Montáže

Lovecké puškohledy a vše o nich. Vaše zkušenosti, rady a dotazy.
Odpovědět
josse
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 132
Registrován: sob 22.5.2010, 20:30

Re: montáže

Příspěvek od josse »

Nevíte o nějaké stránce kde je soupis druhů montáží? nebo někdo ochotný kdo by je vyjmenoval?
Hans88Vagus
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 312
Registrován: stř 27.6.2007, 19:02
Bydliště: Drahánská vrchovina

Re: montáže

Příspěvek od Hans88Vagus »

Na to najdeš odpověď v nějaké novější literatuře o zbraních nebo pro zkoušky z myslivosti. Jinak se to dá dohledat na internetu přes různé e-shopy.
josse
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 132
Registrován: sob 22.5.2010, 20:30

Re: montáže

Příspěvek od josse »

penzum tady nemam a při moji rychlosti bych ho stahoval roky... a v šopech skoro nic neni ...
Alda
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1291
Registrován: ned 07.1.2007, 22:18
Bydliště: Okoli Prahy pres tyden, jizni Cechy o vikendu

Re: montáže

Příspěvek od Alda »

prispeky Pilgrima a sw_foxe jsem presunul do patricneho tematu
viewtopic.php?f=9&p=63941#p63941
Ceska myslivost bude takova, jakou si ji my, cesti myslivci a lovci, udelame
johnyc77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 764
Registrován: stř 07.5.2008, 11:07
Bydliště: Západní Čechy

Re: montáže

Příspěvek od johnyc77 »

Pánové, včera se mi stala taková nepříjemnost.. Šel jsem dosledovávat prase a sundal jsem na svojí weaver montáži puškohled.. Při nandavání puškohledu zpět, dotahuju šroubky, které jsem součástí OK a co se mi nestane, jeden jsem ukroutil.. Nechápu, kde soudruzi z USA udělali chybu..? Jestli jsem to měl všehovšudy sundané 4x, tak je to moc.. Nevíte někdo, jestli se dají sehnat šroubky samotné, nebo budu muset koupit i s okem? Dík..
zispo
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 374
Registrován: pát 15.1.2010, 6:13
Bydliště: jižní morava

Re: montáže

Příspěvek od zispo »

Pokud je to šroub na čepu, tak ten se dá vyrazit a snad udělat novej. Jinak pokud sundáváš optiku tak doporučuji si koupit momentoví klíč. A dotahovat na daný moment. Paložka na pořízení klíče je cca kolem 1000 kč. Jinak z mího hlediska bych zakoupil novej kroužek a nebo kroužky rychloupínaci.
běžkař
Častý návštěvník
Příspěvky: 96
Registrován: čtv 21.1.2010, 21:14

Re: montáže

Příspěvek od běžkař »

Zdravím.
Na svou CZ 550 jsem zakoupil montáž FAO. Tato: http://www.zbrane-strelivo-loukota.cz/products/montaz1/
Má být na kulovnici ZKK a CZ 550. Šířka i velikost ok je ok. Ovšem když montáž hodím na mou CZ 550, tak vzniká mezera mezi lůžkem a základnou montáže. Vypadá to divně a nevím jestli je to normální a může to tak zůstat.
Prosím poraďte. Za jakoukoliv radu či podnět předem děkuji. Pavel
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: montáže

Příspěvek od pufr »

2Pavel Je to nejen normální, je to dokonce lepší než když montáž sedí na horní ploše - montáž by měla držet nejlépe na plochách dělaných současně - třeba frézou - což jsou právě ty trojúhelníkové podélné drážky - nikoli horní plocha pouzdra závěru. Takže takto máš větší šanci na zachování polohy dalekohledu na zbrani po sejmutí a opětovném nasazení (FAO má dokonce na montáži přídavek na individuální dopasování ke zbrani - nová montáž nemusí jít na každou zbraň nasadit).

Ani to nemusí ale platit absolutně, hodně pouzder závěru CZ550 je míň či víc pokroucených při kalení - tam pak opakovatelnosti nasazení montáže na zbraň těžko dosáhneš :)
Pufr
běžkař
Častý návštěvník
Příspěvky: 96
Registrován: čtv 21.1.2010, 21:14

Re: montáže

Příspěvek od běžkař »

To: pufr
Díky moc za radu. Už jsem si myslel, že bude muset z domu k někomu jinému. Snad se jí na mé flintě bude líbit :) a nebudou mě provázet možné problémy, které jsi nastínil. Ještě jednou děkuji za odborné poučení.
Pavel
maznak1
Nový návštěvník
Příspěvky: 10
Registrován: čtv 09.9.2010, 8:47
Bydliště: dačice

Re: montáže

Příspěvek od maznak1 »

Zdravím nemáte nikdo nahodou technicke výkresy k rychloupínací montaži na puškohled
Uživatelský avatar
ridgeback
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 185
Registrován: pon 14.4.2008, 16:20
Bydliště: pardubice

Re: montáže

Příspěvek od ridgeback »

Mám na CZ 527 jednodílnou montáž KOZAP s oky 25,4 a puškohled s objektivem 42. Pod ním mám mezeru cca 5mm. Mám na cestě puškohled s objektivem 50, který má tubus 30. Můžu objednat pouze kroužky proměru 30?
Některé jednodílné montáže pro 527 nabízejí se základní destičkou, dále s destičkou +3mm, +6mm atd. máte s tím někdo zkušenost? Dík
Ruger M77 LH 30-06 Meostar R2 2-12x50, dvojka 16/70, hnědý Labrador, Forester
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1932
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Re: montáže

Příspěvek od figi »

Základny jsou všechny stejné, liší se výška ok. Takže kup jen oka.

figi
! 243W ! 6XC!! 222 Rem, 223 Rem, 308W, 8x57JS
figi63@seznam.cz
http://www.loveckastrelba.cz/
Uživatelský avatar
Vety
Nový návštěvník
Příspěvky: 47
Registrován: úte 27.5.2008, 14:14
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

montáže

Příspěvek od Vety »

Měl bych 2 dotazy
1. má někdo zkušenost z touto montáží http://www.vseprolov.cz/montaz-cz-550-j ... -4998.html nikde jsem se nic pořádného nedočetl a v kozapu mi neodpověděli
2. když použiji weaver lištu na cz550 jdou použít mechanická mířidla nebo musím použít kolimátor.
Díky za odpovědi
Vladenko
Nový návštěvník
Příspěvky: 21
Registrován: úte 04.10.2011, 20:20

Re: montáže

Příspěvek od Vladenko »

Kamarátovi sme osádzali weaver lištu na cz 550 , chcel meniť kolimátor a puškohľad, puškohľad sme zvolili meostar 3-12x56, aby išiel objektív tesne nad hlaveň, použili sme low krúžky QRW od Leupoldu (rýchloupínacie), a nakoniec sme museli vymontovať cieľnik, lebo zavadzal objektívu puškohľadu, teraz je medzera medzi hlavňou a objektívom asi 2mm, a mechanické mieridlá nerieši, na spoločnej nastaví zväčšenie 3x a ide to.... Mám dojem, že weaver nasadená v rybine nadnesie toľko, že pri mierení prekrýva cieľnik
sided
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 163
Registrován: ned 28.2.2010, 15:57

Re: montáže

Příspěvek od sided »

jde použít Weaewr šína která je podélně profrézovaná a potom nevadí miřidlům
Odpovědět