Diviak a pes

Co se nám podařilo ulovit bezezbraní
Odpovědět
slovforest
Nový návštěvník
Příspěvky: 26
Registrován: pon 12.2.2007, 11:59
Kontaktovat uživatele:

Diviak a pes

Příspěvek od slovforest »

Naposledy upravil(a) slovforest dne úte 02.3.2010, 9:57, celkem upraveno 1 x.
***************
http://www.polovacka.com
Pavel.K.
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 123
Registrován: pát 24.11.2006, 18:48
Bydliště: z okolí Liberce
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pavel.K. »

asi takhle!: udělat 5 fotek a kus okamžitě dostřelit!!!!
Myslim že jen tak si dělat sérii fotek se mi zdá divný! a koukat se na kus pravděpodobně střelenej na páteř!se mi moc nelíbí! :(
je to taky zvěř která si zaslouží být rychle a pokudmožno ulovena!!!
Ale na to myslivci(někteří) nehledí!!! Černou už snad ani nepova?ují za zvěř!
Osobně na naháňky moc nechodím! Ale každému podle gusta! :?
Fery
Zkušený diskutér
Příspěvky: 977
Registrován: pát 22.9.2006, 21:16
Bydliště: Kolínsko

Příspěvek od Fery »

Třeba to fotil honec. :wink: U nás na honu fotil myslivec a když mu uletěl kohout tak ho to stálo fla?ku. :lol: :lol: :lol: :lol:
CZ550-3006 Sprg,ZZK601-223 Rem, ZK 99 6,5x57R, BS 9,3x74R/9,3x74R
Tomfi
Zkušený diskutér
Příspěvky: 647
Registrován: pát 06.10.2006, 5:10
Bydliště: českomoravské pomezí, 575 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomfi »

Pavel.K. píše:asi takhle!: udělat 5 fotek a kus okamžitě dostřelit!!!!
Myslim že jen tak si dělat sérii fotek se mi zdá divný! a koukat se na kus pravděpodobně střelenej na páteř!se mi moc nelíbí! :(
je to taky zvěř která si zaslouží být rychle a pokudmožno ulovena!!!
Ale na to myslivci(někteří) nehledí!!! Černou už snad ani nepova?ují za zvěř!
Osobně na naháňky moc nechodím! Ale každému podle gusta! :?
Nevím, jak jsi přišel na to, že je z naháňky :wink: , ale jinak souhlasím. Ono fotit postřelenou zvěř asi není v pořádku! Černé zvěře si každý myslivec musí vá?it, někde je to ovšem tragické, to ovšem nepatří zde k fotografiim, to je z vlastní zkušenosti
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdenek41 »

To prase je podle mě střeleno přes kejty.Na prdel.To jestli si to někdo nafotí by mi až tak nevadilo.Co mě,ale zaráží,že nebyla nafocena dostřelná rana.Tak že to trvalo asi déle.Jsou to krásné výřady.Ale nlíbí se mi ty zabarvené cesty skoro jak na ?lachtě.Já naháňky nemám moc rád,ale pokud jsou dělané s rozumem proč ne.Na Slovensku je ještě relativně zvěře dost.Dost je vidět ulovených pěkných lončáků což by u nás bylo škoda.
Tomfi
Zkušený diskutér
Příspěvky: 647
Registrován: pát 06.10.2006, 5:10
Bydliště: českomoravské pomezí, 575 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomfi »

Zdenek41 píše:To prase je podle mě střeleno přes kejty.Na prdel.To jestli si to někdo nafotí by mi až tak nevadilo.Co mě,ale zaráží,že nebyla nafocena dostřelná rana.Tak že to trvalo asi déle.Jsou to krásné výřady.Ale nlíbí se mi ty zabarvené cesty skoro jak na ?lachtě.Já naháňky nemám moc rád,ale pokud jsou dělané s rozumem proč ne.Na Slovensku je ještě relativně zvěře dost.Dost je vidět ulovených pěkných lončáků což by u nás bylo škoda.
K těm výřadům, je vidět, že tam černý asi mají opravdu hodně.ZAkončení vypadá opravdu slavnostně a libí se mi! Na těch výřadech ovšem stoprocetně nejsou jen selata a lončaci.
Pavel.K.
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 123
Registrován: pát 24.11.2006, 18:48
Bydliště: z okolí Liberce
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pavel.K. »

