SAUER 202 vs BLASER R93 alebo Blaser R8

Vše o kulovnicích a malorážkách
Odpovědět
riverdo
Nový návštěvník
Příspěvky: 5
Registrován: ned 16.10.2011, 8:03

SAUER 202 vs BLASER R93 alebo Blaser R8

Příspěvek od riverdo »

Ahojte potreboval by som pomoc pri výbere zbrane. Bol som rozhodnutý pre Blaser R93 ale dost tem som tu cital a som zmotaný. Mám rad kvalitu a spracovanie preto som volil Blaser a páčil sa mi priamotazny zaver.
Písalo sa tu aj o R8 vie niekto rozdiel medzi R93 a R8.
Mam trosku strach z toho záveru. Aj keď poznám jedneho co ma R93 a ten si ju neviem vynachváliť.
Od Sauera som rozmyslal medzi SAUER 202 Highland ale ma kratšiu hlaveň
Môžete mi popísať aké sú výhody a nevýhody kratšej hlavne keď beriem do úvahy balistiku.
vhool

Re: SAUER 202 vs BLASER R93 alebo Blaser R8

Příspěvek od vhool »

:wink: do vyberu zbrane ti nebudu mluvit ale k te delce hlavne ... budes strilet long range? 300+ ? ...jestlize ne tak toto neres,naopak kratsi hlaven = operativnejsi a snazsi manipulace se zbrani a lepsi pohyb se zbrani at uz v lese nebo na kazatelne :wink:
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2033
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Re: SAUER 202 vs BLASER R93 alebo Blaser R8

Příspěvek od lovec »

Netreba zabudnut na to, ze nie kazdy kaliber sa hodi do kratkej hlavne.
Za mna osobne:
1.) R8
2.) S202 (ak ti nevadi ta nestastna poistka), klasicky typ zaveru tak radsej Mauser M03, alebo Sako 85
3.) R93 by som uz dnes nekupoval, nakolko je vonku R8 (rozdiely najdes popisane aj na tomto fore)
9,3x62mm, .338 Remington Ultra Magnum, .300 Winchester Magnum, 7mm-08 Remington, .270 Winchester, .260 Remington, 6,5x47mm Lapua, 6mm Norma BR, .44 Magnum, 9mm Luger, 16/70, .22 LR
Every Shot Counts
Myslivec Milda
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 295
Registrován: pon 11.4.2011, 21:32
Kontaktovat uživatele:

Re: SAUER 202 vs BLASER R93 alebo Blaser R8

Příspěvek od Myslivec Milda »

lovec píše:Netreba zabudnut na to, ze nie kazdy kaliber sa hodi do kratkej hlavne.
Za mna osobne:
1.) R8
2.) S202 (ak ti nevadi ta nestastna poistka), klasicky typ zaveru tak radsej Mauser M03, alebo Sako 85
3.) R93 by som uz dnes nekupoval, nakolko je vonku R8 (rozdiely najdes popisane aj na tomto fore)
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Mnooo, sám bych to nenapsal lépe. s odůvodněním, že do R-8 bleskově a bez problémů instaluju jakoukoliv hlaveň jakékoliv ráže, což do S- 202 nejde. Výhody : optika na hlavni, dokonalá montáž, elegantní, jednoduchá, bezproblémová kulovnice.
Uživatelský avatar
OndraH
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 281
Registrován: pon 25.9.2006, 7:17
Bydliště: PARDUBICE
Kontaktovat uživatele:

Re: SAUER 202 vs BLASER R93 alebo Blaser R8

Příspěvek od OndraH »

