dioptrické brýle (slouceno tema s kontaktnimi cockami)

Lovecké puškohledy a vše o nich. Vaše zkušenosti, rady a dotazy.
LADAP
Častý návštěvník
Příspěvky: 50
Registrován: úte 29.1.2008, 13:34

Příspěvek od LADAP »

Figi, tak to moc gratuluju, že ses jim tak povedl. Jsi jeden z mála, který dopadl tak skvěle! Fakt jsem se o to zajímal. Kde jsi byl? I když na tom až tolik neZáleží, je to rutinní práce a Záleží na vrozených dispozicích. A když máš dispozice k tomu, že se ti zrak zhoršoval, bude se tak s největší pravděpodobností dít i po čase po operaci... Ale ty ses teda výjimečně povedl...
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1932
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od figi »

Já si zapíchl do oka větev, pak se mi to zhoršilo.
Byl jsem v Brně, pořádně už si nepamatuji, kde.
Uživatelský avatar
ridgeback
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 185
Registrován: pon 14.4.2008, 16:20
Bydliště: pardubice

brýle

Příspěvek od ridgeback »

Zdar. Obě oči 2,0. Teď asi 3 roky nosím brýle. Do puškohledu hledím s nima a u dalekohledu to střídám jak to příjde.
Dříve jsem nosil čočky "Focus" a byl jsem nadmíru spokojen. když jsem ale změnil optiku, nabídli mi čočky od jiného výrobce a už to nebylo ono. Cítil jsem je v oku a občas vypadly. většinou když to bylo nejméně vhodné. Při řízení auta, při tandem seskoku a při potápění. protože se dioptrie ještě neustálili, operace nehrozí. Pavel
novottom
Nový návštěvník
Příspěvky: 9
Registrován: pon 24.1.2011, 13:31

může nastat problém?

Příspěvek od novottom »

Dobrý den,
jsem naprostý začátečník, ještě jsem nikde nebyl a proto než někam vyrazím, rád bych se ujistil, že nenastane žádný problém.
Chtěl bych se zeptat, jestli při pohledu optikou nenastane nějaký problém, nosím-li kontaktní čočky a jestli není lepší nosit při těchto příležitostech brýle.

Děkuji za opověd.
ares
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 173
Registrován: úte 06.5.2008, 20:25

Re: může nastat problém?

Příspěvek od ares »

Zdravím, žádný problém nenastane. U brýlí je to horší=> zpětný ráz zbraně (ikdyž případ zničení, popř. zranění by neměl nastat, já jsem si je před samotnou střelbou vždy sundával)
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3396
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: může nastat problém?

Příspěvek od dalas »

Brýle jsou ten největší vopruz, zvláště za svitu měsíce. Můžeš mít na puškohledu 100x antireflexní vrstvy, brýle to vše vynahradí. :evil: Kontaktní čočky jsem nezkoušel, ale už z principu to musí být lepší jak brýle. U mne by byl problém, že bych třeba neviděl na hodinky. Holt stařecký vidění. (nosím -1,5 d.)
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Pettan
Nový návštěvník
Příspěvky: 25
Registrován: ned 27.12.2009, 21:35

Re: může nastat problém?

Příspěvek od Pettan »

Rozhodně doporučuji čočky, brýle tě daleko víc limitují. Můžou se např. zamžlit, máš menší zorný úhel atd.
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: může nastat problém?

Příspěvek od rimar77 »

používal jsem kontaktní čočky kolik let a bez problémů ale stejně ti dost světla seberou a jeden se nestačí divit kolik. Když jsem jsi nechal udělat lejzrovou korekci tak mi udělali jedno oko a po nějaké době už si nepamatuju jaké druhé, takže jsem na jednom oku měl čočku a druhé bylo bez a za šera jsem na tom oku bez čočky viděl v puškohledu i dalekohledu mnohem lépe než na tom oku s čočkou. Takže vřele doporučuju pokud to jde nechat si udělat tu korekci uvidíš pak mnohem lépe zejména v noci když není sníh je to dost rozhodující.
Stopař
Moderátor
Příspěvky: 305
Registrován: stř 12.12.2007, 16:21
Bydliště: podhůří Jeseníků

Re: může nastat problém?