Nevím jestli to bylo na naháňce nebo ne,ale vím že se mi opravdu nelíbí pohled na zvěř která trpí!!!!!!!!!!!! :evil:
Viděl sem to na naháňce na prasata kde se přimotala vysoká(holá) a telko střelený na páteř dlouho naříkalo a naříkalo, tak to bylo opravdu hrozné!!!! :(
A to že prase nekvičí,neznamená že ho to nebolí!!! Po ráně kdybych střelil kus na prdel nebo na páteř budu ránu okamžiTĚ!!!opakovat! Bez jakéhokoli váhání, třeba o tom jestli bude zvěřina poškozená!!!!
To je jenom můj názor! A myslím že s ním bude dost myslivců souhlasit
Pavel
Alda
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1291
Registrován: ned 07.1.2007, 22:18
Bydliště: Okoli Prahy pres tyden, jizni Cechy o vikendu

Příspěvek od Alda »

souhlasim se Zdenkem41; vypada to, ze je cunik strelenej na kejty. krome toho je na fotkach videt i barva... nevim, nebyl jsem pri tom, ale jiste to trvalo delsi dobu, nez se tato serie fotek nafotila a nemohu soudit, proc nedoslo k dostrelne rane. co vsak mohu soudit sam za sebe - fotit utrpeni zvere se mne osobne velmi nelibi. a take si myslim, ze by toto foto nemelo byt ani v teto rubrice...
videl jsem hodne fotek z nahanek na slovensku - hlavne na www.polovnictvo.com - a velmi casto jsou na vyradech videt spise bachyne a knoury, nez selata ci loncaky. i kdyz je tam asi vice zvere cerne, osobne si nemyslim, ze proberny lov jakekoliv zvere lze upesne delat na nahankach (pokud hovorime o tom, ze je zver v danych revirech cilene chovana).
precechtel
Zkušený diskutér
Příspěvky: 573
Registrován: čtv 07.12.2006, 20:11
Bydliště: olomouc

chlapi, podívám se jak to dělají

Příspěvek od precechtel »

na Slovensku a nijak to nekomentuji. Prostě jiný kraj a jiný mrav. Eskymák má taky jiné názory na polární lišku či tuleně, než ochránce zvířat. Tedy nechci se nijak bratrů Slováků dotýkat, manželka je čtvrtinová Slovenka a s řadou kamarádů Slováků jsem studoval, byl na vojně a pracoval. Jinak si myslím, že na Slovensku stále trošku převládá lovectví nad myslivostí, ale myslím to v tom dobrém, že jsou dobří lovci a znalci zvěře a mají možnosti, o kterých se nám může jenom zdát. Jen pokud se přes borovičku dostanou do lesa - hory. S pozdravem F.
politice a politikům zmar
Marek
Zkušený diskutér
Příspěvky: 584
Registrován: pon 04.12.2006, 11:01
Bydliště: Trutnovsko

Příspěvek od Marek »

Lovu zdar.
V tomto pripade se musim zastat naseho slovenskeho kolegy, nevim jestli i Vy mate digitalni fotaky, ale takovoudle serii fotek jsem schopen udelat za 20 vterin. A druha vec je nazor, ktery tu uz byl zminen, co kdyz to fotil honec, ktery s tim nemohl nic udelat?? :? Ja kdyz jsem jeste pred par lety chodil do lece tak jsem mel podobne fotky, bohuzel jsem tehdy jeste nemel digital... No a logika vetsiny nasich myslivcu je ze za postrelenym prasetem chodi ne dosled az rano, no a kdyby to zrovna byl tendle cunik tak se bude celou noc trapit s ranou na kyty!!
Kubo 630
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 111
Registrován: pát 27.4.2007, 13:45
Bydliště: Slovensko

a

Příspěvek od Kubo 630 »