Ahoj mám zkušenosti s oběma jmenovanými.
Vystřídal jsem je v pořadí:
R93
M03
S202
vše v ráži 308Win.
Nejsem velkej odobrník na zbraně takže budu hodnotit dle pocitů běžného uživatel.
R93 byl moje první lepší flinta kopil jsem jí ve verzui luxus jetou ale v super stavu. Používal jsem jí v kombinaci s puškohledem SB 2,5-10*56 poté Z6i 2,5-15*56. Po výměně botky za delší mi tato flinta sedle nejléze ze všech, Valice mi sedla spoušt i bez napínáčku Nevystřelila jen jednou kdy jsem neměl plně dovřený závěr. pouze cvakla na zápalce nebyl ani obtištěný úderník. nikdy jsem neměl problém s otvíráním. Pužíval jsem střelivo RWS i SB.
Přesnost naprosto vyninkající. Povrchová uprava dobrá ale občas chytla lišku. Prodal jsem jí že jsem chtěl zkustit M03
M03 jsem kupoval jako předváděcí flintu s kanelovanou hlavní model jagtmatch. Používal jsem jí s puškohledem Swaro Z6i.
Flinta pocitově seděla ale po přechodu z blasera mi delší dobu trvalo než jsem si zvykl na spošt. Oproti R93 byl težší alel top mě nevadilo. Přesnost na lovecké účely dostačující. Napínaní bicího mechanismu parádní. Ze začátku mi dala ta páčka na napínání párkrát přes prsty. Povrchvá úprava dobrá. Prodal jsem jí z důvodu nedostatku financi
Sauer 202 Outback.
Tuhle flintu jsem koupil mírně střílenou v plastové pažbě z důvodů naháněk
Z těchto třech mi nejméně sedla a přirostla k tělu. Na tu jejich pojistku jsem si nedokázal moc zvyknout.
Spoušt hodnotím velice dobře a povrchová úprava naprosto výborná. Teď jsem jí prodal a přemýšlím do čeo půjdu,
Zatím jsou favorité R93 profesional nebo M03 extreme.
S202 už ne, jediné co mě od Sauera sedlo je S303 extreme ale to už je jiná skupina zbraní.
Tohle jsou výlučně mé zkušenosti se těmahle flintama každou jsem měl cca R93 a M03 jsem měl rok a S202 půl roku
Browning Maxus high grade 12*76
Tikka T3X CTR 308, Swarovski Z6i 2,5-15x56
Brno combo12/308W x Swarovski Habitch 3-12*50
CZ 455 22lr/17hmr x čínská kopie leupoldu
riverdo
Nový návštěvník
Příspěvky: 5
Registrován: ned 16.10.2011, 8:03

Re: SAUER 202 vs BLASER R93 alebo Blaser R8

Příspěvek od riverdo »

Ďakujem niečo takéto som si potreboval prečítať áno skúšal som aj 202 mal som v ruke R93 lepšie mi sedela R93 ale mam voči nej trochu rešpekt hlavne kvôli tomu co sa tu popísalo na fóre takže asi by som volil skôr tú novšiu R8 možno len kvôli pocitu bezpečia.
Ale viac sa mi páči R93 hlavne pažba nie je rovná to sa mi na R8 nepáči. Ja by som to chcel vo verzii Black edition tak som zvedavý čo z toho bude ako.
Je to dosť peňazí preto by som sa rád rozhodol čo najlepšie.
Dosť som tu sledoval diskusie na internete v čom je iná R8 od R93 ale nič som podstatné nenašiel ak by ste mi to niekto zhrnuli bol by som rád.
Ďakujem
Uživatelský avatar
jakub203
Zkušený diskutér
Příspěvky: 507
Registrován: sob 06.1.2007, 1:14
Bydliště: Forest....
Kontaktovat uživatele:

Re: SAUER 202 vs BLASER R93 alebo Blaser R8

Příspěvek od jakub203 »

Řešil jsem ten samý problém nedávno. R93, S202 nebo M03. Všechny jsem měl v ruce o všech jsem si sháněl reference, četl recenze, sbíral názory. Nakonec jsem zvolil R93 Profesional, protože:

- Byla nejkompatnější
- Nejvíc mi seděla
- Vychytaná montáž
- Rychlost přebití
- Bezpečnost

Navíc ve verzi profesionál je to opravdu zbraň do nepohody (ale to každá z výše uvedených v plastovém provedení). Praktická záležitost pro lov do jakýchkoliv podmínek. Myslel jsem si že to nikdy neřeknu nicméně nastávaly situace a podmínky kde je pro mě praktický aspekt bližší než spletené letokruhy ořechové pažby a lesklý brynýr.

M03 jsem v ruce párkrát měl, bohužel jsem si z ní nevystřelil. Sice mi taky docela seděla ale ve srovnání s ostatnímy ve výběru jeto hrozně masivní zbraň. Hodně dřeva a ocely. Těžká, neobratná, dlouhá. S202 je podle mě (hlavně stutzen a higland) designově nejvíc povedená zbraň na trhu. Ale zase mi nepřišla taková festovní, taková baletka.
Blaser R93 Profesional 9.3x62, Schmidt&Bender Zenith 2,5-10x56
KB Retter Gaildorf 7x57R/16 Zeiss Diavary 1,5-6x36
Merkel 40E 12/70

"ALEA IACTA EST..."
běžkař
Častý návštěvník
Příspěvky: 96
Registrován: čtv 21.1.2010, 21:14

Re: SAUER 202 vs BLASER R93 alebo Blaser R8

Příspěvek od běžkař »

