Noru kterou používá jezevec samozřejmě poznám ale pokud je v ní jen pár dní tak bohužel ne a pochybuju že někdo ano. Podle mého názoru to byly jezevčice co si hledali lepší místo na vrh mláďat protože důvod že by je vyplavila voda u nás nehrozí.
Tady je fotka té první kterou můj Bordík zahnal až ke vsukům http://www.rajce.net/f331025737
Odpovědět