Černá zvěř

vse co souvisí s naší zvěří a jejím chovem...
Odpovědět
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Re: Černá zvěř

Příspěvek od Lotr »

4 kasari - taky mě to napadlo, budu to muset někdy zkusit :D

Statistiku krmelišť si myslím nikdo nikdy nedá dohromady, ale je mi jasné kam tím míříš. U nás v revíru žádné krmeliště nepotřebujeme, pár desítek hektarů pšenice nebo slunečnice je jedno velké krmeliště samo o sobě :roll: Ale už jsem to tady psal, se zvyšujícími se osevními plochami kukuřice se zvyšuje i odstřel černé . . . . . . a bude hůř :!:
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
Tomfi
Zkušený diskutér
Příspěvky: 647
Registrován: pát 06.10.2006, 5:10
Bydliště: českomoravské pomezí, 575 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Černá zvěř

Příspěvek od Tomfi »

Kasari: Kolem 90000myslivců, bude tak 40000 vandišť, což je extrémní :D :shock:
Zastava M70 8*57JS Meopta 2100RD 7*50,
Nikon Monarch 8,5*56 DCF
Machač 12/70,12/70
----
i v leči jsou naši kamarádi
Mr. Fox
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 319
Registrován: ned 27.6.2010, 12:11

Re: Černá zvěř

Příspěvek od Mr. Fox »

Já si myslim že těch vnadišť bude víc u nás jsem na 100ha napočítal 10 vnadišť teda aspon ty o kterejch vim. Počítej s tím že někteří nemají jen jedno vnadiště u nás je člen kterej si přikrmuje na 7 místech.
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Černá zvěř

Příspěvek od motolada »

To jo ale zase jsou členi kteří neví co to vnadiště je.
Mr. Fox
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 319
Registrován: ned 27.6.2010, 12:11

Re: Černá zvěř

Příspěvek od Mr. Fox »

No nevim co cim tak u nás lovjej všichni na vnadišti. Já teda přestal a chodim na ochozy. ALe je pravda že ne každej u nás má kulovnici a né každej kdo jí má chodí na prasata.
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Černá zvěř

Příspěvek od fesoj »

Přiznávám bez mučení, že v našem sdružení společně s kamarádem využíváme vnadiště 4 /respektive chtěli bychom využívat, momentálně prasátka nechodí ani na jedno/, další kolega má 2, další manželská dvojice rovněž dvě, další člen jedno - a to je vše. Je nás celkem 17, máme necelé 2000 ha a odstřel černé se v posledních letech pohybuje mezi 10 a 15 kusy ročně, ovšem obilí, kukuřice či řepka široko daleko neexistuje.
Kritériem pravdy je praxe.
kasari
Moderátor
Příspěvky: 1003
Registrován: sob 18.7.2009, 15:07

Re: Černá zvěř

Příspěvek od kasari »

Kolik spotřebujete krmení na ty vnadiště ročně?
Ulkomaalainen...
Mr. Fox
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 319
Registrován: ned 27.6.2010, 12:11

Re: Černá zvěř

Příspěvek od Mr. Fox »

No tady v našem srdužení je to taková divočina takže já ani nevim kolik toho je.... sme tři sdružení dohromady. No a s těm ajedněma se nemusíme. A ty si nakoupjej krmení z peněz MS a nikdo o tom neví tam se toho zkrmí dost. Jinak co necháváme v klubovně sou vetšinou ¨jeden až dva valníky plev někdy víc zaleží jak se povedou sehnat. A kukuřici a řepu jak si kdo sežene tak si krmí. já spotřeoboval 25kg kukuřice za 2 mesice a asi dva pytle plev když sem krmil a to byo jedno vnadiště kde sem vnadil a jdno menší kde sem zkoušel co berou nejvíc.
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Černá zvěř

Příspěvek od fesoj »

To Kasari - řekl bych, že moc ne . Nejsou to žádné klasické hromady. Mám-li mluvit za sebe, tak to od minulého podzimku bylo 60 kg kukuřice, z toho, jak jsem psal jinde, je jeden barel skoro plný a pár desítek kg padaných jablek. Někdo dává suché rohlíky a chléb, jiný vozí z "kraje" kukuřici v klasech, další má možnost sehnat obilní zadinu. Na podzim, když to šlo, jsem vnadil kukuřicí pod rýč - tak to neseberou sojky ani srnčí, jen černá, jezevec a samozřejmě hraboši. Samozřejmě nic nejde z prostředků sdružení, vnadí každý za své - a pokud něco ulovím, odkoupím si zvěřinu za stejnou cenu, jako člen, který sedí doma. V loňském roce jsem u vnadišť ulovil 2 selata.
Kritériem pravdy je praxe.
vesrad
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 311
Registrován: čtv 14.1.2010, 19:25
Bydliště: Olomoucko