To: jakub203
Prosím, mohl bys mi říci, v čem je bezpečnější R93 než třeba M 03 nebo Sauer 202. K přednostem R93 jsi napsal jednu z předností - bezpečnost. Tak mě jen zajímá, v čem ta bezpečnost tkví...... Děkuji za odpověď.
Uživatelský avatar
jakub203
Zkušený diskutér
Příspěvky: 507
Registrován: sob 06.1.2007, 1:14
Bydliště: Forest....
Kontaktovat uživatele:

Re: SAUER 202 vs BLASER R93 alebo Blaser R8

Příspěvek od jakub203 »

Nepsal že je bezpečnější (alespoň jsem to v textu nikde nenašel) než srovnávané zbraně...... Napsal jsem výčet kladů kvůli kterým jsem si R93 vybral, patří mezi ně i napíná bicího mechanismu posuvným prvkem na těle závěru. Není to žádné odjišťování napnutého systému jako u klasických kulovnic takže je možné nosit bez obav náboj v komoře. TO je prvek který S202 nemá.

M03 ho sice má stejně jako možnost otevření závěru až poté co je stlačen napínací prvek, nicméně mi řešení pomocí "křidelka" připadlo přinejmenším nezvyklé oproti klasickému posuvnému systému.

Nic prosti Sauerům ale jejich řešení pojistky pomocí "houpačkového) kolíčku mi přijde jako největší slabina celé S202. Toho prostru pro chybu je zde příliš...

Jinak kdyby mi R93 přišla nebezpečná tak bych jí asi nekupoval:-) Ano, jistě.....znám argumenty o uzamykacích ozubech a závěru řítícím se do obličeje ale to se stává i závěrům typu mauser a vzhledem kdélce doby jeho používání je těch případů nepoměrně hodně. U R93 vím o dvou (zrovna dnes jsme o tom debatovaly na zkušebně..).
Blaser R93 Profesional 9.3x62, Schmidt&Bender Zenith 2,5-10x56
KB Retter Gaildorf 7x57R/16 Zeiss Diavary 1,5-6x36
Merkel 40E 12/70

"ALEA IACTA EST..."
Stopař
Moderátor
Příspěvky: 305
Registrován: stř 12.12.2007, 16:21
Bydliště: podhůří Jeseníků

Re: SAUER 202 vs BLASER R93 alebo Blaser R8

Příspěvek od Stopař »

já mám M03, takže se nebudu konkrétně zapojovat. :D Nejdůležitější je, jak ti daná flinta sedí. Pak samo sebou ovládání. Zvyknout se dá na ledasco... Určitě bych u kratších hlavní vzal v potaz to co psal lovec - a sice, že ne každá ráže je vhodná. .300WM, nebo 30-06 bych do krátké hlavně necpal, naopak 8x57 nebo 9,3x62 kratší hlaveň tolik nevadí... ale to jen v obecné rovině :wink:
Mauser M03 9,3x62 Zeiss Diavari VM 3-12x56 osnova 40
CZ 537 .243 Win Swarovski Nova 3-12x56
ZKM 452-2E .22LR Zeiss Diatal 6x42
Iž-58 M 16/70
TT33
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 419
Registrován: sob 21.7.2007, 17:31

Re: SAUER 202 vs BLASER R93 alebo Blaser R8

Příspěvek od TT33 »

Také nechci nikomu radit, vystřídal jsem více zbraní a skončil u R93, hlaveň .300WM má délku 65 cm, přitom je celá zbraň pouze asi o 2 cm delší než-li kulobrok..., klady - dobrá povrchová úprava, výměnné hlavně, malá váha, rychlé přebíjení, montáž přímo na hlavni, možnost rozebrání a přepravy v kufru, výborné dílenské zpracování... Dnes je možná výhodnější koupit R8, proč kupovat starší model, při naháňkách je určitě výhodou vyjímatelný zásobník a to jak pro rychlé přebíjení, tak pro bezpečnost, ale Blaser, pokud není natažený, nikoho neohrožuje oproti napnutým a zajištěným zbraním...
Rempo
Nový návštěvník
Příspěvky: 11
Registrován: pon 07.5.2012, 7:50

Re: SAUER 202 vs BLASER R93 alebo Blaser R8

Příspěvek od Rempo »

No zaujimavá diskusia. Mňa by v celku zaujimalo ako by dopadol boj medzi R8 a M03. R93 a S 202 sú fajn, ale dajme do ringu "mladíkov". Tak čo mu by ste dali prednosť M03 alebo R8 a prečo?
Rempo
Nový návštěvník
Příspěvky: 11
Registrován: pon 07.5.2012, 7:50

Re: SAUER 202 vs BLASER R93 alebo Blaser R8

Příspěvek od Rempo »

Kedže diskusia žije ako má a nik neodpovedal, v ringu to vyhrala R8čka a už ju mám doma...)))
Odpovědět