Ak mozem tak sa rad zucastnim spolocnej polovacky, mam sedemnast takze iba ako honec (zatial). No obcas sa stane aj toto: Hnali sme hustinu,poculi sme vystrel a vydali sme sa tym smerom. Diviak (lanstiak) streleny na meko tesne pred zadne nohy, tahal sa asi 60m a potom ho dobehli psy a racil prist aj strelec. Cakal som dostrelnu ranu no nic. Psy zacali dorazat, bola tam sucka slovenskeho kopova a jazvecik. Strelec povzbudzoval svoju sucku a so slovami ze potrebuje zacvicit psa fajcil. Predseda volal ze treba prehnat hustinu este raz a tak sme odisli (v tej casti sme boli iba dvaja honci) Dostrelnu ranu som pocul asi o 25 minut. Na konci sme si este vypoculi chvalospev na jeho sucku a basnil o tom aka je to pre nu dobra skola, ze vraj ak bude moznost tak to spravi znova aby pes nadobudol skusenosti. Po takychto skusenostiach prestavam mat chut ist na polovacku a to ju mam naozaj rad, sme v hone zadarmo bez naroku na ciastku a prirodzene aj manipuolacia so zverou od nastrelu na miesto urcenia ostava na nas.

Kvalita nic moc, kamerovane mobilom (ja som nekameroval)

http://www.youtube.com/watch?v=gEDbl5n8 ... EE&index=0
Antonio Zoli 1900 Pro S Battue 9,3x62 + Bushnell 4200 Elite 2,5-10x50 RD,
Steyr/Mauser 98 7x57, Docter/Frakonia 2,5-10x48
Hammerli 16/16x70
ZKM 456+Nikko stirling Gold Crown 6x42
Hatsan 55S+Walther 4x32 compact
Slavia 631+Lensolux 4x32, Slavia 630
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdenek41 »

Kubo je vidět ač jsi mladý tak máš cit pro vše ?ivé.Ví? ono je něco jiného o lovu mluvit a být myslivcem,ale někdo zůstane jen pořád lovcem.Za příspěvek díky.Pěknej kňourek.Lovu zdar.
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Příspěvek od Leon »

Zděnku proč by mělo znamenat lovec=magor?protože jenom psychicky naru?ený tvor tohle dokáže :!:
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdenek41 »

To Leon to jsi řekl ty.Já se takových soudů straním.Ledacos jsem už zažil a viděl.Proč třeba zrušili obůrky na černou? To je tady v ČR.Na SK je kontakt zatím povolen.jenže ten polovník by této možnosti stejnak nevyužil.Asi tak.
Kubo 630
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 111
Registrován: pát 27.4.2007, 13:45
Bydliště: Slovensko

a

Příspěvek od Kubo 630 »

Zdenek dakujem. Polovnictvo mam ozaj rad. V prirode som bol skoro stale, mame to v rodine. Moj stryko bol polovnik, druhy stryko je polovnik, bratranec si prave dokoncuje polovnicky kurz, krstny otec je polovnik dalsi moj bratranec sa tiez chysta rozsirit rady SPZ. Ja by som tiez velmi rad, ukazu cas a financie. U nas (este tam niesom doma, ale citim sa tak) mame diviaciu oboru, raz som tam bol ale je malo vyuzivana. Revir je dalo by sa povedat horsky, mame silnu populaciu ciernej, vysokej no minimalne stavy srncej (sme blizko polskej hranice, sezonne sa tu objavuje medved, bezny je vlk a vyskytuje sa aj rys). Cierna je dost pocetna a aj kvalitativne dobra. Na predposlednej spolocnej na ktorej som bol sa strelil lanstiak o vahe 110kg (plny) a ukazuje sa kanec o vahe priblizne 300 kg ktoreho odtlacok som ledva prekryl rukou. Na toho si mozno raz posvieti moja Diana (pred troma dnami som si bol po 5 tyzdnovu sucku slovenskeho kopova, u nas toto plemeno prvazuje vzhladom na to ze sa tu orientujeme skoro vylucne na ciernu a vysoku zver)

Lovu a Lesu Zdar.
Antonio Zoli 1900 Pro S Battue 9,3x62 + Bushnell 4200 Elite 2,5-10x50 RD,
Steyr/Mauser 98 7x57, Docter/Frakonia 2,5-10x48
Hammerli 16/16x70
ZKM 456+Nikko stirling Gold Crown 6x42
Hatsan 55S+Walther 4x32 compact
Slavia 631+Lensolux 4x32, Slavia 630
Odpovědět