Příspěvek od Stopař »

jako brejlovec souhlasím s dalasem - největší opruz - mlží se, zavazí, padají... jenže když si nasadím čočky, tak mám jeden problém... v puškohledu i dalekohledu mi to nějak táhne víc oči, řekl bych, že i obraz je horší a navíc mi čočky nějak víc unavují oči. Přitom v autě, nebo při sportu je vše o.k. - nerozumím tomu a doktorky jsem se na to ještě neptal. Ale do budoucna to vidím na operativní korekci. Zatím (asi 8 let) do dalekohledu hledím bez brýlí a do puškohledu s brýlemi...a při šoulání skoro pořád pucuju sklo... :evil: PS - mluvím o lovu v noci
Mauser M03 9,3x62 Zeiss Diavari VM 3-12x56 osnova 40
CZ 537 .243 Win Swarovski Nova 3-12x56
ZKM 452-2E .22LR Zeiss Diatal 6x42
Iž-58 M 16/70
Uživatelský avatar
zeman733
Nový návštěvník
Příspěvky: 41
Registrován: pát 21.5.2010, 14:17
Bydliště: Louny a všude

Re: může nastat problém?

Příspěvek od zeman733 »

jednoznačně schovat brejle a čočky do šuplíku a nechat rychle opravit na nějaké oční klinice... jsem tři roky bez skel a lituji že jsem nešel na operaci dřív...
je to 35000, ale ta pohoda... žádný upatlaný skla, zamlžování, rozbíjení,...
je-li to tedy možné - tvoje diagnoza oční vady to umožňuje - doporučuji operaci
domácí v zbranenaobjednavku.cz
karlos79
Nový návštěvník
Příspěvky: 14
Registrován: sob 17.7.2010, 21:10
Bydliště: Ludslavice,Holešov

Re: může nastat problém?

Příspěvek od karlos79 »

Dobrý dennosím brýle a ze začátku jsem měl strach že mi puškohled při zpětném rázu brýle rozbije,strhl jsem si spoustu ran,vyřešil jsem to očnicí na puškohled a ted si neumím představit,že bych střílel bez ní.Má i svoje výhody v rychlejší a pohotovější střelbě,Na zamlžené a mokré brýle jsou přípravky,v optice poradí.
Pettan
Nový návštěvník
Příspěvky: 25
Registrován: ned 27.12.2009, 21:35

Re: může nastat problém?

Příspěvek od Pettan »

Každopádně korekce by měla být nejoptimálnější řešení. Já zatím používám čočky, ale taky se na ni brzy chystám. Když to vezmete i z finančního pohledu, tak se i těch 30 tis. pořád vyplatí. Stačí si spočítat peníze, které jste vydali za brýle, čočky. roztok atd. za posledních 10 let a dostanete se taky na pěknou částku a ještě se s tím musíte otravovat.
Co se týče čoček, nosím je ale 5 let a jsem s nimi naprosto spokojen. Takže ani čočky bych nezatracoval. Jen tomu nesedí prašné prostředí a dlouhé nošení.
Doufám, že skok mezi čočkami a stavem po korekci bude alespoň podobný jako, když jsem měnil brýle za čočky. Brýle jsou tak dobrý na televizi, ale na lov podle mě velmi omezující. Ale zároveň chápu, že pro mnohé jsou jediným řešením.
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: může nastat problém?

Příspěvek od motolada »

Na brýle jsem taky řekl dost,teď mám čočky a super,snad jen při pohledu na světla ve vesnici v noci vidím kolem duchy ale to je spíše únavou oka jinak super.Operace jo ale mám strach že se to oko zase po čase zhorší protože se pořád vyvíjí i doktoři ti nedají záruku a dávat za deset let znovu 30000 :evil:
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1932
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Re: může nastat problém?

Příspěvek od figi »

Já byl na laserové korekci pravého oka v roce 1996 ( po zapíchnutí větve do oka jsem po vyléčení měl 1,75 D ), a od té doby super, sice už na čtení při horším osvětlení začíná problém, ale v mém věku už je opravdu čas. Na dálku vidím i tím operovaným okem naprosto nedostižně, až nepochopitelně dobře. A na podzim to bude 15 let / tenkrát oko 10 tis /.
Naposledy upravil(a) figi dne sob 14.5.2011, 6:31, celkem upraveno 1 x.
! 243W ! 6XC!! 222 Rem, 223 Rem, 308W, 8x57JS
figi63@seznam.cz
http://www.loveckastrelba.cz/
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: může nastat problém?

Příspěvek od motolada »

Nejhorší je že co člověk to případ známý je po op.6 let a oči špatné jeho otec po operaci má jedno oko vadné a ve ZLÍNĚ NEVÍ CO STÍM tak babo raď
Odpovědět