Re: Černá zvěř

Příspěvek od vesrad »

Tak ještě k tomu cermixu a léčení, pokud se Vám zdálo, že je to nějak blbě zkoordinovaný, tak máte pravdu. Na olomoucku se zavážel cermix dnes.
ZKM 452 Varmint .22LR
IŽ 58 16/70,16/70; Brno 801 12/70,12/70
ZG 47 "Kuna" .35 Whelen, CZ 557 .308 win

(Kdysi Německý křepelák, Bordík, Blaser ES67 7x65R,12/70; CZ 550 Varmint .308 win,ZK 99 "Hanák Brno" 6,5x55SE)
Mr. Fox
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 319
Registrován: ned 27.6.2010, 12:11

Re: Černá zvěř

Příspěvek od Mr. Fox »

todle sem našel na stránkách omsu http://old.myslivost.cz/Upload/Soubory/ ... _16_11.pdf
Žanek
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 272
Registrován: stř 03.3.2010, 10:28
Bydliště: u Brna

Re: Černá zvěř

Příspěvek od Žanek »

letos černá z krmelců nebere, takže bych si tím hlavu nelámal ...........
ZKK 601 243 Winchester + Meopta ZD 3-12x56, ZKK 601 308 Winchester + Fomei Beater 1-4x24, dvojka ZP 16\70,16\70
bastik
Nový návštěvník
Příspěvky: 33
Registrován: úte 28.2.2012, 7:28

Re: Černá zvěř

Příspěvek od bastik »

Měl bych dotaz je tady sdružení který se snaží chovat a udržet si prasata v honitbě? četl sem tady něco o tom luneburskym systemu. Pročetem sem teda jen pár posledních stránek tohohle tématu. Ale naše sdružení se podle mne bude brzo potýkat s problémem ohledně příjmů z ulovené zvěře. A myslím že nejen naše. Ve sdružení máme 70% příjmů z prodeje zvěřiny z divočáků cca 20% bažanti a 10% srnčí který jde převážně do výkupu. (ted nepočítám příjmi z ostatních akcí jako sou plesy a hony). Hlavní problém vidím v tom že černou pouze lovíme a přikrmujeme na vnadištích, ale nic pro ni neděláme. Chtěl bych přesvědčit členy a tím celé sdružení aby jsme pro černou začaly něco dělat aby sme si ji v honitbě udržely a k tomu sháním podklady případně osobní zkušenosti. Se srnčím je to u nás taky složitější jelikož z polí pomalu mizí díky osevním plánům (pro zajímavost letošní osevní plán nejvíce řepka, hned potom kukuřice, potom cukrovka jen díky tomu že kousek od nás je cukrovar a pak něco málo obilnin). A srnčí co žije v lese končí z velké části pod koly osobáků. Doufám že se admin a moderátoři nebudou zlobit ale když sem hledal téma o srnčí zvěři do vyhledávání sem napsal srnčí zvěř tak mi to vyplivlo že zadaná slova jsou moc obecná.... přilepím to tedy sem někde sem četl o ideální poměru pohlaví srnčí zvěře bohužel tam toho moc neblo... kde bych se o tom poměru pohlaví dozvěděl více.. ptal sem se členů MS a každej mi řek něco jinýho.... předem děkuji za odpovědi a ještě jednou se omlouvám za drobné odbočení od tématu

pokračování v pruberny lov aneb pristup k chovu...
Raven
Nový návštěvník
Příspěvky: 3
Registrován: pát 02.3.2012, 15:58

Re: Černá zvěř

Příspěvek od Raven »

Pěkný den přeji, měl bych takový dotaz mimo. Jak se nazývá zdivočelé Prase Domácí, pro nějž je v angličtine použit výraz "Feral Hog"? Děkuji (Pokud tedy takový výraz vůbec existuje).
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Černá zvěř

Příspěvek od BwanaHunter »

Raven> a dotaz zní, jak se nazývá jak? Česky i anglicky jsi to napsal už v tom dotazu :))
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
Odpovědět