Myslivecký kroužek pro děcka

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
Odpovědět
Luděk Vodolan
Nový návštěvník
Příspěvky: 12
Registrován: pát 29.10.2010, 9:05
Bydliště: Mnichovo Hradišťsko
Kontaktovat uživatele:

Myslivecký kroužek pro děcka

Příspěvek od Luděk Vodolan »

Zdravím, vedete někdo myslivecký kroužek pro děti ? Já mám u nás kroužek druhým rokem a nebylo by špatný vyměnit nějaký nápady na činnost apod. Snažím se chodit s děckama co nejvíc ven - krmíme, poznávačky, psi, postavili krmelec, paběrkovali řepu, kukuřici, uklidili černou skládku. Pokaždý to ale musíme proložit nějakou hrou, jinak jsou jak pytel blech :twisted: . Horší je to při špatným počasí, musíme dovnitř, tak se aspoň něco učej a hrajou. Povídám jim z Penza, Myslivosti a Zápisník pro mladé myslivce. Loni jsme uspořádali ZST a myslím, že bysme měli za to mít nárok na nějaký příspěvek od ČMMJ, nevíte, jak to je? Je to to docela náročný, vymýšlet jim pořád něco novýho :shock: , tak dávám prostor pro nápady, co s malýma myslivcema. Lovu lesu.
Velký munsterlandský ohař, Bavorský barvář, Slovenský kopov
kasari
Moderátor
Příspěvky: 1003
Registrován: sob 18.7.2009, 15:07

Re: Myslivecký kroužek pro děcka

Příspěvek od kasari »

Bravo, tak za tohle ti tleskám... Po dlouhý době smysluplnej příspěvek.
Fandím ti.
A zajímalo by mě, jak se ti povedlo odtáhnout děti od PC, Facebooku apod.
Ulkomaalainen...
Ertner
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 117
Registrován: stř 05.8.2009, 10:41
Bydliště: Krkonoše, Žacléř
Kontaktovat uživatele:

Re: Myslivecký kroužek pro děcka

Příspěvek od Ertner »

...
Naposledy upravil(a) Ertner dne sob 17.9.2011, 8:28, celkem upraveno 1 x.
Ertner
Uživatelský avatar
hanmilan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 284
Registrován: pát 02.11.2007, 14:29
Bydliště: Český Krumlov

Re: Myslivecký kroužek pro děcka

Příspěvek od hanmilan »

Ertner píše:Trochu závidím :) My žádný kroužek nemáme je mi 14 a učím se vše sám :) myslíte že až budu první rok na ČLA tak má cenu abych v 15ti letech udělal mysl. kroužek ?
Podle mě by měl myslivecký kroužek vést myslivec, který má už množství praktických, nejen teoretických zkušeností. Když jsem byl na střední škole a hltal jsem vše o myslivosti, založili nám myslivecký kroužek u školy a vedl ho starý, zkušený lesák. Chytlo nás to ještě víc. Myslivecké zkoušky jsme dělali ještě na škole a prakticky všichni z kroužku s vyznamenáním. V rodině jsem žádného myslivce neměl a moc mi to pomohlo nejen ke vztahu k přírodě i myslivosti. Kroužek sice dnes nevedu, ale chodím dětičkám do školky pravidelně "dělat myslivce" a povídat o zvířátkách. Jsou to sice ještě prťata, ale začíná se u nich rýsovat vztah k přírodě a zájem o les. I když je jim většinou jen 3-4 roky, překvapují mě často svými dotazy i znalostmi.

Každopádně držím pěsti Luďkovi 8)
ČZ 537 .270 Win + Meopta R1 7x56 RD, ČZ 537 7x64 + 4x32 Meopta (naháňková), Suzuki Jimny
losthorizon
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 121
Registrován: ned 22.11.2009, 20:26

Re: Myslivecký kroužek pro děcka

Příspěvek od losthorizon »

Ahoj!

Stoupnu si do fronty a taky ti pogratuluju, protože to co děláš je super! Já žádnou osobní zkuženost s kroužkem (mysliveckým) nemám, takže ti prakticky neporadím, snad jen, že co se týká her, tak se podívej na knížky, které te týkají skautingu. Nejedná se sice o myslivost, ale příroda a její poznávání je u mnoha skautských her základem, tak možná tam by se dala najít ispirace.

Co se týká dotací, tak zaútoč na tvůj OMS a něco z nich vydupej! Hodně zdaru a pevné nervy! :)
Ertner
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 117
Registrován: stř 05.8.2009, 10:41
Bydliště: Krkonoše, Žacléř
Kontaktovat uživatele:

Re: Myslivecký kroužek pro děcka

Příspěvek od Ertner »

...
Naposledy upravil(a) Ertner dne sob 17.9.2011, 8:29, celkem upraveno 1 x.
Ertner
Luděk Vodolan
Nový návštěvník
Příspěvky: 12
Registrován: pát 29.10.2010, 9:05
Bydliště: Mnichovo Hradišťsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Myslivecký kroužek pro děcka

Příspěvek od Luděk Vodolan »

Dík za podprou, děti se chytli celkem sami, šel jsem do školy a nastínil jim, co bysme v kroužku dělali a po prázdninách přišlo na první schůzku 20 dětí (jsme vesnice asi 400 lidí), ale časem se to ustálilo na 11 děcek od první do šestý třídy, musím říct, že některý jsou do toho zapálený a před tím se vlastně k myslivosti nemohli dostat, protože nemaj v rodině myslivce. Nápad s inspirací ve skautu je dobrej, děkuju. No s naším OMSem mám dobrou spolupráci, když můžou tak pomůžou,ale jak já, tak oni sbíráme zkušenosti, jak to chodí, protože na okrese snad 20 let kroužek nebyl.
Velký munsterlandský ohař, Bavorský barvář, Slovenský kopov
Zdeněk Plíva
Nový návštěvník
Příspěvky: 3
Registrován: úte 23.11.2010, 17:34
Kontaktovat uživatele:

Re: Myslivecký kroužek pro děcka

Příspěvek od Zdeněk Plíva »

Dobrý den. Já a kamarád také vedeme myslivecký kroužek (teprve) 2 roky. Koho by to zajímalo, může se podívat na naše stránky http://www.mysliveckykrouzek.hys.cz, kde je několik fotek z naší činnosti a pár článků. Jak jste psal výše, skutečně je na tom asi nejtěžší každý týden pro děcka vymyslet vždy něco nového, co si udrží jejich pozornost a bude je bavit. My jsme na to naštěstí dva, takže se můžeme doplňovat. Velice se nám například osvědčilo, když jsme s dětma něco vyráběli: Také jsme vyrobili krmelec, ke kterému chodíme přikrmovat, dva zásypy pro bažanty a již celkem 19 ptačích budek. Když je pěkně, většinou jdeme ven, a když je počasí nepříznivé, doplňujeme si teoretické znalosti o zvěři a přírodě v klubovně.

Děkuji za zajímavé téma a doufám, že se ještě najde někdo se zkušenostmi s vedením kroužku.
Luděk Vodolan
Nový návštěvník
Příspěvky: 12
Registrován: pát 29.10.2010, 9:05
Bydliště: Mnichovo Hradišťsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Myslivecký kroužek pro děcka

Příspěvek od Luděk Vodolan »

Nedávno jsem taky konečně zřídil kroužkovské stránky - www.mysliveckykrouzek.wbs.cz
Velký munsterlandský ohař, Bavorský barvář, Slovenský kopov
Odpovědět