Postřelený myslivec - bruntál, neděle 18.12.

Cokoliv se událo ve spojitosti s lovectvím a myslivostí.
Odpovědět
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Postřelený myslivec - bruntál, neděle 18.12.

Příspěvek od Petr1970 »

ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Lesomil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 455
Registrován: úte 04.1.2011, 19:29

Re: Postřelený myslivec - bruntál, neděle 18.12.

Příspěvek od Lesomil »

Vyšetřování bude nadlouho...... Ale zjištění, zda šlo o ránu z bezprostřední blízkosti, nebo z větší vzdálenosti by zas nemělo být tak problémové..... Nevíme zda šlo o broky, kuli, S-ball ...... Nevíme kam byl zasažen... Když není uvedeno moc informací o události, asi stál postřelený někde na "štontu" sám. Není příliš snadné střelit se sám do trupu dlouhou zbraní.... Hlava, nohy, ruce, to ano , to je běžná neopatrnost při zacházení se zbraní. (Předpokládám, že život ohrožující zranění by bylo ZEJMÉNA do trupu či hlavy) Jinak samozřejmě při zásahu tepny.... Ale jak píši, je málo informací. Podle mne ale jistě vědí jestli sám střelec... Pokud někdo jiný, pak se mlčení nedivím.... mohl to být i úmysl.... :oops: :wink:
vhool

Re: Postřelený myslivec - bruntál, neděle 18.12.

Příspěvek od vhool »

uz jsem to psal v jinem tematu ... chlapi sakra neprijde vam to trosku jako minimalne neeticke tu rozvijet debaty a teorie nad informaci ze nekoho potkalo nestesti :?:
podat zde informaci formou odkazu na clanek ano ...to si myslim ze je v poradku ale rozbihat debatu kdyz nikdo nevi vic a navic neni "public relations" od blizkych mi neprijde hodno rozumnych bytosti.neco jineho by bylo kdyby tu napsal nekdo z blizkych a chtel o tom diskutovat nebo nekdo podal blizsi info pokud ho ma ale jen proto aby uvedl veci a info na pravou miru.myslim ze ale nikdo z blizkych by nebyl nadsen kdyby to tu cetl a uz vubec si nemyslim ze by to chtel probirat verejne.vzijte se do situace postizeneho ... me osobne by to namichlo celkem hodne at uz by slo o mne nebo o me blizke :wink: ....zkuste se nad tim zamyslet prosim ...
Lesomil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 455
Registrován: úte 04.1.2011, 19:29

Re: Postřelený myslivec - bruntál, neděle 18.12.

Příspěvek od Lesomil »

Pokud jsem přítomné nějak nadzvedl, pak se omlouvám :oops: Šlo mi jen o úvahu jak té události mohlo dojít. Směřovalo to k tomu, že zraněný myslivec si to asi nezpůsobil sám. Ještě jednou se tedy omlouvám.
vhool

Re: Postřelený myslivec - bruntál, neděle 18.12.

Příspěvek od vhool »

nenadzvedl ... jen mi to neprijde vhodne debatovat verejne o nekom aniz by byly znamy podrobnosti a aniz by to bylo se souhlasem dotycneho ci jeho blizkych.drby,septandu a podobne discipliny nechme damam na pavlaci :wink:
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Postřelený myslivec - bruntál, neděle 18.12.

Příspěvek od fesoj »

Plně souhlasím se vhoolem - a prosím každého, kdo k této a vlastně každé podobné události, ví něco bližšího /je nás přispívatelů po celé republice dost, takže je reálná naděje, že se vždy někdo najde/, aby podal členům fóra relevantní informace. Pak se o tom dá diskutovat, vycházet z toho, co se dočteme v Novinkách, je o ničem.
Kritériem pravdy je praxe.
Uživatelský avatar
tonny
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 402
Registrován: úte 29.11.2011, 10:49
Bydliště: Břeclav

Re: Postřelený myslivec - bruntál, neděle 18.12.

Příspěvek od tonny »

Vložil jsem trochu přesnější info:

Myslivci v Nové Pláni na Bruntálsku se v neděli vypravili na divočáky, hon však skončil postřelením jednoho z účastníků. Záchranáři převezli staršího muže s průstřelem stehna do ostravské fakultní nemocnice, jeho stav byl vážný.
Policisté zatím nevědí, jestli myslivce střelil kolega, nebo si zranění přivodil sám.

Zraněný šestašedesátiletý myslivec zatím nevypovídal. Známo je proto zatím jen to, že asi půl hodiny po poledni ohlásili myslivci postřelení jednoho z nich. "Pacient zůstával v době příjezdu záchranné služby při vědomí, ale jeho život byl v přímém ohrožení," uvedl mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.

U myslivce se totiž začal projevovat šok ze zranění a byl značně podchlazený. "Zasahující lékař musel postiženého uvést do umělého spánku, zajistit jeho dýchací cesty a umělou plicní ventilaci," uvedl Humpl. Těžce zraněného muže pak záchranářský vrtulník přepravil na urgentní příjem ostravské fakultní nemocnice.

Případem se zabývá policie. Dechové zkoušky alkohol nezjistily. "Kriminalisté nyní případ intenzivně šetří a prověřují několik verzí, jak mohlo ke zranění dojít. Vyloučena není ani možnost, že si muž zranění způsobil sám," řekla policejní mluvčí Pavla Tušková.

Zdroj: iDnes.cz (Ostrava)
publikováno 19. 12. 2011, 14:30:06
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Postřelený myslivec - bruntál, neděle 18.12.

Příspěvek od fesoj »

Tomu postřelenému přeji brzké uzdravení, nám všem pak další informace k případu - a zejména k tomu, jak se k věci postaví pojišťovna, ať už Halali či kterákoliv jiná...
Kritériem pravdy je praxe.
Odpovědět